722 EĞİTİMLERİ
Temel Maji
Manyetik Maji
Pozitif Enerji
Maji Nedir?
Maji Artık Bilimdir
Eğitim Hakkında Bilgiler
Ücret Sorgulama
Eğitime Katılın!
SİTEYE ÜYE OLUN
ÜYE GİRİŞİ
TAROT/FAL SORULARI

JANUS'a SORUNUZU SORUN!

SORULAR ANA SAYFA        |        SON EKLENEN SORU        |        TÜM TAROT/FAL SORULARI

Önemli Açıklamalar        |        Soruların Kabul Edilme Kriterleri= TÜM SORU KONULARI =

722 Ekolü ve Eğitimleri     |     Maji     |     Astroloji     |     Kuantum ve Bilim     |     Ezoterizm

Pozitif/Negatif Enerji     |     Müslümanlık     |     Farklı İnançlar     |     Reenkarnasyon/Ölüm Ötesi/Rüyalar     |     Fal/Tarot

Ruhsal Sorunlar     |     Yaşam ve İlişkiler     |     Özel İlişkiler     |     Janus

7 Eylül 2023
Tarot kartlarindan negatif enerji

Yaklasik 8 adet Tarot destem var çesit çesit. Maddi bir gelirim olmadigi için ücretli olarakta bakiyordum son 1 yildir. Ama bugün kendime ne zaman kart çeksem ölüm geldi ve anksiyetemi fazlaca tetikledi. Ve kartlardan kuttulmam gerektigini hissettim çünkü sunu fark ettim ki kartlar hayatima 2020 de girdi ama o zamandan beri eve hapsolmus vaziyetteyim. Evet tarotla acaip okumalar yapiyordum hatta nasil bunu bildim dedigim durumlarda yasandi bu süreçte ama artik sogudum 2 destemi yaktim geriye kaldi 6 Tarot destem daha ve sor yaniyorlar nasil imha etmeliyim? Ve bu kartlardan aldigim negatiflerden nasil arinabilirim? Cevabin için simdiden tesekkür ederim janus

YANIT

Önce bir rahatlayın: Tarot katlarının evinizde olması -bizi izliyorsanız onlara ne ölçüde karşı olduğumuzu bilirsiniz, buna karşın rahatlıkla söylüyorum- kesinlikle sizi eve hapsetmez, kaderinizde ciddi olumsuzluklar yaratamaz. Pop kültürde böyle bir inanç var... ama gerçek dışıdır. Kartları geçin, Yahveh, hatta Allah-ü teala bile sizi durduk yerde etkileyip -değim yerinde ise- "kukla gibi" oynatamaz, otomata çeviremez. Eğer böyle bir şans olsaydı, hepimiz çoktan ya Cennette, ya da cehennemdeydik. Evren; biri bölücü, diğeri birleştirerek öncel yapıya döndürücü iki farklı enerjinin var olduğu bir "orta dünya"dır. Bunlardan hangisini seçeceğimizin tasarrufu sadece bizdedir.

Ancak evet; Tarot kartları ile fal bakmak size negativite aktarabilir; çünkü yoğun biçimde -bize göre- insan doğasına (orijinal yapısına) uygun olmadığı için bölen Hıristiyanlık ve Yahudilik dinine ait "doğruları" taşımaktadır.

 • Tarot kartları bütünü ile, eksiksiz halde, tamamen Kabala çıkışlıdır.

 • Kabala; bütünü ile, eksiksiz halde, tamamen Yahudilik üzerine kuruludur. Sadece üç -rakam ile 3- adet Kabalist tarafından "uydurulmuştur". HER çalışma YHVH adı ile yapılır.

 • Tarot katlarından Şans Çarkı kartının üzerinde alenen Yahveh'in adı yazmaktadır. (Sol yanda, örnek olarak eklenen görseldeki kırmızı renkli ve Latin harfleri ile yazılı YHVH harfleri, tasarımcımızı tarafından, ibrani harflerinin latin harfi karşılığı olarak eklenmiştir.)

 • Bazı destelerde (örneğin Crowley'a ait ünlü Thoth tarotta) her kart üzerinde İbranice harfler vardır.
[YHVH; insanı suçlayan, insanın günahkar ve eksik yapıda olduğunu söyleyen, bu yüzden cezalandırdığını ve daha da cezalandıracağını deklare eden bir tanrıdır. Traji-komik olan ise, insanı "doğru yola" getirmek için ona ürkünç cezalar uygulayacağını söylemekte olan bu Yahveh'in, diğer yandan da evren dahil her şey kadar insanı da kendinin yarattığını, dahası, evrende kendi isteği dışında HİÇ BİR ŞEY olmadığını ve olamayacağını iddia etmesidir.

