722 EĞİTİMLERİ
Temel Maji
Manyetik Maji
Pozitif Enerji
Maji Nedir?
Maji Artık Bilimdir
Eğitim Hakkında Bilgiler
Ücret Sorgulama
Eğitime Katılın!
SİTEYE ÜYE OLUN
ÜYE GİRİŞİ
ASTROLOJİ SORULARI

JANUS'a SORUNUZU SORUN!

SORULAR ANA SAYFA        |        SON EKLENEN SORU        |        TÜM ASTROLOJİ SORULARI

Önemli Açıklamalar        |        Soruların Kabul Edilme Kriterleri= TÜM SORU KONULARI =

722 Ekolü ve Eğitimleri     |     Maji     |     Astroloji     |     Kuantum ve Bilim     |     Ezoterizm

Pozitif/Negatif Enerji     |     Müslümanlık     |     Farklı İnançlar     |     Reenkarnasyon/Ölüm Ötesi/Rüyalar     |     Fal/Tarot

Ruhsal Sorunlar     |     Yaşam ve İlişkiler     |     Özel İlişkiler     |     Janus

11 Eylül 2023
Balik ay dugumu yorumu (722 Sistemi Balık burcu yorumu)

Merhaba, Kuzey ay dugumu balik yorumunuz ilgimi cekti. Beni cok uzen, tanidigim en bencil, tutarsiz, maddiyatci, faydaci ve sevgi kelimesinin anlamini bilmeyen ve ben guclu bir ruh degilim diyen birinin kuzey ay dugumu balik. Benim kuzey ay dugumum yay. Acaba ben mi birseyleri kaciriyorum. Belki cevap bile vermeyeceksiniz ama kendi yolculugumda merakim beni bunu sormaya itti. Biraz daha aciklayici bilgi vermeniz mumkun mudur?

YANIT

Astrolog olsam da, uzmanlığım diyebileceğim konu maji kadar PE (pozitif enerji)'dir. Bu yüzden mesajınızı ilk adımda enerjiler açısından ele almama izin verin. Astrolojiye sonra geçelim.

Bir insana, onun hakkında olumsuz kelimler söyleyecek kadar öfke duymak sadece size zarar verir. Söz konusu kişi hakkındaki yorumunuzda (eleştirilerinizde) haklı da olabilirsiniz. Kendimize zararı yaratan kişinin olumsuzluğu değil, onun olumsuzluğu karşısındaki bizim olumsuz duygumuzdur! Öfke ve korku, haklı nedenlerle meydana gelse bile, bu haklı nedenler yaşamsal tehlike var etmiyorlarsa, daima kayıp yaratırlar. Hataları görüp önlem almak için öfke ve korku gereksizdir. Öfke ve korku hatalı önlem almaya neden olacağı için alınan önlemler işe yaramayacaktır.

Kaderimizi kendimiz meydana getiririz kardeşim. Hiçbir insan siz izin vermezseniz sizi üzemez. Bu yüzden beyninizde insanların size fazla ulaşmalarını engelleyici bir sınır çizmeniz gerekir. Adı geçen sınır, onlara fazla önem vermemekle çizilir. Bu tutum ne insanları sevmemeniz, ne onları küçümsemeniz, ne de yalnız durmanız gerektiği manasındadır. Yapılması gereken kendi alanınızı korurken, oraya hiç kimseyi almamayı becerirken, bir dış katmanda insanlarla iç içe geçme maharetidir. Bunu becerebilirseniz, artık sizi kimse üzemez. Bakın; canınızı sıkamazlar demiyorum. Makroda canımızın sıkılması olağandır. Birbirimizin canını kaçınılmaz olarak sıkıp duracağız. :) Ama acı kesinlikle şart (kader) değildir. Öfke ve korku basbayağı demonlardır. Öfke duyduğunuzda bir cinin sizi obsede ettiğine emin olun.

