722 Sistemi Majikal Eğitim
Pozitif Enerji Eğitimi
Astroloji Eğitimi
DANIŞMANLIK
SİTEYE ÜYE OLUN
Güncellemeleri hemen haber alın,
üyelere özel sayfalara girin.
ÜYE GİRİŞİ

BU SAYFAYI PAYLAŞIN! >>

Majikal Eğitim Alın | Eğitimin Programını İnceleyin

JANUS'A SORUNUZU İLETİN!

MAJİ

SORULAR ANA SAYFA | TÜM MAJİ SORULARI

Maji | Pozitif/Negatif Enerji | Kuantum ve Bilim | Ezoterizm | Ruhsal Sorunlar | Reenkarnasyon/Ölüm Ötesi/Rüyalar | Astroloji | Fal/Tarot
Müslümanlık | Farklı İnançlar | Yaşam ve İlişkiler | Özel İlişkiler | Janus

SON EKLENEN SORU        |        TÜM SORULAR        |        JANUS'A SORUNUZU İLETİN!        |        ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

25 Ağustos 2022
güzellik (Maji ile Güzelleşmek)

merhaba sevgili januscum; umarim iyisinizdir. benim sorum güzellik üzerine olucak. güzellik kavrami diye bir sey varsa en güzel yaratici olmalidir eger baskasi daha güzelse tanri o olurdu gibi bir çikarimla kendimi tanriya benzetmeye çalismak, erdemli olmak amacindayim ama her ne kadar pe beni güzellestirecek desem de bunun için maji de yapmak istiyorum, hangi isimleri kullanmaliyim? cam gibi bir cilt için neler yapmaliyiz? NE niye direkt cildimi bozuyor,cilt-sinir sonlanmalari yani bu enerjisel baglanti hakkinda düsünüyorsunuz? (veya süt ürünlerinin cildi bozmasi vs vs. ) kisaca güzel bir cilt için napmaliyiz? veya vücudumuzda degismesini istedigimiz yerlere hangi esmayi uygulamaliyiz?

YANIT

Merhaba tatlı hanım. :) (Amcalık yaşını geçip, büyükbaba yaşına geldiğinizde, artık bu cici mesajın sahibi hanıma "tatlı hanım" deme cesaretiniz de oluyor. :DD )

" benim sorum güzellik üzerine olucak."
Harika! İyilikten sonra gelen en kutsal ikinci konu… :)

"güzellik kavrami diye bir sey varsa en güzel yaratici olmalidir"
Kesin doğru bir önerme.

Aslında bu sonuca herkes varabilir; felsefi tartışmalara gerek yoktur: Yaratıcı (ona inanca göre Allah, Ana Tanrıça, Baba Tanrı, Ana Alan, evren ya da kuantum aleminin bir katmanı denilebilir) her iyi şeyin kaynağı ve var edicisi ise; "En iyi"nin Yaratıcı olması gibi, "En güzel"in de o olması gerekir… çünkü güzellik de çok iyi (hem sahip olanı, hem bakanı mutlu edici) bir şeydir. Yaratıcı, bizim beynimizin kavrayamayacağı iyiliktedir. Ve de o, bizim beynimizin kavrayamayacağı güzelliktedir. Bu yüzden –bize göre- ona benzemek, yani kutsiyetten pay almak için; iyi olmak kadar, güzel olmaya da çabalamak gerekir.

"Önemli olan ruh güzelliğdir" sözü tam ataerkildir. Hz. Muhammet'in olduğu kadar Hz. Ali'nin güzel (en azından bakımlı) erkekler oldukları hakkında bilgiler vardır. (Hz. Muhammet saçını boyar, gözlerine iki kez sürme çekermiş.) Oysa Yahudi peygamberlerinin acayiplikleri ve çirkinlikleri meşhurdur. Bu bilgi Tevrat'ta verilmektedir. (Sakallı dostlar alınasın, herkes kendine neyin iyi geleceğini, neyin yakışacağını bilir, benim kelamımın fazla önemi yoktur; ama söylemedem geçemeyeceğim: Yahudi din adamları gibi peygamberlerinin de çoğu uzun sakallıdır. Sanılanın aksine hz. Muhammet "çene altında bir tutamdan fazlasını" onaylamamıştır. "Bu kadarını da onaylama nedenim doğamızda olmasıdır" demiştir.)

