722 Sistemi Majikal Eğitim
Pozitif Enerji Eğitimi
Astroloji Eğitimi
DANIŞMANLIK
SİTEYE ÜYE OLUN
Güncellemeleri hemen haber alın,
üyelere özel sayfalara girin.
ÜYE GİRİŞİ

BU SAYFAYI PAYLAŞIN! >>

Majikal Eğitim Alın | Eğitimin Programını İnceleyin

JANUS'A SORUNUZU İLETİN!

EZOTERİZM

SORULAR ANA SAYFA | Maji | Astroloji | Fal / Tarot | Kuantum | Ezoterizm | Müslümanlık | Pozitif/Negatif Enerji | Reenkarnasyon/Ölüm Ötesi
İlişkiler | Özel İlişkiler | İş Hayatı | Janus

TÜM EZOTERİZM SORULARI
21 Haziran 2019
Bazi sayilarin sihirli bir gücü varmis

Sevgiler ve saygilar sunarak ve tesekkur ederek basliyorum soruma :

Bazi sayilarin sihirli bir gücü varmis.bir yazar var petra neumayer kitabi sayilarla iyilesme.sayilarin frekanslari varmis ve uygulandiklari herseyi normal ve dogal haldeki senkronizasyonlarina geri donduruyormus. Siz buna nasil bakarsiniz? Fiziksel alem sayilarla bu denli örülü bir geometrik yapi gibiylen sanki bana hakkaten belki de etkisi olabilir gibi geldi:))

Bir de fibonacci sayisi hakkindaki gorusleriniz nelerdir?

Surekli 272 sayisi karsima cikiyor okulda numaramdi. Hatta okul degistirdim gene degistirdim 3.sunde gene bu 272 benim numaramdi. Garip... bir de 19 ve 21 geliyir hep karsima... bunlari gormezden geliyorum cunku ne yapabilirim ki?;) Buna ne buyururusunuz hocam?:)

YANIT

Öncelikle: Merhaba arkadaşım!

Bizim Adept Majisyen eğitimindeki Sayılar dersinden bir alıntı ile girelim:

“Bir rakam aslında sadece bir semboldür.

Bir sayı ise cisimlerin yan yana geldiklerinde, adetlerine bağlı olarak ne tür enerji yaydıklarını gösteren bir değerdir.

Objeler, biraya gelme miktarlarına göre farklı enerjilere sahiptirler. Bir diğer deyişle belli enerjiler belli toplanmalar meydana getirirler. Bu enerjilerin vücuda getirdiği yapılar evrenin kuruluşu, gerçeği ve doğası ile ilgilidir; bu konuda bilgilendiricidir.”

Bizim sistemde de bazı sayıların özel bazı vibrasyonlar taşıdığına inanılmaktadır ve bu konuda ve nedensellikleri hakkında bilgiler vardır.

Bir de fibonacci sayisi hakkindaki gorusleriniz nelerdir?
Hiç bilmiyorum. Netten bulabileceğiniz kadarını biliyorum, yıllar önce Orch OR ile çok sıkı-fıkı iken karşımıza birkaç kez çıktı, ama matematik olduğu için “es geçtik”. (Bu sözlerimde matematiğe değil, kendi beyin yapıma yönelik bir küçümseme bulunmaktadır.)

“Surekli 272 sayisi karsima cikiyor okulda numaramdi. Hatta okul degistirdim gene degistirdim 3.sunde gene bu 272 benim numaramdi. Garip... bir de 19 ve 21 geliyir hep karsima...”
Belli sayılarla kurulan kontaklar, beyinde bu rakamlarla ilgili thought formlar yaratmakla ilgilidir. Halihazırda var olan geçmiş ve gelecek içinde (bu konuda bilgi almak adına Zamanın İçindeki Her An Şimdiden Vardır başlıklı yazımı okuyabilirsiniz), fark etmeksizin yapılan yolculuklarla, "geçmiş/gelecek bütünü" adı verilebilecek bir ortamdaki nice nokta (veya istasyonla) bu yolla kontağa girilir.

Geçmiş ve geleceği bir film şerdi olarak düşünün. Onun üzerinde hareket etmektesiniz. Zaman okları ileri olduğu için hep ileri gidiyorsunuz. (Aslında böyle sanıyorsunuz. Oysa Brian Greene’in söylediği gibi “zaman oklarını tersine çevirmek de mümkündür”! Ama o ayrı bir konu.)

