722 Sistemi Majikal Eğitim
Pozitif Enerji Eğitimi
Astroloji Eğitimi
DANIŞMANLIK
SİTEYE ÜYE OLUN
Güncellemeleri hemen haber alın,
üyelere özel sayfalara girin.
ÜYE GİRİŞİ

BU SAYFAYI PAYLAŞIN! >>

Pozitif Enerji Eğitimi Alın | Eğitimin Programını İnceleyin

JANUS'A SORUNUZU İLETİN!

POZİTİF ve NEGATİF ENERJİ

SORULAR ANA SAYFA | Maji | Astroloji | Fal / Tarot | Kuantum | Ezoterizm | Müslümanlık | Pozitif/Negatif Enerji | Reenkarnasyon/Ölüm Ötesi
İlişkiler | Özel İlişkiler | İş Hayatı | Janus

TÜM POZİTİF ve NEGATİF ENERJİ SORULARI
11 Ekim 2019
Isleri Düzeltmek

Merhaba Janus, gerek maddi anlamda gerekse sosyal anlamda islerim hep ters gitti. Ne çok param oldu ne de harika sosyal iliskilerim. Sans hiç gelmedi. Bu sebeple ki maneviyatim git gide azaldi ve kati maddeci birine dönüsüverdim. Sitenizi yaklasik 3-4 ay önce kesfettim ve hayranlik ile okudum. Bunlara inanmak istesem de maddece bir yanim asla ikna olmadi. Suan maddi manevi sosyal açidan gerçekten de battim denebilir. Pozitif düsünce, kuantum hepsini denedim ama olmadi. Sizden bir çare bekliyorum ama öyle böyle degil. Lütfen yardimci olun.

YANIT

“Bu yaşam akla gelmeyecek güzellikte, keyifli ve kolay şekilde yaşanabilir… ancak öncelikle kişi kendini gömdüğü mezardan çıkmayı başarmalıdır” diyerek başlayalım…

Ve "Bu noktaya nasıl bir anda gelmedinizse, değişmek için de bir zaman vermeniz gerekir" diyerek devam edelim. Aslında kader mili saniyede değişir, ancak beyindeki negatif kalıplar bu enerjinin üretilmesine engeldir. Değişimi elde etmek adına sabırlı olmak şarttır.

“Hayat” olarak isimlendirilen süreç kadar, “ölüm ötesi” şeklinde kabul edilen farklı ortam da, iç içe geçmiş milyarlarca alanından birbirine uygun olanların rezonansı ile var olan bir fazdır. Hangi alanlarla senkronize olunacağına sadece “hayata bakış şekli” biçiminde adlandırılacak olan bilinç meydana getirir. Bilinç ise beyinde çakmakta olan nöronların elektriği ile meydana gelmiş bir alandır. Fizik bir alandır bu, BU YÜZDEN kendi frekansına uygun alanlarla senkronize olmaktadır. Bu konuda doğrudan olmasa da dolaylı bilgiyi bu yanıtımdan edinebilirsiniz.

Senkronzie olunan alan ise pozitif de olabilir, negatif de!..

Yani kaderi meydana getiren ataerkinin empoze ettiği gibi eli yıldırımı, ceza/ödül dağıtan despot (hatta kimi zaman zalim) bir tanrı değildir. Bu tanrı modelinin (ne acıdır ki Müslümanlığa bile pop kültür eliyle sızdırılmıştır) çıkış noktası Yahudiliğin tek tanrısı Yahveh’in Tevrat’taki tanımıdır. Özetle kader, kişisel şekilde -seçimlerle- var edilir. (Söz konusu kişisel seçimin varlığı ve kesin belirleyici olması dinsel ortamda “Şeytan’a aldanma” uyarılarının varlığı ile izlenebilir.)

Alınan hatalı kararlar kadar, negatif düşünce sistemi yüzünden senkronize olunan negatif alanlar, süperpozisyondan olumsuz olasılıkları çöktürecek, bu olasılıkları kişi şanssızlık biçiminde yaşayacaktır. Oysa şanssızlık sanılan söz konusu durumlar, bireyin kendi beyin elektriği tarafından dokunmuş bir silsilenin sonucudurlar. Farklı bir söyleyişle, kişi hatalı düşünce modellerini benimsemişse (ya da bu modeller ona benimsetilmişse) zaman içinde çevresine duvarlar örecek ve kendini kat-kat mahzenlere hapsedecektir.

