JANUS'un
ASTROLOJİ KİTABI

230 sayfa - 12TL.

İNCELEYİN!

SİTEYE ÜYE OLUN
Güncellemeleri hemen haber alın,
üyelere özel sayfalara girin.
ÜYE GİRİŞİ

BU YAZIYI PAYLAŞIN! >>


AY DÜĞÜMLERİ

<< Önceki Bölüm Sonraki Bölüm >>

Kuzey Düğümü ASLAN

Yazı:
Önceki Hayattaki Kimliğiniz     |     Bu Hayatta Yapanız Gerekenler     |     Yapmamanız Gerekenler     |     Öneriler     |     Sonuç

Şanslı bir konumdur bu; uyulması ve kabullenilmesi diğer nodlar gibi güçtür tabii ki, ama bir kez üstlenilirse hayatı yaşamaya değer kılacak bir hayat biçimi yaratmak ile ilgilidir. Doğrudur, işaret edilen mevki daima kurtarıcı ve kişiyi geliştiricidir; ama yapılması gerekenler gelişime gebe olsa da, yaşanacak hayatların “muhteşem” olacağı şartı yoktur. Kuzey nodu aslan olunca ise -eğer geçmiş yaşamı geride bırakır ve size gösterilen yere gidebilirseniz- siz çok keyifli bir hayat beklemektedir. Eğlence, coşku, lüks, liderlik, sıcaklık… Yaşam adlı sistemin en eğlenceli aspektleri bütünleşmeniz için önünüzde serilidir.

ÖNCEKİ HAYATTAKİ KİMLİĞİNİZ

Önemli… ama hayli farklı biriydiniz! Belki de yaşamda iz bırakacak kadar… Yaşamın gizemleri ya da yapısı hakkında çok bilgiye sahiptiniz. Bunlardan bazılarını az da olsa anımsıyor olabilirsiniz.

Söz konusu bilgileri paylaşmak da size büyük zevk veriyordu. Hiçbir bedel istemeden, karşılıksız olarak bunları paylaştınız da. Paylaşma arzunuz ve eylemlerinizin çıkış noktası ise insanları bireysel olarak sevmekle ilgili değildi. Sizin geçmişte hiç de sıcak ve dost bir kimliğiniz yoktu. İçinizdeki özlem, derin bir “insanlık ve kardeşlik” olarak yorumlanabilecek yaşam felsefesi ya da eğilim ile ilgili idi. Zaten genelde yaşam hakkında çok değişik fikirleriniz vardı. Bunlar hayli ütopikti de! Savlarınızın kabul edilmemiş, hatta reddedilmiş olması yüzünden gerginlikler yaşamış da olabilirsiniz. Ancak tepkilere aldıracak bir değildiniz. Siz bildiğinizden bulduğunuzdan emindiniz. Herkesin gerinizde kalması sizin değil, onların sorunuydu. Özveri ve anlayış denen erdemler fazlaca sizinle ilgili olmadığı için, sizden geride kalan için gecikmeyi düşünmüyordunuz.

Bu yüzden sosyal biri değil, yalnız bir kimliktiniz. Belki de bir münzevi… Bu durum ise sizi hiç rahatsız etmiyordu. Ciddi ölçüde farklı yapınız yüzünden zaten olağan kişilerle “halkla” bir arada olduğunuzda ne siz, ne de onlar rahat ediyorlardı. Aslında farklılığınızı biraz arka cebinize koyup sıradanla uyuşmaya gayret etseydiniz özlediğiniz kapılar daha kolay açılacaktı; ama siz bu özveriyi göstermediniz. Bu yüzden de -kendinizi yüksek prensiplere adamış olsanız da, bu konuda değerli kazanımlarınız olsa da- büyük olasılıkla geçmiş yaşamınızda hak ettiğiniz yeri bulamadınız.

Aslında şimdiye dek çizilen portre biraz itici olsa da kötü biri değildiniz. Sadece dostlarınızın değil, genel olarak insanlığın dostuydunuz. O kadar ki, seçtiğiniz alanda kendinizi unutmacasına, sadece yardımcı olmak adına büyük gayret göstermiş olabilirsiniz.

BU HAYATTA YAPMANIZ GEREKENLER

Önceki yaşamınızda diğerleri için geniş aspektte yeterince çabaladınız; şimdi sıra kendiniz için çabalamaya geldi.

“Kendiniz” kimdir peki? Aslında kim olduğunuz ikincil öneme sahiptir; çünkü bu enkarnasyonda yapmanız gereken -her kim olursanız olun- bireyleşmeye çalışmaktır. Yani artık bir ölçüde -aşırıya kaçmadan- kendinizi düşünmenizdir gerekli olan!

Buna rağmen kim olduğunuz hakkında da bazı bilgiler paylaşılabilir:

1- Siz bir lidersiniz.

2- Lider olacak kadar güçlüsünüz.

