722 Sistemi Majikal Eğitim
Pozitif Enerji Eğitimi
Astroloji Eğitimi
DANIŞMANLIK
SİTEYE ÜYE OLUN
Güncellemeleri hemen haber alın,
üyelere özel sayfalara girin.
ÜYE GİRİŞİ

BU SAYFAYI PAYLAŞIN! >>

Majikal Eğitim Alın | Eğitimin Programını İnceleyin

JANUS'A SORUNUZU İLETİN!

ASTROLOJİ

SORULAR ANA SAYFA | TÜM ASTROLOJİ SORULARI

Maji | Pozitif/Negatif Enerji | Kuantum ve Bilim | Ezoterizm | Ruhsal Sorunlar | Reenkarnasyon/Ölüm Ötesi/Rüyalar | Astroloji | Fal/Tarot
Müslümanlık | Farklı İnançlar | Yaşam ve İlişkiler | Özel İlişkiler | Janus

SON EKLENEN SORU        |        TÜM SORULAR        |        JANUS'A SORUNUZU İLETİN!        |        ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

13 Mart 2022
Dark moon lilith

Merhabalar janus, iyisindir umarim. Öncelikle mutlu yillar dilerim. Sitedeki astroloji bölümünde gezinirken dark moon lilith ile alakali olan kismi okudum, dark moon lilith burcumu buldum, fakat içerigi henüz yayinlanmamis. Merak ettigimden dolayi ben de sana sormak istedim. Dark moon lilith kova ne anlama gelmekte, özellikleri nelerdir acaba? Simdiden tesekkür eder, iyi çalismalar dilerim

YANIT

Merhabalar arkadaşım! :)

Evet, astroloji sevmediğim bir okült dal olduğu için sitenin söz konusu başlığı uzun süredir güncellenmedi. "Ne zaman güncellenecek bu link?" diye hafiften fırçalayan site izleyicileri, ya da daha kibarca bilgi almak isteyen öğrencilerim de oldu… Ne diyeyim? Tek bir şey: "Mahcubum". Ancak astrolojiyi çalışmaya ergenlikte başladığımı düşünürseniz, aynı lafları söylemekten içime nasıl bir "gıy" geldiğini belki hissettirebilirim. Ama soruyu sormanız iyi oldu; böylece Dark Moon yorumları linkini de bir ölçüde güncellemiş olacağım.

Konu hakkında bilgisi olmayan okurlar DARK MOON LİLİTH NEDİR? > 5- Dark Moon Neyi Göstermektedir? linkinde konu ile ilgili açıklama bulabilirler. Ancak anımsatayım: Bizim astroloji yorumlarımız kimi zaman standart yorumlardan farklıdır. Temelde tabidir ki standart astrolojiye benzer; ama yine de yorumlarımız ciddi ölçüde değişik anlayışlar ve görüşlere dayalıdır.

722 sistemi kapsamında Dark Moon, Cennet olarak ifade edilen öncel evrene yakınlaşma yolumuzu ve bunun tersini gösterir. Daha basit bir anlatımla, söz konusu yorum, ne yaparsak öncel evrene yakınlaşacağımızı (Dünyada iken Cennet esintileri ile yaşayacağımızı), ne yaparsak bu şansı yitireceğimizin anlatımıdır. Farklı bir söyleyişle, ataerkinin içimize "ayıptır/günahtır" diye hapsettiği yanımızdır.

Yorumlarımın gelmesini beklemekten bıkanlar için bunun formülünü "şıp" diye verirsem, herkes bir ölçüde kendi yorumun yapabilir.

Önce Dark Moon'unuzun hangi burç olduğunu buradan bulun. Ardından bulduğunuzu burcun olumlu yanları olarak ifade edilen özellikleri ile olumsuz yanları olarak ifade edilen özelliklerine ulaşın. Olumlu yanlar yapmanız gerekenler, olumsuzlar ise yapmamanız gerekenlerdir.