Ayrıca kullandığımız kelimler düşüncelerimizin sözel versiyonlarıdır. Bu yüzden düşünme biçiminizi, ya da düşünürken kullandığınız sözleri değiştirerek (bir feedback mekanizması ile) beyin elektriği rafine edilebilir.

Cümlenizi nasıl kurarsanız (nasıl düşünürseniz) acı çekmeyecek bir beyin elektriği var edeceğinizi göstermek için cümlenizi yeniden kurayım.

Sizin cümleniz:
" Beni cok uzen, tanidigim en bencil, tutarsiz, maddiyatci, faydaci ve sevgi kelimesinin anlamini bilmeyen ve ben guclu bir ruh degilim diyen biri"

Kurmanız gereken cümle:
"Beni gerçekten üzen, bence epey bencil, hayli tutarsız, maddeye aşırı önem verdiğini düşündüğüm, sevgi duymakta zorlandığına inandığım ve ben güçlü bir ruh değilim diyen biri"

Dikkat ederseniz benim kurduğum cümlede bir hoşgörü tınısı bulunmakta, kesinlik miktarı hafifletilmekte, suçlayıcı cümlelere itidalle yer verilmektedir. İnsanlar hakkında olumsuz düşünceleriniz olabilir. Ama olumsuz düşünmek ile, öfke duymak farklı şeylerdir.

Artık astrolojiye geçelim ve sizi üzen kişi hakkında konuşmaya başlayalım: Balık burcu ataerkide sanıldığı gibi zayıf bir karakteri göstermez. Bilakis; Balık en son burç olduğu için bir evrimin tamamlanmış olmasını ifade etmektedir. Onların bu dünyadaki bedenlenme süreçleri (tabidir ki çok olumsuz Balık değillerse) sona ermiştir; öğreneceklerini öğrenmişlerdir. Balık zaten öte dünyayı temsil eden Neptün tarafından yönetilir. Pozitif balıklar çok hayırlı ve insanlara verecekleri çok şey olan kişilerdir.

Bu bilgileri bir yana koyalım. Ay düğümünün Balık olması ise bu nedenlerle biraz zorlu bir hedefe yönlendirir; çünkü bu ölçüde bir evrime ulaşmak kolay iş değildir. Kuzey düğümünü kabul edip üstlenmek zaten hepimiz için zordur. Balık büyük bir evrimin sonunu temsil ettiği için bu "ermişliğe" diyeyim çaba ile, değişim ile gelmek daha bir zordur. (Dipnot düşeyim: İkizler benzeri görece kolay burçların da olduğu bilinir. Reenkarnasyonda İkizler eğlenceli bir tatildir.) Balıklar ideal şekilde severler. Ve evet; sevmek, gerçek anlamı ile sevmek, platonik aşktan, kara sevdadan söz etmiyorum, bir insanı kendinin önüne alacak duygular hissetmek, ama kesinlikle kendini de yok etmemek, karakter gücü ile ilgilidir. Güçlü karakteri olan kimseler doğru sevmeyi bilirler. Bu demektir ki gerçekten sevmeyi bilen pozitif balıklar güçlü karakterli kimselerdir. Hz. İsa Balık burcu ile ilgilidir. Ekinoks gerisine Balık burcu geçtikten sonra, yani dünyanın burcu Balık olması sonrasında İsa doğmuştur.

(Editörün notu: Dünyanın Burcu ve "Önceki Çağlar" hakkında bilgi almak için tıklayın!)

722 Pozitif Enerji bilgilerinin kaynağı olan Mecusi Kung-Fu üstadı kişi Balık burcudur.

(Editörün notu: Konu hakkında Janus'un verdiği yanıtı okumak için tıklayın!)

Hissediyorum ki mesajınızda söz ettiğiniz kişi sizinle özel ilişkisi olan biri. Eğer yanılmadımsa şunu unutmayın: Benzeyenler değil, zıt olanlar eşleşir. Bu durumun gerisinde bizim Bölünen Evren teorimizi vardır.