İyi haber odur ki bu mahzenlerin her birinin bir kapısı, her kapının bir kilidi ve her kilidin üzerinde bir anahtar vardır. Yani kurtuluş için uzanıp kilidi çevirmekten ve kapıyı açmaktan başka da yapılacak şey yoktur. Her kapı açılışında içeri gün ışığı (pozitif enerji, tanrı ile kontak) dolacak, kader giderek rafine olacaktır.

Bu mantığı anladıysak ikinci level’a geçelim ve kapıların nasıl açılacağına odaklanalım.

Kapılar madem ki birer negatif tavır/huy/yapı/özellik vb. nedeni ile kapanmıştır, madem ki tanrısal ilhamdan (veya derin ve kesin pozitif evren yapısından) hatalı düşünce biçimleri ile uzaklaşılmıştır, o zaman bu negatif tavır/huy/yapı/özellik vb.u elimine etmekten, bunları kimlikten atmaktan ve yerine yenilerini eklemekten başka yapılacak şey yoktur.

En yüzeysel konulardan başlayarak somut birkaç örnek verelim.

Diyelim:

- Üst katta sürekli koşuşan çocukları olan bir komşu var ve bu durum kişiye NE celp ettiriyor. Bu sesi duymamayı başarabilmek (örneğin evde kapalı çocukların enerjilerini hissetmek ve onlara hak vermek) bir kapıyı açacaktır.

- İş yerinde geçinilmesi zor bir patron ya da iş arkadaşı var, sürekli sorun yaratmakta ve bu durum kişiye NE celp ettiriyor. Duruma göre ya onu hoş görecek yerler bulup, haklı olduğu yanlara odaklanarak öfkeyi/korkuyu sıfırlamak, ya da sakin olup öfkelenmeden ilişkiyi soğutmaya çalışmak veya onunla dost olmayı becermek bir kapıyı açacaktır.

- Geçimsiz bir sevgili var ve yaşanan sürtüşmeler kişiye NE celp ettiriyor. Sevgiliyi ya olduğu kabul etmek, ya da hemen ayrılmak bir kapıyı açacaktır.

Örnekler çoğaltılabilir.

Size özel konuşmam gerekirse şunları söyleyebilirim: Aşk hayatı kadar, iş hayatında da belli bir konuya (örneğin kar realizasyonuna) aşırı önem verilmişse, bu alan yaşamın diğer alanlarına ilgiyi gölgeleyecek kadar güçlü ise, söz konusu yaklaşım KESİNLİKLE bir de yitirme (ya da elde edememe) kaygısı (hatta korkusu) yaratır. Nerede bir aşırılık veya dengesizlik varsa, orada NE, böylece de kayıp yaşanacağından kuşku duyulmamaldır. Bir şeyi fazla istemek, onu elde edememenin en kolay yoludur.

Biraz daha basitleştirmek gerekirse kişiyi “yiyen” bir düşünceyi (thought form'u) beyinde GERÇEKTEN, STRESE GİRMEDEN, YÜREKTEN dağıtmak bir kapıyı açacaktır. Kapıları açmadan kaderi rafine etmeye imkan yoktur. Korkuların, öfkelerin SAKİNLİKLE aşılması ve RAHAT bir beyin süredurumuna erişilmesi bir kapıyı kesin şekilde açar ve kişi çok kısa zamanda kaderindeki pozitif gelişmeye tanık olur. Sözü edilen sonuç, bir fizik denklemle bile açıklanabilecek kesinliktedir. Eğer geri dönüş olmazsa kapı açılamamış demektir.

[Bireyler söz ettiğim tavırları sergilemekte zorlanmaktaysalar kişinin kendi kendine, kendi beyin elektriğine (huyuna/karakterine) uygulayacağı majikal çalışmalar bir ek destek şeklinde kullanılabilirler.]

