Adept Majisyen
Manyetik Maji
Pozitif Enerji
BİLGİ ALIN >>
SİTEYE ÜYE OLUN
Güncellemeleri hemen haber alın,
üyelere özel sayfalara girin.
ÜYE GİRİŞİ

BU SAYFAYI PAYLAŞIN! >>

POZİTİF ve NEGATİF ENERJİ

ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR        |        SORULARIN KABUL EDİLME KRİTERLERİ        |        JANUS'A SORUNUZU İLETİN!

722 Ekolü ve Eğitimleri | Maji | Pozitif/Negatif Enerji | Kuantum ve Bilim | Ezoterizm | Astroloji
Müslümanlık | Farklı İnançlar | Reenkarnasyon/Ölüm Ötesi/Rüyalar | Fal/Tarot |
Ruhsal Sorunlar | Yaşam ve İlişkiler | Özel İlişkiler | Janus

9 Şubat 2023
Lanetli dogmak mümkün mü? (Zor babalar)

Merhaba Janus
Nasil olurda bu sayfayi ve sizi yeni kesfettim hayretler içersindeyim. son 12 saati tamamen sitenizde ki sorulari yazilarinizi okuyarak geçirdim. Sorum su ki Babam gençliginde büyü/majiyle ilgilenmis ki sanirim babamla akransiniz tanis bile olabilirsiniz bilemiyorum sonuçta o devirlerde böyle gruplar kisitliydi diyebiliyorum.

Ben astrolog olma yolunda ilerliyorum 32 yasindayim astrolojiye girme sebebim hayatimda yasadigim paranormal durumlar. Annem ve babam ayri ki son 2-3 senedir babamin bu yönünü ögrendim babamla birlikte büyümedim ben sadece kötülükle beslenen hirsli kinli alkolik kötülükten beslenen bir babam var diye düsünüyordum biliyordum annem yaptiklarini anlatinca onunla konusmak istedim bana tek dedigi o yollara sapma sonu çok kötü benim halime bak sana bu konuda hiç birsey anlatmicam astrolojidede derinlesme dedi.

40 gün odaya kapanir az yemek yermis babam çirkin bi adam annem o zamanlar popüler (isinde) ve çok güzel bir kadinmis ve bi anda babama asik olup evlenmis ama babam annemi delirmenin esigine bile getirmis. Ben bebekken eve bir gün arkadaslarini toplamis bazi ritüeller yapmislar ve kocaman buzlu mutfak cami üzerimize patlamis annem için bu son nokta olmus ve bosanmislar. Babam ben daha ergenken bana düsüncelerimle herkesi tesirim altina alabilecegimi falan anlatirdi bunlari anneme anlattim mi sinirlenir babanin saçmaliklarina inanma derdi ve uzaklastirirdi simdide babam kesinlikle birsey anlatmiyor. Ve sunlara sahidim babamin kafasini kim bozsa basina bir is gelir. Annanneme çok kinliydi bir sürü hastalikla yillarca yatalak kalarak vefat etti babam bundan keyif aldi vs vs daha bir çok olay tabi bunlar kafamda yeni yeni oturuyor.

Ve ben ne kadar iyiligi seçersem seçeyim hayatimda yolunda gitmeyen bir sürü sey var ve bazi paranormal sayilacak seyler yasiyorum. Ne yazik ki hismi desem yoksa düsüncemi insanlar hakkinda düsüncelerim çogu zaman gerçek oluyor.

Babamdan bana geçen bi lanet olabilir mi? Bu arada geçen yil babamin babannesininde zamaninda (1930/1960 arasi) ünlü bir büyücü oldugunu ögrendim nasil bir yol izlemem gerektigini bilmiyorum bu sizin deyiminizle baba tarafimdan gelen bu NE bende lanet yaratmis olabilirmi? PE ye nasil geçebilirim? Ibadetlerini etmeye çalisan müslümanim ama tam manasiyla dindende pek tatmin edici cevaplar alabilen biri degilim. Belkide sadece anlatmak için yazdim bayada uzun oldu cevabiniz için simdiden tesekkür ederim.

