722 Sistemi Majikal Eğitim
Pozitif Enerji Eğitimi
Astroloji Eğitimi
DANIŞMANLIK
SİTEYE ÜYE OLUN
Güncellemeleri hemen haber alın,
üyelere özel sayfalara girin.
ÜYE GİRİŞİ

BU SAYFAYI PAYLAŞIN! >>

Pozitif Enerji Eğitimi Alın | Eğitimin Programını İnceleyin

JANUS'A SORUNUZU İLETİN!

POZİTİF ve NEGATİF ENERJİ

SORULAR ANA SAYFA | Maji | Astroloji | Fal / Tarot | Kuantum | Ezoterizm | Müslümanlık | Pozitif/Negatif Enerji | Reenkarnasyon/Ölüm Ötesi
İlişkiler | Özel İlişkiler | İş Hayatı | Janus

TÜM POZİTİF ve NEGATİF ENERJİ SORULARI
12 Eylül 2018
tembellik, enerji düsüklügü, yasama sevinci

tembellik hali yapmak istedigim birçok seyi yapamama (yapmamaya) sebep oluyor. çok sey düsünüp HIÇ bir eylem içine giremiyorum. Bu durumlara ek olarak yasama sevinci eksikligi, bosluk durumlari duygulari eslik ediyor. Kapasitemin çok altinda (maddi manevi) kaldigimi hissediyorum? Sebepleri ve çözümleri nedir acaba ? Tesekkürler.

YANIT
Deneyimlerime dayanarak içinde bulunduğunuz durumu “depresyonda olmak” şeklinde yorumluyor olabileceğinizi düşündüğüm için ilk olarak “depresyonda olmadığınıza hemen inanın” sözleri ile başlayayım ve saygın pubmed kurumlarından NCBI’da1 yayınlanan bir rapordan alıntı ile sözlerimi doğrulayayım:

The Biochemistry of Belief
T.S. Sathyanarayana Rao, M. R. Asha, K. S. Jagannatha Rao, P. Vasudevaraju
Depresyonda olduğunuza inandığınızda (…) duyu organlarınız aracılığı ile aldığınız ham veriyi yargınızla (kişisel kanınızla) onaylayarak damgalıyor ve fiziksel olarak içselleştiriyorsunuz.

Söz ettiğiniz davranış modelinin2 nedeni beyindeki NE’dir. NE, yapısı gereği “bölen” frekans taşıdığı için kişiyi “akış”tan ayırır; kişinin beyin elektriği söz ettiğiniz davranış modelini yaratacak frekansı taşımaya başlar.

Akış, evrimdir; gelişmek adına yaşamın içinde -zorluklarla yüzleşerek, zorluklar aşılınca kazanımlara sahip olarak (ödüller alarak)- var olmak ve fark etmeden ilerlemektir. İlerlenerek varılacak yer ise PE, yani evrim, yani mutluluktur.

[PE (buna iyilik diyelim mi?), buyrukçu bir tanrının emri sayıldığı için değil, mutluluk verici yegane frekans/hedef olması nedeni ile değerli ve gereklidir. PE her canlının öncel (doğal, olağan, tam) halinin vibrasyonudur. Yani PE celp edilmesi gerekliliğini, despot bir yaratıcının onayını almak için, korku içinde, onun emirlerine uygun davranmaya çalışmak şeklinde yorumlamak büyük hatadır. PE, canlının orijinal yapısına (bölünme acısından kurtuluşa) dönmek için attığı adımdır. Yaratıcı (Allah, tanrı, evren, kuantum uzay-zaman geometrisi vb.) canlıları ve cansızları kendi ile birleştirmek kadar, gerçek halleri ile de buluşturup, böylece orijinal ortamı yeniden tesis etme amacındadır (ya da yapısındadır).]

Akışı (evrimi, PE celbini) gündelik yaşam içinde “hareket” olarak da niteleyebiliriz; hareket eden ilerler, PE ile kontağa geçer.

Bu gerçek çok farklı platformlarda, ortak şekilde doğrulanmış bir görüştür. Birkaç örnek sıralayayım.

Felsefi açıdan: "Hayatın gerçek amacı bilgi değil, eylemdir." - Thomas Henry Huxley

Dinsel açıdan:
Ayet: İnşirah 7 “Şu halde boş kaldığın zaman, durmaksızın yorulmaya devam et.”
Hadis: Buharî, Rikak 3 "Vaktini boş geçirme."
"Allah boş oturanı sevmez."3

İnternet hacker’leri açısından: "Have fun in cyberspace and meat space"4

Majikal açıdan: Majikal çalışmanı (mikrokozmos/astral eylemini), hayatta (makrokozmosta) eylemle destekle.

NE ise -fırsatını yakaladığında- anılan ortamı -kişi ilerleyemesin, bölünmüş ortam sürsün, kendi frekansları yaygın frekans olarak kalsın diye- engeller… kişiyi hayattan -aslında akıştan- koparır. Ne de olsa o da -kendi gerçekleri ile yani bölerek- var olmaya çalışmaktadır.

