Adept Majisyen
Manyetik Maji
Pozitif Enerji
BİLGİ ALIN >>
SİTEYE ÜYE OLUN
Güncellemeleri hemen haber alın,
üyelere özel sayfalara girin.
ÜYE GİRİŞİ

BU SAYFAYI PAYLAŞIN! >>

MAJİ

ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR        |        SORULARIN KABUL EDİLME KRİTERLERİ        |        JANUS'A SORUNUZU İLETİN!

722 Ekolü ve Eğitimleri | Maji | Pozitif/Negatif Enerji | Kuantum ve Bilim | Ezoterizm | Astroloji
Müslümanlık | Farklı İnançlar | Reenkarnasyon/Ölüm Ötesi/Rüyalar | Fal/Tarot |
Ruhsal Sorunlar | Yaşam ve İlişkiler | Özel İlişkiler | Janus

28 Kasım 2022
White Witches/Cadilik, witchcraft ile ilgili gorusleriniz

https://themagickalpath.com/2022/08/07/19-types-of-witchcraft-which-witch-are-you/
https://themagickalpath.com

Siteyi tabiki yayinlamaniza gerek yok sitede ama bu tarz cadilik uzerine yogunlasan egitim ve sitelerle ilgili gorusunuz nedir? Anaerkil oldugunuz icin yakin goreceginizi, ama kuantum odakli oldugunuz icin rituel agirlikli gorusu benimsemeyeceginizi tahmin ediyorum. Veya yanlisda tahmin ediyor olabilirim istediginiz gibi yorumlayabilirsiniz. Ayrica bircok cadi tipi tarzi belirtildigi icin ornegin eclectic sizin sisteminize benzer daha cok ozgurluk taniyan bir tanim gibi majiyi entegre ederken(ve wiccan tarzi olanlardan daha farkli):

siteden alintidir
" One of the best parts of being an Eclectic Witch is the freedom it provides. That is because there are no rules in the way you practice Eclectic Witchcraft. There are only guidelines to help you find and develop the practices that resonate with you. In Eclectic Witchcraft, YOU create your own one-of-a-kind spiritual and magickal path. Sure, you do have to play by some rules, such as general energetic principles (we may be able to change a lot things, but physics isn't one of them). But HOW you work with energetic principles in your practice is totally up to you. And that means you are free to weave as many types of Witchcraft into your practice as you like! Read on to discover some of the types of Witchcraft that you can incorporate into your practice."

Pozitif olduklarini ve black magick kesinlikle ogretmediklerinide belirtmisler. Ama sanirim rituel agirligi ve tarot oldugu icin(ayri egitim olarak veriliyor witchcraft haricinde) tam olarak uyustugunuz soylenemez sanirim? Eclectic Witch taniminin Eclectic Paganism gorusu aynimi? Soylediginiz Anaerkil'e en yakin goruslerden biri witchcraft mi?
Suan egitimini verdiginiz majiye benzer bir calismanin cadilar tarafindan yapildigini gozlemledinizmi hic, veya guzel bir alternatifi olan calismayi?

Siteyi es gecip , ozetleyip, direk cadilik ve uzerindende(mesela buradaki gibi 19 tur vb. gibi) yanit verebilirsiniz(sanirim diger yazarlar, kisiler hakkinda yorum yasak sizin sitede).

YANIT

Kural olarak bize yollanan linkleri açmıyoruz, bu yüzden verdiğiniz linkteki içeriği gerçekten bilmiyorum. Belki bu satırları okuyan arkadaşların ilgisini çekebilir diye silmedik, ama ne kontrol ettiğimiz, ne de (bu yüzden, yani kontrol ettiğimiz bir site olmadığından) önerdiğimiz bir sitedir.

Editörün notu: Link açmadığımız hakkındaki bilgi için SORULARIN KABUL EDİLME KRİTERLERİ linkine başvurabilirsiniz.

" Siteyi tabiki yayinlamaniza gerek yok"
Düşünceli olmanız için teşekkürler ederiz.:) Ama inanın ki bizim için sorun değil. Hem farklılıkların, hem benzerliklerin çokluğu zenginliktir.

