722 EĞİTİMLERİ
Temel Maji
Manyetik Maji
Pozitif Enerji
Maji Nedir?
Maji Artık Bilimdir
Eğitim Hakkında Bilgiler
Ücret Sorgulama
Eğitime Katılın!
SİTEYE ÜYE OLUN
ÜYE GİRİŞİ
MAJİ SORULARI

JANUS'a SORUNUZU SORUN!

SORULAR ANA SAYFA        |        SON EKLENEN SORU        |        TÜM MAJİ SORULARI

Önemli Açıklamalar        |        Soruların Kabul Edilme Kriterleri= TÜM SORU KONULARI =

722 Ekolü ve Eğitimleri     |     Maji     |     Astroloji     |     Kuantum ve Bilim     |     Ezoterizm

Pozitif/Negatif Enerji     |     Müslümanlık     |     Farklı İnançlar     |     Reenkarnasyon/Ölüm Ötesi/Rüyalar     |     Fal/Tarot

Ruhsal Sorunlar     |     Yaşam ve İlişkiler     |     Özel İlişkiler     |     Janus

21 Eylül 2023
Daha fazla enerjiye sahip olmak

Merhaba janus daha fazla enerjiye sahip olmak için ne yapmaliyiz ve gama dalgalarini arttirmak için

YANIT

Daha fazla enerji derken sanırım maji yaparken kullanılacak enerjiden söz ediyorsunuz. Öncelikle bu konuya odaklandığınız için sizi kutlayayım; çünkü kanımca majikal başarının yöntem değil, başta inanç, ikinci olarak enerji ile elde edildiği noktasına gelmişsiniz. Yanıtlarımda defalarca dile getirdiğim gibi: Majikal enerji, gama dalgasının en yüksek frekanslı olanı demektir. Bilinmektedir ki, bir dalgada ne kadar enerji varsa, frekans o kadar büyüktür.

Burada bir parantez açayım: Gama dalgası ile beyin gama senkronizasyonu genelde karıştırılıyor. Gama senkronizasyonu, beynin her kişi tarafından ifa edilen bir eylemi. Bir nöral senkronite. Bu oluşuma "beyindeki farklı alan nöronlarının ortak ateşlenmesi" diyelim.

Hameroff bu konuda şunları söylemekte:
"it can occur in different parts of the brain kind of moving around. For example, if somebody is smelling a rose, they’re going to have this gamma synchrony in the olfactory cortex, the part of the brain dealing with smell. If you’re having visual consciousness, you’re going to have gamma synchrony in the visual and frontal cortices. For sexual pleasure, there is gamma synchrony in a part of the brain called the nucleus accumbens."

Majide kullanılan gama dalgası ise yüksek hertz'li "beyin gama dalgası"dır.

Konuyu biraz açayım: Bilirsiniz, beyin kendi elektriğini kendi üretir; yani bu elektrik normal elektrik gibi elektronların akışı (valence elektronların atomdan, atoma atlayışı) değildir. Beyin elektriğini -iyonların nöronlara giriş çıkışı ile- üretir. Ancak bu elektrik bir nörona gelince durur, diğerine geçemez, çünkü nöronlar arasında sinaps adlı boşluk vardır. Beyin elektriği önüne çıkan sinapsı, nöronun NT salgılaması ile geçer. İşte bize duygular dahil pek çok şeyi yaratan, salgılanan NTnin cinsidir.

EEG, bu elektriği ve bu "ihtizazları"ı algılayan bir alettir. Yapısı (dizayn edilişi) gereği bunları zigzag çizgiler olarak kağıda döker. Standart gama dalgası bu elektriğin (titreşimlerin diyelim) en yüksek (ortalama 40 hz.) olmasıdır. Her bir insan bunu üretebilecek kapasitededir.

Ancak bu hertz maji için yetersizdir. Majide EN AZ 60hz şarttır… ve buna ulaşmak sıradan insan için kolay değildir.

Buna rağmen beyin son derece eğitilebilir bir organdır. Ters türs şeyler yiyerek midenizi, çok sigara içerek ciğerlerinizi yapılarına ters şeylere (sadece bir ölçüde de olsa) alıştırabilirsiniz… İlk günlerde mideniz ağrır, ishal olursunuz, öksürüp durursunuz… sonra fizyolji "alışır". Ama bu eğitmek değildir. Beyni ise eğitebilirsiniz. Ve sanırım sorunuz bu konuda yani "Nasıl eğitebilirim?" kapsamındadır.

Önce temel ve kolay çözümden söz edeyim: HER GECE (ya da gündüz) maji çalışmak ile gama kendi kendine yükselmektedir.

