722 Sistemi Majikal Eğitim
Pozitif Enerji Eğitimi
Astroloji Eğitimi
DANIŞMANLIK
SİTEYE ÜYE OLUN
Güncellemeleri hemen haber alın,
üyelere özel sayfalara girin.
ÜYE GİRİŞİ

BU SAYFAYI PAYLAŞIN! >>

Majikal Eğitim Alın | Eğitimin Programını İnceleyin

JANUS'A SORUNUZU İLETİN!

EZOTERİZM

SORULAR ANA SAYFA | Maji | Astroloji | Fal / Tarot | Kuantum | Ezoterizm | Müslümanlık | Pozitif/Negatif Enerji | Reenkarnasyon/Ölüm Ötesi
İlişkiler | Özel İlişkiler | İş Hayatı | Janus

TÜM EZOTERİZM SORULARI
9 Şubat 2018
El Falı: Kisinin karakterini eline bakarak yorumlamak

Merhabalar. Karakter tahlili yapmak için el çizgilerini yorumlama veya elin kendisini(parmaklar,elin sekli vs) degerlendirme yapilabilir mi? Varsa yorumlarken bakilmasi gerekenler nelerdir nasil yorumlanmalidir açiklayabilir misiniz? Farkli kaynaklar farkli seyler söylüyolar, çok fazla bilgi kirliligi var. Merak ettigim gelecek okuma vs degil kisinin karakterini yapisini eline bakarak yorumlayabilmedir. Tesekkürler.

YANIT
Nedenselliği hakkında bilgim olmasa da gerçek çıktığını yıllar içinde defalarca izledim. Bana sorarsanız eller kişinin içinde, derinlerinde gizli ve sadece fırsat bulunca ortaya çıkan en öz, en gerçek yapısını gösteriyor. Bu nitelik, karakter şeklinde çıkmayabiliyor, yani çok alenen ortada olmayabiliyor.

Ellerle görülenler, göz okuma ile görülenlerle sıklıkla çelişmesine izleyerek vardığım sonuç şudur: Göz okumada kişinin an bazında sergilediği enerji görülüyor. Bu enerji bazen çocukluktan beri değişmeden kalabiliyor; ama yine de an bazında "da" değişebiliyor. Oysa eller asla yalan söylemiyor. (Bir de kişisel not düşeyim: El falına güvenim o kadar yoğundur ki, ellerini onaylamadığım hanım arkadaş adıyına ilgimi istesem de yitiririm.)

Deneyimlerime göre eller ile -pratikte- (uzaktan bakarak) karakter analizi için en kolay gözlemlenebilecek dört nokta var:
- Esneklik,
- Derinin yumuşaklığı,
- Eklemler,
- Parmakların uzunluğu.

Bu dört unsuru birbiri içinde sentezleyerek bir kişinin ana enerjisini, hamurunu, çözmek mümkün.

Esneklik:

Parmaklar ne kadar esnek ise uyum kabiliyeti o kadar fazla görülüyor. Ama aşırı esnek parmakların sahipleri çok güçlü karakter sergileyemiyorlar. Sözlerini fazla tutamıyorlar, dakik olamıyolar, disiplinli davranamıyorlar. Tersine esnek olayanlar ise katı kimlikler. Hayata bakışları sert, liderlik düşkünü kişiler. Bu iki uç arasında bir denge arıyorum ben, ama esnekliklten yana bir beklentim de var.

Deri:

Sert deri katı karakter gösteriyor, yumuşak ve yaşlanmayan eller ise iyi niyet ve yumuşak karakteri. Kırmızı ve parlak deri erkeksi karakter; beyaz ve yumuşak deri kadınsı karakter demek. Cinsel seçimle ilgili değil sözlerim. Duygusallık ve duyarlılık benzeri niteliklerden söz ediyorum.

Eklemler:

Eklemlerin kalın ve belirgin olması tutuculuk, inatçılık, hoşgörüsüzlük, baskıcılık gibi özellikleri gösteriyor. Bazen de geçimsizlik söz konusu olabiliyor.

Parmakların uzunluğu ve diğer detaylar:

Parmak uzadıkça karakter soğuklaşıyor, kısaldıkça şenleşiyor. Aynı şekilde incelik ve dolgunluk da benzer özellikleri gösteriyor. Büyük eller baskın ve buyurucu karakterin, küçük eller çocuksu yapının delili.

Biraz da el falı ile ilgili ilginç noktalardan söz edeyim:

Film izlerken güzellikleri ile hayranlık uyandıran aktristlerin ellerinin sert karakterleri çağrıştırdığını çok görmüşümdür. Amerikan sinemasının kadın oyuncuları -güzel yüzlerine rağmen- genelde (en azından benim izlediğim kadarı ile) esnek olmayan, kalın eklemli, kuru ellere sahiptirler. Bence bu durum sinema sanayiinde sadece savaşçı ve sert karakterli insanların ön plana geçtiği hakkında bir veridir. Bu ellere örnek olarak Angeline Jolie'yi verebilirim: Çok yardımsever ve güzel göz enerjili bir kadın olduğu halde elleri bambaşka şeyler anlatır. Bir diğer sert elli oyuncu ise çok sempatik ve şirin bir kimlik sergileyen Cameron Diaz'dır. Küçük, güzel derili ve esnek ellere örnek ise bir aktivist müzisyen olan Cem Karaca'dır! Bu yaşıma dek bir erkekte onunki kadar pozitif el görmediğimi eklemek isterim. Oysa sergilediği karakter -şahsen tanırdım- o ellere hiç uygun değildi.

Bir diğer ilginç nokta yakın bir arkadaşımla ilgili: Kendisi Balık burcu ve tamamen pozitif karakterli bir erkek olsa da elleri bir canavar eline benzer. Ona bu yüzden sık sık takılmış, "sen ya gizli bir seri katil ya da boş zamanlarında at hırsızısın" demişimdir. O da bana yanılmadığımı, bu (vahşi) yanını sürekli bastırdığını ve geçmiş yaşamında birilerine işkence yapmış olacağını söylerdi. Ekleyeyim: Göz enerjisi son derece pozitiftir.

Bir gün içkiyi fazla kaçırdı ve affedilemez, üstelik ondan hiç beklenmeyecek bazı şeyler yaptı. O olaydan sonra yıldız haritasına göz atmak ve bir sonuca ulaşmak istediğimi söyledim. Kabul etti. Haritasında geçmiş hayatları ve duyguları gösteren Ay, inanılmaz derecede afflict (yani ters açılıydı), fakat haritası bu kötü aspektlerin tersine zor rastlanacak kadar temizdi. Yani sözleri doğru olabilirdi, kendini bıraksa bir caniye dönüşebilir, hatta delirebilirdi; ama kendini büyük bir güçle iyiye yöneltiyordu.

O günden sonra ona saygım arttı.

O da bir daha o kadar içki hiç içmedi.


ANA SAYFA    |    Sorular    |    Astroloji    |    Kuantum    |    Makaleler    |    Filmlerimiz    |    İletişim

Dizayn: JANUS722.com    |    © 2015 -