722 Sistemi Majikal Eğitim
Pozitif Enerji Eğitimi
Astroloji Eğitimi
DANIŞMANLIK
SİTEYE ÜYE OLUN
Güncellemeleri hemen haber alın,
üyelere özel sayfalara girin.
ÜYE GİRİŞİ

BU SAYFAYI PAYLAŞIN! >>

Majikal Eğitim Alın | Eğitimin Programını İnceleyin

JANUS'A SORUNUZU İLETİN!

ÖZEL İLİŞKİLER

SORULAR ANA SAYFA | TÜM ÖZEL İLİŞKİLER SORULARI

Maji | Pozitif/Negatif Enerji | Kuantum ve Bilim | Ezoterizm | Ruhsal Sorunlar | Reenkarnasyon/Ölüm Ötesi/Rüyalar | Astroloji | Fal/Tarot
Müslümanlık | Farklı İnançlar | Yaşam ve İlişkiler | Özel İlişkiler | Janus

SON EKLENEN SORU        |        TÜM SORULAR        |        JANUS'A SORUNUZU İLETİN!        |        ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

12 Eylül 2022
Tao ve Seks

Anaerki de kutsal sayilan ve sizin de epey hasir nesir oldugunuzu düsündügüm seks ile ilgili. Bir zamanlar ,Tayland' li bir guru olan Mantak Chia'nin bir kitabina rasgelmistim. Seksüel enerjilerin kadin ve erkek bedeninde dönüstürülmesi ile ilgili bir takim seyler anlatiyordu. Orada ,Tao ögretilerine göre spermde yasam gücü oldugu için bosalma ile kaybedilmemesi, kadinlarda menstrüasyon sirasinda yumurtanin kaybedilmemesi ve bunlarin daha yüksek amaçlar için ya da uzun ömür benzeri amaçlarla saklanmasi ögütleniyordu. Bosalma olmadan seks bir tatminsizlik sayilmaz mi?. Bu konuda ve genel olarak seks hakkinda 722 sisteminin bir bakis açisi var mi...

YANIT

Merhaba, gelecekte çok şey beklediğimiz öğrencim/arkadaşım, :)

Bizim Ergin, benim yanıtları traş edip duruyor; bazen de kesip doğramıyor ama "bu ayıp, şu günah" diyor, sanırım okuyanların abdesti bozulmasın, boylarınca günaha girmesinler diye yanıtımın başına 18+ uyarıları çekiyor. :D Onun şerrine uğramamak için ben kendim baştan söylüyorum: Yanıtım herkese uygun değildir. 22+dır :DDD

Editörün notu: Bu soru 10-06-2022 tarihinde sitemize ulaşmış Janus taraından 12-06-2022 tarihinde yanıtlanmıştır. Ergin bey ile janus722 sitesi uzlaşma içinde yollarını Ağustos ayında ayırmıştır.

En önemlisi, spiritüalizm, mistisizm, New Age, Brahmanizm, Taoism falan filan benzeri konulara düşkün kişiler için 60+dır. 60tan sonra ise farklı bir hoşgörü doluyor insan… Acaba bunu nereden biliyorum. ;-)

Valla biraz terbiyesizce yazacağım; çünkü bu gibi konular beni geriyor. Kendim için değil; 40 yaşa dek olan gençler için. İnsanları keyif dolu yaşamdan uzak tutan bu –kusura bakmayın kendimi tutmayacağım- "bilmişlere" tahammülüm yok.

Bana "sen de bilmişsin" demeyin; sıklıkla "beş para etmez bir adamım" ya da "sandığınız kişi değilim" diyorum. Soru sorulunca çenemi açıyorum, tamam; ama 722 sitemi diye ortaya atlamıyor, onu her bir mecrada "izm" diye tanıtmıyor, Youtube'a konuşma klipleri yüklemiyor, tarikatı geç, grup bile kurmuyorum. Kendimize grubuz diyoruz, ama sadece birbirini arada gören araştırmacı birkaç arkadaşız. Aramıza çok zor birini alırız. Alırız derken gruba almayız, arkadaş olarak alırız.

