722 Sistemi Majikal Eğitim
Pozitif Enerji Eğitimi
Astroloji Eğitimi
DANIŞMANLIK
SİTEYE ÜYE OLUN
Güncellemeleri hemen haber alın,
üyelere özel sayfalara girin.
ÜYE GİRİŞİ

BU SAYFAYI PAYLAŞIN! >>

Majikal Eğitim Alın | Eğitimin Programını İnceleyin

JANUS'A SORUNUZU İLETİN!

ASTROLOJİ

SORULAR ANA SAYFA | TÜM ASTROLOJİ SORULARI

Maji | Pozitif/Negatif Enerji | Kuantum ve Bilim | Ezoterizm | Ruhsal Sorunlar | Reenkarnasyon/Ölüm Ötesi/Rüyalar | Astroloji | Fal/Tarot
Müslümanlık | Farklı İnançlar | Yaşam ve İlişkiler | Özel İlişkiler | Janus

SON EKLENEN SORU        |        TÜM SORULAR        |        JANUS'A SORUNUZU İLETİN!        |        ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

26 Eylül 2022
Stellium

Merhaba Sayin Janus,
Size çikarttigim haritayi göndermek istersem kabul edermisiniz? Sizin bakmanizi ve yorum yapmanizi istiyorum.

Tabi nasil gönderecegimi de bilmiyorum :) Açikca haritami çikaran arkadas çok sasirmis.
Yildizlar bir yere toplanmis hiç günes yok. Kisacik da olsa bir yorum yapabilirmisiniz?

YANIT

Tamam anladım: Siz benim sabrımı sınamak adına diğer alemin gizli bir örgütü tarafından manipüle edilen "email vermeden soru soranlar" fraksiyonunun, "Janus'a kumpaslar" locasındansınız. :D

Canım şirin hanım; haritayı görmeden nasıl yorum yapacağım allah aşkına? Evet bana haritayı gönderin; ben de buradan yorum yapayım. Ama önemli bir sorun var: Kısacık değil, her zamanki gibi, okuyanların gözlerini belertecek uzun yorum yapabilirim ama. :D Şaka bir yana, evet, gönderin; böylelikle beni okuyanlara bizim sistemin astrolojik yorumu hakkında da iki laf etmiş olurum.

Editörün notu: Lütfen haritanızın ekran görüntüsünü veya *.jpg, *gif ya da *png uzantılı dosyayı info@janus722.com adresine gönderin.

DİKKAT: Bu seçenek sadece bu soruyu gönderen sorucu için geçerlidir.

Ama bebeğim (umarım hanımsınızdır ve gençkızsınızdır; bazen olgun hanımlara -tıpkı şimdiki gibi- torunum muamelesi yaptığım oluyor... ama hepsi de olgunlukla karşılıyor. :) Öyle değil mi Bayan SY? :) ) haritada güneş olmaması tabi ki mümkün değil. Kıyamet gününde bile "güneş var olmayacak" değil, "iki mızrak boya inecek" deniyor. Ama sen Kripton gezegeninde doğdunsa onu bilemem.

Tatlım; yıldızların bir yerde toplaşması çarpıcı bir stellium'un varlığını düşündürüyor. Ama haritanda, yani benim bildiğim belki de demode kalan haritalarda (bu konularla ilgimiz yok, yeniliklerden bi-haberiz, bildiğimizi yapıyoruz) yıldız yok, planet var. Yıldız; yanar döner bir ateş topu. Planet yana-döne sönmüş bir kütle. Haritanda ise Güneşten başka yıldız yok, hepsi ya sönmüş, ya Ay gibi kopmuş, ya da Neptün gibi gaz devleri. Ancak yeni moda haritalarda artık sabit yıldızlar da şakır-şakır yorumlanıyorsa, sen de "yıldızlar" derken onlardan söz ediyorsan, ben bu sabit yıldızlar dersine gelemedim. Bundan sonra öğrenmeye de niyetim yok.

Astrolojiye meraklı arkadaşlar: Burada da basitliğe inanın. Ne kadar işleri karmaşıklaştırırsanız, işin içinden o kadar çıkamaz olur, ortamdan da soğursunuz. Çok unsuru yoruma katarak daha iyi yorumlar yapamaz; daha kötü şekilde kafayı yersiniz. Planetler yorum için yeterlidir.

Stellium'a gelelim ve anlamı için benim kitaptan alıntı yapayım.