Yahudilik kaynaklı "Mutlak hakim" tanrı söylemi bütünü ile mantıksızdır. Bülent Kısa'nın söylemi ile:
Tanrı;
kötülüğü var edebildi ise en iyi,
kötülüğü yok etmiyor, ama insanları cezalandırıyorsa en adil,
kötülüğü yok edemiyorsa en güçlü
olamaz.

Müslümanlıkta ise bu anlamsızlık bütünü ile yok edilmiş, insanların şeytana uyabileceği kabul edilerek bu konuda sürekli uyarılar yapılmış; tanrının insana çok yakın olduğu vurgulansa da, ancak ona bir adım atması ile tanrısal yardımı alabileceği anlatılmış; insanların başlarına gelen kötülüklerin nedeninin kendi hataları (yanlış seçimleri) olduğu, Allah ile insanların arasında benzersiz bir sevgi bulunduğu söylenmiştir.

"Başınıza gelen herhangi bir musibet, kendi ellerinizle işledikleriniz yüzündendir. (Bununla beraber) Allah çogunu affeder." Şura 30

"Ben asla kullarıma zulmetmem." Kaf 29

"O onları sever, onlar da O’nu." Mâide 54

Fizik dünyasını sarsan, yirmi yıl boyunca kıyasıya eleştirilen, sonunda her eleştiriyi yanıtlayabilen, çok saygın ve ünlü (Sir ünvanlı) Oxford matematik fizikçisi ve teorik fizikçi Roger Penrose'a ait Orch OR yorumu demektedir ki: "Kuantum uzayının en derininde, bütünü ile iyilikle (bu kuantum düzeyini Hemraoff "mathematical truth, and Platonic values, a pure form"; Deepak Chopra: "aesthetic and ethical values" şeklinde yorumluyor) dolu bir katman vardır. Bu katman bilimce ölçülemez, anlaşılamaz (non-computable). Bu katman bazen makrokozmozmosa müdahil olur ve makro varlıkları ile çöktürülen (yapılandırılan) gerçekliği kendisi çöktürür. Yani kuantum çöksüşünün yolu tersine döner."

Bizler, 722'de demekteyiz ki, bu en acil (gerekli) durumlarda devreye giren, ne kadar yanlış seçim yapmış olsak da bizi koruyan, (ama hala da kukla gibi yönetemeyen) tanrıdır (daha doğrusu "ana tamlığın" sadece minik mikrokozmoz bölümüdür). İnançsız kişiler bizim tanrı dediğimiz katmana, fizikçiler gibi bilinçsiz "deep quantum level" diyebilirler.
]

Kartlardan (onların çevrenizde olmasından) alacağınız olumsuz etki, gamlı baykuş iş arkadaşınızın, ya da komşunuzun sizi her gördüğünde hastalıklarını anlatması ile aldığınız NEden fazla değildir. Bir ölçüde zarar verse bile, atlatılabilir.

Ancak kartlar, onlarla kehanette bulunma, gelecek okuma ortamında zarar verebilir.

Bu sözlerimin nedenselliğini açıklayayım.

1 - Gerçeklik (yani içinde var olduğunuz dünya, çevrenizde bakıp gördüğünüz her şey) kuantum mekaniğine göre ölçümle (bakışla) var edilse de (bkz. Kopenhag yorumu), bazı kuantum yorumlarına göre dalga fonksiyonunun bilinç tarafından çöktürülmesi (süperpoziyon olasılıklarının arasından birinin seçilerek gerçeğe dönüşmesi) ile var olmaktadır (bkz. von Neumann - Wigner yorumu). Bu demektir ki, bilinci etkileyen her argüman (hastalık konuşmacısı tanış/komşu dahil) kaderimiz üzerinde bir ölçüde etkindir. Bu cümleyi şu şekilde yeniden dile getireyim: Beş duyumuzla aldığımız her etki (ister komşudan gelsin, ister ana haber bülteni ya da sosyal medya, filmler ve kitaplardan), hayata bakışımızın olumu veya olumsuz olması hakkında belirleyicidir. Böylece de -dolaylı olarak- gerçekliğimizin mimarıdır.

