722 Sistemi Majikal Eğitim
Pozitif Enerji Eğitimi
Astroloji Eğitimi
DANIŞMANLIK
SİTEYE ÜYE OLUN
Güncellemeleri hemen haber alın,
üyelere özel sayfalara girin.
ÜYE GİRİŞİ

BU SAYFAYI PAYLAŞIN! >>

Majikal Eğitim Alın | Eğitimin Programını İnceleyin

JANUS'A SORUNUZU İLETİN!

MAJİ

SORULAR ANA SAYFA | Maji | Astroloji | Fal / Tarot | Kuantum | Ezoterizm | Müslümanlık | Pozitif/Negatif Enerji | Reenkarnasyon/Ölüm Ötesi
İlişkiler | Özel İlişkiler | İş Hayatı | Janus

TÜM MAJİ SORULARI
17 Nisan 2019
Gama Dalgaları

Meslegim icabi uyku ile ilgili hastaliklarla da ilgileniyorum ve de bize bilimsil olarak ögretilen dalgalar: 1. uyanikken olan beta dalgalari (13-30 hz frekans) 2. gözü kapali dinlenirken olusan alfa dalgalari (7-13 hz frekans) 3. evre bir uykuda vuku bulan teta dalgalari (4-7 hz frekans) 4. evre üç uykuda bulunan delta dalgalari ( 4'ün altinda hz frekans) Simdi normalde gama dalgalari ögretilmiyor ve sizin yazilarinizla gama dalgalarina vakif oldum. Biraz da arastirdim ve gördüm ki bunlar frekanslari beta'dan bile fazla olan dalgalar yani uyanikligin da uyanikligi yani asiri farkindalik..sanirim maji olaylari ile gama frekansi dogrudan baglantili, yani asiri farkinda olan bir insan kozmik yasalari-majiyi devreye sokmakta...bizim amacimiz gama dalgalarini daha verimli bir biçimde üretmek..bunun beslenme, spor vs ile ilgisi var mi yoksa sadece düsünce yapisini degistirmek yeterli olur mu sizce? Saygilarimla

YANIT

Öncelikle outer circle apprentice’e merhaba! (Bu tanımlamanın dilimize çevirisi bana yapay geldiği için orijinal lisanında yazıyorum.)

Majinin gama dalgaları ile yapıldığı yaygın bir görüş değildir ve bizim sistemimize aittir. Bunun da gerisinde ünlü kuantum yorumu Orch OR vardır. Bu konuda açıklamaları majikal eğitimde vermekteyiz. Hipotezin temeli dalga fonksiyonu mikrotübüllerde gama dalgası ile çökmekte olduğunun ortaya çıkartılmasına dayanmaktadır.

“yani asiri farkinda olan bir insan kozmik yasalari-majiyi devreye sokmakta...
Bu sözleriniz üzerinde küçük bir düzeltme yapayım: Maji kozmik bir yasa değildir. Maji, evrende var olan kozmik güçleri, KOZMİK YASALARIN DIŞINA ÇIKARAK, iradi olarak yönetme becerisidir. Bu beceriye “dalga fonksiyonunu iradi (yani istek yönünde) çöktürmek” diyebiliriz.

Bir diğer deyişle maji, gündelik olarak, ama bilinçsizce çöktürülen dalga fonksiyonu mekanizmasına “parmak atmak” olarak da yorumlanabilir. Söz konusu iş tabidir ki hiç de kolay değildir. Evrende kendi kendine, ama bir çok dinamiğin ortak etkileşimi sonucu var olan bir mekanizmaya müdahil olmak “iki kul eüzü suresi okumak, falanca yaprağı tütsülemek, filanca şeklin üzerinden geçmek” benzeri işlerle mümkün değildir. Maji, bu zorlu işi kolaylaştırmak için kullanılan yöntemlere denir.

