722 EĞİTİMLERİ
Temel Maji
Manyetik Maji
Pozitif Enerji
Maji Nedir?
Maji Artık Bilimdir
Eğitim Hakkında Bilgiler
Ücret Sorgulama
Eğitime Katılın!
SİTEYE ÜYE OLUN
ÜYE GİRİŞİ
IŞIK HAKKINDA BİLMEK İSTEMEYECEĞİNİZ GERÇEKLER

Araştırma ve yazı:

1 - İzafiyet Teorisi Nedir?
Kısa özet için dokunun! İzafiyet kanununu delen sadece ışıktır; çünkü dünyadaki bütün cisimlerden, varlıklardan, gerçekliklerden, farklı bir şeydir ışık. Bilim adamları “Işık hızı bir sınırdır” derler… Oysa ışık hızı (ışık) sadece bir sınır değil, birçok(!) şeye geçit vermeyen bir engeldir.


2 - Işık Hızının Yarattığı Sonuçlar Nelerdir?
Kısa özet için dokunun! Işık hızı, cisimlerin kütlesini değiştirmektedir!
Cisimlerin enerji ve kütlesi, ışık hızına bağlı olarak değişmektedir!
Işık hızı geçilmesin diye (ışık hızını sabit tutmak için) zamanın akışı değişmekte; evren, eğilip bükülmektedir.


3 - Işık Yaşam İçin Gerekli Midir?
Kısa özet için dokunun! Işığın gerçekte aydınlatıp aydınlatmadığı belli değildir! Bize beyin tarafından "aydınlık" olarak verilen bilginin nedeni gerçekten çevrede aydınlık olup olmaması değil; beyin yapımız ve bir EM dalga boyu arasındaki anlaşmadır.
(...)
Birçok kişi tarafından yaşamın varlığının sürmesi adına fotosentezin zorunlu olduğu düşünülür. Oysa ışığın giremediği derin deniz diplerindeki canlılar fotosenteze gerek duymazlar, çünkü kemosentez yaparlar. Yaşamlarını sürdürmeleri için ışığa gerek yoktur.


4 - Işık Algıları Engelleyici Olabilir mi?
Kısa özet için dokunun! Görmek denilen eylem, “ışık” adı verilmiş olan belli bir elektromanyetik dalgaboyunun fotonları retinaya çarptığında beyin tarafından yaratılan sonuçtur. Işık gerçekte bir radyasyondur. Söz edilen radyasyon yüzünden farklı (duygusal) algı yolları geri plana itilmişler, kullanılamaz olmuşlardır.


5 - Işık Hızının Ötesinde Ne Vardır?
Kısa özet için dokunun! Bu bilgiler sonrasında hipotetik açıdan takyonlar evreninin ölümsüzlük içeren, sorun ve dertlerin sıfırlandığı bir "yekparelik evreni" olduğunu söylemek hatalı sayılmaz.

Söz konusu tanımlar ise tek bir yeri işaret etmektedir… O yer de dinsel ortamda “cennet” başlığında betimlenen mekandır.

Özetle ışık hızı, ya da ışık, çökmüş (parçacığa dönüşmüş, maddeleşmiş, makrokozmos varlığı olmuş) dalga fonksiyonunun (yani bizlerin), makrokozmosta kalmasını, cennete geçememesini sağlayan bir gerçektir.

Makrokozmosta kalmamız için -önceki bölümlerde görüldüğü gibi- zamanın akış hızı değiştirilmekte, evren bile bükülmektedir.6 - Işığı Kim Yaratmıştır? (Yahveh ve Işık)
Kısa özet için dokunun! Mitolojilerde -evrenin öncel yöneticilerine savaş açan, onları yenen ve evreni bölerek yeniden biçimlendiren, böylece baş tanrı olan- tanrıların çoğu ışığı yaratmış tanrılardır:


Yazıyı baştan okuyun >>

ANA SAYFA    |    Sorular    |    Astroloji    |    Kuantum    |    Ezoterizm    |    Filmlerimiz    |    İletişim

Dizayn: JANUS722.com    |    © 2015 -