722 EĞİTİMLERİ
Temel Maji
Manyetik Maji
Pozitif Enerji
Maji Nedir?
Maji Artık Bilimdir
Eğitim Hakkında Bilgiler
Ücret Sorgulama
Eğitime Katılın!
SİTEYE ÜYE OLUN
ÜYE GİRİŞİ

NEGATİF ENERJİ NEDİR?
NASIL CELP EDİLİR?

YAZI: Janus
Kısa özet! Nörotransmiterler (NTler) "aksiyon potansiyeli" adlı beyin elektriğini nöronların arasındaki sinaps adlı yarıklardan geçirmek ve duyguları var etmekle görevli kimyasallardır. Onlar hem korku, öfke, tedirginlik, stres, kaygı vb. gibi olumsuz hisler ile salgılanırlar; hem de bu gibi duyguları var ederler. Ancak NTleri salgılatan aslında beyin elektriğidir. Elektrik sinapsa gelmemiş olsa NT salgılanmaz. Farklı bir söyleyişle: Duygular elektrikle var olur. Bu "duygu var eden elektrik ortam", bir EM alan yaratır; çünkü fizik yasalar gereği nerede elektrik varsa, orada EM alan vardır. Meydana gelen EM alan, gücüne koşut miktarda yüksek frekansı olan NE alanı ile rezonansa girer, genlik büyür. Manyetik rezonans, EM rezonans ve kuantum rezonansı bilimce kanıtlanmış fenomenlerdir.
  TANRIÇA KİBELE

YAZI: Janus

1 - GİRİŞ

2 - Anaerkil Frigya

3 - Anaerkil Kral Midas

4 - Anaerkil Lidya

5 - Anaerkil Kral Karun

6 - Kiros ve Yahve

7 - Öncelleri ve Ardılları

8 - Hübel

9 - Agdistis

10 - Kibele ve Dans

11 - Dönerek Dans Etmek

12 - İnancın Bozulması

13 - Ve Son  TANRI JANUS

ARAŞTIRMA: Janus

1- Tanrılar Nedir?

Kısa özet! Bazı tanrıları insanlar yaratır.


2- Mitolojideki Kimliği
Kısa özet! Ona basitçe “kapıların ve değişimin tanrısı” denilebilir. “Her şey karşıtına dönüşür, her şey karşıtını içerir” şeklinde dile getirilen “Dialektik oluşumun” yöneticisidir bir anlamda. Evrenin bu vazgeçilmez nosyonunu Yunus Emre “Bir ben vardır bende, benden içeru” cümlesi ile ifade etmiştir. Bu yüzden Janus'un nişlerdeki kabartmaları, ikon ve heykelleri iki ayrı yüz taşır.


3- Tanrı Janus'un Gizleri
Kısa özet! FRAGMENTS OF CHALDÆAN HISTORY, BEROSSUS Bir zaman vardı, sadece karanlık ve derin sulardan başka şeyn olmadığı. O diyarda (...) Bunların tek bir bedeni, ama iki kafası vardı: biri erkek, diğeri kadın: aynı şekilde organları da hem erkek, hem kadındı. Diğer insan biçimlerinin bacakları vardı ve de keçi boynuzları: (...) Onları yöneten kişi Omoroca adlı bir kadındı; bu isim Kalde dilinde Thalatth, Yunancada Thalassa, yani deniz demekti;


4- Angelina Jolie'nin Janus Tarifi
Kısa özet! Angelina Jolie "The Tourist" filminde Johnny Depp'e tanrı Janus'u anlatıyor.
  YAĞIZ GÖKÇE YAZILARI

Sözlerdeki Büyüsel Güç
ARAŞTIRMA: Yağız Gökçe
Alıntı! Yukarıdaki şekilde görebileceğiniz gibi içersin de pirinç ve su olan şişelerden soldakine pozitif, sağdakine negatif sözler söylenmiş ve yirmi gün sonunda bu sonuca ulaşılmıştır.