Bu sözüme "Güzellik fizik bir niteliktir" diye karşı çıkan olursa "İyilik fizik boyuta (elle tutulur, gözle reel şekilde görülebilir ortama) ancak 'güzellik' olarak yansıyabilir" deriz.

" kendimi tanriya benzetmeye çalismak, erdemli olmak amacindayim"
Bu beni mutlu etti. Evet; bizim teorilere göre iyilik (ya da iyiliğin metodu erdemli olmak) Yaratıcıya benzemektir. Bu benzerlik rezonans meydana getireceği için, çekilen dalgalarla yaşam şartları da rafine olacaktır. Müslümanlıkta buna "Allah'ın inayeti" denmiştir.

" her ne kadar pe beni güzellestirecek desem de bunun için maji de yapmak istiyorum"
Süper bir karar! Nedenini kısaca açıklayayım ve açıklarken –sözlerimi somut verilere dayandırabilmek adına (atmasyon laf etmediğime göndermeler yapmak adına) Müslümanlıktan örnekleyeyim. Müslümanlıkta oturduğun yerden onu bunu istemek (el açıp ha babam dua etmek) pek tutulmaz. Müslümanlık çaba ve çalışma dinidir.

“İnsan ancak çabasının sonucunu elde eder” (Necm 39)

Bize göre maji de bir adım, bir çabadır. Ancak majinin kutsal bir çaba olması için kişinin kendine uygulaması en iyisidir. Bu demektir ki seçimin doğru ve yerindedir.

Laf açıldı, soruda yer almasa da, iki laf daha edeyim.

Adept majisyen kendine kazık atan adamı lanetlemez. Bu yaklaşım acemi aprentis işidir. Adept, lanetin sonuçlarını, yani minik bir "bela okumanın" bile Şeytan ile dansa kalmak olduğunu, bu yolla istediğini elde etse bile, kesinlikle kâra geçemeyeceğini, NEnin hayatın başka bir alanında aktif olacağını bilir. Adept majisyen sorun yaşadığı kişiye lanetleme yerine DOSTLUK ÇALIŞMASI YAPAR.

İşte adept ile (biraz hava basıp "722 Adepti ile" diyebilir miyim? :) ) büyücü arasındaki fark budur.

"hangi isimleri kullanmaliyim?"
İsim derken, sanırım esmalardan söze ediyorsun. Eğer diğer majikal tanrı adlarını sorduysan ben yine esmaları önereceğim. Eğitimde kişiler talep ettikleri için farklı ekollerden adlar veriyoruz; ama kendi hayatımızda onları değil, sadece esmaları kullanıyoruz.

Editörün notu: Bu konuda Janus'un Esmalar (Vedud), zikirler ve alanlar başlıklı bir yanıtı bulunmaktadır.

Bu konuda önereceğim ilk esma ise tabiidir ki Vedud… Vedud, "Sevilmeye an layık olan, en güzel olan" manasındaki esmadır. (Nihat Hatipoğlu "Allah-u Teálá Vedûd ve velidir" demektedir.) Buradan da Allah'ın güzellik kavramı ile yakınlığı görülebilir.

Vedud, Ay esmasıdır. Bize göre en kutsal esmalardan olan Vedud'un mutluluk planeti Venüs esması değil, AY esması olması, Ay'ın Venüs'e üstünlüğü kadar, Müslümanlığın da Ay'a yakınlığını (bir diğer deyişle, Ay'ın kutsallığının Müslümanlıkta onaylanmasını) ortaya koymaktadır. Bir mutluluk esmasının Ay planetine verilmesi durumu (ki, tek örnek budur), Bülent'i (Bülent Kısa) bile şaşırtmıştır.

Ekleyeyim: Vedud, İslam öncesinde Mekke'de ikonu bulunan ve saygı gören Vedd adlı bir tanrıdır. Bize göre bu durum (İslam öncesi bir tanrının Kuran'a benzer ad ve içerikle girmesi durumu), "put" diye küçümsenen BAZI antitelerin bizzat Allah olduğunun açık kanıtıdır.

Bu yüzden Vedud'u kullanmanı önerebilirim. Ancak bu esmayı güçlendirmek için Ay ile birlikte kullan.