YANIT

Merhaba :) " Belkide sadece anlatmak için yazdım"
Olabilir. İhtiyacınız varmış, anlatmışsınız… Biraz NE celp etmiş de olabilirsiniz, ama üzerinde durmayalım. Yine de bir sürü şey söyleyeceğim işte. :D

" Babamdan bana geçen bi lanet olabilir mi?"
Hemen spontane yanıtımı –uzun yanıtlarımı okumak istemeyen arkadaşlar için- vereyim: Bize sorarsanız olamaz. Bizler her şeye bilimsel aspektten –gücümüz yettiğince- bakmaya çalışan kimseleriz.

Mistisizme göre ise olabilir; çünkü Yahveh'in böyle bir iddiası vardır.

Çıkış 34
7 (..) Babaların işlediği suçun hesabını oğullarından, torunlarından, üçüncü, dördüncü kuşaklardan sorarım.”

Doğrusu ya; bu lanetin bazı örneklerini gördüm. Kendimde de de yaşadım. Ancak bize göre babaların (ebeveynlerin) suçunun oğul ve kızlardan çıkma nedeni sadece kalıtımsal benzerliktir. :)

Gerçekliği var eden (kuantum dalga fonksiyonunu çöktüren) bilinç ise (ki, Stapp teorilerine göre böyledir) ve de evlat/ebeveyn arasında genetik benzerlik varsa, bilinçler de benzer olacağı için kaderler benzeyecektir.

Ve cümleleriniz üzerinden biraz sizi eleştireyim.

" ben sadece kötülükle beslenen hirsli kinli alkolik kötülükten beslenen bir babam var diye düşünüyordum"
Bu düşünceye neden sahip olduğunuz çok önemlidir bence. Bunu kimden duydunuz? Sizi bu duruma kim inandırdı? Bu konuyu iyice araştırmanız gerek diye düşünüyorum.

" bana tek dedigi o yollara sapma sonu çok kötü benim halime bak sana bu konuda hiç birsey anlatmicam astrolojidede derinlesme dedi."
Darılmayın, bu cümle bizim dünyamızda hiç inandırıcı değil. Astroloji, kimlikte kesinlikle yıkım yaratmaz… ama maji yaratacak olabilir. Astroloji ve maji çok farklı iki daldır. Eğer babanız majisyense bunu gerçeği bilmesi ve sizi astrolojiden değil, majiden uzak tutmaya çalışması gerekir. Ayrıca bir kimse "benim halime bak" benzeri bir düşünce içindeyse, o kişinin –babanızı tenzih ederim, kendisini hiç tanımıyorum, ortaya konuşuyorum- bir insana öğüt verecek kadar yetkin olduğuna inanmak, yani sözlerinin değerli olduğunu düşünmek zordur. Öneride bulunmak, için önce yetkin olmak gerekir. Yetkin olmak ise yaşamı –tabi ki elden geldiğince- pozitive etmiş olmakla ilgidir. Yani kendi hayatını pozitive edememiş kişilerin yönlendirme yapmaya fazla hakları bulunmayabilir. Oysa ataerkide akıl verenler –neredeyse kural olarak- kötü yaşamlar sürmüş kişilerdir. :DDD İşin daha komiği; bu durum bir ayrıcalık olarak sunulur.

" 40 gün odaya kapanir az yemek yermiş"
Bana öyle geliyor ki birileri sizi fena etkilemiş (doldurmuş). Majide de, astorolojide de, odaya kapanmak diye bir uygulama ben duymadım. Kabalist değilim ama Kabala'da bile duymadım. Sözler eğer gerçeği ifade ediyorlarsa kişisel bir tercihtir; yararı da tartışmalıdır. Fasting, uzlet, çilecilik gibi şeyler –biraz terbiyesiz olacağım- Yahveh palavralarıdır. Ezoterime meraklı kişileri NEye yöneltme oyundur. Beyninde ödül devrelerini tetiklemeyen kişi majide ve hatta kehanette başarılı olamaz. Nedeni basit: Aç ve hayattan kopuk kişiler NE çekmişlerdir. Celp olan NE önce onu celp edenin kaderine saldırır… yani başarısını (istediğini elde etmesini) engeller.