Sonuçlara şüpheyle baktığınızın farkındayım, nede olsa şüphecilik, maji yolcularının vefalı sevgilisidir. Aynı deneyi sizlerin de yapmasını önererek, çok basit bir şekilde bu etkiyi ispat edebilirim. Kendi gözlerinizle görmek size eşsiz bir tecrübe katacaktır.Vefkler, Tılsımlar, Büyü
ve Nedenselliğe Dair

ARAŞTIRMA: Yağız Gökçe
Kısa özet! Tarih boyunca majikal anlamda elde edilen başarılar, içinde bulunulan kültüre göre yorumlanıp, şablonlara oturtulmuştur. Bunun sonucunda temelde benzerlikleri ve farklılıkları bulunun yüzlerce Majikal yöntem ortaya çıktı. Vefk; İslami gelenekte yer alan ancak kökeni çok eski çağlara ve kültürlere dayanan Majikal bir metottur. İçerisinde belirli geometrik şekilleri, buhurları, sözleri, yazıları ve kendine has bir ritüeli barındırır. Tılsımlar; Yine belli geometrik şekiller ve yazılarla bir amaca ulaşmak için yapılan yöntemlerdir.


CİNLER, DEMONLAR ve EM (Elektromanyetik) ALANLAR
ARAŞTIRMA: Janus
Kısa özet! Majinin ifa edildiği atölye mikrokozmos adlı, atom altı evrendir. Bu evrende kural yoktur, ya da var olan çalışma sistemi makroya o kadar benzememektedir ki, bu yapıya "kural yoktur" denilir. Orada her şey birden var olur, aynı anda iki ya da daha fazla yerde var olur, duvarlardan geçer, bir diğeri ile iç içe geçer… neler, neler olur. Oraya bu yüzden bir "masal alemi" demek mümkündür. Bir alay kurallar çerçevesinde işlediği için "sıkıcı" diyebileceğimiz bizim evren, böyle bir masal aleminde var olmaktadır. (İşte bu bizler yüzden "fizik biliminden korkmayın, bilim eski bilim değil, artık bir masal ortamı" demekteyiz.) Bu evreni deşifre eden, yani çalışma prensibini (masalın var oluş biçimini) ortaya koyan bilime Kuantum mekaniği denir.
  PAGAN BAYRAMLAR

ARAŞTIRMA: Janus

Sevgililer Günü
(Lupercalia - Kurtlar Bayramı)

Kısa özet! Lupercus'un 15 Şubat'taki festivali seks ve eğlence şöleniydi. Rahiplerin (Lupercilerin) gülmesi kuraldı.

Kurt; tıpkı Türklerde olduğu gibi, Roma’da da kutsaldı. Lupercilere Brothers of the wolf, yani “Kurdun kardeşleri” denirdi.

Sonra Roma Hıristiyanların eline geçti. İS 495’de papa Gelasius Lupercalia’yı yasakladı. Bayram artık st. Valentine’in kutsanma günüydü.Saturnalia ve Yule
Kısa özet! Saturnalia Altın Çağ ve yaratıcısı Satürn şerefineydi. Altın Çağ'da yiyecekler yerden bitmekte, insanlar avlanmak/çalışmak zorunda kalmamakta, hayvanlar birbiri ile dost yaşamaktaydılar. Saturnalia tam bir özgürlük ortamıydı. Bayram boyunca içki su gibi akar, cinsel yasaklar ortadan kalkar, kumar oynamaya izin çıkar, konuşma özgürlüğü doğar, roller değişir, efendilerle köleler aynı masada yemek yerler, içerler ve eğlenirlerdi.

Yule ise anaerkil içerikliydi. Bu yüzden hafif ve lezzetli içkiler ile tatlılar ön plandaydı. Yule'un resmi içkisi baharatlı elma şarabı (spiced cider) idi. Şarap, elma hasadı ile toplanan elmalarla yapılırdı. Çevredeki en yaşlı elma ağacının bahçedeki tüm elmaların verimliliğini sağladığına inanıldığından, son kadeh şarap onun şerefine kaldırılırdı. Evler ökse otu ile süslenir, şarkılar söylenir, karşılıklı hediyeler verilirdi.21 Aralık Kış Gündönümü
Kısa özet! 25 Aralık, yani Christmas kışın "gidişini" kutlayan bir pagan bayramdı. İsa'nın doğum günü oldu! Hırsityanlaştırıldı! Ardından 1 Ocak'ta başlatılan yeni (Gregoryen) takvim hz. İsa'ya bağlandı.