[Bu konuda Moon Magic adını vereceğimiz bir eğitim hazırlıyoruz. Ama çok çok ağır ilerliyor. Eğitimin fikir babası, pardon annesi, Hilal'e buradan sevgiler. :)
]

"Ay ile birlikte kullan" şu demek: Ay adlı planeti düşün, araştır, bulguların ile majikal bilgilerini eşleştir ve KENDİ YÖNTEMİNİ YARAT. Eğer inanırsan, en iyisi odur.

"cam gibi bir cilt için neler yapmaliyiz?"
Cam gibi cilt için porselen makyaj yapabilirsin bebeğim. :) (Moon Magic'de bu konu da var.) Anaerki doğallığı savunsa da, "doğal hal" denilen ve çağdaş yaşamca kakalanan bakımsız görüntüyü önermez. İnancın temelinde güzelleşmek için her yolun denenmesinin kutsallığı vardır, bu yüzden makyaj onaylanır. İstersen Lena Kul'un hesabını izle. Danışmanlık verirken hanım öğrencilerime önerdim, hepsi de memnun kaldılar.

"NE niye direkt cildimi bozuyor,cilt-sinir sonlanmalari yani bu enerjisel baglanti hakkinda düsünüyorsunuz? (veya süt ürünlerinin cildi bozmasi vs vs. )"
Süt ürünlerinin cildi bozması hakkında bilgim yok. Hala popüler mi bilmiyorum, ama benim gençliğimde zengin hanımların ciltlerinin güzelliği için süt banyosu yapmaları çok modaydı. Bu konuda "bir küvet şu olursa, bu olursa, kaç dakikada dolar?" benzeri "küvet esprileri"ne yenisi eklenmişti.

Espri şöyleydi: Süt banyosu yapan bir hanımın girdiği küvette 120 lt. sıvı vardır. Aynı hanım küvetten çıkınca küvetteki sıvı miktarı ortalama 5 dl. artmıştır. Sonuçta küvette kaç dl. sıvı vardır ve sıvı nasıl artmıştır? ;-) :D

NEnin sağlığı bozmaya özel düşkünlüğü olduğu, bu alanda en fazla ise cilt, saç ve dişlere musallat olduğu gerçektir. Bu nedenle –mutlak kural değildir tabi ki- ancak bir kişinin hem saçları, hem cildi, hem de dişleri per-perişan ise o kişide NE olduğu düşünülebilir. Bunun tam tersi olarak düzgün dişli ve/veya ileri yaşına rağmen saçları dökülmemiş erkeklerin, gür ve güzel saçlı hanımların ve de cildi düzgün olan kırk yaş üstü kimselerin PE taşıdıkları düşünülebilir.

(İnsanların NE taşımaları onların kötü (zararlı) insanlar olduklarını göstermez. Kötü insanların NE taşıdıkları bir gerçektir; buna rağmen her NE taşıyan zararlı değildir. NE taşıyan pek çok insan KENDİNDE zarar veren yapıdadır.)

Bu bilgi, astrolojide de doğrulanır; saç, cilt ve dişler ortak şekilde Satürn planeti tarafından yönetilir. Negatif Satürn ise Bülent'in (Bülent Kısa'nın) ekolünde ve bazı majikal sistemlerde basbayağı Şeytan'dır. Talismanlarda ters (baş aşağı) çizilir.

[Bizim sistem astrolojide Satürn'ün yönettiği Oğlak en tanınmayan burçlardandır. Bu "tanınmayan" burçların diğer ikisi Boğa, Başak ve Balık'tır... hatta Yengeç'tir. (Dur, aklıma İkizler de geldi, onu da katayım listeye. :) )
]

Doğrudur, her planetin olumsuz aspektleri negativiteyi gösterir ve "negativite" kolayca Şeytan olarak isimlendirilebilir. Ancak söz ettiğim ekollerde Şeytan tamı-tamına (bildik şekilde Şeytan olarak) ve de sadece Satürn'dür.

" kisaca güzel bir cilt için napmaliyiz?"
Bu bilgilerden sonra PE enerji celbinin (karaktere elden geldiğince erdem adı verilen özellikleri katmanın) cildi güzelleştireceği açıktır. :) Vedud esmasını cilt güzelliği imajinasyonu ile kullanmak daha pratik bir yol tabidir ki... :D )

[Ya da ne zaman biteceği meçhul Moon Magic eğitimini bekleyeceksin. Nereden baksan en az bir yılı var. "Eğitimler erkek beynine göre" eleştirilerine kulak tıkamayıp bu eğitimi biraz da hanımlar için (hanımların hoşuna gideceği gibi) tasarladık. Yani bazı otlar, çöpler, likitler filan da olacak. :) Ama bilim de olacak… onsuz olmaz. Yani yine ilk bölümde milleti sıkıntıdan yerlere yatıracağız. :D
]

Pratik bir çözüm olmasa da, patik çözümlerden daha gerçekçi ve yardımcı birşeyler söyleyeyim.