Bu kadar basit…

Aslında tabidir ki bu kadar da basit değil. Okültizmle hall-i hamur olmuş zevatın –mesela bendenizin- işin içine katacağı görüşler de değerlidir. Ancak çaresizlik tahtında işleri basite indirgemekte bir kayıp değil, kazanım mevcuttur. :)

Sizin Dark Moon'unuz Kova burcunda olduğuna göre ilk adımda Kova "+" ve "-" özelliklerini ele alalım. Bunun için pek de beğenilmeyen :) ASTROLOJİ EĞİTİMİ: Herkes için Harita Yorumlama Dersleri adlı kitabıma başvuralım ve oradan Kova Burcu klasik özelliklerini okuyalım.

(Ayrıca Kova burcu hakkında daha detaylı bilgi edinmek adına KOVA BURCU ÇAĞI - 3. Bölüm: Kova Burcu ve Uranüs adlı filmi izleyebilirsiniz.)

POZİTİF YANLARI

Hümanist, bağımsız, istekli, gelişmeci, orijinal, yaratıcı, reformcu, inançlı, sadık, idealist, entelektüel.

NEGATİF YANLARI

Beklenmeyeni yapma, asi, zıt, düşüncesiz, sabit fikirli, kuraldışı, sert.

Yukarıdaki bilgilerden yola çıkarak kendi yorumunuzu kolayca yapabilirsiniz. Yine de sitedeki sayfayı bir daha ne zaman güncelleyeceğimi bilmediğim için, size bir centilmenlik yapayım ve buradan konu hakkında iki lakırdı edeyim.

Kova Dark Moon, Dark Moon kavramına en yakışan burçlardandır; çünkü bu burç yasak değişimler, farklı yenilikler ile gelişimi gösterir... Zaten Dark Moon'da bu değil midir?

Söz ettiğim gerçek yüzünden siz, zat-ı aliniz ve diğer tüm Dark Moon Kova arkadaşlar, Cennet'e doğru yönlenmek adına en kibarca söyleyiş ile "farklı" olmak zorundasınız.

Zor bir iş bu… çünkü insanlar kendilerinden daha değişik olanı tehlikeli diye yaftalamak eğilimindedirler. Bunun nedeni ise değişimden korkmaktır. Değişim yeniliktir, yeni bir yere yönelmedir. Yeni ise başlangıç olduğu ve fazla denenmediği için bilinmezlik taşır. İşte pek çok insanı ürküten aslında söz konusu bilinmezliktir. Oysa aynı pek çok kişi olduğu yerde "kel-kör" de olsa bir sistem kurmuştur. Bunu riske atmak istemez. Onu farklıya (nedir, ne değildir fazla bilinmeyene) yönlendirenlere gıcık kapar.

Ancak diğer kimi kişiler bu eğilimin tam tersi olarak yeniliğe akın düzenlemeyi isteyecek oranda farklılığa açtırlar. Onlarla tutucuların arasındaki çekişmeli dinamik, uzun vadede DAİMA ortamı yeniler; çünkü evrim gecikebilse de genelde geri gitmez.

Farklılıklar, ya da farklı olma gerekliliğiniz, bizzat sizi de ürkütecek olabilir. Zaten Dark Moon kimliği genelde insanları ürkütür; bir de zorlu bir gereklilik... Allah "olaylık" versin diyeyim. :) (Şaka ediyorum tabi ki...)

Hülasa, olduğunuz yerde durmak, diğerleri gibi olmak size yarayacak bir şey değil. Siz, farklı olarak adlandırdığım yapının bile –gücünüze göre- ötesine geçmek zorundasınız. Buna egzantrik de diyebilirim, orijinal de… hatta asi bile... Ancak kimliğinizi pozitif olarak yaşamak adına bu özelliklerden hangisi size uygun olursa olsun, bunu PE ile karmanız gerekir. Doğrudur, Kova burcunun negatif niteliklerinden biri de asiliktir. Ancak asiliği "acı verene karşı koyma; acı vereni engellemek, durdurmak adına farklılıkları üstlenme" şeklinde algılarsanız, o kadar yıkıcı sonuçlar doğurmayacak olabilir.

