722 Sistemi Majikal Eğitim
Pozitif Enerji Eğitimi
Astroloji Eğitimi
DANIŞMANLIK
SİTEYE ÜYE OLUN
Güncellemeleri hemen haber alın,
üyelere özel sayfalara girin.
ÜYE GİRİŞİ

BU SAYFAYI PAYLAŞIN! >>

Majikal Eğitim Alın | Eğitimin Programını İnceleyin

JANUS'A SORUNUZU İLETİN!

ASTROLOJİ

SORULAR ANA SAYFA | Maji | Astroloji | Fal / Tarot | Kuantum | Ezoterizm | Müslümanlık | Pozitif/Negatif Enerji | Reenkarnasyon/Ölüm Ötesi
İlişkiler | Özel İlişkiler | İş Hayatı | Janus

TÜM ASTROLOJİ SORULARI
20 Nisan 2018
Akrep burcu ay dügümü, 8. ev ve cinsellik

Merhabalar. Ay dügümü serinizi takip ediyorum ve akrep burcundaki ay dügümü yazinizi okudum. Astrolojiyle ilgilenen birisiyim. Sunu merak ettim; akrep burcu temel olarak dönüsüm ve cinsellikle iliskilendirilir. Siz daha çok dönüsüm üzerinde durmussunuz. Peki cinsellik/seks akrep ay dügümüne sahip birisi için ne ifade etmeli?Tensel zevkleri çok önemsemeli vs gibi seyler söylemissiniz o nedenle soruyorum. Çünkü ay dügümünün burcu gitmemiz gereken yöndü ve akrep burcu da seksle ilgilidir (en azindan bildigim kadariyla). Dolayisiyla bu dügüme sahip birisi cinsellikten uzak mi durmali yoksa isin daha mi derinine inmeli?

YANIT
Akrep Burcu Kuzey Düğümü adlı yazıda tensel zevkleri önemseMEMELİ demekteyim. “Tensel zevkler ve herkeste var olan duygular da artık yoldaşınız değildir.” Bir yanlış anlaşılma var sanırım.

Akrep burcu ise tabii ki seks ile hiç de doğrudan ilgili değildir. Tıpkı Akrep burcunun evi olan 8. evin seksle (ya da ölümle) ilgili olmaması gibi!..

[Bizim görüşlerimiz yaygın okültizm ile uyuşmadığı kadar, klasik astroloji ile uyuşmaz. Kişileri 12 burç bazında yorumlamanın akıl dışı yapısı bir yana, burçlara klasik yorumlar yüklemek de -bence- saçmadır.]

Evler bir öyküyü -bir insanın doğumdan başlayarak dünya üzerinde gelişimini- anlatmaktadırlar. Ölüm bu dünyada son olduğuna göre, bu konu doğal olarak toplam 12 evin 8.sinde değil, 12.sinde yer almalıdır.

8. ev kapsamında, ölüm ile seksin birlikte yorumlanmasının gerisinde ise Sümerlerden gelen bilgileri anlayamayan ataerkil Ortaçağ müneccimleri vardır. İşin traji-komik yanı ise bu adamların bilgilerinin günümüzde hala (tıpkı Tarot gibi) yaygın olarak bile değil, MUTLAK OLARAK, kullanılmakta olmasıdır. Karanlık Çağlar kafasının yarattığı saçma sapan lafları doğru çıkartmak adına aklı başında kişilerin kitaplar yazmaları ise gerçekten üzücüdür.

İnsan yaşam içinde ilerlerken 6. evde vermeyi öğrenir, ardından giderek insan arasına karışır, 7’de insan topluluğu ile ilk yüzleşmeyi -tek bir insan bazında- yaşar. 7. ev evlilik-mevlilik değil, insan nüfusunun tek bir bireyi ile ilk uyuma/uzlaşma/geçinme macerası/deneyimidir. Bu yüzden 7. ev ortaklık da olabilir. Sonra ilerlemeye devam eder ve 8. evde gerçeklerle geniş ve genel anlamda yüzleşir. Yüzleştiği geniş çaplı gerçek “bu alem” olduğu kadar “diğer alem”dir de, çünkü gerçeklik iki alemi de içerir. Yani bu safhada insan iki dünyayı yan yana görmekte, aradaki farkı tanımak adına gidiş gelişler, karşılaştırmalar yapmaktadır.

