722 Sistemi Majikal Eğitim
Pozitif Enerji Eğitimi
Astroloji Eğitimi
DANIŞMANLIK
SİTEYE ÜYE OLUN
Güncellemeleri hemen haber alın,
üyelere özel sayfalara girin.
ÜYE GİRİŞİ

BU SAYFAYI PAYLAŞIN! >>

Majikal Eğitim Alın | Eğitimin Programını İnceleyin

JANUS'A SORUNUZU İLETİN!

ASTROLOJİ

SORULAR ANA SAYFA | Maji | Astroloji | Fal / Tarot | Kuantum | Ezoterizm | Müslümanlık | Pozitif/Negatif Enerji | Reenkarnasyon/Ölüm Ötesi
İlişkiler | Özel İlişkiler | İş Hayatı | Janus

TÜM ASTROLOJİ SORULARI
28 Ekim 2019
Burç yorumlari

Internetteki günlük haftalik aylik burç yorumlari hakkinda ne düsünüyorsunuz? Uzman bir astrolog, haritamiza bakip önümüzdeki 1 yili anlatsa ne kadar güvenilir olur?

YANIT

Sorunuzu üç farklı cenahtan yanıtlayayım:

1- İlk olarak şu gerçeğe yoğunlaşalım: Eğer astroloğun sözlerine inanırsanız söz konusu kehanet, SİZİN inanma ölçünüzde gerçekleşir. Evreni (kaderi) yaratan öncelikle bilinçtir. (Bu sözlerim ezoterizm değil, Stapp benzeri dahi fizikçilerin kuantum yorumudur.) Doktorların “ümit kesildi” vakalarında “yaşayacağım” diyen kişilerin hayatta kalma, ya da “biliyorum, altı aylık ömrüm kaldı” sözlerini söyleyen nice kişinin neredeyse kronometre dakikliği ile altı ay sonra ölmeleri nedeni aynı evrensel düzenektir.

[Bu kişilerden biri öz annemdir. Doktorların “artık yapacak bir şey yok, gönlünü hoş edin” sözleri nedeniyle karşısında ağlayan aile bireylerine “A-a, ne ağlıyorsunuz yaşayacak olan ben değil miyim, yaşayacağım diyorum size işte!” sözleri ile karşılık vermiş ve olaydan sonra bir de çocuğu olmuştur. Çocuğu bendenizim; paragrafımda yer alan cümleler ise çocukluğum boyunca duyduğum özgün cümlelerdir.]

2- Simdi soruyu ikinci bir cenahtan yanıtlayalım: Astrologların (ve diğer kehanette bulunan kişilerin) sözlerinin kimi zaman doğru çıkmasının başka bir nedeni (GEÇMİŞ VE GELECEK ŞU AN VARDIR başlıklı yazımda anlattığım gibi) Einstein'ın, özel görelilik kanunun ile ortaya çıkan, geçmiş ve geleceğin şu anda var olduğu gerçeğidir. (Bu sözler kişisel yorumumu değil, bilim dünyasında somut gerçek olarak kabul edilen görüşü içermektedir.)

Bilinç, bir somuna benzetilen bu yapıda ileri (veya geri) hareket edebilir. Bu yüzden -bir olasılık- astrologlar dahil nice kahin, geleceğe olağan kişilere oranla daha net yolculuklar yapabilmekte ve orada algıladıkları bilgileri “an”a dönüp sorucuya aktarabilmektedirler.

Kehanetleri kişisel inancın mı, yoksa kahinin geçmiş ve geleceğe yolculuk yapabilme yeteneğinin mi gerçek kıldığı hakkındaki karar birey tarafından verilmelidir. Pozitif bilimlere inanma eğilimli beyinler kuantum mekaniğinin gösterdiği yoldan ilerlerler, sübjektif konulara yatkın olanlar ise eğer astrolojiden zevk alıyorlarsa o yöne meylederler.

Ancak kuantum mekantiğinin işaret ettiği gibi eğer kişi elinde -bilinç ile evren yaratma- şeklinde özetlenen bir güç varsa, geleceği 3. bir kişinin sözleri ile (ya da sözlerine inanma ile) var etmesi ne derece doğrudur? Ne de olsa hiç kimse söz konusu 3. kişinin (kahinin) sözlerinin daima pozitif olacağı konusunda güvence vermemektedir.

[Bu bilgiler yüzünden -maddesel getirisi hayli yüksek olan- göz okuma, tarot açma, astrolojik harita çıkartma benzeri eylemlerden özgür irademizle vaz geçmiş, sadece eğitim adını versek de aslında bilgi aktarma olan yola yoğunlaşmışızdır.]

