722 EĞİTİMLERİ
Temel Maji
Manyetik Maji
Pozitif Enerji
Maji Nedir?
Maji Artık Bilimdir
Eğitim Hakkında Bilgiler
Ücret Sorgulama
Eğitime Katılın!
SİTEYE ÜYE OLUN
ÜYE GİRİŞİ
ASTROLOJİ SORULARI

JANUS'a SORUNUZU SORUN!

SORULAR ANA SAYFA        |        SON EKLENEN SORU        |        TÜM ASTROLOJİ SORULARI

Önemli Açıklamalar        |        Soruların Kabul Edilme Kriterleri= TÜM SORU KONULARI =

722 Ekolü ve Eğitimleri     |     Maji     |     Astroloji     |     Kuantum ve Bilim     |     Ezoterizm

Pozitif/Negatif Enerji     |     Müslümanlık     |     Farklı İnançlar     |     Reenkarnasyon/Ölüm Ötesi/Rüyalar     |     Fal/Tarot

Ruhsal Sorunlar     |     Yaşam ve İlişkiler     |     Özel İlişkiler     |     Janus

28 Ağustos 2023
Hangi ev sistemi

Astrolojide hangi ev sistemi dogru yorum ve sonuca götürür ?

YANIT

Korkarım ki, sorunuza sizi tatmin edecek bir yanıt veremeyeceğim. Dayanak noktamın ise araştırmalarımız ya da 722 Sistemi olmadığını eklemem gerek. Yanıtımın olumsuzluğunun nedeni tamamen bilimsel, yani astronomik gerçekler.

Hayır; "Astroloji diye bir şey yoktur" demeyeceğim. Ben bir astroloğum. Ancak bilmelisiniz ki iki çeşit astroloji vardır:
- Bunlardan birinde haritalar doğum anınızda gerçekten uzayın yapısı (hangi planetin, burcun vb. nerede olduğu) temelinde çıkartılır. Buna Sidereal astroloji denir.
- Diğer (tropikal) astroloji ise doğum anındaki uzayın yapısını antik çağlardaki hali ile alır.

Günümüzde 21 Mart- 20 Nisan arasındaki tarihlerde doğanlar, antik çağlarda ekinoks noktasının gerisinde Koç burcu olduğu için (Koç burcu ilk burç olarak alındığı için) hala Koç sayılırlar. Aynı nedenlerle Zodyak burç kuşağı Koç burcu ile başlar.

Oysa ortalama 2000 yıldır 21 Mart- 20 Nisan tarihleri arasında ekinoks gerisinde Balık burcu vardır, yani ilk burç Balıktır. Dahası; İS. 2000 yılından sonra 21 Mart- 20 Nisan tarihleri arasında artık Kova burcu bulunmaktadır. Bu demektir ki tropikal astrolojiye göre çıkarılan harita reel gök yapısı ile ilgisiz verilere dayalıdır. Güneşin olduğu burcu (öz burcu) iki burç öne almış harita ile karakter analizi yapmak ya da gelecek okumaya çalışmak ne kadar doğru olabilir?

(Ekinoks kayması yüzünden burçlardaki hatalar hakkında yazılara aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.)

why your zodiac sign and horoscope are wrong

earth rotation changes zodiac signs

astronomy professor suggests zodiac signs are wrong

what is a constellation?

the true history behind your horoscope

Bu konuda Ekşi Sözlük için yazdığım makaleyi okuyabilirsiniz.

Peki; burçlar yanış olunca evler doğru olabilir mi? Örneğin geleneksel astrolojide Koç burcu 1. evi yönetir. Günümüz astronomi bilgilerine (gök durumuna) göre 1. ev gerisinde Kova vardır. Oysa 1. evin doğal yöneticisi hala Koç karakteri ile yorumlanmaktadır. Bu hata sıra ile tüm evlere yansır.

Farklı bir noktaya atlayalım: Uzayda 12 farklı özellik veren, hem de birbirine aşağı-yukarı eşit büyüklükte bölüm olabilir mi? Böyle bir yapının varlığına inanmak, bilim ile dolu milenyum çağının insanına uygun mudur?

O zaman astroloji anlamsız, gereksiz ve hatalı bir ilim midir?

Hayır, bizlere göre astrolojik harita gerçekleri söylüyor olabilir. Hatanın nedeni astroloji değil, haritayı çıkartma yolunun yanlışlığıdır. Bu demektir ki, harita doğru yöntemlerle (astronomik bilgiler bazında) çıkartılsa, kehanetler gerçek olabilir.

Astrolojinin (sidereal astrolojinin) geçerliliğinin nedeni (burçların insan karakteri üzerinde belirleyici olabilmesinin nedenselliği) ise şöyle açıklanabilir.

