722 Sistemi Majikal Eğitim
Pozitif Enerji Eğitimi
Astroloji Eğitimi
DANIŞMANLIK
SİTEYE ÜYE OLUN
Güncellemeleri hemen haber alın,
üyelere özel sayfalara girin.
ÜYE GİRİŞİ

BU SAYFAYI PAYLAŞIN! >>

Majikal Eğitim Alın | Eğitimin Programını İnceleyin

JANUS'A SORUNUZU İLETİN!

YAŞAM ve İLİŞKİLER

SORULAR ANA SAYFA | Maji | Astroloji | Fal / Tarot | Kuantum | Ezoterizm | Müslümanlık | Pozitif/Negatif Enerji | Reenkarnasyon/Ölüm Ötesi
Yaşam ve İlişkiler | Özel İlişkiler | İş Hayatı | Janus

TÜM İLİŞKİLER SORULARI
29 Ağuştos 2018
Ailede sıkışıp kaldım

Benim hayatimin en önemli konusu ve ben çok çaresiz hissediyorum kendimi. Ben çok neseli, coskulu, pozitif, sahane bir insandim, di'li geçmis zaman kullaniyorum çünkü uzun yillardir eskisi gibi coskun hissedemiyorum. Kimseyi suçlamak gibi bir derdim yok ancak sebebi 15 senedir kronik depresyon hastasi olan annem ve de erkek kardesimin arasinda sikismis olmam. Onlar benim ailem dedim, asla birakmadim ancak ben ne kadar pozitif isem, ikisi en uç derecede negatif ve karamsar insanlar ve ben onlarla bas edemiyorum. Yillar icersinde benim huyum, suyum bile degisti... benim aklimdan karamsarligin k'si bile gecmezken onlardan beter karamsarliklara düser oldum ve kendimi kurtarmak istiyorum aralarindan. Su anda ayri yasamak için bir gücüm yok, fakat ayrilmak istedigim kisiler benim ailem! Bu bagi bir türlü koparamiyorum ve kahroluyorum. Ne yapmaliyim? Sizi derdimle siktim affola, emeginiz ve yüreginiz için çok çok tesekkurler.

YANIT
Aile içinde negatif kişilere uygulanacak en doğru davranış şekli ilişkiyi olabildiğince soğutmak ve “araya mesafe koymak” biçimindeki modeli uygulamaktır. Bunu başarmanın yolu ise az konuşmak ve tartışmamaktır.

Tartışmaya girmek, hem beyin gücünü zayıflatır; hem de öfke ile NE celp edileceği için sorunlu ortam daha kötüleşir. Tartışarak (ve de eleştirerek) hiçbir şey halledilemeyeceği gibi, tartışırken (ve eleştirirken) beyinde üretilen negatif elektrik ile NE celp edilir.

Söz konusu mesafeyi koymak kişilikteki yaratılacak ufak değişikliklerle (örneğin negatif aile bireyleri yanında farklı bir insanın maskesini takmakla) sağlanabilir. Söz konusu maske pozitif bir kimlik ise -modelleme dediğimiz mekanizma ile- giderek öz benliğe perkitilir ve karakterde olumlu gelişimlere de neden olabilir.

Olumsuz ortamlarda birlikte yaşanması kaçınılmaz kişileri -pop kültürde empoze edildiği gibi- sevmeye çalışmak ne kadar hatalı ise, nefret hissetmek (bu duyguya engel olamamak) da bir o kadar yanlıştır. Nefret, kişilik gücü kadar, beyin EM alanının gücünü de kesen bir numaraları duygudur. Nefretten arınmış; sakin, dengeli, mesafeli bir kimlik "yenilmezlik zırhı giymek" anlamına gelebilir. Bu duyguları ifa edebilen beyin hem zor yıkılır, hem de alacağı darbelerin sayısı azalır.

Aile dahil, NE taşıyan kişilerle aynı ortamda olmanın da doğru bir şey olduğunu söylemek zordur. Aile, kişiye sıfırlayamayacağı sorumluluklar yükler; ama bu sorumlulukların içinde aynı evde yaşama gerekliliği yoktur. Yani ayrı bir ortama “hicret eden” bir kişi de sorumluluklarını ifa edebilir.

Eğer böylesine radikal bir karar alma sınırında iseniz size aşağıdaki aşamalardan geçmenizi önerebilirim:

Sakin (hatta mutlu) olduğunuz bir gün, içinde bulunduğunuz koşulları sağduyu ile gözden geçirin ve ailenizden ayrılmanın size ne getirip, ne götüreceğini inceleyin. Ayrılmanızın size yapıcı katlıklar sağlayacağından kuşku duymaya başladıysanız ayrılmanız gerektiğini ve aşağıdaki şartları kabul edin:

1- Oturmuş bir sistemi parçalamanın uzun vadeli bir iş olduğunu, doğada acele olan her şeyin yıkım getirebileceğini kabul edin.
2- Bir karar verince karadan dönmenin ziyan yaratacağını kabul edin.
3- “Herkesin üzerinde kimsenin geri alamayacağı bazı sorumluluklar yüklüdür” sözünü hatırlayarak aile ile kişi arasında sıfırlanması fazla doğru olmayan bir bağ olduğunu kabul edin.
4- Bu yüzden ayrıldıktan sonra ailenize bir ölçüde destek vermeniz gerektiğini kabul edin.
5- Bir başına yaşamanın maddesel yükü olduğunu ve yaşamak isteyenin öncelikle bu sorunu halletmesi gerektiğini (yani kendi kendinizi finanse etmenizin gerektiğini) kabul edin.
6- Bu önermelerin imkansızlık içermediğini; bir ölçüde sizi zorlayabilecek olsalar da, biraz kararlılıkla direnince uygulanabileceklerini kabul edin.

Zorluklarla karşılaşan insanların yapmaları gerekli seçim aslında daima tektir ve “Ya değişimin geçici zorluğu ile gözüpekçe yüzleşmek; ya da durduk yerdeki değişmeyecek zorlukları sürekli çekecek olmak” ile sınırılıdır. Bu seçimi yaparken şunu da daima hatırlamak şarttır: Yaşamın temeli bilgiye DEĞİL, eyleme dayalıdır. Hareket eden, kendine başarı yönünde büyük bir şans tanımıştır.

Beni tabii ki sıkmadınız. Bu sayfanın amaçlarından biri sorunlara alternatif çözümler aktarmak. Ayrıca teşekkür etmek PE envokasyonu açısından önemli, ama bir o kadar da kolay bir adımdır. Bu yüzden teşekkür etme inceliğiniz için ben de size teşekkür ederim.

[İnceliğinizden cesaret alarak bir de "ortaya" ek hatırlatma yapayım: Hitap ederken sen yerine “siz”, abla/abi yerine “hanımefendi/beyefendi” demek önemli bir PE akını anlamına gelir. (Sosyal medya platformlarının bile -rica etmeyi geçtim- ilk anda “sen” diye hitap ettiği günümüzde yukarıdaki şekilde konuşmanın yüreklilik istediği de açık!)

Bu tavırların PE celp edecekleri gerçeği safça bir gayretkeşliğe DEĞİL;
iletişim içinde,
1- araya mesafe koyma,
2- insanları onurlandırma
içermelerine ve böylece ilişkileri rahatlatıcı yaklaşımlar olmalarına dayalıdır.]


ANA SAYFA    |    Sorular    |    Astroloji    |    Kuantum    |    Makaleler    |    Filmlerimiz    |    İletişim

Dizayn: JANUS722.com    |    © 2015 -