Tatlım, cildinin güzelliğini bu kadar önemsiyorsan, ki, önemsediğin belli ve bu çok güzel bir şey, eninde sonunda bir iyileşme elde edeceksindir. Yapacağın tek şey vazgeçmemek, zaman vermek ve süreçteki –geleceği kesin- başarısızlıklarda demoralize olmamak. "Arayan Mevla'sını da bulur" şeklinde çok güzel bir özlü-söz vardır. Tam olarak gerçeği yansıtır; çünkü makronun değişmez kurallarından birini dile getirmektedir. Söz ettiğim arama metodu eğer başarılı olarak uygulanırsa aranan daima bulunur. Bu nedenle arama konusu çok dikkatle seçilmeli, sözün dile getirdiği gibi "Mevla" olarak ifade edilen (ve cilt güzelliğini de kapsayan) pozitif konular aranmalıdır.

Bizler, bildiğini tahmin ettiğim gibi "Boş verme"nin kutsallığını savunuruz. Bu yaklaşımımız bize pek çok izleyici kaybettirdiğini de biliriz. Beni okuyan kişiler beynini kullanmayı seven insanlardır. Bu karakterdeki (beyin modelindeki) insanlara "düşünme, boşver" demek küfür gibi algılanır. Oysa bizi yakından izleyen arkadaşlar bizlerin "her şeye boşver, hiçbir şey düşünme" demediğimizi, mesajımızın "tabi ki düşünüp araştıracaksın, beyin boş durmayı sevmez, ama konunu iyi belirle" olduğunu anlamışlardır.

Bu konu ile ilgili örneği Matriks, 5.boyut, Atlantis dongusu başlıklı yanıtımdan alıntı ile vereyim:

"İnsanlar tabi ki düşüneceklerdir. Beyin düşünmeden duramaz. Ama halı saha maçtaki taktikler ya da görüntüsünde yeni tarzı yaratmak adına yapılan araştırmalar da düşünmektir. Nasıl daha iyi sevişirim, ya da nasıl daha güzel olurum, nasıl daha çok sevgili veya arkadaş edinirim, hatta nasıl daha iyi dans ederim diye de araştırma –hem de ciddi araştırmalar- yapılabilir. Bu gibi araştırmalar pratikte de yarar sağlar; çünkü daha iyi sevişmek, daha güzel olmak, ya da daha çok dost, arkadaşla/aşıkla olmak hoş geri dönüşler var eder; hem de bunlar TEMEL eşleştirici (Venüs) argümanları oldukları için PE celp olur.
(..)
Bu konuda iki örnek vereyim:

  • "Güzellik nedir?" arayışı, boş laf üretimidir. "Nasıl daha güzel olurum?" eğlenceli ve yararlı insani (insana uygun) bir arayıştır.
  • "Nasıl lider olabilirim?" arayışı, NE celp edici bir iştir. "Bicepsimi nasıl 1 cm. daha geliştiririm?" arayışı eğlenceli ve yararlı insani (insana uygun) bir arayıştır.
  • "Ben en iyisiyim, yönetimi bana verin", boş laftır; "Rakibim olan arkadaşın (partinin) şu işleri çok başarılı, söylemem gerek" diyen kişi oy verilesidir.
  • Her "okuduğu" bişeyleri, başka bişeylere düşmanlık amacı ile sosyal medyaya taşıyan yanlış iş yapar. Sosyal medyayı hayatının güzel anlarını, kendini güzel bulduğu anları, sevdiklerinin mutluluklarını aksettirmek için kullanan keyiflenir… eğlenir… PE celp eder. ;-)

"veya vücudumuzda degismesini istedigimiz yerlere hangi esmayi uygulamaliyiz?"
Bu çok güzel bir soru… Keşke tek başına sorsaydın da, uzun-uzadıya anlatsaydım. Anlatacağım şey "Vücudunuzun belirli bölgelerini maji ile değiştirebilirsiniz" başlığına toplanabilirdi.

Kısaca her merak edene anlatayım.