Diğer yandan eklemem gerek: Bizim ekolümüzde asilik sevilmez; çünkü bizler pozitif beyin elektriğine sahip kişilerin zaten asiliğe gerek olmayacak yaşamlar sürdüğüne inanırız. Bir diğer deyişle, çevrenizde asi olmanız gereken olumsuzluklar varsa, bir ölçüde de olsa NE sahibi olduğunuzdan kuşkulanabilirsiniz. O zaman başkaldırmaya karar verirseniz bu eylemi PE bilgisi kapsamında uygulamanız gerekecektir.

Yapmamanız gereken ise öncelikle kaba olmaktır. Günümüzdeki kabalığın, rüküşlüğün, paspallığın, itinasızlığın, zevksizliğin (sanat diye, daha doğrusu modern sanat diye, hatta "yaratıcılık" başlığı altında sunulan zevksizliğin, sıradan insanın güzel bulmadığı, sadece bir avuç "elit"e özgü yapıtların) nedeni Kova burcu etkisidir.

["Zevkler ve renkler tartışılmaz" dense de, renkler bal gibi tartışılır. Öncelikle pozitif ve negatif renkler vardır. Bir insanın beyin elektriğindeki pozitivite ve negativite altyapısını çok sevdiği bir renk varsa, ona bakarak kerteriz edebilirsiniz. Bu sözlerimin temelinde okült değil, ETC (EM tayftaki renkler) ve ETCnin okülte uyarlanması bulunur. Ayrıca doğada renklerde temel bir uyum vardır; çünkü gözün algılayabildiği dalgaboyundaki fotonlar (ışık) daima belli kurallara göre kırılır. Buna ton-sür-ton denilir. Doğada zıt renkler (örneğin cart kırmızı yanında, tam mavi) yan yana olamazlar. Bu düşünceden yola çıkarsak, color-blocking'i zevksizlik (doğadaki uyuma paralel olmayan) şeklinde adlandırabiliriz.

Konu açıldı birşeyler daha diyeyim: Benim zamanımda "Size adınızla hitap edebilir miyim?" gibi bir soru vardı. Yani insanlardan izin almadan onlara bey ya da hanım eki olmadan adı ile seslenemezdiniz. Dahası "ınız" (yapın bile değil, yapınız) eki kullanılırdı. "Lütfen" sözcüğü yaygındı. İnsanlar kolay teşekkür ederlerdi. Günümüzde ise websitelerine üyelik aşamasında "Janus, siteye üye ol!" benzeri hitaplar kullanılmakta.

Ben eski İstanbulluyum, bana öğretilen (beynimde güçlü bir alan şeklinde var olan) nezaket anlayışı artık gülünç sözcüğü ile nitelenmekte. Farkındayım bunun.:) Ancak millete "Kendin ol!" vaazı verirken, kimse kusura bakmasın, bu hakkı kendime de tanıyacağım. Sosyal ortamlardaki konuşma tarzım ile hal ve gidişime dileyen istediği yeri ile gülebilir. Sorun değil... O kadar anlayışımız var. :D
]

Size farklılıktan sonra ikinci önerim özgürlüktür. Özgür olmanız sizin kendinizi bulmanıza yardımcı olacaktır.

Ancak acaba özgürlük diye bir şey var mıdır?

Bize göre yoktur!

Geceleri kafam iyiyken müzik setimin sesini açmıyor, kulaklıklarla kulaklarımı daha da çınlatıyorsam… pek de yoktur. (Başkasını rahatsız etmek diye bir özgürlük yoktur.)

Diğerlerinin alanına girmeme çabamdan içime fenalık gelip, özgür olmak adına dağ başına gitsem, orada da en azından sivrisinekler benim yaşam alanıma sızıvereceklerse de yoktur. Bu yüzden aslında özgürlük diğerleri ile kol kola, tercihen el ele, DAHA RAHATa yönlenmektir; canının istediğini yapı-yapıvererek değil, ataerkil yanlışları birlikte aşarak elde edilir.

İşte siz bunu yapabilirsiniz. Hatta yapmalısınız; çünkü Kova burcu kişisel değil, toplumsal etkili bir burçtur. Bu nedenle Dark Moon Kova'lara farklı toplumsal görevler düşmektedir.