3- Şimdi sorunuza bir üçüncü cenahtan göz atalım ve soralım: Astroloji gerçek midir? Yani planetlerin hareketleri kişi kaderinde söz sahibi olabilir mi?

Kişisel kanım, (okültist olsam da pozitif bilimlere yakın beyin yapım nedeni ile, ki, aynı nedenle majikal ortamda yıllarca başarısız kalmıştım) söz sahibi olamayacağı yönündedir. Planetler sonuçta birer taş-toprak yığınıdırlar. Eğer bazı kütleler kaderde belirleyici ise, o zaman dünya adlı planet ÜZERİNDEKİ kütleler de belirleyici olmalı, hatta bunlar kişiye en yakın kütleler oldukları için, en çok bu kütleler belirleyici olmalıdırlar! Oysa astrolojik haritada dünya adlı kütle yer almaz.

Dahası; eğer kütleler kader üzerinde belirleyici iseler (yani eğer kütleler, dalga fonkisyonunun çökmesinde etkin iseler), o zaman sadece güneş sistemindeki kütleler değil, tüm uzaydaki kütleler belirleyici olmalıdırlar. Bu düşünceden yola çıkarak çağdaş astrolojide giderek fixed stars (sabit yıldızlar) ve asteroidler (bkz. bizim Eros Yorumları sayfamız) de yorumlara alınmaktadırlar. Fakat uzaydaki her bir kütlenin etkisini saptayarak gerçek etkileşimi görebilmek ve buna uygun bir harita çıkartmak tamamen imkansızdır. Basitçe: “Eğer uzaydaki kütleler dalga fonksiyonunun çökmesinde etkinse, doğru kehanetleri yansıtacak harita ancak tüm kütleleri içeren bir haritadır; ki, pratikte böyle bir harita çıkartmak mümkün olmadığı için haritalar eksiktir” denilebilir.

Diğer yandan, haritadaki bilgilerin gerçek çıktığına defalarca tanık olmuşumdur. Bu gözlemin nedeni aslında (gizliden gizliye) astrolojiye inanmam ve gerçekliği bu yönde çöktürmem olabilir. Ancak üzerinde durulması gerekli nokta şudur ki; astrolojik kehanetler benim kişisel inancımla sınırlı sayılamayacak geniş çaplı konularda da gerçek çıkabilmektedirler! Bu konudaki en çarpıcı örnek Pluto adlı gezegendir.

Pluto, Roma mitolojisinde ölüm ilahıdır. Ölen kişilerin ruhları onun yanına gider ve yeni bir yaşama başlarlar. Pluto, 1930 yılındaki keşfinden sonra astronomide ölüm ilahının adını almıştır ve niteliği “ölmek ve yeniden doğmak” şeklinde astrolojiye alınmıştır. İlginç olan odur ki, 2006 Ağustos ayında International Astronomical Union (IAU) Pluto’yu gezegenlikten çıkartmış, yani bir anlamda ölmüştür. Bu nedenle Pluto’nun astrolojik kehanetlerin gerçekliğini ölümü ile doğruladığı öne sürülebilir.

Gördüğünüz gibi işler son derece karışık ve sorunuza tek ve kesin bir yanıt vermek olanaksız. Kişisel olarak ben iş ya da özel hayatımda bir kişi hakkında önemli bir karar alacağım zaman arada sırada da olsa haritasına bakmaktan kendimi alamıyorum. Ancak gördüklerim bir veriyi okumak mı, yoksa gördüklerimi sandıklarım yönünde gerçek var etmek mi… bilmiyorum. Peki, bu yaptığım doğru bir iş mi? Onu ise hiç bilmiyorum. :D

Bu yüzden önerim, eğer astroloji beyninizde rahatlama, zevk ve keyif gibi duygular uyandırmıyorsa ona hiç bulaşmamanızdır. Kişinin kendi deneyimlerine dayanan yorumlarından daha değerlisi yoktur belki de… Varsın onlar yanlış olsun… Öğrenme yolunda ilerleme serüveninde hata yapmak dostça bir uyarı almak olarak algılanmalıdır bence. Bu yüzden ne diyoruz? ”Rahat bırakılan herkes kendine neyin iyi geleceğini sezecek yeterlilikte doğar.”

Oysa astroloji size keyif veriyorsa, beyninizdeki dert olarak nitlenen yolakları aktifleştirmenize birkaç dakika bile engel oluyorsa, o zaman sizin için astroloji hayırlı (yani doğru) bir alandır.

Bu yüzden kanımca en iyisi sorunuzu kendinize sormanız olacak…


ANA SAYFA    |    Sorular    |    Astroloji    |    Kuantum    |    Ezoterizm    |    Filmlerimiz    |    İletişim

Dizayn: JANUS722.com    |    © 2015 -