722 Sistemi Majikal Eğitim
Pozitif Enerji Eğitimi
Astroloji Eğitimi
DANIŞMANLIK
SİTEYE ÜYE OLUN
Güncellemeleri hemen haber alın,
üyelere özel sayfalara girin.
ÜYE GİRİŞİ

BU SAYFAYI PAYLAŞIN! >>

Majikal Eğitim Alın | Eğitimin Programını İnceleyin

JANUS'A SORUNUZU İLETİN!

FAL, TAROT, KEHANET

SORULAR ANA SAYFA
Maji | Pozitif/Negatif Enerji | Kuantum ve Bilim | Ezoterizm | Ruhsal Sorunlar | Reenkarnasyon/Ölüm Ötesi/Rüyalar | Astroloji | Fal/Tarot
Müslümanlık | Çeşitli İnançlar | Yaşam ve İlişkiler | Özel İlişkiler | Janus

TÜM FAL, TAROT, KEHANET SORULARI
13 Mart 2020
Tavsiye edebileceginiz bir kaynak (fal konusunda)

Merhabalar;

Keske bir firsat olsa da size güzel bir kahve demlesem karsilikli muhabbet etsek. Mistik konularla ilgilenip mütevazi olabilen kisi pek yok etrafimda. Epey keyifli olacagina eminim.

Neyse ezoterizmin tüm inanislarin temelinde olduguna inaniyorum. Ergün Candan'in Gizemli Sirlar Ögretisi'ni lisede okudum ve sonra bu tip konularla ilgilenmeye basladim. Biraz popülist kaygilar güdülerek kaleme alindiklarina eminim ama önümde bambaska bir yol açti. Sonrasinda Carl Gustav Jung'u kesfettim ve tarot kartlarinin sembolleri gizlemek amaciyla ortaya çiktigini ögrendim ve tarot kartlarina sardim. Etrafimdaki çogu kisi beni falci baci statüsüne indirmeye çalisiyorlar ama ben cidden sembollerin izini sürmek istiyorum. Sürekli fal talebiyle gelenlere gicik oluyorum :) Siz de tarot kartlarini çok sevmiyorsunuz bildigim kadariyla. Ataerkil düzenin bir yansimasi olarak görüyorsunuz. Sizin tavsiye edebileceginiz bir kaynak varsa ögrenmek isterim.

Simdiden tesekkürler.

YANIT

Uzunca bir süredir fal konusu ile aramıza mesafe koyduk. (Bu kararımızın nedenleri adına Fal ve Falcılar adlı yazımı okuyabilirsiniz.) Ancak Tarot falına yakın olmamamın nedenleri farklı. Fakat hemen altını altını çizeyim: Ben dahil kimsenin görüşü ile kendi kararlarınızı kolay değiştirmeyin. Bize sakıncalı görünen bir konu, sizin evriminizde gerekli bir etmen olabilir. Sözümüzü bir kez daha yineleyeyim: “İnsanlar rahat bırakıldıklarında kendilerine neyin gerekli olduğunu sezecek yeteneğe sahiptirler.”

Tarot’ın ezoterik sırlar barındırdığı bize göre gerçeği yansıtan bir söz değildir. Bu şaiyanın yayılma nedeni üç kişidir ve asıl kalıcı etki Kabalist Waite’ın çabaları ile meydana gelmiştir. Kullanılan kartların tümünün ana hatları zaten onun çizdirdiği kartlardır. Doğrudur, o da majör arkanalarda Marsilya tarotundan etkilenmiştir, ama minör arkanaları en baştan sadece kendi ve Coleman görüşüne göre yaratmıştır.

Tutumunun nedeni ise Kabalistlik gerçekleri yaygınlaştırmaktır. Bu eğilimi fark etmeden, yani art niyetle değil (sadece doğru bildiğini yaparak) ifa etse de fark etmez, yaratılan hasar değişmez; çünkü bize göre Kabalzim özde ciddi yanılgılar (NE celp edici davranışlara yönlendirme) taşımaktadır. (Bu konuda bir araştırma kitabım var. Kitap yayınlamaya sıcak bakmadığım için bir kenarda duruyor. Site sahibi dostum ile -kendisi yayınlanmasından yana olduğu için- aramızda ciddi sürtüşmeye neden oluyor. Sanırım Kabala'ya çok kızdığım bir gün, ücretsiz e-kitap olarak siteye yükleteceğim. )

Doğrudur, az önce söylediğim gibi Waite da major arkanayı Marsilya tarotundan -değiştirerek- almıştır; ama Marsilya tarotunun aslı da asillerin oyun kartları, yani içerikte hiçbir ezoterik bilgi içermeyen, çokluk kendi güçlerini sergilemek adına çizilmiş olan oyun kartlarıdır.