2 - Gelecek yoktur! Zaman kompakttır.

(Editörün notu: Bu konuda bilgi edinmek için Janus'un GEÇMİŞ VE GELECEK ŞU AN VARDIR - ÖZEL RÖLATİVİTE adlı makalesini okuyabilirsiniz.)

Bu inanılması güç durum; bizlerin araştırmaları ile vardığımız bir sonuç değil; bilimsel bir gerçektir. Zaman bir film şeridi gibi çoktan yapılanmıştır.

Ancak film şeridi de süperpozisyondadır; yani birden fazla sayıdadır.

Kartlardaki uydurma yorumlara inandığınız anda (ki, fal açıyorsanız büyük ölçüde inanacaksınız demektir) sizi içerdikleri bilgi ile süperpoziyondaki film şeritlerinden kendi doğrularına uygun olanına atlatırlar. Böylece geleceğinizi, gelecek kesinlikle -süperpoziyon yüzünden- plastik (biçimlenebilir, değişken) olsa da, sadece o kartlara baktığınız, onlara inandığınız için, onların doğruları yönde var olur. Onların doğruları ise Yahveh'in doğrularıdır.

Kartlar ve Yahveh hatta kara büyü dahil, hiçbir şeyden korkmayın kardeşim. Korku bir demondur. Bir ifrittir, alt düzey bir şeytandır… yani bir varlıktır. Korktuğunuz anda, sizi bir cin, cin konulu popüler Hollywood filmlerindeki cinler gibi obsede etmiş demektir. Yani korkan kişi korktuğu ve belki de "çarpılmamak" adına anlamsız önlemler aldığı cin tarafından çoktan çarpılmıştır. Makrokozmosta bize göre korkmak kadar büyük felaket yoktur. Yahveh bu yüzden Tevrat'ta sürekli "benden korkun" demektedir. Ancak var olan tehlikeleri bilmek ve önlem almak da gereklidir; bu süreçte ise korkuya yer olmayabilir.

Şimdi cümlelerinize geçelim.

" Maddi bir gelirim olmadigi için ücretli olarakta bakıyordum"
Para kazanmak güzel bir şey... Kimseyi tarot açmak adına zorlamıyorsunuz. Dileyen size para ödüyor. Bir yanlış yok bunda. Ama keşke iskambil kartları kullansanız… Tarot kartlarına bağlı kalmak isteyenler için (bu da bir seçimdir) önerim, yorumları mümkün olduğu pembe gözlükler takarak yapmak ve olabildiğince güzel şeyler söyleyerek dalga fonksiyonunun pozitif çökmesine aracı olmaktır. Bu kapsamda fal açmak son derece hayırlı bir işe dönüşebilir.

" Ama bugün kendime ne zaman kart çeksem ölüm geldi"
Ölüm kartının af edersiniz "cavlağı çekmek" manasına gelmediğini bilmeden nasıl fal açıyorsunuz? :) Ölüm kartı çok, çok güzel bir karttır; çünkü ezoterizmde ölüm, biraz sıkıntılı da olsa, olumsuzlukların aşılacağının, yepyeni ve temiz bir sayfanın açılacağının müjdecisidir. Tarot ölüm kartının üzerindeki görselin kökeni ise 1500lü yıllardaki veba salgınını anlatan oyun kartıdır. :) Yani iddia edildiği gibi görselde (kartın üzerindeki şekillerde) falcının gelecek ile irtibata geçmesini sağlayacak hiçbir gizem yoktur. Bu imajların gerisinde gizli sırlar, önemli bilgiler olduğu bütünü ile yalandır ve bu iddia üç kabalist tarafından ortaya atılarak TÜM dünya inandırılmıştır. (Bu konuda bir kitabım var: Her bir kartın katın görselinin gizemle EN KÜÇÜK İLGİSİ OLMADIĞINI; hepsinin gerçek, basit ve sıradan orijinlerini anlatıyorum. Bu konuda başka araştırmacıların kitaplarını da bulmak olası.)

" Ve kartlardan kuttulmam gerektigini hissettim"
Ölüm kartı ile fısıldanan kehanet doğru çıkmış. :)

" Evet tarotla acaip okumalar yapiyordum hatta nasil bunu bildim dedigim durumlarda yasandi "
Geleceği bilme gücünüz varsa, yani kompakt bir film şeridi olan zamanda ileri atlama yetisine sahipseniz, yere taş atsanız ya da kibrit çöpü çekseniz bile bu yetinizi kullanırsınız. Negativite ile dolu uyduruk kartlara ihtiyacınız yok.

