722 EĞİTİMLERİ
Temel Maji
Manyetik Maji
Pozitif Enerji
Maji Nedir?
Maji Artık Bilimdir
Eğitim Hakkında Bilgiler
Ücret Sorgulama
Eğitime Katılın!
SİTEYE ÜYE OLUN
ÜYE GİRİŞİ
ANTİ-MADDE

1 - Giriş

Araştırma ve yazı:

Sonraki Bölüm >>

Don Lincoln Physics is everything1 der…

Bence de öyledir. (Bu sözü ise fizikçi değil, okültist olan Janus söylemektedir!)

Tıp bilimi çok sık yanılır. Tarih çokluk doğruyu yazmaz (tarihi egemenler yazar). Sosyoloji ve psikolojinin bilim olmadığı hakkında sıkı teoriler vardır. Kimya, bir anlamda fiziğin yeğenidir. Ama fizik… Fizik başkadır. Fizik kuralları yanılmazlar, sadece yaşlanırlar. Birçok bilim alanında, bilim adamlarının devirdiği çamlar ve bu çamların altında kalan insanların gördükleri hasarlar “O zamanlar her şey bu günkü gibi ilerlememişti” sözleri ile temize çıkartılmaya çalışır. Oysa denklemler ve formüllerin “o zamanlar” da hataları yoktur. Onlar sadece geliştirilirler… çünkü matematik, gizli gerçekleri deneysellikten önce ortaya seriverir. Bu yazının konusu olan anti-madde’nin denklemini yazarak Nobel ödülü almış olan Paul Dirac’ın sözleri ile God used beautiful mathematics in creating the world.2

Pek çok kimse şu konuda hemfikirdir: “Gerçek” olarak algılanan her şeyi anlamak adına kullanılacak en reel metot fiziktir. Oysa artık fizik, kuantum fiziği ile gerçeküstünün formüllerini "de" yazmaya koyulmuştur; çünkü eğer gerçeküstü "gerçeğin kurallarının işlemediği diyar" ise, kuantum uzayı tam da bu tanıma uymaktadır.

Doğrudur; fizik yüzyıllar boyu “annesinin güzel bulduğu çocuklar” gibi, sadece meraklısına çekici gelebilecek bir bilim dalı kapsamında kalmıştır. Oysa 1920 miladında kuantum mekaniğinin ortaya çıkması ile artık fizik, sokaktaki pek çok adama (sıradan insana) ilginç gelecek, hatta birçoğunu sürükleyip içine katacak bir şekil almıştır. Fizik artık kişiyi çok eğlenceli ve bir o kadar da heyecan verici diyarlara götürebilecek gerçeklere taşımaktadır; çünkü evrenin asıl (gerçeküstü) gerçekleri, eğlenceli ve heyecan vericidir.

Hepsi bu kadar da değil! Fiziği öğrenerek evrenin işleyişini anlayan kişiler, eğer biraz kurnazlıkları ve de ezoterik bilgileri varsa, fizik bilimi bilgilerini kullanarak fizik bilimcilerinin bilmediği yerlere ulaşabilirler. Fizik bilimi, bilinmeyene gitmek isteyen maceracı kişiler için okültten çok daha sağlam bir yol arkadaşıdır.

Bu bilgileri aktardıktan sonra sizi, fizik konusundaki -eğer varsa- önyargılarınızı atıp, bu ilginç diyara adım atmaya (ilk adımı da bu yazım ile atmaya) davet ediyorum. Korkularınızı aşıp yaşamınıza farklılık katmayı göze alacağınıza eminim. Nereden mi? Şuradan: Bu sitenin izleyicisi olduğunuza göre ezoterizme merakınız var demektir. Ve bilmekteyim ki ezoterizme en çok serüvenciler, meraklılar, farkılar ve yürekliler yakınlık duyarlar. Bu yüzden bir serüvene daha atılmaya başlayacağınıza inanıyorum. Bana güvenin; böylece karanlıkların gerisinde -hep merak ettiğiniz- gizlenenlere daha kolay ulaşacaksınız.

Anlaştıksa, anti-madde konusuna adım atarak işe başlayalım.DİP NOTLAR

Fizik her şeydir.

Tanrı evreni matematiği kullanarak yarattı.


ANA SAYFA    |    Sorular    |    Astroloji    |    Kuantum    |    Ezoterizm    |    Filmlerimiz    |    İletişim

Dizayn: JANUS722.com    |    © 2015 -