[Belki havam ukaladır. Olabilir. Ama inanın ki beni tanıyan pek çok kişi alçakgönüllü olduğumu söyler. Gülmeyi, şakalaşmayı ve takılmayı sevdiğim için ukala duruyor olabilirim.
]

Tao hazreti –ona inananlara saygımdan- tenzih edelim, efendilik bizde kalsın; şu lafları "ortaya" edeyim:

  • "Doğal ol" deyip, en doğal eylemi zapt-ı rapt altına almaya kalkan,
  • iyiliğe ulaştırmak adına önceden belirenmiş, KİŞİYE ÖZEL OLMAYAN katı disiplinler, yollar, yöntemler dayayan,
  • yücelmeyi aseksüel anlayışla servis edenler
bizim dünyada saygı göremezler.

Dikkat etmek gerek; bizler asla katı yöntemler sunmamaya özen gösterir; çok basit üç yol öneririz:
1- "İstediğini yap" (İşin bu yanı Crowley öğretisine paraleldir); ama VE DE "istemediğini yap".
2- NE gelince, olayı/kişiyi/ortamı DÜŞÜNME; KİŞİSEL SEÇİMİNLE saptadığın (sana özel) sevdiğin işi yap.
3- Diğerlerinin alanlarına sızma.

Bize göre cinsellik bir adamın bir kadına abanıp, kadının bacaklarını açarak başına geleceklere boyun eğmesi ve giderek buna alışıp kel-kör zevk de almaya başlaması değildir. Cinsellik, gerçek cinsellik, BİR YÜCELİŞTİR. Cennete ulaşma yoludur. Çok bilmişler adamın yararına bir laf etmek istiyorlarsa ilk adımda GERÇEK cinselliğin nasıl yapılacağını –öncelikle biz erkeklere- öğretmeye soyunmalıdırlar. Bence bu imkansızdır; çünkü bu kafada olduklarına göre en başta kendileri bilmemektedirler.

Müslümanlık bu alafortanfoni işlere hiç prim vermeyen, HEM CİNSELLİĞİ, HEM ERDEMİ KUTSAYAN bildiğim TEK DİNDİR, ÖĞRETİDİR, YOLDUR. Batılıların (Hıristiyan ve Yahudilerin) ve de "çağdaş aydınların" Müslümanlığı –belki de haklı olarak, tanımamaları yüzünden- yerden yere vurmayı pek sevdikleri seks kavramları ile dolu Cennet betimlemelerinin verdiği mesaj "Cinsellik ile yaşadığınız hisler, Cennet frekanslarıdır"dır. Cennet betimlemelerinde ne dostluk duygularından, ne ebeveyn-evlat sevgilerinden söz edilir; çünkü bu güzel hislerde, cinsellik sırasında yaşanan hem tensel şekilde, hem de "dağılarak" ruhsal şekilde "birbiri içine geçme" yoktur.

Sevgili kardeşim, bu dandik şeylere saniye vakit ayırma yazıktır. İzin ver sana da çatayım: Sen bizden sayılırsın; Mantakçanın kitabını ne alırsın? Aldığına göre, böyle kafanı da karıştıracak bir hata etmiş olursun.

" Bosalma olmadan seks bir tatminsizlik sayilmaz mi?"
Acayip sinirlendim, dogmatik, radikal, fanatik, faşist, terbiyesiz her bir şey olacağım. Burası benim kişisel sitem, istediğim gibi konuşurum, beğenmeyen gelmez. Bir sosyal platformda olsam bu tarz yazmamam gerektiğini düşünecek kadar aklım da var: Bu lafı söyleyen en ağırından ruh değil, akıl hastasıdır. Mantakçayı da tenzih edeyim; bunu diyen zararlı bir tiptir.