Hemen altını çizeyim: Aslında BİR ADET film şeridinden söz etmek hatadır; çünkü film şeridi de süperpozisyon içinde olduğu için, film şerilerinden söz etmek daha doğrudur. Many Worlds teoremine göre FİLM ŞERİTLERİ ARASINDA zıplayarak; Kopenhag yorumuna göre atladığınız yerdeki kareyi "gerçeklik" olarak çöktürerek, filmde ilerlemektesiniz. Zıplama ya da çöktürme olayı ise SADECE sizin beyin elektriğinizin yapısına (ve de thought formlarınıza) bağıldır.

Örneğin kişilerle ilgili (“Şu yönetici çok bet bir herif, bana 'mobbing edecek' kesin” benzeri) kanılar fazla tekrarlanırsa bir thought form yaratılır ve bu kalıp ilgili zamanın şeridi değil, şeridin süperpozisyonu ile senkronize olur. Many World teoremine göre sizi oraya atlatır, Kopenhag yorumuna göre gerçekliği o şekilde çöktürür. Aynı şeyi, bir sayı ile, sayının içerdiği enerjiden maada (gerçek enerjisi ile ilgisiz şekilde) SADECE thought form ile de yapabilirsiniz. Çok basit şekilde dile getireyim: “Falanca sayı ile karşılaşacağım” derseniz, karşılaşırsınız.

“sayilarin frekanslari varmis ve uygulandiklari herseyi normal ve dogal haldeki senkronizasyonlarina geri donduruyormus.”
Doğrudur; çünkü sayıların da bir enerjisi vardır ve bu enerji zıplama veya çöktürmelerde etkindir. Örneğin PE celp edecek sayılarla kontak, film şeridinde sizi keyifli yerlere atlatır. Fakat negatif vibrasyon taşıyan sayılar “uğurlu sayı” olarak kabul ediliyor olsa bile fazla olumlanamaz; çünkü sayıların doğal enerjisi, sıradan kişilerin beyindeki inançları ile pozitive edilemeyecek kadar güçlüdür genelde.

Özetle, sayıların enerjisinden etkilenmek ile falanca sayı ile karşılaşmak arasında fark vardır. Fakat, fazla anlamı olmayan bir eylemi (falanca sayı ile sıklıkla karşılaşıyorum düşüncesini) pozitif sonuçlar yaratmak adına kullanmak da mümkündür. Kişi olumlu sayıları (örneğin 2yi ve katlarını) “bu sayılarla sıklıkla karşılaşıyorum” thought formu yaratarak hayatına olumlu enerji şeklinde alabilir.

“bunlari gormezden geliyorum”
Görmezden gelmekte büyük yarar var; çünkü bir kere bu çeşit şeylerde hikmet aranmaya başlandığında bu işin sonu gelmez ve genelde kişiye yük olur.

Yaşamda bazı olaylardan yola çıkarak hikmet aramanın temel nedeni genelde selam (sulh-u salâh) aramaktır. Kişi bu sonuç için sağ kulağı sol elle kaşımaya uğraşacağına daha direkt, daha rantabl bir yol edinmelidir bana göre: Örneğin her sabah uyandığınızda önünüzde yapılandırılmak için uzanan HENÜZ HAM bir yol olduğuna emin olun. Sabahki beyin elektriğinizi düzenlenme, bu yola yollayacağınız işçiler ve mühendislerin seçimidir. Yani doğru dürüst bir inşaat takımı şeçmek ve güzel yerlere şahane şoselerden gitmek, sizin sabahleyin beyin elektriğinizi düzenleme gücünüze bağlıdır sadece.

Teşekkür etme nezaketiniz için benden de misli ile teşekkürler. İçtenlikle edilen bir teşekkür evrenin bir yerinde bir kadının öfkesinin, çocuğun korkusunun, ya da hayvanın acısının önüne geçer; buna emin olun.


ANA SAYFA    |    Sorular    |    Astroloji    |    Kuantum    |    Ezoterizm    |    Filmlerimiz    |    İletişim

Dizayn: JANUS722.com    |    © 2015 -