Bu yüzden yeni yıla 31 Aralık saat 24.00'de girilmiyor. Yeni yılı, gerçek bir başlangıç olarak astronomik noktalarda kutlamak ve yenilik enerjisi ile daha yakın iletişim kurmak, yani yılbaşını gerçek gün ve anının ne zaman olduğunu öğrenip, bu anı kutlamak isterseniz yazıyı okuyun.

Ancak unutmayın: Astronomik olayların büyük önemli olsa da, en güzel başlangıçlar insan beyninin ve kalbinin en iyi, en pozitif anında alacağı kararlardır. Bu yüzden her iyi an, yepyeni bir başlangıca gebedir.

Yeni yılı gerçek ya da hatalı anda kutlayacak olanlara mutlu yıllar... olmayanlara da anlık mutlu başlangıçlar dileriz!21 Haziran Yaz Gündönümü
Kısa özet! Birçok eski pagan bayramın Hıristiyanlaştırıldığını biliyor muydunuz? Easter yani Paskalya, İsa’nın göğe yükseliş kutlamasından önce aşk ve bahar tanrıçası Eostre’nin festivaliydi; 21 Haziran, Vaftizci Yahya’nın değil, Roma tanrısı Summanus’un SUMMANALIA adlı bayramıydı. Her şey gizlendi zaten: Summanus’un seks özgürlüğüne inanan uygar Etrüsklerin tanrısı olduğu, Etrüsk-Türk bağlantısı, geçmişi Sümer'e dek dayanan aşk tanrıçası Astarte’nin korkunç şeytan Astarot'a çevrildiği... Çok saldırdılar! Zeus da saldırdı Summanus’a: Heykeline, tapınağına, dağlarına gerçek yıldırımlar düştü... hala da düşmekte! Yazıda ayrıca anaerkil uygarlık Nabatları, Kuran'da lanetlenen tanrıçaları el Uzza’yı, dansı ile kralı büyüleyen Salome'yi, kafasını kestirdiği Vaftizci Yahya'yı ve her sene Yaz Gündönümü'nü nasıl, hangi tarihte ve hangi saatte kutlamanız gerektiğini öğreneceksiniz.
KUTSAL AYAKLAR
Düzeltme ve Tashih: Janus
Kısa özet! Tantracılar bolluk ve bereket elde etmek için her evin hanımının ayaklarına saygı göstermenin gerekliliğine de inanmaktadırlar; çünkü evin hanımının ayakları şans, aydınlanma, bereket, zenginlik, güzellik ve döl bolluğu tanrıçası, Ulu Ana Tanrıça Lakşmi’nin kutsal ayaklarını sembolize etmektedir! Yani Tanrıça’nın ayakları çok kutsaldır... diğer bölgelerinden daha fazla! Tanrıça’nın ayakları ile seks, bolluk, birliktelik, aşk gibi kavramlar böylesine birbiri içinde algılanmıştır!
KAABİL ve MÜZİSYEN SOYU
ARAŞTIRMA: Janus
Kısa özet! Yahveh kanlı kurban isteyen bir tanrıdır; hayvan kanı dökmeden tahıl kurban eden Kaabil’in kurbanını ret eder; kanlı kurban getiren Habil'i kutsar. (...) Ancak kardeş katili olacak kadar acımasız kişilik özellikleri taşıyan Kaabil'in bir hayvanı öldürememesi göz ardı edilir. Gnostikler ise gerçek kötünün Şeytan değil, Yahveh olduğunu öne sürerler. (...) Onlara göre Kaabil, Habil’i öldürerek Yahveh'nin dünyaya kötülük yayacak olan zararlı soyunu yok etmeye çalışmıştır.

Kaabil'in soyu ise hayırlı konularla ilgilidir ve bu konular Müslümanlıkta kutsanan kavramlardır.  722 RAKAMININ SIRLARI

ARAŞTIRMA: Janus

1- Giriş

Kısa özet! Sitenin adında yer alan 722 rakamının yaratılışa ait çok önemli gizleri içerdiğini biliyor muydunuz?