[Sözlerim bilimsel değil, belki saçmalıyorum, affedin; ama söylemek istiyorum, önceden de yazmıştım: Maji çalışması sırasında sürekli gamaya çıkmak ile kimi adeptlerde ensede, kafatasının omurilik soğanı iki yanında çıkıntılar oluşmaktadır. Bu konuya dikkatimi Bülent (Bülent Kısa) çekmiştir. Onunla dostluğumuzda bu gama meselesi ortada yoktu. Gama ve dalga fonksiyonunun çöküşü ilişkisi Orch OR adlı kuantum yorumu ile ortaya çıktı ve Bülent zamanında bu bilgi ülkemize yansımamıştı. (Zaten yoruma son hali de henüz sanırım verilmemişti. Yorum yirmi yıl içinde gelişti.) Ama kendisi bana "yüksek enerjili majikal çalışmaların" (ben artık bunu gama diye okuyorum) kafatasında çıkıntı yaptığını söylemiş ve başını bana elletmişti. Bende de aynı çıkıntı, ama daha yukarıda var. Önceden yoktu. Bülent bana bu bilgiyi verdiğinde sözleri üzerinde durmadığım için başımı kontrol bile etmedim. Zaten o zamanlar majida ileri değildim. Yıllar sonra kafamda bu çıkıntıları fark ettiğimde önce paniğe kapıldım, sonra birden Bülent'in sözlerini anımsadım. Benzer çıkıntı bir arkadaşımızda da var, ama onunki Bülent'in çıkıntısının bölgesinde.
]

İkinci olarak meditasyon ile beyninize hakim olmayı öğrenmeyi deneyebilirsiniz. Hatta bunu için bir kursa yazılabilirsiniz. Ama unutmayın: Meditasyonda hedef gamanın tersi olan theta dalgasıdır. Bu bize (majisyenlere) yaramaz. Theta, evrene dağılmayı (bkz ya Basit) hedefler.

(Editörün notu: Ya Basit hakkında bilgi edinmek için Janus'un 722 RAKAMININ SIRLARI - Bölüm 9: YA BÂSİT (Esmalarda 2 ve 7) adlı yazısına başvurabilirsiniz.)

Theta bu yüzden ruhsal (hatta bedensel) sağlık vericidir. Gama ise çok yüksek titreşim olduğu için biraz risklidir. Önceden de yazdım; Bülent'in T.. grubunun lideri, ritüelde bu yüzden beyin kanaması geçirip yaşamını kaybetmiştir. Ancak korkmak gereksizdir; çünkü öğrendiğimize göre kendisinin beyninde kanamaya yatkın bir yapı varmış. Yani majikal çalışma (gama) genelde güvenlidir. En kötü yan etkisi (tabidir ki yüksek gamaya çıkabilirseniz) tansiyonu çıkartmak ve baş ağrılarına neden olmakla sınırlıdır.

Üçüncü olarak hazırlamakta olduğumuz yeni eğitimi alabilirsiniz. Söz konusu eğitimin biteceği hakkında artık KESİNLİKLE söz vermiyorum. Önceden astroloji eğitimi ve bu eğitim hakkında sözler verdim ve araya bambaşka bir site işi girdi… Yeniden ne olur, ne biter bilmiyorum… ancak son iki aydır yeniden eğitimi ele aldığımızı ve yoğun olarak bu eğitim üzerinde çalıştığımızı söyleyebilirim. İçerikte gama yükseltme antrenmanları da var ve eğitim bütünü ile beyin enerjisi odaklı. Hedef kitlemiz majiye meraklı kişiler kadar, "beyin gücü ile dalga fonksiyonu çöktürmeyi" ilginç bulan kişiler de… Beyin gücü ile dalga fonksiyonu çöktürmek bize göre yegane majikal metottur. Maji sadece budur. (Parçacık fizikçisi bir arkadaş bizi okuyorsa lütfen "Bu da ne saçmalık böyle? Çöküş rastlantısaldır! Standart Bohr yorumunda böyledir… bilinç ile çöküş olduğunu söyleyen yorumlarda bile böyledir, buna müdahil olamazsınız" demesin. Bizler bilime büyük saygı duyarız… ama hala da okültistiz. Burası ile bilim sitesi değil. Ayrıca unutulasın: Ünlü Orch OR yorumu çöküşün bir çeşidinin kesinlikle rastlantısal olmadığını ortaya çıkardı.)

Değerli kardeşim, bizler bu işten -değim yerinde ise- "ekmek yiyoruz" (ASLA para karşılığı maji yapmayız. BU İŞTE İLKİMİZ YOK!) Ama bu işi öğreterek para kazanıyoruz ve normal meslek kadar bu işe zaman ayırıyoruz. Bu yüzden izin verin detaylı antrenmanlar eğitime kalsın. Ama eğer eğitim biterse siteye bu mesaj ve bu mesajı yazarken kullandığınız eposta adresinden mail atın; sadece size, hoşunuza gidecek bir indirim yapacağız. Bunun nedenini de açıklayayım: Sanırım önceden de benzer konular hakkında sorular sordunuz. Sizi mesajınızın kısalığından tanıdım… Olaya ilginiz ve "asılmanız"ı ödüllendirmek istedik. Israrcı olmak (tabidir ki nezaket ve sağduyu sınırları içinde) başarıya götürür.