İlk adımı atmak adına pratik öneride bulunmamı isterseniz RAHAT ve ŞEN olduğunuz bir gün iç dünyanızı acımasızca, korkusuzca gözden geçirin ve size “dert olan” düşünceleri (genelde bu konularda kendinizi haklı görmektesinizdir; ayrıca haklılığınız konusunda kendi kendinize içsel konferanslar vermekte bile olabilirsiniz) not edin.

Yine size özel bir yorum yapayım: Sizin beyninizde engelleyici düşünce, ticari başarının önemi, maddesel kazancın vazgeçilmezliği/gerekliliği, kişinin ancak kafasındaki belli bir modele ulaşınca mutlu olabileceği benzeri bir kalıp olabilir. Bu yüzden şu andaki, bazı şeyleri yitirmiş durumunuzdaki ortamı kabullenmek, bir rahatlamak, bu beğenmediğiniz ortamdaki güzellikleri (kesinlikle vardır) fark etmek, onlara kanalize olmak ve önceki hedeflerinize bir süreliğine önem vermemek beyin elektriğinizi rahatlatacağı için en azından yıkıcı NE celbini engelleyecektir. İçinde olduğunuz şartlara adaptasyon, ileriye (arzulara) doğru açılan yolu gizleyen kapıyı açmanın en kesin metodudur.

Ardından listenin en altına en erişilmez sandığınız arzunuzu ekleyin… Çekinmeyin, yazın. (Söz edilen arzu, size unutmanızı önerdiğim hedef bile olabilir.) Kuantum uzayında yasak, yanlış, ayıp yoktur. Beyinde pozitif elektrik varsa hedeflenen her ülkü ve düş doğrudur… ve gerçekleşecektir. Açmayı başaracağınız son kapının gerisinde tam da o sizi beklemektedir. Bu arzuyu imkansız sanma hatasına düşmeyin. Bilimsel olarak ortaya konduğu gibi süperpozisyon olasılıkları üç milyona yakın sayıdadır. Parçacık fizikçileri arasında “Yanımdan geçen şu kişi bir olasılıkta, kuantum ortamında Her Şeyin Teorisi’ni1 bulmuş kişi olabilir” şeklinde bir espri de vardır.

Sonunda listedeki sorunların en basit ve kolayından başlayarak İSTEMEDİĞİNİZ işi yapmak, ya da aşırı önem verdiğiniz düşünceyi/isteği bir süreliğine silmek adına davranın. Bu tavır bir kapının anahtarına dokunmak anlamındadır. Bunları başarabildiğinizde kilit çevrilmiş ve kapı açılmıştır.

Bu aşamada dikkat edilmesi gerekli nokta eylem sırasında KESİNLİKLE strese girmemektir. Süreçte uyanacak tüm olumsuz hisler anahtarı elinizdeki kilidi sıkıştıracaktır.

Kendinizi, sorunuzdaki kadar yüreklilikle irdeleyebilmeniz için sizi kutlamama izin verin. Bunun anlamı sorunları fark etmiş, izleyebilmiş, görebilmiş, bu bilince/uyanıklığa ulaşabilmiş olmaktır. Söz ettiğim “ulaşma” sadece korku bir anlamda yenilirse elde edilir. Korkunun bir ölçüde yenilmesi ise yolun yarısından fazlasını aldığınızın kanıtıdır.

Ayrıca sitemiz hakkında yaptığınız onurlandırıcı yorum adına hepimizden size teşekkürler...DİP NOTLAR

[1] Kuantum mekaniğinde bir açık nokta vardır: O da gravitenin (kütle çekiminin) kuantum denklemlerinde yer alamamasıdır. Yer alamama nedeni ise graviteyi meydana getiren (kütleçekim kuvvetini ileten) parçacığın (graviton'un) bir türlü bulunamıyor olmasıdır. Her Şeyin Teorisi, kuantum denklemlerine graviteyi de yerleştirmeyi başaran teoridir.


ANA SAYFA    |    Sorular    |    Astroloji    |    Kuantum    |    Ezoterizm    |    Filmlerimiz    |    İletişim

Dizayn: JANUS722.com    |    © 2015 -