Yöntemlerin temelinde ise -dediğiniz gibi- doğal kozmik enerjilerden yararlanmak bulunmaktadır. Okült literatürde bu enerjilere tanrılar denmektedir. Aslında bu sözde fazla hata yoktur; çünkü tanrı, genelde evreni yaratan (en azından biçimlendiren) kuvvet anlamında kullanılmaktadır. Bu yüzden evreni var eden kuantum parçacıklarına da -eski literatürde konuşarak- “tanrı” demekte belki büyük bir hata yoktur. Majide kullanılan tanrılar ise -evrende bazı biçimlendirmeler yapma gücüne sahip- radyasyonlardır. Bu yüzden maji, “dalga fonksiyonunu arzuya göre çöktürmek adına bu alanları kullanma becerisidir” şeklinde yorumlanabilir.

“bizim amacimiz gama dalgalarini daha verimli bir biçimde üretmek”
"Gama dalgalarını üretebilip, onları optimiun şekilde kullanmak" diyelim.

"bunun beslenme, spor vs ile ilgisi var mi?"
Söz konuşu eylemler fiziksel sağlığa pozitif katkı sağladıklarına göre majiye de katkıları vardır; çünkü maji beyin ile yapılır ve “sağlam kafa, sağlam bedende bulunur”. Ayrca maji, gerçekten de bir PE işidir. Film ve romanlardaki korkunç kara büyücüler büyük ölçüde safsatadır ve bu inançlar evrenin yapısı henüz bu günkü kadar deşifre edilmeden önce (henüz edilmedikleri için) popüler olabilmişlerdir. Doğrudur, yüksek gama frekansına sahip bir beyin kötülük edebilir, ancak zaman içinde yarattığı sonuç, kendi alanına (kaderine) misli ile geri yansımakla kalmaz, hedef aldığı kişiye ise evren bu kaybını misli ile (faizi ile) geri öder. Bu konulara Manyetik Maji tanıtımında değinmekteyiz. Evrende sistemler daima en basite (orijinale) yönelirler. Evrenin özü iyidir. Hyperspace’in (bizimki dahil, evrenleri içine alan denizin) ötesinde orijinal yapı, yani cennet vardır. Bu yüzden en basit ve orijinal yapı iyilik/estetik/mutluluktur. İnsan beyni isterse yüz katı güçle çalışsın (ki buna yapısal olarak imkan yoktur) bu “iyiye kayma”yı tersine çevirip kalıcı kötülük edemez.

Bence majikal çalışmalarda beyni kullanmak adına sadece gama dalgası yükseltmeye çalışmak sağ kulağı kol elle kaşımaktır; çünkü beyin orijinal yapısındayken, yani keyifli ve neşeli iken, daha güçlüdür. (Öfkeli ve/veya korku içindeyken bu yüzden işler ters gider.) Yine bu yüzden çalışma öncesi neşelenecek bir film izlemek, güzel anıları düşünmek, sevilen sporu yapmak, dans etmek, duş almak vb. aracılığı ile majikal güç arttırılabilir. Klasik okültizmden fazla hoşlanmama nedenim bu doğal gerçekler yerine alelacayip efsunlu, esrarlı şeyleri “yöntem” diye “dayamasıdır”… ve bu yüzden de klasik okültizm ataerkildir. Bence majisyenler çalışma öncesi falanca grimoir’deki garabet isimleri ezberlemeye çalışacaklarına, manasını anlamadıkları Enokyence duaları okumaya uğraşacaklarına, witch’lerin yöntemini izlemeli ve kıra çıkıp (ya da metropolde yaşadığımız için bir park bulup, oraya gidip) çiçek toplamayı denemelidirler.

Gama dalgasının -beyin antrenmanları dışında- nasıl yükseltileceği ise ilginç bir araştırma alanıdır ve grubumuz üyelerinden Mithrandir bu konularda yeni yöntemler keşfetmek adına geniş kapsamlı bir araştırma yapmaktadır. Umarım tezini çabuk tamamlar ve sitede yer verme şansını yakalarız.


ANA SAYFA    |    Sorular    |    Astroloji    |    Kuantum    |    Ezoterizm    |    Filmlerimiz    |    İletişim

Dizayn: JANUS722.com    |    © 2015 -