Sözün özü, sorununuzun nedeni bir şekilde (bir diğerinden çok farklı olabilecek nedenler yüzünden) celp ettiğiniz NE’nin giderek sizi akıştan kopartmasıdır.

Akışa yeniden katılmak için uygulanacak metot şıklar halinde aşağıdaki gibi özetlenebilir.

1- Akışa, öncelikle sorunları ya da sorunu DÜŞÜNMEMEK ile katılınacağına inanın. Sorunlar paylaşılarak azalmaz, artar.5

2- Önünüzde bir duvar olduğunu ve bu duvarı ancak zorlanarak aşacağınızı kabullenin.

3 - Kendinizi hazır hissettiğiniz bir gün kağıt kalem ile bir köşeye rahatça oturun ve adım adım ne yapmak İSTEMEDİĞİNİZİ korkusuzca düşünün, notlar alın. Ardından bunları minimize ederek sıralayın ve en kolayında (size akıl dışı, gereksiz, önemsiz, yapıcılık faktörü sıfır gibi görünenden) başlayın!

Yapılması istenmeyen en minik davranış:
el yıkamak,
yüz yıkamak,
bir bardak su veya meşrubat içmek,
kendine kahve pişirmek,
kapı önüne çıkmak,
yataktan kalkıp - pencereden bakıp - yine yatmak,
yataktan çıkılamıyorsa, sağdan sola dönmek,
evden çıkılamıyorsa pencereyi açıp başı dışarı uzatmak
da olabilir.

Zorluklarla yüzleşmek şart olduğu halde işin “üçkağıdı” (ya da mantığı) ÇOK, ÇOK, ÇOK KÜÇÜK ADIMLARDAN BAŞLAMAKTIR. Atılacak adımı çok küçültüp, VAZ GEÇMEDEN YİNELEMEK sistemin özünü teşkil etmektedir.

Davranışın aktivite yoğunluğu ne kadar düşükse, ifa etmek ve böylece NEyi yenmek o kadar kolaydır. Bu nedenle olağan ülküler, hedefler, planlar bir süreliğine unutulmalı; belirlenen minik hedef (davranış) KÜÇÜMSENMEDEN uygulanmalı ve giderek sıklaştırılmalıdır.

4 - Her aşama kaydedince eylemi biraz zorlaştırın.

Dozu arttırılmış davranış:
işe giderken kendine acıma ve/veya patrona/iş arkadaşına söylenme içeren düşünceler akla gelince başka şey düşünmeye atlayabilmek,
anneyi/anneanneyi telefonla arayıp hatır sormak,
ev alışverişine / sofra kurmaya / temizliğe yardım etmek,
oda toplamak,
PC başından BİR saat uzaklaşmak,
yemeği bir tabak fazla yemek,
yemeğin yarısını tabakta bırakmak
benzeri davranışlar olabilir.

Mantık kavrandıysa kişi kolayca kendine özel bir “akışa katılma” metodu geliştirecektir.

Toparlayalım:
Hareket etmeyi başaramayan başarıyı elde edemez.
İlk başarı, hareket etmeyi başarmaktır.
İlk hareket etme başarısı ancak ÇOK-ÇOK küçük hareketlerle elde edilir.
Plan, çok küçük davranışı sürekli yinelemek ve başarı elde edince ölçüyü biraz arttırmaktır.

Görüldüğü yansıtılan metot enstrüman çalmak, bedeni esnetmek, okuma öğrenmek benzeri “beyinde değişik çalışma prosesleri yaratmak” yöntemi ile aynıdır. Eğer bu yöntem ile insanoğlu piyano çalmayı, iki tekerlerli bir araç üzerinde devrilmeden gidebilmeyi, farklı bir lisanda konuşmayı BİLE becerbiliyorsa, geçici duraksamaları aşmasının da mümkün olduğunu görebilir.

[1] The National Center for Biotechnology Information.

[2] Beyin bir nedenden (örneğin bir hastalıktan) dolayı ruh durumunu negative etmemekte; celp edilen vibrasyonlar beyinde belli bir davranış modelini yaratmaktadır. Belirleyici olan beyindeki bir hastalık (yani beyin) değil, bir EM dalga boyudur.

[3] Ayet ya da hadis değil, özlüsözdür.

[4] İnternet hackerlearı ile ilgili Who Am I? adlı filmdeki baş korsan Mr. X’in aşağıdaki sözlerinden alıntıdır:
There are three rules:
1 - No system is safe.
2 - Aim for the impossible.
3 - Have fun in cyberspace and meat space.

[5] Bu yaklaşım, NE içindeki bir kişiyi felakete bile götürebilecek kapasitede kötülük taşımaktadır. Konuştukça düşünülür, düşünüldükçe üretilen fotonlar negatif thought form’u (hatalı düşünce kalıbını) aktif tutar... hatta güçlendirir.


ANA SAYFA    |    Sorular    |    Astroloji    |    Kuantum    |    Makaleler    |    Filmlerimiz    |    İletişim

Dizayn: JANUS722.com    |    © 2015 -