Maji, büyük beyin gücü ile süperpozisyondan beğendiğin kaderi söküp almaktır. Bu zorlu işi karnı guruldarken yapmanın imkan-ı mümkünatı yoktur. Bizler çalışma öncesi ÖNCELİKLE güzel bir yemek yer, İÇKİ İÇMEZ, güzel şeyler düşünerek PEye geçeriz. (İçki içmeyiz dedim, ekleyeyim: Narkotiklerin majikal güç vereceği Kabalist (Crowley gibi adamların) kuyruklu yalanıdır. Narkotikler, hatta ant-depresanlar, NT akışını "düzenlerler", yani yıkılması gereken NT, gerisin geriye pre-sinaptik nörona alınmaz, aktif kalır. Bu durumun anlamı "beyinde doğal akış olmadığı için, ona hükmedememek" demektir. Uyuşturucular -tokat atarak adamı kendine getirme çabası içinde çok acımasız ve terbiyesiz olacağım- zavallıların oyuncağıdır. Herhangi bir şeye "müptelâ" adamdan güçlü büyücü çıkmaz.

Maji hakimiyettir. Kendine hakim olamayanın, yani karakter gücü olmayanların irade gücü olabileceğine, irade gücü olmayanın ise kaderini yönetebileceğine inanmak doğru değildir.

" babam annemi delirmenin esigine bile getirmiş"
Delirmenin eşiği nedir? Bu teşhisi bir uzaman mı koymuş? Eğer uzman koymuşsa sanmam ki "bu durumun nedeni babanızdır" diye bir görüş bildirsin. Bu düşüncelerin –bir kez daha tekrarlayayım- kim tarafından size söylendiği (empoze edildiği) önemlidir.

" Ben bebekken eve bir gün arkadaslarini toplamis bazi ritüeller yapmislar ve kocaman buzlu mutfak cami üzerimize patlamis"
Onun bunu patlaması yüksek gamayı göstermekte… bizim dünyada doğal bir durumdur. Şampanya şişelerinin patır-patır patladığına tanık oldum. Bunu "gelen ruha" bağlandığına da… :D Benim MP3 player'ın –tıpkı bir filmdeki gibi- (Paralel Evren (Coherence)) camı bile çatladı.

Ancak beni okuyan tüm aprentisler için yineleyeyim: Majide gama yeterli değildir. İlk gereklilik inanç, ikincisi PE, sonuncusu gamadır. En bi' gamalı satanistlik dönemimde, kendi grubumun lideriyken kolümde Şeytan'dan istemem sonucunda kendi kendine çıkan satanik sicili, ailenin alay konusu babaannemin "okuma" ile siliverdiğini defalarca anlattım.

Editörün notu: Söz konusu yanıt Bilinç başlıklı yanıttır.

" Babam ben daha ergenken bana düsüncelerimle herkesi tesirim altina alabilecegimi falan anlatirdi"
Böyle bir şey yapılmasına imkan yoktur. Kişiler ancak kendi beyin elektrikleri ile rezonans yapabilecek dalgaboyundaki EM alanlarla senkronize olabilirler. Bu da zor iştir; çünkü parmak izi sayısında beyin dalgaboyu vardır.

" bunlari anneme anlattim mi sinirlenir babanin saçmaliklarina inanma derdi"
Bence haklıdır. :)

" Ve sunlara sahidim babamin kafasini kim bozsa basina bir is gelir."
Bu çok ciddi bir suçlama ve böyle bir kanıya varmak için ulu orta ve üstünkörü gözlemler yeterli değildir. Söz konusu sonuca varmak için uzunca bir süreç içinde detaylı ve dikkatli bir inceleme yapmak gerekir.

