722 Sistemi Maji Pozitif Enerji Astroloji
722 Sistemi Maji Pozitif Enerji Astroloji
Eğitim Sorular Kurallar Dikkat! Gizlilik
722 Sistemi Janus722 Sitesi 722 Sistemi Adeptleri 722 Sistemi Aprentisleri

BU SAYFAYI PAYLAŞIN! >>

722 SİSTEMİ

722 Sistemi    |    Janus722 Sitesi    |    722 Sistemi Adeptleri    |    722 Sistemi Aprentisleri

SİSTEM
(722 SİSTEMİNİN YAPISI)

Bir majikal sistem olan 722 Sistemi, Hermetizmin gizemli kimliği Hermes Trismegistus’un “Yukarıda ne varsa, aşağıda da o vardır” (As above, so below) sözlerine dayanmaktadır. İnancımıza göre “Aşağıdakine hakim olmayan, yukarıdakini anlayamaz, bu yüzden de etkin biçimde kullanamaz.”

Sistem, iyi bir majisyenin meta-fizik (ya da okültizm ve paranormal) bilgilere ek olarak fizik bilgilerine de sahip olması gerektiği düşüncesi üzerine kuruludur. Öğretimiz çok kolay değildir; birçok aprentise -ezoterik bilgiler kadar- daha önce karşılaşmadığı bazı nörobilim, fizik ve kuantum mekaniği bilgileri de aktarmaktadır. Ancak bu bilgiler can sıkıcı olmayacak şekilde, son derece basitleştirilerek ve bilgilerin sadece aprentisi ilgilendirecek kısımları seçilerek yansıtılmaktadır.

722 Sistemi;
- Quantum Mind (bilincin, beyinde meydana gelen kuantum olayları ile oluştuğu teorileri) ve
- Electromagnetic Theory of Consciousness (bilincin beyindeki elektromanyetik alan ile oluştuğu teorileri) üzerine kurulu bir sistemdir.

722 Sistemi salt pratiğe dayalı bir sistem değildir. Asıl amaç evrenin gerçekleri ve dinamiklerini öğrencilere yansıtmaktır. Eğitim içinde pratik çalışmalar öğretilse de, sistemin omurgası teorik bilgilere dayalıdır. Söz konusu teorik bilgilere hakim olan aprentislerin zaten kendi yaşam standartları, kimlikleri, kültürleri ve hayata bakışları doğrultusunda pratik sistemlerini kurabileceklerine inanılmaktadır. Çalışan sistem yoktur; “var eden”, sahip olunan bilgidir.

722 Sistemi anaerkil ezoterizm temellidir.

722 Sistemi okültizm ve ezoterik bilgilerin yanı sıra, kuantum mekaniği, kozmoloji, nörobilim bilgileri de içeren zengin bir sistemdir.JANUS 722 SİTESİ
(JANUS722.COM SİTESİNİN YAPISI)

JANUS 722 sitesi bir yaşam koçluğu ortamı, meditasyon kursu, psikoloji merkezi DEĞİLdir.

JANUS 722 sitesi; bir coven, bir circle, bir sosyal grup DEĞİLdir. Amaç, sahip olunan bilgilerin arzu eden kişilere aktarılmasını ile sınırlıdır.

JANUS 722 sitesi; herhangi bir inancın yayılmasını hedef almaz. Amaç, bir garage sale benzeri, eldeki bilgilerin ortaya dökülerek, isteyenin beğendiği almasına olanak yaratmaktır. Bilgilerin seçimi ve kullanım şekli alanın tasarrufundadır.

JANUS 722 sitesi aracılığı ile öğrencilerin birbiri ile kontak kurması, okült ortamda sosyalleşmesi imkanı yoktur.722 SİSTEMİ ADEPTLERİ
(722 SİSTEMİ ADEPTLERİNİN MAJİKAL ANLAYIŞLARI)

722 SİSTEMİ'ni kuran kişiler ve yetişen adeptler kendilerini -ne anlama geldiği belli olmasa da, genelde negatif şeyler çağrıştıran- "okültist" sözcüğü ile isimlendirmeyi sevmezler. Onlar sadece “hilkatin sırrını” bilmeyi isteyen, en azından öğrenmeyi seven sıradan insanlardır.

722 SİSTEMİ adeptleri anlaşılmaktan çok anlamaya hedeflidirler. Bilgiye ve değişime götüren yolun özveriden geçtiğini bilirler.

722 SİSTEMİ'ni yaratan kişiler Magus olsalar da, ücret karşılığı, dostluk nedenli, ya da mutlak gerekliliklerin olduğu inancı dahil HİÇ BİR ŞARTTA başka kişilerin yaşamına -olumlu ya da olumsuz şekilde nitelenebilecek biçimde- paranormal yollar aracılığı ile müdahil olmazlar.

Sistemi öğretmek adına maddesel karşılık talep etmelerinin nedeni;
- sadece bu işle uğraşabilecek zamanı elde etme,
- farklı işlerde zaman yitirmeme,
- bilgi aktarmayı bir “hobi” düzeyi ile sınırlı tutmak zorunda kalmama
istencidir.722 SİSTEMİ APRENTİSLERİ
(722 SİSTEMİ APRENTİSLERİNİN MAJİKAL ANLAYIŞLARI)

722 sistemini öğrenmek için eğitim alan aprentisler majikal güçleri kendilerinden, hayvan ve bitkilerden, doğa olaylarından (örneğin güzel hava şartları yaratmak benzeri) başka bir alanda kullanmamaları gerekliliğinin bilincinde olan kişilerdir.

3. kişilerin elektromanyetik alanına girmenin sadece a-moral değil, aynı zamanda tehlikeli olduğunu kavramışlardır.

Yaşamın tahminlerin üzerinde güzellikler aktaracağına inanırlar ve bu modele atlamak amacıyla çabalamaya hazırdırlar.

Yaşamlarını daha RAHAT (stressiz, sorunsuz, dingin, eğlenceli, keyifli, neşeli vb.) yaşamayı hedefledikleri için eğitim almaktadırlar.

Edindikleri bilgileri başarılı biçimde uygulamak adına çalışmaktan, yorulmaktan yılmazlar. Sebatsız, kolayca pes edecek ve ümitsizliğe düşecek karakterde değillerdir.

Bu tanımlar sizi ifade etmiyorlarsa lütfen eğitim için başvuruda bulunmayın.
ANA SAYFA    |    Sorular    |    Astroloji    |    Kuantum    |    Ezoterizm    |    Filmlerimiz    |    İletişim

Dizayn: JANUS722.com    |    © 2015 -