722 Sistemi Majikal Eğitim
Pozitif Enerji Eğitimi
Astroloji Eğitimi
DANIŞMANLIK
SİTEYE ÜYE OLUN
Güncellemeleri hemen haber alın,
üyelere özel sayfalara girin.
ÜYE GİRİŞİ

BU SAYFAYI PAYLAŞIN! >>

Majikal Eğitim Alın | Eğitimin Programını İnceleyin

JANUS'A SORUNUZU İLETİN!

FAL, TAROT, KEHANET

SORULAR ANA SAYFA
Maji | Pozitif/Negatif Enerji | Kuantum ve Bilim | Ezoterizm | Ruhsal Sorunlar | Reenkarnasyon/Ölüm Ötesi | Astroloji | Fal/Tarot
Müslümanlık | Çeşitli İnançlar | Yaşam ve İlişkiler | Özel İlişkiler | Janus

TÜM FAL, TAROT, KEHANET SORULARI
15 Ocak 2020
Tarot baktirdim hayatimda ilk kez sok eden seyler söyledi

Yakin bir dostum bana geçenlerde Tarot bakti kendisi rica etti bunu bana 5 kart sectirdi ,da vinci tarotmus destesi ve deste ona gelmis o onu almamis, sorum sudur janus kisisel detaylarimi , sorunlarimi nasil bu kadar nokta atisiyla bilebildi ve o sirada benim hislerim ve onun aurasi çok degisti..ilginç bir fenomendi.. bu konuda yorumun ne ?

YANIT

Merhaba sevgili arkadaşım.

Tarot baktırdığınız anda artık evreni Tarot yorumunda söylenenlere paralel şekilde var etmek adına çoktan karara varmış ve yola çıkmışsınızdır. Eğer söylenecek olanlar sizi ilgilendirmese, böyle bir işe girişmezsiniz. Söyleneceklere inanılmasa da, örneğin söylenecek şeylerin boş olduğu düşüncesini kanıtlamak için Tarot baktırılsa da, işin içinde olaya yönelik reddedilemez bir beyinsel bağlantı vardır. Bu bağlantı, söylenen sözler beyindeki (nörobiyolojinin nedenselliğini bulamadığı) uzun vade anılara rastlantısal şekilde bile dokunursa, evreninizi -hatta geçmişinizi- bu yönde var etmeye başlarsınız. İnanılması çok zordur, ama gelecek, geçmiş kadar hazırdır; ve de geçmiş değişikliğe uğratılabilecek kadar süperpozisyon halindedir. (Bu konuda detaylı bilgi edinmek için GEÇMİŞ VE GELECEK ŞU AN VARDIR adlı yazımı okuyabilirsiniz.) Bu -kabullenilmesi gerçekten zor- durum sonucunda yapılan araştırmalarla aslında mesafenin de olmadığı; dahası her şeyin bir illüzyon olduğu noktasına gelinmiştir. (Bu konuda detaylı bilgi edinmek için EVREN BİR İLLÜZYON MUDUR? adlı yazımı okuyabilirsiniz.)

Hepimizin var olmadığı, sadece birer yansıma olduğumuz düşüncesi kimilerine dehşet verici gelir. Oysa biraz iyimser bakış ile bu durumun aslında bize geleceği canımızın istediği gibi var edebileceğimiz şansını verdiğini görebiliriz. Bir diğer deyişle bu sanallık durumumuzun olması, bize bazı üstünlükler vermektedir. Madem ki gerçeklik aslında sandığımız gibi değildir, o zaman onu -yapabileceğimize ihtimal bile vermediğimiz şekilde- değiştirebilmemiz de mümkün demektir. Çünkü bunların tümü aynı teorinin farklı parçalarıdır.

Falcı adlı kimseler, FAL ve FALCILAR adlı yazıda anlattığım gibi, aslında süperpozisyondaki geçmiş ve geleceğin sizin tarafınızdan seçilerek realize edilmiş olanı üzerinde geri ve ileri hareket edebilen insanlardır. Ancak buna rağmen size aktarılacak görümler gerçekten sizin seçiminiz olan geçmiş ve gelecek olsa bile, onlara inanmadığınız anda onları değiştirmiş olursunuz.

Bu yüzden bize göre fal baktırmak biraz tehlikeli bir iştir. Var olan -inançsızlık nedeni ile- bozulabilir; var olmayan, inanç nedeni ile var edilebilir. Yani falcının sözleri doğru ise inanmayarak, falcının sözleri yanlış ise inanarak, gereksiz yere, var olan kaderinizi değiştiriyor olabilirsiniz.

Bunları da bir kenara bırakalım: Tarot kartları gerçekten spiritüel değere sahip değillerdir ki bunlar bazı sırlar versinler. Tarot kartları, asillerin eğlencesi olan bir oyunun kartlarıdırlar ve görüntülerin en küçük bir spiritüel değeri/içeriği yoktur. Oyun kartına derinlik yükleyen üç -kusura bakmayın sözüm için- “uyanık” Kabalisttir. Yani kartların temeli -tıpkı Hermetizm gibi- bütünü ile Yahudilik, yani ataerkil inançlar ve hayata bakış açıları ile yüklüdür.

Söz ettiğim yükleme zaten “kart yorumları” adlı kitaplarla “bangır bangır” beyinlere yüklenmektedir. İşin garibi kimsenin aklına da “E, kart resimleri bu denli bilinci geleceğe gıdıklayıcı ise, yorumlar ne iş?” demek gelmez. Bu yüzden Tarot bakan falcının yorumu -her ne kadar iyi niyetli olsa da- kaçınılmaz olarak bu yönde olacaktır.

Söz ettiğim nedenler yüzünden derim ki: Tarot açtırmak yerine bakla falı baktırın… daha güvenli… en azından Yahudilikle ilgisiz, yani özgün, bizlere (ülkemiz insanına) özgü.

Bir zamanlar bizleri de etkisi almayı başarmış bu Tarot, hatta Hermetizm modasına bakıyor, dünyayı yöneten gizli Yahudi lobilerinin gerçekten var olduğundan ben bile kuşkulanmaya başlıyorum. :) Şaka yapıyorum tabi ki… :D Neydi gerçek? Gizli lobi var dersen olur, yok dersen yok olur. Bu kadar basittir yaşamak.

Ayrıca (seni tenzih ederim arkadaşım) insanların bu Tarot adlı palavra kartlara düşkünlüğünden öyle gına geldi ki, bu konuda seneler önce yazdığım bir kitabı -free e-kitap- olarak siteden dağıtmayı düşünüyorum. Arkadaşlarla aramızdaki “yayınevine götür, hayır free dağıtacağım” çarpışmasını bakalım kim kazanacak? Kitapta; Tarot kartlarında yer alan “pek-pek değerli şekiller, gizemli semboller, gizli mesajlarla yüklü” diye servis edilen resimlerin nereden türediği, gerçek halleri, kartların nasıl ve kimler tarafından değiştirildiği kanıtlarla yer almakta…

ANA SAYFA    |    Sorular    |    Astroloji    |    Kuantum    |    Ezoterizm    |    Filmlerimiz    |    İletişim

Dizayn: JANUS722.com    |    © 2015 -