" 2 destemi yaktim"
Bu tarz aşırılık içeren tutumlar negativite celp ederler. Yerine; güzel bir çayır bulun, oraya gömün, ya da sakin bir denize/göle veya akarsuya atın.

" sor yaniyorlar nasil imha etmeliyim?"
Mesajınıza okuyarak yanıt veriyorum, bu cümleye yeni geldim. Dediğim gibi, ya güzel bir çayıra veya ormana gömün, ya sahilden denize atın. Çok daha okültik bir yol arzu ederseniz önce üzerlerine küçük tuvaletinizi yapın, sonra bir kavanoz su doldurun kartları içine koyun. Kavanozdaki suya şarap (içki ile aranız yoksa) sirke döküp 2 gün (tam iki gün, Güneş hareketi ile 48 saat) bekletin. Bundan sonra neşeli şekilde bir sahile gidip -kesinlikle öfkesiz, korkusuz bir ruh hali ile, hatta size uzun zaman arkadaşlık ettikleri için kartlara küçük bir teşekkür ile- onları denize atın.

" Ve bu kartlardan aldigim negatiflerden nasil arinabilirim?"
Açık olmam gerek, biraz zor… ya da "zaman alıcı" diyelim. Aslında sizin değiminizle "arınmak" nano saniyelik iş, ama insan beynine embed edilen ataerkil alanlar buna kimi zaman izin vermeyebiliyor. Zor olan negativiteden kurtulmaktan çok, ondan kurtulmayı engellenen alanlardan (korkunuzdan) kurtulmaktır. Aslında "arındım" deyip buna %100 (kuşkusuz, endişesiz) inandığınızda arınızsınız.

Beyindeki olumsuz alanlar (thought forms) ise aşağıdaki yollarla dağıtılabilirler.

 • Gülüş ile, şakalar ile, DOZUNDA (en fazla iki kadeh) içki ile, müzik ile, dans ile, spor ile zaman içinde dağıtılabilirler.
  Gülmenin gücünün bilimsel açıklanması hakkında bilgi almak için aşağıdaki linkleri ziyaret edebilirsiniz.
  Laughter: A fool-proof prescription
  Laughter, the best meditative medicine

 • Daha kısa ama zor bir yol isterseniz, size önerim yapmak istemediğiniz bir işi (örneğin can sıkıcı akraba ziyareti ile gönül alma, despot müdürün bir angaryasını gerçekleştirerek korku yenme, sizi kıran eski dostunuza telefon açarak özverili davranma benzeri bir işi İSTEYEREK (kendini yemeden) yapmanız olabilir. (722 "Yapmak istemediğini yap" kuralı.)

 • Bunlar zor geldi ise, biraz kolaylaştıralım: Genelde yapmak istediğiniz, ama her zaman yapamadığınız bir şeyi yapın. Yemeğe gidin, bir arkadaşla "dağıtın" (abartmadan tabidir ki), alışveriş edin (o istediğiniz giysiyi, ayakkabıyı ya da kravatı alın). Yani ödül devrelerinizi tetikleyin ve bu süreçte kendinizle olayı büyüttüğünüz konusunda dostça dalga geçin. Ödül devreleri etkinken inandırıcılık katsayısı artar. (722 "Yapmak istediğini yap" kuralı.)

 • Maddesel durumunuz bu eylemlere izin vermiyorsa temizlik yapın: Kendi evinizde yaşıyorsanız dolapları çekip arkasınız temizleyin. Çekmecelerdeki eşyaları çıkarıp havalandırın ve yeniden yerleştirin. Ailenizle yaşıyorsanız, "Anne, bu gün camları ben sileceğim" deyin. :)

 • Alanlar en köklü şekilde ise majikal çalışma ile temizlenir. Yani maji öğrenin. Bazı çalışmalar ile beyin alanları dağıtılabilir.

" Cevabin için simdiden tesekkür ederim janus"
Ben de size görüşlerimizi öğrenmek istemeniz kadar, teşekkür etiğiniz için de teşekkür ederim. :)

ANA SAYFA    |    Sorular    |    Astroloji    |    Kuantum    |    Ezoterizm    |    Filmlerimiz    |    İletişim

Dizayn: JANUS722.com    |    © 2015 -