Yine de sorunuzu boş geçirmemek için bir öneride bulunayım: Feedback yapın. Bu şu demek: Çalışma sonrasında beyninizde yorgunluk, gerginlik, stres ve bir ölçüde tükenme olur. Geri besleme ile düşünelim: Farklı eylemlerle benzer sonucu var ettiğinizde gamaya çıktınız demektir. Beyinsel olarak yaptığınız herhangi bir işte, örneğin eğitim sürecinde bir dersi çok çalışmış gibi beyninizi yorun. Yorma sürecinde beyninizdeki değişimi izleyin. Nasıl bir his bu? Gözleyin… Ne yaptınız, nasıl düşündünüz/davrandınız, beyninizi nasıl kullanarak bu hale soktunuz da bu yorgunluk oluştu? Bunu saptayın ve çalışmada beyninize benzer bu eylemi ifa ettirin. Kulağa biraz sağ kulağı sol elle kaşımak gibi gelse bile sonuç verecek olabilir.

Biraz da "gevşek" diyebileceğimiz bir yol önereyim: Majikal çalışma öncesi "havaya girin!"

Evet, ciddiye alın bu önerimi, saçmalamıyorum. Kendinizden aşırı hoşnut olun. Maji gibi bir konuya yakınlık duyacak, bu konuda bilgi edinmiş ve bunu ifa etmeye hazırlanan farklı birisiniz siz.

Bir büyücüsünüz!

Filmlerde aktörlerin bilmeden canlandırdığı kimliklerin gerçeğisiniz. Bundan onurlanın.

Hemen ardından özgür seçiminizle saptadığınız ve majikal olarak gördüğünüz bir takı takın, bir giysi giyin. (Bir şeyden, örneğin bir filmden etkilenmiş de olabilirsiniz, önemli olan seçmiş olmanız.) Pelerin bile takabilirsiniz.

Ayrıca evinizin bir köşesini, tercihen (mümkünse) bir odasını, ritüel/maji odası yapın. Orayı size ne majikal geliyorsa, korkmayın, öyle döşeyin veya süsleyin. Buna imkanınız yoksa bir "maji köşesi" var edin. En azından bir "seyyar altar" (bu bir mukavva kutu da olabilir) edinin ama üzerine örtecek bir majikal örtü bulun. (Yineleyeyim, neyin majikal olduğuna ancak SİZİN beyniniz karar verebilir.) Örtünüzü örtün, majikal takınızı takın ve çalışmayı böyle yapın.

Bu ahmakça gibi gelen önerilerimin gerisinde beyinde KENDİNE VE MAJİ DİYE BİR ŞEYİN OLDUĞUNA, önemli bir iş yaptığına, büyük bir adam olduğuna inanç yaratma eylemidir. Takılar, giysi ve ortam beyninizde majinin ciddi bir iş olduğu kadar, majikal ortama girdiğiniz İNANCINI da var eder.

Ve vurucu cümlemi edeyim: İnanç, güçlü bir nöral senkronitedir; senkronitenin büyüklüğü oranında inanç büyüktür, köklüdür.

Peki; nöral senkronitenin en büyük çaplısı nedir?

Bildiniz, yukarıda söylediğim gibi gama dalgasıdır.

Kendinize, maji diye bir şeyin olduğuna, iyi bir büyücü olduğunuza inancınızı yükseltin… gamanız kendi kendine, tansiyonunuzu çıkartmadan, başınızı ağrıtmadan yükselir.

Ve son gama dalgasını güçlendirme önerimi vereyim: Bu yol, sadece pratik değil, üstlik sağlıklı da: Her gün bir ceviz ve/veya on adet şamfıstığı yiyin. Araştırmalara tüm çerezlerin, ama özellikle ceviz ve ondan çok daha fazla olarak şamfıstığının gamayı yükselttiğini ortaya koydu.

(Editörün notu: Bu konuda bilgi edinmek için aşağıdaki linkleri ziyaret edebilirsiniz.

The Type of Nuts That Boost Brainwaves

New Research Earns Pistachios 'Superfood' Status For People With Desk Jobs

Study finds consuming nuts strengthens beneficial brainwave frequencies

Benim gibi çerezlerden nefret eden -af edersiniz- akılsızlar için kendi yöntemimi önereyim: Bir öğütücüde (öğütücünüz yoksa havanda) on tane şamfıstığını un haline getirin ve bir kaşık ile ya yutuverin, ya da uygun bir yiyecek (örneğin her türlü tatlı, marketlerden aldığınız poşet içindeki satılan zehirli kekler, şunlar bunlar bile olabilir) üzerine dökerek tüketin.


ANA SAYFA    |    Sorular    |    Astroloji    |    Kuantum    |    Ezoterizm    |    Filmlerimiz    |    İletişim

Dizayn: JANUS722.com    |    © 2015 -