Burçlar aslında birer obje topluluğudurlar. Her bir takımyıldızda geleneksel astrolojide olduğu gibi sadece birkaç yıldız bulunmaz. Takımyıldızlarda Messier objects, nebulalar, süpernovalar, meteor showerları, nötron yıldızları, pulsarlar yer alır. Bunların her birinden EM radyasyon yayılır. Işık da bir EM radyasyondur. Bu yüzden her bir takımyıldız farklı EM radyasyon imzasına sahiptir. Söz konusu radyasyonlar ise yeni doğanın beynini, doğum anında etkilemekte, yeni sinaps oluşumlarına neden olmaktadırlar.

Bu konuyu (ayrıca 722 maji sisteminin temeli olan "keşfedilmemiş EM dalgalar ve etkileri" konusunu) geniş ölçüde anlattığım bir kitabım var. Dilerseniz iletişim linkinden mail atın, size ücretsiz gönderecekler.

BURÇLARDAN GELEN ENERJİ: BURÇLAR, ELEKTROMANYETİK ETKİLERİ VE KARAKTER (Bir Hipotez)

Bu kitapta astrolojinin bilimsel nedenselliğini araştırılmakta; takımyıldızlardan gelen elektromanyetik dalgaların doğum anında nöronları biçimlendirdiği -Yıldızlar, Işınlar, Kütle Çekimi (Genel Görelilik Yasası), İnsan- başlıklarında verilen argümanlarla savunulmaktadır. Hipotez kısaca, plazma radyasyonlarının yeni doğanın nöronlarını etkilediği hakkındadır.

KİTABI İNCELEYİN

Evlere gelelim.

Evler nedir? Evler, birer EM radyasyon çorbasıdırlar. Bu demektir ki onların bir de alanı (çıkış noktası) bulunmalıdır. Oysa tropikal astrolojide hiçbir kaynakları yoktur.

Evler gerçekte her bir burç kümesinden yayılan enerjinin ana alanıdır; burcun mıntıkasında çok güçlü olan EM alanlardır. Söz konusu nedenler yüzünden ev hesaplarına gerek yoktur. Haritada burcun olduğu ev, kullanılacak evdir.

Tüm bu bilgilerden sonra astrolojiki çöpe atmak mı gerekir? Tabi ki hayır. Zaten eldeki verilere bakılırsa klasik astrolojik haritaların dikkate değer şekilde gerçek çıktığı bilinir. (Benim de geleneksel astroloji hakkında bir kitabım vardır. Tropikal yöntemle de harita bakarım.) Bu durumun gerisinde ise kuantum mekaniği bulunur. Konu hakkında soru gelirse yanıtlarım.

Şimdi yön okumuzu biraz faklı cenaha yöneltelim ve size ilginç bulacağınızı düşündüğüm bir bilgi vereyim: En etkin (güçlü, belirleyici, yönetici) ev hangisidir dersiniz?

6. evdir; çünkü en büyük, en geniş takımyıldız olan Başak burcuna aittir. Yani 6. ev, yıldız ve diğer objeleri çok geniş bir alana yayılmış olan Başak takımyıldızının alanı olduğu için en güçlü (belirleyici/etkin) evdir.

Şimdi de Başak hakkında ilginizi çekeceğini düşündüğüm bilgiler vereyim.

Başak burcu, geleneksel astrolojide hiç tanınmayan (hatta yanlış tanınan) bir burçtur. Anaerkide en güçlü burç sayıldığı halde, strandart astroloji onu bir anlamda hayatın hareketliliğinden (deviniminden) uzak, biraz şekilci bir karakterde tanıtır. Oysa anaerkide Başak tam anlamı ile iyiliktir. Anaerkide Terazi kutsaldır; ama Terazi iyiliği daha dünyasaldır. Başak ise, tanrının tüm -biz insanlarca anlaşılamayan, daha doğrusu beynimiz doğum anından itibaren ataerkil doğrularla şablonlandığı için anlaşılamayan- iyiliğidir.

Başak'ın sembolü bir kız ve başaktır. Başaktan ekmek ve bira (içki) yapılır. Bu yüzden içki (DOZUNDA, sanılandan çok az miktarda, ataerkillerin yaptığı gibi çok içmenin "yıkılmamanın" maharet olmadığı kültürde) ekmek kadar kutsaldır. O kız figürü ise Ana Tanrıçadır. (Yaratıcının cinsiyeti olmaz. Ana Tanrıça adı ilkçağlarda, Yaratıcının benzersiz karşılıksız vericiliğini anneye benzetilmesi ile ortaya çıkmıştır.)

Peki en küçük yer kaplayan burç kümesi (ev) hangisidir dersiniz?

Bence doğru bildiniz: Erkeklik burcu Koçtur. :)

Bu konuda bir eğitim hazırlıyorduk. Sonra yeni site açınca yarım kaldı. Eğer vakit bulabilir tamamlarsam eğitimde gerçek haritaların çıkartılması ve yorumu hakkında bilgiler yer alacak.


ANA SAYFA    |    Sorular    |    Astroloji    |    Kuantum    |    Ezoterizm    |    Filmlerimiz    |    İletişim

Dizayn: JANUS722.com    |    © 2015 -