" bu tarz cadilik uzerine yogunlasan egitim ve sitelerle ilgili gorusunuz nedir?"
Sizi düş kırıklığına uğratacağım; çünkü Witchcraft yakın olduğumuz bir ekol değil. Ancak Kabala gibi laf sokup durduğum bir ekol hiç değil. Uygulayanlar başarılı da olabilirler. Yine de eklemem gerek: Bilim yoksa… başarı azdır.

" Anaerkil oldugunuz icin yakin goreceginizi, ama kuantum odakli oldugunuz icin rituel agirlikli gorusu benimsemeyeceginizi tahmin ediyorum."
Burada biraz dikkat rica ediyorum. Anaerki, kadınların her yaptığını onaylamak değildir. Witchcraft tabi ki bize –bir anlamda- yakındır, ancak kimi yerde bizim anaerki diye anlattıklarımıza pek uymayabilir. Önceki yanıtlarımda söz ettim. Bu sitede anlatılan anaerki, sadece bize verilen bir sistemdir. Bütün dürüstlüğümle söylüyorum, biz başka yerde örneğini bulamamışızdır. Ama pek çevreye bakabilen kişiler değiliz, bu konuyu bizden iyi anlatan bir sürü odak da olabilir. Bizim sitede anlatılan anaerki için Anaerki nedir? (722'nin doğuş öyküsü başlıklı yanıtımı okuyabilirsiniz.

Ritüel olayı ise bizde kabul görmez. Açıkçası, bu işin yapılabilirliğinden de kuşkuluyum. Ritlerin temeli beyin enerjilerini senkronize etme mantığına dayalıdır. Bunun başarılabileceğini varsaymak ise hayli zordur.

" eclectic sizin sisteminize benzer daha cok ozgurluk taniyan bir tanim gibi majiyi entegre ederken(ve wiccan tarzi olanlardan daha farkli)"
Önce –pek kullanılan bir sözcük olmadığı için- "eklektik" kelimesinin "farklı sistemleri, hatta farklı sistemlerin bölümlerini, birleştirip yeni sistem kurmak" anlamına geldiğini söyleyelim. Ve evet; haklısınız, bizim sistem kesinlikle bunu savunur.

" One of the best parts of being an Eclectic Witch is the freedom it provides. That is because there are no rules in the way you practice Eclectic Witchcraft. There are only guidelines to help you find and develop the practices that resonate with you."
Bu cümleyi camlatıp ofise asacağım. Özellikle iki sözcük kümesi çok şahane: "Beyin özgürlüğü" ve "resonate with you".

(Editörün notu: İngilizce dokümanlardan yapılan bazı alıntılar orijinal dilinde (İngilizce) olarak metne eklenmekte ve tarafımızdan çevirisi yapılmamaktadır. Konu hakkındaki açıklama için
ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR linki, İçerik ve Üslup başlığında yer alan sekiz numaralı açıklamaya başvurabilirsiniz.)

Önce rezonans diyelim: Rezonans olmazsa, elinizde 13 kere rafine edilmiş sicil olsa yaptığınız çalışma "Türküm doğruyum"u okumaktan öte anlam taşımaz. Rezonans ise ANCAK BENZERLİKLE kurulur. Kişi (aprentis) kendine benzer olanı özgürse bulabilir.

Ve özgürlük: Bizi takip edenler özgürlük gibi –isterseniz öldürün, susmam- martavallara inanmadığımızı bilirler. Özgürsen hadi bakalım setin sesini 02:00de aç, Power Metal dinle… Bakalım o cılız özgürlüğün bile kalıyor mu? (En fazla bu dertten muzdaribim, ondan yazdım. Kulaklıkla yüksek sesle yıllardır müzik dinlemekten duyma gücüm azaldı. Ciddiyim.) Ya da özgür olmak, gece yarısı sağır olmadan power metal dinlemek ve diğer isteklerin adına dağ başına git; bakalım hırlısı, hırsız, kurdu, ayısı, hatta sivrisineği ile uğraşmadan ozgür-özgür yaşayabilecek misin?