Bu noktaya 8. evde gelme nedeni -bence- 8 sayısında gizlidir: Numerolojide 8 sayısı bir yolculuğu anlatır. Bir noktadan başlanır, kıvrımlı yollarda ilerlenir ve sonunda başlangıç noktasına dönülür. 8 rakamını yan yatırınca ortaya çıkan sonsuzluk işareti de bu bilgiyi içermektedir.

Bu safha sonrasında insanın ilerleyeceği yön olan 9. ev artık “bu alemde” gerek mekânsal, gerek düşünsel “ileriler”dir (uzun yollar ve derin düşüncelerdir).

Seks, bu alem ile diğer alemi orgazm anında bağlayan bir ortamdır; yani bir orta noktadır. Bu yüzden 8. evde rolü vardır. Ortaçağ müneccimleri ise bu gerçekleri ataerkil bazda -kısır şekilde- algılamışlar, orgazm ile seksi, diğer alem ile ölümü aynı şey sanmışlar, ölüm ve diğer kişiler (bu alem) söz konusu olunca ikisini karıştırıp 8. evin içeriğine bir de “miras”ı koymuşlardır. Bu kavramlar bütünü ile hatalı değildir; ama içeriği anlatmak açısından yetersizdir.

Akrep ve 8. ev “iki farklı yaşam” ad verilebilecek iki temel ve uç gerçek arasındaki gidiş geliş şansıdır; yani değişimdir. Değişim ise ya transformasyon, ya da dejenerasyonla olur.

Yine bu yüzden Akrep burcunun ve 8. evin yöneticisi Pluto’yu haritada yorumlamak çok kolaydır. Bir planet ya da ev ile pozitif açı yapınca orası giderek -durdurulamayacak şekilde, geometrik ortalama ile- gelişecek; negatif açı yapmışsa orası giderek -durdurulamayacak şekilde, geometrik ortalama ile- dejenere olacaktır.

İki dünyanın kilit noktasında durma ve buralarda gezinme, ortam ile uzlaşma için gereken itici güç ise istek, tutku, güç, kararlılıktır… ki, bunlar Akrep burcu nitelikleridir.

Dolayisiyla bu dügüme sahip birisi cinsellikten uzak mi durmali yoksa isin daha mi derinine inmeli?
Somut ve kesin yanıtlar ataerkil beyinlerin beklentisidir. Her şeyi, her an, gerektiği kadar kullanmak (bu ölçüyü hissetmektir) hüner. Ayrıca seksin derinine nasıl inilebilir? Bence inilmez. Seks bir keyiftir ve üzerine anlam yüklemek onu boğar. Bu yüzden 722 öğretimizde seks majiye yer yoktur.

Akrep nodu olan kişiler bence (ilgili linkte söz ettiğim gibi) seks konusuna fazla da takılmamalı; kararlılık, vazgeçmezlik, güç, olumlu inat ile hilkatin sırrını çözmek, doğruyu bulmak, transformasyon adına savaşmalıdır. Akrep nod’u ataerkil okültizmde karanlık olarak nitelenen diyarlardaki gerçekleri insan kullanımına sunmak için dünyaya gelmiş olan savaşçıların karmasıdır.

[Işık, anaerkil okültizmde olumlu şekilde algılanan bir kavram değildir. Yahveh, ilk olarak ışığı yaratmıştır.
Tevrat - Yaratılış bölümü
1 Başlangıçta Tanrı göğü ve yeri yarattı.
2 Yer boştu, yeryüzü şekilleri yoktu; engin karanlıklarla kaplıydı. Tanrı'nın Ruhu suların üzerinde dalgalanıyordu.
3 Tanrı, “Işık olsun” diye buyurdu ve ışık oldu.

Işık (ışık hızı), fizikte de geçilemeyen bir sınırdır. Yahveh'in Tevrat'ta söz ettiği "ışık yaratma" eyleminin gerçek anlamı bu sınırı yaratmış olmaktır. Sınırın ötesinde cennet de denilebilecek takyon evreni bulunmaktadır. Işık (hızının geçilemeyişi), cennete ulaşmaya engeldir. Hayatın ortaya çıktığı derin deniz diplerine (bkz. Hydrothermal Vents) ışık giremez. Beatrice de Gelder benzeri bilim insanlarının yaptığı "Kör Görüşü" araştırmaları görme eyleminin beyinde bir çok algılama ve kontak kurma yollarını yok ettiğini ortaya çıkartmıştır.]


ANA SAYFA    |    Sorular    |    Astroloji    |    Kuantum    |    Makaleler    |    Filmlerimiz    |    İletişim

Dizayn: JANUS722.com    |    © 2015 -