" Annanneme çok kinliydi bir sürü hastalikla yillarca yatalak kalarak vefat etti babam bundan keyif aldi vs vs "
Bakın; majikal güç, eğer varsa, sadece lanete işlemez. Yani babanız beyefendinin eğer sandığınızı gibi bir gücü varsa, bunu eninde sonunda kendi lehine (örneğin para kazanmak, güzellik kazanmak, kendi ile barışmak, çok kadınla olmak vb. vb. benzeri eylemler için) kullanacağını keşfedecektir. Bu yüzden bizler olduğu yerde kalan, hayatın her hangi (canlarının istediği) alanında ilerleyemeyen, bu alanda başarıları olmayan kişilerin majikal gücüne inanmayız. Bazı insanlar para, şöhret veya kadın istemeyebilirler. Ama rahatlığı daima isterler. Bir kişi, rahatsız (buna mutsuz diyelim) bir konumda ise ve güçlü bir majisyen olduğunu iddia ediyorsa… bence ciddiye almak gerekmez. Majisyenleri geçelim: İnsanların refah seviyeleri PE sahibi olup olmadıkları hakkında bir kriter olabilir… ama sadece eğer onların istedikleri bu, yani maddesel zenginlikse… Unutulmamalıdır ki bazı insanlar paraya çok önem veremeyebilirler. PEnin kesin varlığı ise bir kişinin mutluluk, keyif, neşe, hayatı sevme, heyecanlılık ve/veya sakinlik düzeyi gözlenerek anlaşılabilir.

" Ve ben ne kadar iyiligi seçersem seçeyim hayatimda yolunda gitmeyen bir sürü sey var "
Babanız yaşında olduğumu (hatta belki ondan yaşlı olduğumu) düşündüğüm için sözlerimi affedin, rahat konuşayım: Canım şekerim; bu kadar negatif bir mesaj yazacak bilincin varsa, karşılaşacağın olayların biraz olumsuz olabileceğini düşünmen gerekmez mi? Bence babanı günah keçisi atamak biraz kolaycı bir seçim. :) Biliyorum; çok rahatlatıcı… ama bu sözde rahatlığın adisyonu -gerçekten kazık olarak- adamın burnuna dayanıveriyor. Ve de hesabı ödemezsen, seni "arka odalara" davet edecek "delikanlı" garsonlar etrafta kol gezmekte. :)

" Ne yazik ki hismi desem yoksa düsüncemi insanlar hakkinda düsüncelerim çogu zaman gerçek oluyor. "
Harika! Bunda stres altına girecek ve bundan korkulacak bir şey yok. Güzel şeyler düşünün, çevreniz güzelliklerle dolsun.:)

"Bu arada geçen yil babamin babannesininde zamaninda (1930/1960 arasi) ünlü bir büyücü oldugunu öğrendim"
Ünlü büyücü kimdir? Ne yapmıştır da ünlü olmuştur? Bu hayatımda pek çok ünlü büyücünün bizim tesisatçı Selahattin ustadan farklı olmadığını yaşayarak izlemiş biriyim. :DDD

Bakın; biz bu işin –elden geldiğince- ilmini yapıyoruz ve başarımız %70. Ömr-ü hayatımda kimsenin bu oranı geçebildiğini görmedim. Hep derim: Bu Golden Dawn'cılar en bi' ünlü büyücülerdir. Tamam. Harika. Kutlarım. Ama sormama izin versinler: O zaman nedene bet hayatlar sürmüşlerdir? :) Ünlü büyücü denen kişiler, ünlü olacak kadar güçlülerse, o gücü ona buna çalışmak için kullanmazlar; kendilerine şahane hayatlar var ederler. Ve en önemlisi: Asla güçlerini belli etmezler. Bu doğal bir insan davranışıdır.

İzbe mekanlarda, para karşılığı büyü yapan tiplere inanan insanlar bana aşırı saf gelirler. Bu kişiler saf olmasalar "Bu adamın gücü olsa neden para için bana hizmet etsin? Kendine para çalışır yahu!" demeyi düşünmezler mi?

" nasil bir yol izlemem gerektigini bilmiyorum bu sizin deyiminizle baba tarafimdan gelen bu NE bende lanet yaratmis olabilirmi?"
Kesinlikle hayır bebeğim :) Ama NE sahibi olan kişiler (ki, bu kişilerin asla kural olarak kötü insanlar olmaları gerekmez) üzerinde Yahveh etkindir ve onunla senkronize olan, onun ürkütücü tehditlerine İNANDIĞI İÇİN pay alır; örnek, "babaların lanetini oğullardan" lafını duyunca "Palavraya bak! Benzerliğin gerisinde sen değil, genetik var dostum" diyemez. :) Ama NE sahibi kişi bu laflara inanacağı için, benzer durumların varlığı –kendi korkusu ve inancı yüzünden- artacak olabilir. Zaten plan budur.