Kitabımda vurguladığım gibi, öncel ve kayıp bir deste olduğu hakkında bazı kanılarım da vardır. Bu kanılarımı güçlendirmek adına birçok gerçeği de aktarmaktayım. Bence söz edilen kayıp deste bütünü ile paganist, yani ataerkil Kabalizm ile ilgisiz yapıdadır… bu yüzden yok edilmiş olabilir.

Neden Kabalizme karşıyız? (Kabalistler hakkında düşüncemiz için Açıklamalar linkindeki "Temel İnançlarımız" başlığı altında yer alan “Kabalist majisyenler hakkında” bölmünü okuyabilirsiniz.) Karşıyız; çünkü Kabalizm bütünü ile Tevrat kaynaklıdır. Yani Tevrat’ı kaleme alan enerji ya da kafa yapısından türemiş bir metottur.

İşi basitleştireyim: Tevrat’ın -tek tanrı ve yaratıcı olduğunu öne süren tanrısı- kendini savaşçı olarak tanıtan, bizim (insan adlı yaşam formlarının) bile -kullanıldığında bela yarattığını fark ettiği- negatif jargon ile konuşan (lanetler ve küfürler eden, insanları sevmediğini, küçümsediğini sürekli yineleyen, kitabın neredeyse yarısında onlara verdiği cezaları anlatan, diğer yarısında yaptığı yıkımlardan söz eden) bir kimliktir. Ayrıca yaratıcı olmadığı, yani o yaratma dediği sürece başlamadan bazı şeylerin zaten var olduğu (bize göre öncel evren) hakkında kendi kitabında ipuçları vardır; bunlar çağdaş araştırmacılarla ortaya çıkartılmıştır. Hepsinin ötesinde bize göre bölmek NE (acı) yaratır, o ise yaratma dediği şeyi bölerek yaptığını açıkça ifade etmektedir. Gök ve yeri bölerek başlamıştır yaratmaya.

[Oysa Müslümanlık tek tanrısı Allah, bunun tam tersi yönde eğilim ve davranış içindedir. O yer ve gökü birleştirdiğini söylemektedir (41:11). (Bizler, adımız paganist olsa da, zaten aynı şeyi söylüyor, onurlandırıyor, ya da bunun hayrına inanıyoruz.) Bu gibi zıtlıklara dayanarak Allah ve Yahveh’in farklı güçler olduğu açıktır bence.]

Sorunuza geleyim: Kartlar kullanılmazsa fala ne ile bakılır? Önerim fala bakmamanız, geleceği kendi tutumunuzla yarattığınız için tutumunuza bakmanız gerektiği olacaktır. Ancak eğer fal, Özel Görelilik yasasına dayalı bir teoriye göre hazır olan geçmiş ve gelecek somunu üzerinde gezebilme kapasitesi ise, bu yeteneğe sahip kişiler kendi seçimleri olan HER ŞEY İLE (baklayı yere atarak bile) söz edilen yolculuğa çıkabilirler.

Basitleştireyim sözlerimi: Bir torba bakla alın, diyelim küçük baklaların olumsuzluk, büyük baklaların olumluluk, orta boy baklaların yanıtsızlık simgelediğine İNANIN. Ardından sorunuzu sorun ve elinizi torbaya daldırıp bir bakla çekin. Baklanın yapısı size aradığınız yanıtı verecektir. BU yöntemi kullanmakla ataerkil sembollere bakarak beyninizi onlara almış olmayacak; yerine, baklacık gibi insan dostu, sağlık verici, doğadan gelen bir güzelliğe bakmış olacaksınız. ;-)

Düşüncelerimi bildiğinize göre, beni izliyorsunuz... Çok teşekkürler! Öğrencilerimle tanışmayı ben de istiyorum ve bu tarih giderek yaklaşıyor. İlk adımı Danışmanlık kapsamında atmayı düşünüyoruz. Bu konuda -ağır ilerlese de- hazırlıklarımız var. Kahveyi ofiste içersiniz. Korkarım ki size eşlik edemeyeceğim; çünkü kahve içmem. Hem siz zahmet etmeyin, yardımcı arkadaşımız güzel Türk kahvesi yapıyor (öyle diyorlar), ondan rica ederiz. :) Onurlandırıcı sözler için ek teşekkürler...

ANA SAYFA    |    Sorular    |    Astroloji    |    Kuantum    |    Ezoterizm    |    Filmlerimiz    |    İletişim

Dizayn: JANUS722.com    |    © 2015 -