"Bu konuda ve genel olarak seks hakkinda 722 sisteminin bir bakis açisi var mi..."
Var ama biraz karışık ve anlaması güç... Büyük özverilerle uzun ve yalnızlık dolu saatlerde çalışarak bir formüle indirgedik. Bu formülü anlamak da zor olabilir. Anlamayan lütfen bize ulaşsın.

Sizi daha fazla merakta bırakmamak adına büyük formülü veriyorum: Hatun buldun mu ye; dayak buldun mu kaç. :D

Sevgili arkadaşım, bizim teorinin bel kemiği sekstir; buna rağmen bu konuda tek bir araştırmamız, saptadığımız yöntem yoktur. Naçizane "Öğrenmek isteyen kadınlara sorsun" deriz, hepsi bu kadardır.

Seks, insanların bilerek doğduğu yemek yemek, gülmek, ağlamak, uyumak, tuvalete çıkmak gibi (yürümek, konuşmak bile öğrenilir) bir şeydir. Belki de bilerek doğduğu şeylerden unutturulan tek bilgidir.

İçinde bir bebeğin olduğu bir uçak, bebeğin hayatta kalacağı uygun koşullu bir mıntıkaya düşse, bebek böylece hayatta kalsa; erişkinliğinde ne iki ayakta yürür, ne konuşur; ama şakır şakır sevişir; masturbasyon yapar.

İnsanlar Yahveh'in bir kitap boyunca haykırdığının TERSİNE; doğruyu ve iyiyi BİLEREK doğarlar. Bu –kibarca- ataerkil diye adlandırdığımız (kibarca mı? yok canım, söylersek başımıza iş açarız diye 9. boğuma taktığımız) sistemin halt yemesidir. O bebekle birlikte o uçakta başka bebekler olsa, uçak düşünce hepsi sağ kalasalar ve bir şekilde hayatlarını sürdürebilseler, birbirleri ile çatır çatır sevişecek ve de gül gibi geçinip gideceklerdir. Age of Cancer'da böyle bir dönem yaşanmıştır bize göre.

Ama makroda insanlar gül gibi geçinip gitmemesi için her şey yapılır, her önlem alınır. Dinler iner, (Müslümanlığı ataerkil dinlerden hariç tuttuğumuz artık çok kişi biliyor), inançlar yaratılır, insanların kafaları alabora olur. Ama bu yöntem çokluk işlemez. O zaman da başka adamlar devreye girer, ataerkil dinlerin kutsal kitaplarındaki engelleyici lafları "Ali topu tut" düzeyinde çocuk işi kılacak "akıllı adam lafları" ile kafaları alabora bile değil, tam alt üst ederler. O uçaktaki çocuklardır asıl bilenler… ama onlar akıllı değildirler.

İsteyen akıllı adamların lafını dinler. İsteyen bizim gibi basit hayatlar süren, basit işlere inanan, sefa p.lerininkini. ;-) Herkes özgürdür seçimlerinde. İnsanlık tarihinde kendi kendine canına cefa edenlere karşı bir yasa çıkartılmamıştır.

Seks hakkındaki bilgi kafanda dostum. Hatta kafanda deyip o bilgiye hakaret etmeyeyim; bilgi, bacaklarının arsındaki bölgede. Oraya da aklı sokarsan, belki çok daha akıllı bir adam olursun, belki çevrene bir sürü akil adam da toplarsın, hatta öldükten sonra akıllı adam diye hatırlanırsın… ama kısacık ömründe gününü gün edemezsin. :)

Bu gün bir öğrencime/arkadaşıma dedim: Crowley'i hiç sevmem. Laflarının –bana göre- pek çoğu adamı gülme krizine sokacak kadar palavradır. Ama Yahudilik dahil her görüşte, herkeste bir veya birden fazla güzel ve doğru yer vardır. "Bozuk saat günde iki kez doğruyu gösterir" diye adam aşağılayan lafları bir kenara atalım ve "Herkesin bir diğerinden daha fazla, daha doğru bildiği şeyler vardır" diyelim.