Ama durun bir dakika… beyinsel özgürlük… ha işte şimdi haklıdır bunu diyen. Mario Puzo'nun bir lafı vardır: "Her şeyimi çalabilirsiniz, düşlerimle düşüncelerimi asla." Beyin içindekiler çalınamaz. Eğer beyinsel özgürlük varsa, beyni çalmanın tek yolu olan "inandırma" da işlemez. Adam eninde sonunda kendine iyi gelecek olanı bulur, seçer, alır.

Eski ekollerin astralına (mikrokozmosa) çıktığınızda ise orada gerçek özgürlük vardır. SİZ İSTEMEDİKÇE ne cin size dokunabilir, ne antite; çünkü o diyarın çalışma prensibi budur. Orada size –bizim eğitimlerde- parça pinçik verebildiğimiz kimya laboratuvarı, bir kimya sanayii gibi sunulmuştur. Şimdi gel, kendine acımıyorsan, Kabalistler gibi en küçük iş için bilmemne katlarını yok tavuk, yok ördek imajinasyonları ile gececiğim diye farklı yerinden ter dök…

Gülünçtür bu işler… Verilen emeğe, boşa harcanan enerjiye yanmasam bu kadar laf sokmam inanın.

(Kabalist arkadaşlara bakış açımızı öğrenmek adına ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR linki, Temel İnançlarımız başlığında yer alan Kabalist majisyenler hakkında linkine başvurabilirsinz.)

"Pozitif olduklarini ve black magick kesinlikle ogretmediklerinide belirtmisler."
Valla kardeş; bu da tam boş laf… Metot varsa her yöne kullanılır. Bülent "Bunlar tarafsız güçlerdir, istediğin gibi kullanırsın" derdi. Tarafsız filan değillerdir, kimi pozitif, kimi negatiftir. Ama Bülent haklıdır, onlar istendiği gibi kullanılır; çünkü son sözü beyin (bilinç) söyler.

Kendi eğitimimizden örnek vereyim: Özellikle Manyetik Maji eğitiminde bir sürü celp yolu öğretiyor, sonra da bunları kendinize uygulayın diyoruz. Ama ben ne bileyim aprentis ne yapıyor? Hem bilsem ne olacak? Bir sopa kapıp karşısına mı dikileceğim? "Avvv çok ayıp" diye ayıplama maili mi atacağım? Kan çalışmaları öğretiyoruz… Kan denildiyse, geri zekalı bile bu çalışmanın başkası için uygulanacağını bilir.

Adept Majisyen'de de bir sürü esma veriyoruz ve biz de kara büyü öğretmiyoruz diyoruz. Tamam, lanetleme çalışması vermiyoruz; ama her esma ile iyi şey de yapılır, en pis iş de…

"Ama sanirim rituel agirligi ve tarot oldugu icin(ayri egitim olarak veriliyor witchcraft haricinde) tam olarak uyustugunuz söylenemez"
Çok haklısınız. Tarot çok sakıncalıdır. Her noktasında Yahveh öğretisi vardır. Öğreti gibi sübjektif işleri geçin kardeşlerim; kartlarda tıka basa hazretin adı ve Hıristiyanlık sembolleri var. O kartları ele almak bile (sinirlendim, abartıyorum) hazretle dansa kalkmak anlamındadır. Bu konuda bir kitabım var… Biri tarot deyince kitabı bitirmediğim için kendime sinirden cin ifrit oluyorum. Kitabımda her kartı tek tek asıllarının ne olduğunu, "Büyük Tarot Yaratıcları" denen adamların ne palavracı, "Tarotun derin temelleri" dive servis edilen lafların ne gülünç olduğunu kanıtlarla gösteriyorum. Bunları ben yüce şahsiyet olduğum için bulmadım. Gökten vahiy de almadım. Bu konuda bir sürü araştırmacının kitabı var. Ben de araştırarak öğrendim.

Fal mı bakmak istiyorsunuz? Bence yapmayın. Biz de bakmıyoruz. Bir tehlike görmesek aptal mıyız biz, gelen mis gibi paradan vazgeçelim. Ama sizi yönetemem, kararınız bakmak yönünde ise iskambil kartlarını kullanın.

Ya da kendi kartınızı yapın. Tarot dahil falların temeli dört elemente dayalıdır zaten. Dört renk kart yapın. Kartları element rengine boyayın. (Ya da içinizden geldiği gibi elementlerle ilgili resimler koyun.) Sorunuzu sorun, gözünüzü kapayıp birini seçin.

