Adept Majisyen
Manyetik Maji
Pozitif Enerji
BİLGİ ALIN >>
SİTEYE ÜYE OLUN
Güncellemeleri hemen haber alın,
üyelere özel sayfalara girin.
ÜYE GİRİŞİ

BU SAYFAYI PAYLAŞIN! >>

MAJİ

ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR        |        SORULARIN KABUL EDİLME KRİTERLERİ        |        JANUS'A SORUNUZU İLETİN!

722 Ekolü ve Eğitimleri | Maji | Pozitif/Negatif Enerji | Kuantum ve Bilim | Ezoterizm | Astroloji
Müslümanlık | Farklı İnançlar | Reenkarnasyon/Ölüm Ötesi/Rüyalar | Fal/Tarot |
Ruhsal Sorunlar | Yaşam ve İlişkiler | Özel İlişkiler | Janus

23 Ocak 2023
Inanç, Gama ve Yeni Egitim

Selamlar Sevgili JAN :) umarim senin için hersey yolundadir ve iyidir sorular kismindaki sorulari ve yanitlari okurken Gama dalgasinin enerjisinin Inanç bazinda olursa daha etkili oldugundan bahsetmissin benimde aklima su geliyor dogal olarak :) acaba Inanci hiç bir süphe kirintisi olmadan nasil yaratabiliriz nasil açiga çikarabiliriz yani saf inanci nasil ne sekilde ve hangi teknik ve yöntem ile yapabiliriz bunu ? Aslinda bunu bir kaç gündür düsünüyorum ve sorayim dedim sana Birde yeni egitiminden bahsetmistin Moon Magic bu egitim ne durumda acaba bu egitimi inceleme sansina erisecekmiyiz :) ne üzerine acaba bu egitim merak ediyorum Muhabbet ile ...

YANIT

Merhaba sevgili arkadaşım;

Gama önemli konu… Bir majisyenin aracı. Majsyen ise mikrokozmos gezgini. (Hatta altın arayıcısı. ;-) ) Hiç bir gezgin araçsız olabilir mi?

"Gama dalgasinin enerjisinin Inanç bazinda olursa daha etkili oldugundan bahsetmissin" şeklindeki sözlerinizde ise hem bir önemli gerçeğe vurgu, hem de küçük bir hata var.

Önemli vurgunuz, gama dalgasının bir enerji içerdiğinden söz etmeniz. Gama dalgası bir vibrasyondur; vibrasyon, enerji kaynağıdır. Örnek: Ses vibrasyondur ve bir enerjidir.

[Uygarlığı ile bu gün arkeologları hayrete düşüren kültür mirası Yakın Doğu pagan uygarlıklardan Jeriko (Eriha) kenti, Mısır'dan Musa tarafından çıkartılıp, kendilerine toprak arayan (ki, Musa ölene dek, 40 yıl boyunca bulamayacak ve sürüneceklerdir) Yahudi göçer ve savaşçı (saldırgan demeye dilim varmadı) kavimce borazanlarla (ses vibrasyonu ile) yıkılıp yağmalanmıştır.

Tevrat 6
20 Halk bağırmaya başladı, kâhinler de borularını çaldılar. Boru sesini işiten halk daha yüksek sesle bağırdı. Kentin surları çöktü. Herkes bulunduğu yerden dosdoğru kente girdi. Böylece kenti ele geçirdiler.
21 Kadın erkek, genç yaşlı, küçük ve büyük baş hayvanlardan eşeklere dek, kentte ne kadar canlı varsa, hepsini kılıçtan geçirip yok ettiler.

Vikipedi; Eriha isminin Kenanca "ay" anlamına gelen Yarea kelimesinden türediğini; ya da Yarikh adlı Ay tanrısının adından geldiğini, kentin de ona adanmış eski bir ibadet merkezi olduğunu yazar.

(Musevilere bakış açımızı öğrenmek adına ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR linki, Temel İnançlarımız başlığında yer alan Yahudiler hakkında linkine başvurabilirsiniz.)
]

Dahası; vibrasyonla işleyen jeneratör vardır. Bir "rezonatör" ve bir "dönüştürücü cihaz" ile vibrasyondan elektrik elde edilmektedir.

Küçük hatanız: "İnanç bazında gama" şeklindeki cümleniz. Gama dalgası aslında sadece çok yüksek hertzli vibrasyondur. Beyin dalgası deyince birçok kişi haklı olarak beyinden yayılan bir dalga, bir radyasyon olduğunu düşünür. Oysa EEG bir "dalga-ölçer" değildir. EEG, nöronlardaki elektriğin hertzini (vibrasyon miktarını) ölçmektedir. Gama diye ölçtüğü ise çok yüksek hızlı vibrasyondur ve bu vibrasyonda –hertz yüksek olduğu için- enerji de yüksektir. Anılan vibrasyon ise nörondan nörona geçen elektrik impalslarıdır (atımlarıdır). Yani elektrik nöronlarda hızlı şekilde akarsa gama dalgası denilen hertze ulaşılır. (Gama dalgaları hakkında bilgi edinmek adına BEYİN DALGALARI, GAMA DALGALARI VE MAJİ adlı makalemi okuyabilirsiniz.)

Şimdi inanca gelelim: İnanç, nöral senkronite ile oluşan büyük bir volüm transmisyonudur. Yani nöron çakmalarının her zaman olduğu gibi birbirini izleyen nöronlarda değil, grup halinde, senkronize biçimde çakmalarıdır. Zaten nöronlar grup halinde çakınca gama oluşur. Yani inancın var edici gücü, inancın -inanç oranında- nöral senkronite oluşturması, böylece gama yaratması nedeniyledir.