2- Androgynous Efsanesi
Kısa özet! Birbirinden binlerce kilometre uzaklıkta bulunan onlarca kültürün yaratılış miti benzerdir. Ortak söyleme göre evrenin yaratılması öncesinde her şey büyük bir tamlık ve huzur içindedir; sonra kötücül bir tanrı (genelde mitolojinin baş tanrısı) tarafından bu tamlık parçalanarak evren yaratılır. Bölünmeden payını insanoğlu da alır... o da ikiye ayrılır ve dişi ile erkek ortaya çıkar. En popüler “bölen tanrı” ataerkil Yunan panteonunun baş tanrısı Zeus’tur, ama..."


3- Bölerek Yaratan Tanrı
Kısa özet! Tevrat-Yaratılış bölümünde, Yahudilik ve Hıristiyanlık tek tanrısı Yahveh’in evreni “bölerek/ayırarak” yarattığı anlatılır. Aynı yaratılış biçiminin Sümer/Babil inancının kutsal kitabı Enuma Eliş’te de yer almaktadır. Ancak burada baş tanrı Marduk, Ana Tanrıça’nın bedenini bölerek evreni var etmektedir. Tevrat ve Enuma Eliş’teki benzerlikler ise çarpıcıdır.


4- "Tek Tanrı", Zeus ve Marduk Mu?
Kısa özet! Babil/Sümer inancının baş tanrısı Marduk, Yunan mitolojisinin baş tanrısı Zeus ve Yahudilik/Hırstiyanlık dininin tek tanrısı Yahveh aynı varlığın farklı dönemlerdeki görünümü olabilir mi? Eş deyişle tek tanrı diye milyarların taptığı metafizik güç, geçmişin iktidar düşkünü, insan düşmanı, en kötüsü de ilksel yaratıcı olmayan tanrısının ya maskeli, ya da maskelerini atmış hali midir? Bu düşünceyi altı adet benzerlik bazında, birçok antik metin, Tevrat ve İncil kapsamında inceleyelim.


5- İlksel Engin/Deniz
Kısa özet! Birçok farklı kültürün mitolojilerinin madde evreninin yaratılışı öncesindeki ortam hakkındaki ortak söylemi şudur: “Evren Marduk/Zeus/Yahveh tarafından var edilmeden önce, Ana Tanrıça içinden çıkarttığı çocukları ile birlikte, engin, deniz ya da sonsuz su kelimeleriyle ile ifade edilen ortamda huzur ve mutlulukla yaşamaktadır." Deniz, engin ya da sonsuz su kavramını Tevrat'ta, Enuma Eliş'te, Nordik/Hindu/Maya/Mısır uygarlıklarının kutsal kitaplarında, Yahudi gizemciliği metinlerinde, Yunan ve eski Türk devletlerinin mitlerinde yer almaktadır!


6- Numerolojide 2 ve 7
Kısa özet! 2 (1+1), ilk eşleşme sayısıdır. Eşleşerek bütünleşme ve bütün olma enerjisini taşır. Gündelik bazda aşktır, romantizmdir, güzel duygulardır, baş başalıktır. Arkadaşlık kurma yetisidir, diplomasidir, grup oluşturma gücüdür. Ataerkil düşünürler bu rakama nefret duyarlar. 7’nin önemli özelliği dişiliğin temel nosyonlarına ters olmasıdır. Kontrol etmek, hükümet etmek, yargılamak şeklindeki anahtar kelimeleri erkekegemen kavramlardır. Aynı zamanda hem büyük bir sayı, hem de asal olduğu için sosyal değildir. Yalnız bir enerjidir. Tek tanrı ile ilgili bir sayıdır yedi:


7- Tevrat'ta 2 ve 7
Kısa özet! Eski Ahit (Tevrat) 2 ve 7 rakamını şifre olarak kullanarak kadın ve erkeğin yaratılışı hakkında -Yahudilik tarafından kabul edilemeyecek- bilgiler veriyor olabilir mi? Erkeğin kadından alınıp, özü değiştirilerek var edildiği benzeri aşırı günahkar bilgiler?..


8- Y Kromozomu
Kısa özet! Erkeklerin bilinmeyen zayıflıkları!