Bu kadar basit.

"Eclectic Witch taniminin Eclectic Paganism gorusu aynimi?"
Eğer paganizm ve witchcraft aynı ise aynıdır. :) Ama Kova Burcu (değişiklik, alışılmadıklık, ani yenilik vb. çağında) o kadar ekol var ki… (Bir de biz türedik. :D ) Beğen-seç al…

Bence bizimki dahil izmlere takılmayın. Meraklıysanız her şeye burnunuzu sokun, yine de bir ayağınız frende olsun. Sonra hepsini KENDİ bilincinizle karın… metodunuzu yaratın. Ve bundan korkmayın. En doğrusu SİZİN İÇİN odur. Ama insanlar bir şemsiye altına girince, bir gruba katışınca güçlendiklerini sanırlar… Belki doğrudur bu. Diğer yandan ana güçleri olan "kendiliklerini" yitirirler.

Hep ne deriz: Her insan yalnızdır. Makronun ana ve tek kuralı "sadece değişim değiştirilemezdir" değildir; bir kural daha vardır, o da insanın yalnızlığını hiç bir aile, izim, ya da aşkın yok edemeyeceğidir. Bu yapı ataerkinin korkuttuğu gibi bir felaket sayılmamalıdır; o bir ödüldür. Herkes kraldır… herkes kendi ülkesinin kralı, kendinin kahramanı, kurtarıcısıdır. Bir kral, ya da kraliçe gibi kendi metodunuzu yaratın.

"Suan egitimini verdiginiz majiye benzer bir calismanin cadilar tarafindan yapildigini gozlemledinizmi hic, veya guzel bir alternatifi olan calismayi?"
Bu cümle ile 722 ile witchcraft arasındaki farklılıklardan söz edeyim.

Witchcraft ile 30 yıldır ilgim yok, güncel olarak ne yapmaktalar bilemiyorum. Ancak standart yapıları "kadınca"dır. Toplanmalar, ritüeller, doğaya saygı, bu yüzden kristaller, taşlar, buhurlar, ayrıca şarkılar, danslar…

Biz yalnız çalışırız. Karanlıkta çalışırız. Buhur yakmayız. Taş, kristal kullanmayız. Kullandığımız TEK unsur beynimizdir. Bu yüzden -defalarca yazdım- İETT otobüsünde bile çalışma yapabilirim. Doğa/hayvan severiz; ama "maji doğa ile değil, beyin ile güçlenir" deriz. Manyetik majide manyetit ve mıknatıs çalışmaları var. Tekini yıllardır elime almışlığım yoktur. (Çok sevdiğim bir öğrencim bana nereden alabileceğini sordu, "bilmiyorum, biz kullanmayız" dedim.)

Biz beyin ve bilim adamıyız. Bu yaklaşım yegane doğrudur demiyorum; bu yaklaşım bizim beyinlere uygundur diyorum. Bu yüzden bizim sistem klasik okült-severlere sempatik gelmeyebilir. Hedef kitlemiz, ya farklılıklar öğrenmeye hevesli; ya da bilime inanan, majiyi bu yüzden safsata gören kişilerdir.

  • Standart (anımsadığım) Witchcraft'da bilimsel olmayan (gerçeklerle çelişik) bir sürü yer vardır. Witch ve warlockların başarısı, iyi niyetleri ile çektikleri PE nedeniyledir, kullandıkları uygulamalar yüzünden değil. Bu yüzden witchcraft ile herkes başarılı olamaz; çünkü doğa severlik, insan/dostluk/arkadaşlık severlik benzeri özellikler taşımayan kişiler, zaten –bence- içi boş pratiklerle başarı sağlayamazlar. Witchcraft belki de maji değil; bir çeşit PE celp etme yoludur.