Önceki bir yanıtımdan da (sanırım daha yayınlanmadı) bir alıntı yapayım:

Editörün notu: Söz konusu yanıt 01-08-2022 tarihinde Sigara başlığında yayınlanmıştır.

*-*-*-*-*-*-*-*

Crowley'in öğretisinin üç temel taşından biri "İstencini Yap" (içinden geleni yap) şeklinde dilimize çevrilen Do What Thou Wilt kavramıdır. Bu kavram, kültürel, dinsel, ailesel vb. yönlendirme (ki, çoğu "baskı ile yönlendirme"dir) ile var olmuş iyi/kötü/ayıp/günah benzeri kavramların geride bırakılması ve davranışların içten gelen istekler bazında kurulmasıdır. Bu sonucu var etmek için öğretideki bir diğer kavram olan True Will öngörülür."

*-*-*-*-*-*-*-*

Bu teori –bize göre- biraz kritik olsa da temelde doğrudur. Diğer canlarla (yani sadece insanlara değil, hayvan ve bitkilerle) bir arada, koparılamaz bağlarla yaşamak zorunda olduğumuz için inisiyeye "istencini yap" demek onun başına dert açmaktır. Bu yüzden Crowley'in lafını biraz sansürleyip diyoruz ki:

1 - Rahat ol (bunu başarmak zordur; insan kendini aldatabilir).
2 - Bu rahatlık içinde isteklerini sapta ve onlardan korkma.
3 - Bu seçiminin hiçbir canlıya zarar vermemesi için onu gerektiği kadar kırp, biçimlendir.
4 - Verdiğin kararlar sonrası yaşaman kaçınılmaz olan zorlukları sakın-sakın-sakın ola gözünde büyütme, korkma, geri adım atma, ısrarcı ol.
5 - Bir aşamadan sonra yüzleşilen terslikler dişini kıracak kadar çoksa, su gibi kolaylıkla o geri adamı at; istersen tam tersi yöne en küçük suçluluk duymadan gir.

Bu bizim yaşam formülü… Al bunu, istediğin yere uygula. Seks ortamına bile…

Seks insanları kaynaştırmak için vardır. Yekpareleştirmek için çok eşlilikten yanayız. Çok eşlilik insanın ömür boyu onla-bunla olması değildir. An gelip (eşini bulup) çok eşliliğin de sona ermesi kaçınılmaz olan makro yasasıdır. Eşleşme arzusu, pek çok canlıda yok edilemez, embed olarak bulunur. Elektronlarda bile vardır. Bunları Manyetik Maji eğitiminde anlatıyoruz. Evrende her şey eşleşemeye (öncel tamlığa dönmeye) çalışmaktadır.

Ama eşleşene dek sekste –bize göre- bir diğer en doğal hal –yani çok eşlilik- yaşanmalıdır.

Pagan çok eşlilik, ha babam grup seks yapmak değildir.

Ama bu durum grup seksin kötü bir şey olduğunu göstermez.

Grup seksin kötü bir şey olmaması herkesin grup seksi sevmesi gerektiğini hiç göstermez.

Örneğin ben her kapının ipini çekmiş bi hazret olsam da, iki konuda acayip tutucuyumdur: Bunlardan biri erkeklere arzu duyamamak (ki, pagan olarak, yetişkinliğimde erkeklerle olmuşumdur; ama hala da erkek bedeni, kokusu, tavrı, kılı, ses ve her bir şeyi bana acayip itici gelir ); ikincisi grup sekstir.

[Biraz elimi taşın altına sokarak- pagan erkeklerin sekse bakışını (sorunsuzluklarını) göstermek adına bir anımı anlatayım.