9- Ya Bâsit (Esmalarda 2 ve 7)
Kısa özet! Bu bölümde “rahatlamak, ruhsal şifa bulmak, hatta Şeytan'dan kurtulmak” ile ilgili bir süredurumu yaratan esma "ya Bâsit"i tanıyacak; onun anaerkil ezoterizm ve 2/7 rakamları ile ilgisini okuyacaksınız. "(...) Ana Tanrıça'nın Nuith, "Yıldızların Hanımı" kimliğine atfedilmiştir. Anlatımda Tanrıça kendi ağzından tapımını çok hoş ifadelerle anlatır: "Size dünyada düşünemeyeceğiniz eğlenceler veririm: inanç değil, kesin sonuçlar; ölümden sonra değil, yaşarken; anlatılamaz bir barış, dinlenme, haz; ve bunların karşılığında hiçbir kurban istemem. Beni sevmek diğer herşeyden iyidir: Eğer gece yıldızları altında, çölde, benim önümde buhurlarımı yakar, tüm kalbinizle beni çağırır, beni ve içinizdeki yılan ateşini uyandırırsanız, bana biraz daha yaklaşır ve kucağımda yatarsınız."


10- Sonuç
Kısa özet! Anaerkil ezoterizmde -Androgynous Efsanesi adlı bölümden hatırlayacağınız gibi- evren yaratılmadan önce var olduğuna inanılan benzersiz mutluluğun hüküm sürdüğü bütünde dişi ve erkek tek bedendedir. Bazı mitolojilerde söz konusu durumun asıl gerçeklik olduğu hakkında fısıltılar bulunmaktadır. Örneğin, Ana Tanrıça'nın Frigya versiyonu Kibele'nin ilk hali Agdistis adlı hermafrodit bir varlıktır. Baba Tanrı'nın Hinduizmdeki görünümü olan Şiva çift cinsiyetlidir; yarısı kadındır. Yunan mitolojisindeki çift cinsiyetli insanlara verilen tıbbi isim olan "hermafrodit" sözcüğünün çıkış noktası olan Hermaphroditos adlı genç, tanrıça Afrodit'in oğludur ve Afrodit, Ana Tanrıça'nın ataerkil Yunan mitolojisinde küçümsenip, basit bir aşk ve şehvet tanrıçasına dönüştürülmüş halidir.KURBAN KANI ve MAJİ
ARAŞTIRMA: Janus
Kısa özet! Bu yazımda kurban kanının majikal başarıya destek olup, olmadığı hakkında konuşacağım. Kurban olayı size uygun değilse bile makalem ile farklı nedenselliklere ulaşabilir, çalışmalarınızda başarı oranınızı arttırabilirsiniz. Unutulmamalıdır ki güçlü inançlar ancak bilgi ile var olurlar.


  SELAMÜN ALEYKÜM ve ŞEYTAN

ARAŞTIRMA: Janus

1- Güzel Esma "Es Selam"

Kısa özet! Selam kelimesi, İslam dininde Allah'ın güzel adlarından -esma-ül hüsna'sından- biridir. İslam öncesinde bir ticaret merkezi olan Kabe'de, İslami bakış açısı ile "putlar", paganist bakış açısı ile "metafizik enerjilerin ikonları" yer alırdı. İslam dini indikten sonra bu objelerin kaynağı sayılan tanrıların adlarının ve niteliklerinin aslında Allah'ın adları ve nitelikleri olduğu inancı yerleşti. Böylelikle ebced değeri 131 olan ve "Tehlikeden kurtaran. Hiçbir şeyden zarar görmeyen" anlamındaki es Selam'a, esma-ül hüsma sıralalamasının 6. sırasında yer verildi.


2- Eski Bir Tanrı: "Shalim"
Kısa özet! Selamün aleyküm, İslam çıkışlı bir selamlaşma sanılsa da, kökeni Aramice olan ve şalom alekem şeklinde söylenen Yahudi selamlaşmasıdır. Ancak bu sözcüklerin ilk hali Yahudilik kaynaklı da değildir; çünkü söz konusu kelimeden birinin, selam’ın, ilk hali shalim’dir ve Shalim, tapım süreci İslam'dan yüzyıllarca önceye dayalı, Kenan panteonuna ait, son derece iyiliksever bir tanrının adıdır.