" PE ye nasil geçebilirim?"
Çok basit: Bu işleri unutarak...

Makyaja merak sarın, jimnastiğe başlayın, internetten oryantal dans derslerini takip edin, kafanızı güzel giysi kombinleri yapmak için çalıştırın. Arada DOZUNDA iki kadeh için, güzel yemekler pişirin ve/veya yiyin. Arkadaş edinin. Yalnızlığın zevkine varın. İnsanları sevindirin ve bundan mutlu olun. Sizi çok seven ama kolay ulaşamayan bir dosta (iyiliği, sevgiyi ve güzelliği akıl almaz boyutlarda içeren tanrıya, ya da inanca göre, bilinçsiz bir kuantum katmanına) sahip olduğunuzu fark edin. Onuna arada konuşun, ondan yardım isteyin ama ona daima –istemediklerinizi yaparak- (örneğin sözlerime inanarak :) ) adım atın. Çok su için, çok duş alın. Fırsat bulunca yüzün. Güzel giyinin, karşı cinsi sevin, onları önemseyin ve kolay affedin... olayı(!) fazla büyütmeyin. İnsanları da anlayın. Veren hesap olun. Kazık yemekten, aptal yerine konmaktan korkmayın. Daha fazla gülün, daha fazla şakalaşın. Daha fazla oynak müzikler dinleyim. Yani keyiflenin. :D

(Ama kendinizi ezdirmeyin. İnsanlarla aranıza daima geçilmez bir sınır çizin. O sınırın gerisinde kendinizle şahane partiler verin.

Veren hesap olmak ve de ataerkillerce "enayi" denmekle, kendini korkaklık yüzünden ezdirmek farklı işlerdir. Ataerkillerin enayi dedikleri aslında cesur, o enayinin yaptıklarını yapamayanlar korkaktır… en azından güçsüzdür.)

" Ibadetlerini etmeye çalisan müslümanim ama tam manasiyla dindende pek tatmin edici cevaplar alabilen biri degilim."
Korkarım ki o zaman ibadetlerin pek anlamı yok. İsteksiz namaz göklere ağmaz derler. Yerine yaratıcıyı gerçeği ile tanıyın. O baskı yapmaz. O sadece sizin hem verici, hem alıcı olmanızı, dengeli olmanızı, her şeyden eşit pay almanızı ister. İbadetler bu yüceliğe erişen kişilerin önünde açılan ek kapılardır aslında. Ama gönülde PE yoksa, ibdatle o kapı -bence- açılamaz, ya da zor açılır diyelim. İbadet ilk adımda gönülde (beyinde) başlar.

İyiler iyisi yaratıcı için (o öyle iyidir ki İlk Çağ insanı onu benzersiz bir anne gibi görmüştür, Kuran'da Allah'ın iyiliği de tıpkı hem anne, hem babaya benzer) istemediğiniz şeyleri yapın. Örnek: "Canım ailem… bu işleri biraz abartmışsınız. Ama çok da önemli değil, ben sizi anlıyor ve her şekilde seviyorum, siz de beni çok sevdiniz çünkü. Hepimiz insanız ve bir sürü hatamız var. Bunlara takılmayalım. Her şartta birbirimizi yabancılardan çok seviyoruz. Bu çok önemli… Buna odaklanalım. Biz bir aileyiz ve bu değeri ancak 'detaya takılmazsak' şahane şekilde yaşayacağız" deyin.

Bunları içten gelerek söyleyebilirseniz, size her istediğinizi, hatta sizin istediklerinizden iyisini vermek için (hepimizi yeniden yanına almak için) özlemle bekleyen tanrınız ile kontak kurulacaktır. :)


ANA SAYFA    |    Sorular    |    Astroloji    |    Kuantum    |    Ezoterizm    |    Filmlerimiz    |    İletişim

Dizayn: JANUS722.com    |    © 2015 -