722 EĞİTİMLERİ
Temel Maji
Manyetik Maji
Pozitif Enerji
Maji Nedir?
Maji Artık Bilimdir
Eğitim Hakkında Bilgiler
Ücret Sorgulama
Eğitime Katılın!
SİTEYE ÜYE OLUN
ÜYE GİRİŞİ
BASİTÇE KUANTUM MEKANİĞİ

Araştırma ve yazı:

1 - Kuantum Mekaniğine Giriş
Kısa özet için dokunun! Fizik kuralları ile açıklanan dünyayı oluşturan atomların içindeki dünyada fizik kuralları değil; akıl almaz, masalsı, kurgu bilimden alıntı benzeri kurallar ve kanunlar vardır! Aslında kural ve kanundan söz etmek de hatadır; çünkü hiçbirşey kesin değildir atom altı dünyada! Kuantum mekaniğinin yarattığı heyecanın dalgasının nedeni de bu gerçektir:
İnsanın gerçek saydığı dünyayı
meydana getiren dünyada
hiç bir şeyin gerçek olmadığı gerçeği!


2 - Süperpozisyon
Kısa özet için dokunun! Süperpozisyon (Superposition, Türkçe çeviri: üst üste koyma /çakışma) durumu bir parçacığın tek bir anda (yani aynı anda) farklı yerlerde (yani birçok yerde birden) olmasıdır.


3 - Kuantum Dalga Fonksiyonu
Kısa özet için dokunun! Kuantum dünyasında çok minik bir bilye olan parçacık, bilye gibi hareket etmez; bir dalga gibi (geniş yüzde ve dalganın yapacağı/akacağı/gideceği biçimde) hareket eder. İşte bu nedenle bir parçacık "her yerdedir".


4 - Dalga Fonksiyonunun Çökmesi
Kısa özet için dokunun! Kuantum dünyasında süperpozisyonlar (yani birçok olasılığın üst üste/iç içe varlığı halinde olan durum; bilimsel anlatımla 'kuantum olasılıkları dalgası') ölçüldükleri (bakıldıkları) zaman, ölçülen dışındakiler aniden çökmekte, tüm süperpozisyonlar -ölçülen temelinde- tek bir duruma indirgenmekte, böylece gerçek olarak algıladığımız şekle dönüşmektedirler.


5 - Eşevresizlik
Kısa özet için dokunun! Mehtaplı gecelerde izlemeye doyamadığımız Ay biz ona bakmadığımızda her yerdedir. Einstein "Ben bakmadığımda da Ay'ın orada olduğuna inanmak istiyorum" diyerek "ölçümün içinde yaşanan ortamı oluşturduğu" gerçeğine isyan etse de, bakmadığımızda "her yerde" olan Ay, biz baktığımızda, baktığımız için, bir tanedir. Biz de bu yüzden iki, ya da istediğimiz sayıda değil, bir mehtaba razı olmak zorunda kalırız.


Baştan okuyun >>

ANA SAYFA    |    Sorular    |    Astroloji    |    Kuantum    |    Ezoterizm    |    Filmlerimiz    |    İletişim

Dizayn: JANUS722.com    |    © 2015 -