3- Lucifer/Şeytan... Yani Venüs!
Kısa özet! Hıristiyanlıkla doğmuş olan Şeytan kavramı aslında hiçbir ilk çağ mitolojisinde yer almaz. Hatta Yahudilik dininde ve Tevrat'ta bile bizim bildik Şeytan'a benzeyen bir figür yoktur. Yahudiliğin Şeytan'ı sadece cenneteki yılandır. Şeytan'ın düşen melek olarak görülmesi çok daha sonraki yıllara, Hıristiyanlığa dayalıdır ve inanılmaz gibi gelse de, onun bu kimliğinin çıkış noktası Tevrat'ın İşaya bölümünde yer alan birkaç ayettir!


4- İnsan Dostu Düşen Melekler
Kısa özet! Book of Enoch'a göre bir grup üst düzey melek, insan kadınları çekici buldukları (bazı teorilere göre ise tanrıya isyan ettikleri) için dünyaya inerler ve beğendikleri kızlarla evlenirler. Bunların “nefilim” adlı çok uzun boylu çocukları olur. Melekler, dost varlıklardır; çünkü insanlara “gizli bilgiler” olan çeşitli sanatları, silahları, kozmetikleri ve başka şeyleri öğretirler. İnsanların bu bilgiler sayesinde ilerlemeye başladıklarını gören tanrı öfkelenir ve seli yollayarak insan soyunu yok eder. Bu olayların anlatıldığı kitabın yazarı Enoch (Hanok, yani İdris peygamber) sadece tek tanrılı üç büyük dinin kutsal kitabında onurlandırılmış bir peygamber değil; aynı zamanda cennete canlı iken, Tanrı tarafından "alınarak" girmiş bir kuldur! (Kuran, Meryem 19:56; Tevrat, Yaratılış 5:22; İncil, İbranilere 11:5)


5- Ladon ve Typhon, Cennetteki Yılan Mı?
Kısa özet! Hesperidler önemli bir görev üstlenmişlerdir: Onlar cennet bahçesine neredeyse tıpatıp benzeyen bir bahçenin bakıcılarıdır. Bahçede bir kutsal ağaç ve altın elmalar vardır; ki, bu elmalardan yiyen ölümsüzleşmektedir! Bu bahçenin -kimse izinsiz olarak elmaları yiyip ölümsüzleşmesin diye görevlendirilmiş olan- bir de koruyucusu vardır: Ladon adlı bir yılandır bu! (...) Selam'ı araştırırken gelinen yer, tek tanrılı dinlerin cennet/ bahçe/ ölümsüzlük/ yasak elma elma/ yılan hikayesinin kaynağının çok eskilere dayandığı ve tamamen farklı olduğu noktasıdır. Eş deyişle cennetteki yılan kavramının orijinalindeki varlık hiç de aldatıcı ve kötü niyetli bir varlık değil, bilakis, Selam’ın kızlarının dostu olan, koruyucu bir yılan ya da ejderdir.


6- Akşamın Kızı Tanrıça Nuith
Kısa özet! "Size dünyada düşünemeyeceğiniz eğlenceler veririm: inanç değil, kesin sonuçlar, ölümden sonra değil, yaşarken; anlatılamaz bir barış, dinlenme, haz; bunların karşılığında hiçbir kurban istemem. Beni sevmek diğer herşeyden iyidir: eğer gece yıldızları altında çölde benim önümde buhurlarımı yakar, tüm kalbinizle beni çağırır, beni ve içinizdeki yılan ateşini uyandırırsanız, bana biraz daha yaklaşıp ve kucağımda yatarsınız.Fakat kim tek bir toz taneciği verirse, o saatte herşeyi kaybedecektir. (...) Sizi seviyorum! Sizi özlüyorum! Kanatlarınızı takın, ve içinizdeki çöreklenmiş duran şaşaayı uyandırın: bana gelin! (...) Ben güneş batışının mavi göz kapaklı kızıyım; ben şehvetli gece göğünün çıplak parlaklığıyım."ANA SAYFA    |    Sorular    |    Astroloji    |    Kuantum    |    Ezoterizm    |    Filmlerimiz    |    İletişim

Dizayn: JANUS722.com    |    © 2015 -