(Editörün notu: Bu konuda bilgi edinmek için 722 RAKAMININ SIRLARI - Bölüm 3: BÖLEREK YARATAN TANRI linkini ziyaret edebilir; Janus'un Tutsak Evren ve Sınırların Ötesi adlı kitabına başvurabilirsiniz.)

Ortadan ayrıldığımız için bize ters olanı çekici buluruz.

Birbirini çekerek atomu bölünmeden bir arada tutan elektron ve protondan elektron eksi, proton artı (pozitiftir).

[722 Sistemimizde de proton dişi, çekirdek aile, elektron erkektir. Elektron sık sık orbitalinden (buna yörüngesinden diyelim) kaçmaya, başka atomlarla eşleşmeye bakar. ;-) Böylece elektrik denilen olay meydana gelir. Elektrik biraz tehlikeli bir şeydir. Ama bütünü ile insan dostu ve birleştirici manyetizma ile birleşerek elektromanyetizmayı var eder. :)

(Editörün notu: Bu konu hakkında Manyetik Maji Eğitiminde bilim bazında bilgi verilmektedir.)
]

Birleşmenin en benzersiz görünümü olan kuantum dolanıklığı yaşayan temel parçacıkların spinleri ters yönlüdür.

Bir diğer noktaya dikkat çekeyim: Söz ettiğimiz kişinin düğümünün Balık olması, onun bu payeye layık biri olduğunun (böyle yüce bir şansı bulunduğunun) delilidir. Düş kırıklığına uğrayıp öfkelendiğiniz zaman onun -özünde ortaya çıkmaya çalışan- iyilik ve evrim şansı yer aldığını anımsayın. Bu farkındalık kırgınlığınızı onarabilir. Belki sadece yardımınıza ihtiyacı vardır. Yine de unutmayın: Hoşgörülü olmak ve yardım etmek ile hatalara boyun eğmek aynı şey değildir. Hoşgörü ve anlayış, hataları kabullenmek için değil, sizin içinizdeki öfke ve korkuyu elimine etmek adına, SİZE yardımcı oldukları için kutsaldırlar.

Ve son olarak: Ay düğümü elde edilmesi güç konumdur. Yani pek çoğumuz bu şansa erişemeden yaşarız. Eşleşmede özburçlar daha önemlidir.

Doğrudur; özburçlar astronomik olarak (bilimsel açıdan) YANLIŞTIR.

(Editörün notu: Konu hakkında bilgi edinmek için Janus'un verdiği yanıtı okuyabilir; ya da Ekşi Sözlük için yazdığı makaleye başvurabilirsiniz.)

Ancak yüzyıllardır bu şekilde kullanıldıkları için ortak bilinç ile belli kalıplar var olmuştur. Ortak bilinç rastgele sayı üreticilerini bile saptıracak kadar güçlüdür.

(Editörün notu: Aşağıda konu hakkında Janus'un Büyüye olan merakim (Global Bilinç ve Liason) başlıklı yanıtından alıntı yer almaktadır.

"Küresel (evrensel değil, küresel) bilinç ise Roger Nelson tarafından rastgele sayı üreticileri ile yaptığı ElectroGaiaGram (EGG) projesinde, laboratuvar deneyi ile (ampirik olarak) de ortaya kondu. Ortak düşünceler, üreticilerdeki olağan verilerde sapma meydana getiriyordu. En büyük sapma ise "11 Eylül" olayında meydana geldi. (Hem de olay vuku bulmadan birkaç saniye önce!)"

Buna rağmen insanları gerçek karakterleri ile tanımak adına sidereal astrolojiye yönelmenizi ve eşleşeceğiniz, ya da eşleşmeyi düşündüğünüz kişinin ve kendinizin GERÇEK burcu üzerinden yorum yapmanızı öneririm.


ANA SAYFA    |    Sorular    |    Astroloji    |    Kuantum    |    Ezoterizm    |    Filmlerimiz    |    İletişim

Dizayn: JANUS722.com    |    © 2015 -