Kısaca özetleyeyim: Beyin gama dalgası bir beyinsel titreşimdir. Dalga dendiği için bir radyasyon olan EM "gama dalgası" ile karıştırılmaktadır. Beyinden yayılan bir dalga yoktur.

İnancı kuşku kırıntısı olmadan sadece somut kanıta sahip şekilde yaratırsınız. Somut kanıtı veren yegane şey ise bilimdir… çünkü deneyselliğe dayanır. Eğitimlerimizde ilk bölümü –elden geldiğince- bilime ayırma nedenimiz öğrencilerimizin beyninde bir ay boyunca ilerdeki dönemlerde alacakları bilgileri başarı ile kullanmaları için gereken inancı var etmektir.

Sorunuz inanç hakkında olsa da, aslında bence "nasıl başarılı maji yaparım?" sorusunun yanıtı ile ilgilisiniz. Evet, inancınız varsa işler kolaylaşmıştır; ama kuşkusuz inanç yaratmak kolay iş değildir. Penrose'un dediği gibi beyinde, kuantum katmanında daima dust speckler yer almaktadır ve bunları temizlemek zordur. (quantum dust speck: 1 planck’dan küçük boyutlu bükülmeler yapacak düşünce parçacıkları.) Bunun yerine başarı için dikkatinizi gamaya yöneltebilirsiniz; çünkü inancın önemini var eden gamadır. Yani inancın arttırılamadığı ortamlarda gama arttırarak başarıyı yakalayabilirsiniz.

Gamayı nasıl arttırırsınız? Yanıt basittir: Maji çalışarak… :) Böylelikle gama zamanla kendi kendine artmaktadır. Bir gün Bülent (Bülent Kısa) bana ulaştığı gamanın yüksekliğini göstermek için kafatasındaki, omurilik soğanının iki yanındaki çıkıntıyı göstermiş hatta elletmişti. Benim de kafatasımın daha üst kısmında meydana gelen simetrik iki çıkıntı var. Bildiğim konu değil, ama bence Bülent haklıydı, bunlar maji ile (gama ile) meydana geldi. İkimiz de gamayı yükseltme çalışması yapmadık, sadece maji çalıştık, kendiliğinden yeteneğimiz arttı.

" yeni egitiminden bahsetmistin Moon Magic bu egitim ne durumda acaba"
Çok üzülerek söylemem gerekir ki biraz geri atıldı. Ay Astrolojisi adını vermeyi düşündüğümüz bir astroloji kitabı üzerine çalışıyoruz. Bitti sayılır. Artından hıza geldim, kendi yöntemimizi tanıtacağımız BÜTÜNÜ İLE DEVRİMCİ ve bilimsel (astronomi temelli) bir astroloji eğitimi planlıyoruz.

Editörün notu: Bu soru 25.9.2022 tarihinde sitemize ulaşmış Janus tarafından 28.9.2022 tarihinde yanıtlanmıştır.

Janus'un sözünü ettiği kitap DOLUNAY ASTROLOJİSİ adı ile yayınlanmıştır.

Sözü edilen eğitim hazırlanmaktadır.

Moon Magic korkarım ki bundan sonra olacak. :( Belki de araya başka bir maji eğitimi sokmayı planlıyoruz. Ve bu eğitimde gamaya –genel istek üzerine- :) özel yer vereceğiz; bu konuda çalışmalar var edeceğiz.

İlginiz için çok teşekkür ederim. Kitap yayınlanınca –eğer eğitim almak isterseniz- lütfen siteye bu yanıtımla birlikte anımsatmada bulunun, eğitimde size dilediğinizce indirim yapılacak. What the cyber friends are for? :)

Moon Magic –eğer bitirebilirsem- biraz witchcraft'a benzeyecek. Daha pratik, anlaması daha kolay, daha doğa ile barışık bir eğitim. Ama bu elimizden gelir mi? Orası müphem. :D Ancak size Ay Astrolojisi kitabımı da –eğer bir terslik olmaz yayınlayabilirsek- öneririm. Orada giriş düzeyinde minicik bir çalışma var; ama bu basit çalışma, bir majisyen tarafından kitapta anlatılan Ay bilgileri ile karılabilirse geliştirilebilir. Kitapta Ay ile ilgili bir enerjiden söz ediyoruz. Zaten Moon Magic'in de temelinde bu enerji var. Eğer kitabı edinirseniz ve içerikte anlatılan Ay enerjisini anlarsanız, kitaptaki minik çalışmayı istediğiniz gibi değiştirebilir ve farklı bir enerji ile çalışmanın tadına varabilirsiniz. Tabidir ki bu çalışmaya bir majisyen, esmaları, ait olduğu ekolün tanrı adlarını, bildiği sicilleri de ekleyebilir. İlginizi çekerse lütfen yine siteye yazın, size kitabı ücretsizi yollayacaklar.

" umarim senin için hersey yolundadir ve iyidir "
Valla –şükür- gayet iyiyim. :) Aslında şu var: Aklım başımdayken iyiyim, manyaklaşıp NE celp edecek haltlar edersem kötüyüm. Yani sıradan bir ölümlü olarak herkes gibiyim. :) Neden mi belki biraz daha keyifliyim? Çünkü belki de hem PEye olağan kişilerden daha çok inanıyorum, hem de kendime sürekli maji yapıyorum. Aslında PE de kendim şahlanabilsem majiye gerek kalmayacak ama nerede bende o yetenek? :DDD

Muhabbet bizden de, misli ile sevgili dostum. :)


ANA SAYFA    |    Sorular    |    Astroloji    |    Kuantum    |    Ezoterizm    |    Filmlerimiz    |    İletişim

Dizayn: JANUS722.com    |    © 2015 -