Evet; kabul ediyorum… Zor bir iş bu. Zaten Dark Moon'u benimsemek zor… bir de başkaları için illaki bir şeyler yapmak zorunda olmak… valla ciddi dert. Genelde yapmak istemediğimiz ve yaparken zorlandığımız işler kendimize iyi gelecekse daha kolay üstlenilir. Ama hem zorlanıp, hem de kendiniz değil, diğerleri için yapmak… Dert deme nedenim bu.

Ancak andığım sonucu gerçekleştirmek için yeterli gücünüz var. Hem de fazlasıyla… Hatta siz tam de busunuz! Bu işin insanısınız! Eğer olağan halinizde ruhsal sıkıntılarla yüzleşiyorsanız, hissettiğiniz bunalmaların nedeni anlattığım gücü (zorlu işler başarma kapasitesini ve bu kapasitenin verdiği itilimi) realize etmemeniz (boşaltmamanız) yüzündendir.

Sizi tetiklemek için hayranı olduğum (benim için bir numaradırlar) Kamelot'un, çok sevdiğim bir parçasını armağan edeyim. Umarım beğenirsiniz ve sizi az da olsa gaza getirir. Parça belki de Dark Moon Kova'lara ne yapamaları gerektiğini benden iyi anlatmakta...

Kamelot - Phantom Divine
(Orijinal klip –diğer pek çok parçada olduğu gibi- öylesine iç karartıcı ki, paylaşmaya gönlümüz elvermedi. Bence izlemeyin. Sadece müziği dinleyin.)

İngilizce bilmeyenler ve çeviri sitelerine girip sözleri anlamaya üşenenler için manayı biraz işimize geldiği gibi sulandırarak "ortalama" bir çeviri verelim.
("Phantom Divine" yapay zekaymış, yok efendim bilinç altıymış, beyin zeminiymiş, bahçe katıymış bize vız gelir. Bizler metinlerden beğendiğimizi, işimize yarayacak olanı, bize iyi geleni, yani pozitif olanı okuruz. Elalemin uyduruk lafı ile kendini kasmaya gerek yok. ;-) )

Bu parça sizlere ithaf edilse de, aslında sizin millete seslenişinizdir. Yani çevrenize bunları demeniz gerek... Tabidir ki inanarak!

Siz genele/olağana ve özellikle anti-yenilikçilere diyorsunuz ki:

"Ben yeni boyutum. Sapmalarım da var ama hayat böyle genişler. Hem sen de bunu istiyorsun aslında. O zaman eski pandomimleri artık alkışlama.

Ben hem seçildim, hem de tüm seçilmişlerin ortak yüzüyüm; zincirleme reaksiyonlarla beyninde yenilikler yapacak, seni gerçekten canlandıracağım.

Özetle; senin için de, bizim için de daha çok ümit var."

SÖZLER

I am all you ever wanted, I'm a new dimension
Immortality perfected, phantomized
Expansion of life, generation of light Finding every deviation
Just to keep the future alive

Under a phantom divine
Touched by the light
In ambrosial grace
No applause for the old pantomime
In the shadows of our dreams
A phantom divine

I'm the face of the selected, I'm your chain reaction
I am mortally rejected, I am the empire connecting the mind
And I'll die just to keep you alive

There is still hope for you
I am the empire
All that you see is true
I am the empire
There is still hope for us
Under a phantom divine

Bizlerden de size mutlu yıllar! :)

Bize sorarsanız bu yıl mutlu olmamak hayli zor. Mutsuz olan arkadaşlara demek isterim ki: "Valla bravo, beyninizi olağan enerjilere bu kadar ters yönlü çalıştırmak, muhteşem bir beyin gücüne sahip olmak demek! Yahu bu yeteneği çıkmaz yola sapmak için kullanacağınıza biraz bizim gibi sıradan ademlere takılsanız diyorum." :D

Janus'tan "2"lerin yılı, 2022 Yılı Mesajı


ANA SAYFA    |    Sorular    |    Astroloji    |    Kuantum    |    Ezoterizm    |    Filmlerimiz    |    İletişim

Dizayn: JANUS722.com    |    © 2015 -