Bu konuda kullanılacak iki şahane esma vardır. Bunlardan ilki Musavvir, diğer Halik'tir.

Bu iki esma, insanların onlarca yıl aradıkları ve "tanrı parçacığı" adını verdikleri iki bozondur. Oysa cümlenin aslı "Onlarca yıl aradıkları ve bulduklarını sandıkları tanrı parçacığı" olmalıdır; çünkü tanrı parçacığı bilimsel ortamda bulunsa da, bize göre henüz bulunmamıştır.

Şimdi de bu konu hakkında konuşayım. Millet makronun iyicil yaratıcı tarafından yapıldığını sanır. Bu yüzden Big Bang tanrıya atfedilir. Ondan sonra da aynı millet "Neden burası bu kadar kötü?" veya daha kötüsü "Nerdesin tanrım!" hatta en kötüsü "Tanrı yok, ya da dedikleri gibi iyi bir şey değil, o zaman demek ki iyi olan şeytan" demeye başlar. İşin kötüsü: İnsanlara dayatılan ataerkil doneler (yanlış doğrular) bazında bu düşünceler son derece yerinde ve mantıklıdır. Madem ki evrende kötülük vardır; evreni de tanrı yaratmıştır; o zaman kötülüğü de o yarattı demektir.

Yani işler içinden çıkılmaz hale gelir. Felsefe ortamında insanlar ha-babam tartışıp dururlar.

Oysa makro, yani evren, bir kopuştur. Nedeni –dinlerde anlatıldığı üzere- "insanın şeytana aldanışı", ya da "insan hatası"dır. Yani evrenin varlık nedeninin bir hata olduğu kutsal kitaplarda da, mitolojilerde de söylenir, ama nedense sağır kulakla duyulur.

Maddenin varlığı Big Bang ile olmuştur. Maddenin ilk var olması, ilk çöküştür. Çöküş, kuantum mekaniği gerçeğidir ve aslında dalga fonksiyonundaki her şeyin madde oluşunu açıklar. Yani Big Bang İLK ÇÖKÜŞTÜR. Kopuşun ilk anıdır.

(Bu konuda bilgi edinmek için BASİTLEŞTİRİLMİŞ KUANTUM MEKANİĞİ - 4. Bölüm: Dalga Fonksiyonunun Çökmesi adlı makalemi okuyabilirsiniz.)

Sözün özü çöküş, hata ile olan bir kopuş, tanrıdan (Cennet'ten) bir uzak kalıştır. Ondan sonra tutarlar, bu ilk çöküşü var eden bozona "Tanrı parçacığı" derler ve gerçeklerden bir kopuş daha var ederler.

(Tanrı parçacığı denilen Higgs Bozonu ve bulunuş hikayesi için TANRI PARÇACIĞI HIGGS BOZONU adlı yazımı okuyabilirsiniz.)

Gerçek tanrı parçacığı Higgs bozonu değil, "Musavvir" ve "Halik" adlı esmalardır. Higgs bozunu, olsa-olsa Tanrının bütünlüğünü bölen Şeytan parçacığıdır. :D

Bu esmaları kullanmayı becerirsen (ki, bunları etkin olarak kullanmak için majisyen olman gerekir) gücün oranında bedeninde fiziksel değişiklikler var edebilir, gençlik bile elde edebilirsin.

" merhaba sevgili januscum; umarim iyisinizdir"
Ben, her zamanki gibi iyiyim şekerim hanım. :) Benim kızım, ya da torunum olsan "Bana sevgili Januscum diyen ağzını öpeyim bebeğim" derdim. :)

Böyle bir şey söz konusu olamayacağı için "Umarım bu şeker sözcüklerin döküldüğü dudaklar, o sözleri var eden beynin sahibi şeker hanımın değerini, sıcaklığını, pozitifliğini, Venüsyen kadınlığını fark edip, bunu baş tacı edecek, hatta erkekliği ile daha da geliştirecek; yaşı yaşına, kültürü kültürüne uygun bir bey tarafından (ya da istersen, yakışıklı bir sürü beyefendiler veya korsan tipli güzel beyinli beyler tarafından ;-) ) öpülür" diyeyim. :)


ANA SAYFA    |    Sorular    |    Astroloji    |    Kuantum    |    Ezoterizm    |    Filmlerimiz    |    İletişim

Dizayn: JANUS722.com    |    © 2015 -