  • Bizler ise PE altyapısına inansak da, beyni ve bilimi kullanarak -metot nedeni ile- başarı elde ederiz. Bilim, gerçeğin kağıt üzerindeki yapısıdır. Gerçek, daima romantik iyi niyetten güçlüdür.
Kara büyü yapmak isteyen bir majisyen, negativitesi düşük ise diğer metotlarda olduğu gibi, bizim metotla da başarı elde edemez! Kara büyü adı verilen çalışmalara girişildiğinde celp olan NE başarıyı engeller. Bu durumun nedeni kötülük yapmanın (örneğin düş kırıklığına uğratıp acı vermenin) NEnin doğası olması, bu işe en yakınından başlaması ve ona en yakın olanın onu celp eden majisyen sayılmasıdır.

Ama NE yüksekse, eğitimde anlatılan beyin/mikrokozmos çalışma sistemini kaptı ve bu bilgiler ile kendi bilincine uygun yöntemler geliştirdi ise, sahip olduğu güç ile başarı elde eder. Bilinç NEsi düşükse, celp olan geniş genlikli NE, sadece çalışmaya başarısızlık verebilir. Genlik büyükse, frekans (yani enerji) düşüktür. NE genliği darsa, yüksek frekanslı beyin elektriği, bizim reel metotlarla NEye baskın çıkar, NE çalışmayı engelleyemez, kara büyücü çalışmasında başarı kazanır. (İş biraz karışık, anlamak zor olabilir.)

Bizim eğitimin en büyük özelliği majinin nasıl çalıştığını anlatmaktır. Bunu anlayan, KENDİNE en uygun metodu kurar. BU metot, standart tüm metotlardan -bireysel beyne uygun olduğu için- güçlüdür. Bu yüzden kara büyücü -yineleyeyim- yüksek frekanslı gaması varsa başarı elde EDEBİLİR.

Ancak NEden ilanihaye kaçış yoktur. Majisyen enerjisi (frekans) yüksek olduğu için kara çalışmada başarıyı elde etmiştir; ama aynı nedenle NEyi yoğun celp etmiştir. Bu yüzden NE çok farklı alanlardan majisyeni vurur.

Bilmem ezoterik makro/mikro çalışmasını anlatabildim mi?

Bizim metot aslında "BEYNİ ve BİLİMİ kullanarak evreni yeniden biçimlendirme"dir. Buna maji de denebilir. :-) Bana sorarsanız, maji adlı disiplin, ya da ilim, bizim metotlar/yaklaşımlar/inançlar yanında son derece demodedir. 1927 Solvay Konferansından sonra MAJİ ARTIK BİLİMDİR.

" Siteyi es gecip , ozetleyip, direk cadilik ve uzerindende(mesela buradaki gibi 19 tur vb. gibi) yanit verebilirsiniz"
Witchcraft hakkında yazacak kadar bir şey bilmiyorum. Korkarım ki bizler sadece raporlara güvenen, mistik sezişleri sıfıra yakın olan, köşeli kafalı kimlikleriz.

"(sanirim diger yazarlar, kisiler hakkinda yorum yasak sizin sitede)."
Evet arkadaşım; Kabalaya, psikoloji ve yukardaki hazrete geçirtip duruyorum ama adı belli kimlikleri eleştirmem, bizim bireylerle işimiz yoktur. "Yasak" demeyelim, "yapılmamasını rica ediyoruz. Yaparsanız yayınlamayacağız" diyoruz. Yasak varsa bir suç ve bunun cezası vardır. Biz ise "bize uygun olmayan bir şey istediniz, üzgünüz, karşılık veremeyeceğiz" demeye çalışıyoruz.

[Bizde layk da yok.:) Kimsenin diğerinin bilincine ihtiyacı yoktur, herkes rahat bırakılırsa kendine neyin gerektiğini bilecek kapasiteye sahiptir. Like/unlike olayı, tıpkı rekabete dayalı yarışmalar gibi, adavet yaratmak için var edilmiş oyunlardır. )
]

Ama sanırım ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR linkini okumuşsunuz. Bu beni mutlu etti. Çok teşekkür ederim.

Tabidir ki en çok da düşüncelerimize gösterdiğiniz ilgi yüzünden her birimiz, tek tek teşekkürler ediyoruz. Teşekkür ile saygılarımızı da kabul edin lütfen.


ANA SAYFA    |    Sorular    |    Astroloji    |    Kuantum    |    Ezoterizm    |    Filmlerimiz    |    İletişim

Dizayn: JANUS722.com    |    © 2015 -