Bu iki özelliğiniz nedeni ile dostlarınız, aile bireyleriniz, hatta kendiniz için sorumluluk almayı istemelisiniz. Güç, sizin için anahtar kelimedir; korkmamanız gerekir. Unutmayın; güç her zaman kötü amaçlara kullanılacak olmayabilir.

Bu gücü sahip olduğunuz kişisel olanı korumaya da yönlendirmelisiniz. Bu hayatta “siz” insanlıktan daha önemli olmalıdır. Toplumlar, hatta gruplar, hatta-hatta çok geniş bir aileye adanmak kavramları sizin ayağınıza bağ olacaktır.

3- Böyle biri olmak ile bu gerçekleri realize etmek farklıdır. Bu nedenle -yani kendinizi ele geçirmek adına- öncelikle utangaçlık gibi huylardan uzak durmalısınız. Kendine güven ve “en büyük benim” yaklaşımını egoistleşmeden, dengeli bir güvenle söylemek ve böyle bir kimlik sergilemek, bu hayatta en fazla sahip olmanız gerekli özellik. Riskleri bu yaşamda kendiniz için alacak kadar kendinizi fark etmek zorundasınız. Korkmamalısınız kendinize dönük olmaya… ve çevrenizi hayranlarla doldurmaya.

4- Yapmanız gereken diğer önemli şey içinizdeki muhteşem yaratıcılığı ele geçirmek ve sergilemek. Yeteneklerinizi ise dünyasal değerleri, fani hayatla la ilgili güzel şeyleri elde etmek için kullanın: Çok güçlü bir yaratıcılığınız var; onu lüks, gösterişli ortamlar ve zevkleri var etmek için seferber edin.

BU HAYATTA YAPMAMANIZ GEREKENLER

Utangaçlık eğiliminiz olabilir; gruplarda dikkati çekmemeye ve ortama “karışmaya” (yani karışıp gitmeye) isteğiniz bulunabilir. Topluluklarda topluluğun menfaati adına “adsız kahraman olarak” çarpışmayı isteyebilirsiniz. . Geçmiş yaşamlardaki alışkanlığınız üzere topluluklara uymak, orada en uygun yere oturmak eğiliminizdir.

Bunlardan vazgeçin.

Size gücünüzü kişisel olarak sergilemeniz, belki de böylece yine istediğiniz gibi grup menfaatlerini geliştirmeniz- için verilen fırsatları kullanmanız lazımdır. Artık katılımcı, ya da izleyici değil, başrole güreşmeniz gerekmektedir.

İlginin odağı olmak size rahatsızlık verici, gereksiz, hatta belki de hatalı şekilde görünebilir. İşte aşmanız gereken asıl engel de budur. Pozisyonunuzu saptayın ve alanınızın çevresini korkusuzca çizin. Bırakın diğerleri sizi siz olmanız için desteklesin. Başkalarının problemlerine odaklanmak yerine, başkalarının sizin problemlerinizi çözmeniz için yardımcı olmalarına onları yönlendirin.

Sakın ola “başkaları ne der?” tuzağına düşmeyin. Siz bu enkarnasyonda “Ne derse der, bunu ‘ben’ diyorum, gerisi vız gelir” yaklaşımını gütmelisiniz.

PRATİK ÖNERİLER

- Hangi konuya odaklanmış olsanız da bir takım kurmaya ve o takımın lideri olmaya, onları yönetmeye yönelin.
- Ne yaparsanız yapın en dikkat çekici konumda durmaya gayret edin.
- Daima uyum sağlayan değil, organize eden olun.
- Tiyatro yapın. Sahnede olun. Sadece siz olduğunuz için dikkatleri üzerinize çekmenin heyecanı ve zevki ile tanışın.
- Bir eylem imkanı olunca, hemen planlayıcı konumuna atlamaya çalışın.
Bu şartları realize edebilirseniz, başarı ve keyiflerin ne kadar kolaylıkla elde edildiğini göreceksiniz.

SONUÇ

Yaşadığınız enkarnasyon size gösterişli olma şansı vermektedir. Bireyselliğinizi tetikleyin ve bunun tadına varın. Her imkan verilişte liderlik konumunu kolayca benimseyin; insanları etkiniz altına almaktan çekinmeyin; bunda bir yanlış yok.

Bu hayat size kendiniz için bir hayat yaratmanız için verildi. Bunu başarabilirseniz potansiyel çekiciliğiniz aktive olacak ve insanlar kolayca sizi izlemeye başlayacaklar. Söz konusu değişimi yaşayabilirseniz, sadece şeref ve ün değil, aynı zamanda yaşamın (para, aşk, flört ve heyecanlı ortamlar benzeri) en eğlenceli yanlarının hizmetinizde olduğunu, denemeniz için kendilerini ayağınızın altına serdiklerini göreceksiniz.

Hayat sadece bir adım atmanızı beklemekte.ANA SAYFA    |    Sorular    |    Astroloji    |    Kuantum    |    Makaleler    |    Filmlerimiz    |    İletişim

Dizayn: JANUS722.com    |    © 2015 -