Astroloji Eğitimi – Janus 722
9 – KÜMELER > 9.1 – Kümeler – Açılara göre 3 ya da daha fazla planetin bir burçta, ya da bir evde toplanması ile oluşur.

Bu durumda söz konusu ev veya burç büyük önem kazanır.

Öz burç ne olursa olsun, özellikle çok güçlü konumda değilse, stellium'un bulunduğu burç ona eşit etkinliktedir.

Ancak –standart astroloji severler lütfen kulaklarını kapatsınlar- bizim sistemde geleneksel astrolojide yer alan pek çok şey yoktur; bambaşka bir yorum tekniğimiz vardır. Ancak kümeler içinde tamamen inandığımız kümelerden biri yod ("tanrının parmağı" deseler de bize göre "Yahveh'in parmağı"dır) ve de Stelliumdur. Bunun bilimsel (Genel Görelilik temelli) açıklamamız da var… ama sıkıntıdan için geçip şekerleme yapma diye susuyorum. ;-) Yani stellium önemli. Bilime bunalmadan… pardon, yanlış laf ettim… boğulmadan… dur, yine olmadı: bulanmadan :) stelliumun neden önemli olduğunu söyleyivereyim: Stellium, kavuşumun (conjunction'un) ağababasıdır. İki planet birbirine yakınsa, yakınlıkları ölçüsünde gravitleri (meraklısına: gravitonları) birbirini tetikler. Gravite derken kütleçekimlerini kastediyorum.

Haritanı yollamaktan cayarsan stellium yapan planetlerin anlamlarını tek tek, peş peşe oku… bir daha oku… bir daha oku… Ciddiyim, dalga geçmiyorum. Ama bunu epey yap. Aklında kalan "artıklar" konumunun yorumu olabilir. Ya da her planete kendin (kendi bilincin tabanlı) kısacık (iki üç kelime) yorumlar ata. Uydurma ama; ana yorumlardan esinlen. Bu kelimeleri peş peşe oku. Yukarda söz ettiğim artığı aklında tutarak stellium'un hangi evde olduğunu sapta. Dikkat et, burcundan söz etmedim. İşleri karıştırma, sadece eve bak. Evin anlamı ile kafandaki artığı peş peşe defalarca oku… aklında kalan yorumun olabilir.

Arkadaşlar; haritanızı yorumlarken sadece kitap bilgilerine sadık kalmak yapabileceğiniz en büyük hatadır. Gerçekliği oluşturan harita değil bilinçtir. Yani diyelim bet bir haritanız var. Ona can-ı gönülden inanmayın… pert olacaktır. Ama işin ilginç yanı şudur: Kısa sürede bir şey olacak, başka bir harita çıkaracak ve inanmadığınız özelliklerin bu yeni haritada yer almadığını göreceksiniz. :)

Demek ki neymiş? Harita, sadece bilinç tarafından var edilen gerçekliğin posteriymiş.

Haritalardan çok kendinize inanın. Bir TV kanalındaki ana haberde sürekli yinelendiği gibi: Patron sizsiniz.

Politik konularda patron siz misiniz valla hiç anlamam. Aklımızın ermediği en önemli iş politikadır. Gelin vurun: A-politik kişileriz. Bize göre ulu önder Atatürk'ten, cumhur reisimiz R.T. Erdoğan'a, diğer parti liderlerine, geçmiş politikacılara, saygı duyduğum bir kişi olan Abdülhamit Han'a, hatta gelmiş geçmiş tüm Osmanlı padişahlarına, Einstein'dan Hawking'e dek HERKESİN yaptığı çok iyi şeyler ve o kadar da iyi olmayan şeyler vardır. Her yaptığı iyi ve doğru olan makroda çökmez. :DDD İnsan adlı canlı türü OLAMAZ. Ama o kanaldaki Anchor Man'in "Patron sizsiniz"lafı çarpıcıdır.

Ben de size diyorum ki… Yaşadığınız hayatta TEK patron sizsiniz; çünkü gerçekliği bilinciniz var ediyor. Bu gücün büyüklüğünü görün, hissedin… ve KULLANIN. Haritalar, fallar, şunlar bunlara kendiniz yönettirmeyin… onları yönetin.

Bana inanın: Bunun için gereken kudret, damarlarınızdaki asil kanda olmasa bile, nöronlarınızdaki elektrikte ve asil manyetizmada mevcuttur. :)


ANA SAYFA    |    Sorular    |    Astroloji    |    Kuantum    |    Ezoterizm    |    Filmlerimiz    |    İletişim

Dizayn: JANUS722.com    |    © 2015 -