Bülent (Bülent Kısa) ile birlikte olmaya karar verdik. Bunun nedeni tek bir hanımla aynı anda olmak istememiz ve hanımın bizi birlikte görmeyi şart koşmasıydı. Teklif hanımdan bana geldi, ben de Bülent'e götürdüm. Kendisi dürüstçe "Olur, ama yapabilecek miyim, bilmiyorum" diye yanıt verdi. Aslında kabul nedenimiz hanıma "A-a, olur mu öyle şey? Biz öyle şey yapamayız" diyememekti.

Ancak ortamda ikimiz de başarılı olamadık ve gülmekten yerlere düştük. Hanıma da karizmayı çizdirdik. (Yani yapamadığımız için çizdirdik. :DD ) Üçümüzün de dostluğu yıllarca sürdü. Bu olayı da sık sık konu ettik, pis bir sır gibi saklamadık.

Demek istediğim şu ki, fazla çekici gelmese de, pek çok kişi eğlenmek adına kendi cinsi ile olabilir. Bu ortam "sevmediğin yemeği arkadaşlık ortamında çıkıntı olmamak adına yine de rahatça yemek"tan farklı değildir.

Tanrı aşkına Freudian "Aslında istiyor, itiraf edemiyor"a bağlamayın. Psikoloji adlı yöntemi işte bu yüzden, bu gibi (sözde bilimsel) laflarla adamı, adamın olmayan yerlere bilimsel-bilimsel bağladığı için sevmiyoruz. Bu disiplinin moda olmasıyla saçını kestirdiğin berberden, çalışığın şirketin İK müdürüne dek neredeyse herkes diğerini kendi inandığına kolayca sıkıştırmakta, "psikolojik olarak" tamlaması kullanılarak alışılmamış olanın önünü kesiverekte, alışılmış olana yol vermektedir. Oysa alışılmış olan genelde ataerkil kültür ürünüdür. Bu disiplin nedeni ile bir adamın "Ben de böyle biriyim" demesinin önemi kalmamakta, bir dolu "psikoloji verisi" ile o adama "Hayır öyle değilsin, böylesin" denmekte, daha kötüsü ona da "dedirtilmekte" ve herkes (ve de adamın kendisi!) adamın dediğine değil, "bilinç altı" benzeri hiç bir bilimsel kanıtı olmayan sözlere inandırılmaktadır.

(Sözlerimizin hedefi psikolog arkadaşlar değil, Freud çıkışlı bir disiplindir. Psikologlara bakış açımızı öğrenmek adına ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR linki, Temel İnançlarımız başlığında yer alan Psikologlar hakkında linkine başvurabilirsiniz.)

Benim lafımı, geçmişimi, ya da huylarımı geçin; Alex Comfort'un sözleri ile kendimizi savunayım. Kendisi der ki, "There ise no reason why sex should not be social if you wish." (Alex Comfort M.B., Ph.D. – The Joy of Sex, s. 142.)

Kimseye "arkadaşınla seks yap" ya da "illaki biseks ol" dediğim yok. Ancak bazı şeyleri yapamamak, hatta yapmayı hiç de istememek, bu yapılamayan işin yanlış olmadığını bilmeye engel değildir. Sex CAN BE social.
]

Özetle; rahat ol üstat. Bırak enerjini bildiği gibi aksın. Ne hızla akacak, hangi coğrafyalara akacak, o saptasın. Yaptıklarınla insanları tedirgin etmiyorsan (NE çekmiyorsan) o enerji, en doğru yeri bulacak, fabrika ayarlarına dönecektir.

Akış seni Taoculuğa ya da Yahudiliğe, hatta Kabala'ya bile götürebilir. Bundan bile çekinme… iş ki kendini gerçek anlamı ile bırak… bırakabilmeyi (kendin olmayı, gerçekten istediğinin ne olduğunu bulup, bunu kabullenmeyi) becer. :)

Akışa katılınca uygulamaya geçmeyi de becereceksin.


ANA SAYFA    |    Sorular    |    Astroloji    |    Kuantum    |    Ezoterizm    |    Filmlerimiz    |    İletişim

Dizayn: JANUS722.com    |    © 2015 -