722 Sistemi Majikal Eğitim
Pozitif Enerji Eğitimi
Astroloji Eğitimi
DANIŞMANLIK
SİTEYE ÜYE OLUN
Güncellemeleri hemen haber alın,
üyelere özel sayfalara girin.
ÜYE GİRİŞİ

BU SAYFAYI PAYLAŞIN! >>

Majikal Eğitim Alın | Eğitimin Programını İnceleyin

JANUS'A SORUNUZU İLETİN!

YAŞAM ve İLİŞKİLER

SORULAR ANA SAYFA | TÜM YAŞAM ve İLİŞKİLER SORULARI

Maji | Pozitif/Negatif Enerji | Kuantum ve Bilim | Ezoterizm | Ruhsal Sorunlar | Reenkarnasyon/Ölüm Ötesi/Rüyalar | Astroloji | Fal/Tarot
Müslümanlık | Farklı İnançlar | Yaşam ve İlişkiler | Özel İlişkiler | Janus

SON EKLENEN SORU        |        TÜM SORULAR        |        JANUS'A SORUNUZU İLETİN!        |        ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

11 Kasım 2020
Ekşi Sözlük

: Merhaba Janus. Ben çok uzun yillardir eksisözlükte yaziyorum. Senin siteni ise bir senedir takip ediyorum ve bence ekside yazmanin vaktinin çoktan gelip geçiyor olmakta oldugunu görüyorum. Bunu düsünmemin birkaç nedeni var. Öncelikle çok farkli bakis açilarina sahip olman sözlük için seni harika bir yazar adayi yapar! Ikincisi eksi'de ezoterizm konulu basliklardaki bilgi kirliligi. Hem geçmiste yasadiklarin, hem bilgi birikimin, hem de çikartmak istedigin kitabin için eksi sana güzel bir esik olabilir. Ve insanlara daha fazla faydan dokunabilir. Tek sikinti eksinin yogun negative ortami olmasi:) her neyse, size çok güzel günler diliyorum, Lütfen aramiza katilin.

YANIT

Merhaba comrade!

Neden mi bu giriş?

Şu yüzden: Ben uzun denebilecek bir süre önce yazardım. :)

Üstelik sevilen biriydim, sayfamdaki yorumların %80inden fazlası çok olumludur, sıcaktır. (Mesaj atarsanız nickimi verebilirim.)

Orada güncel olaylar kadar, okült hakkında da yazardım. Sitemizde (janus722de) hala beni izleyen arkadaşlar vardır. Bazıları öğrencim olmuşlardır, bazıları önce öğrencim, sonra reelde arkadaşım… Kim olduklarını bilemesem de Seni özlüyoruz... Geri dön. ve Önceki yazı arşivinize ulaşmam mümkün mü? soruları yazarların hakkımdaki gönül okşayıcı sorularıdır.

Ayrıca Sözlüğe bir açıdan borçlu olduğumu rahatça söyleyebilirim: Sitemizdeki Sorular sayfası sözlükteki bu yöndeki eylemlerimin olumlu geri dönüşü sonucu açıldı.

Ayrılma nedenim ise zamansızlıktı. Biraz açayım konuyu…

Janus722yi küçük bir kitleye ulaşmak adına açtık. Hedefimiz günlük 250 ziyaretçi sayısı idi. Kendi alanımız (hosting hizmeti) yoktu. Giderek bu sayı arttı, siteyi paralı server'a taşıdık; popüler website hitleri ile karşılaştırılınca gülünç bir rakam olsa da, hitler bizi aştı. Sonra Sorular linki açıldı; Danışmanlık vermeye başladım… Bunlara ek olarak kendi araştırmalarımız vardı…

Ve beynim kilitlenmeye koyuldu.

Artık Sözlük -orada da sürekli makale tarzında yazdığım ve sürekli yazdığım- için işleri aksatmaktaydı. Açıkçası, orası bir anlamda bize ait olmadığı için daha dikkatle yazıyordum. (Bizim sitede “Size uygun değilse ziyaret etmeyiniz” demek kolaydır; oysa farklı görüşten kişilere açık yerde yazarken böyle bir şans yoktur. Uluorta konuşmamaya, okuyanı germemeye özen göstermek gerekir.)

Lafı eğip bükmeyeceğim, Sorular linkinde amatör bir ruhla yazsam da :D, sitemiz profesyonel bir sitedir. Yani Sözlüğe verdiğim zaman yüzünden işimi aksatmaya başladım.

O zaman bir çözüm ürettim ve sözlük moderasyonuna (adminlere) mesaj attım. Durumu olduğu gibi anlattım: Zaten Sözlükte yıllardır "yazar" olduğumu, sürekli makale yazdığımı ve yazacağımı, ama artık zamanımın yetmediğini ve nickimi “janus722” olarak çevrilmesini, ya da janus722 olarak açtığım "çaylak" hesabının "yazar" statüsüne alınmasını istediğimi belirttim. Bu şartlarda yazmak siteyi tanıtmak anlamına geleceği için yine işimi yapıyor olacaktım.

Talebim red edildi.

Kesinlikle kırgın değilim. Bu adamlar -bildiğim kadarı ile, sosyal medya ile alakam olmadığı için yanılıyor olabilirim- sol görüşlü kişilere (ben sol görüşlü değilim) ağırlıklı olacakları güçlü bir ortam sunuyorlar. Ne yaptıklarını bilmeseler bu sonucu var edemezler. Yani talebime sıcak bakmadılarsa böyle olması gereklidir. Kararlarına lafta değil, özde saygı duyuyorum.

Zamanla kendi sitemizde ziyaretçi sayımız daha da arttı… yani işler de... Bu yüzden artık geri dönüş mümkün değil. Emekliliğimde (korkarım ki önümde uzun süre var, daha gencim :) ) dönmeyi düşünebilirim ama.

“Tek sikinti eksinin yogun negative ortami olmasi:)”
Bir açıdan haklı olabilirsiniz. Pozitif Enerjiyi öğrenmek adına beyinlerine yön vermeye çalışan öğrencilerime önerebileceğim bir yer değildir. Ancak hayat zorlu bir ortamdır. Çölde Jeep yarışıdır. Büyük ödülleri gözü pek yarışçılar kapabilirler. Şahane güzellikler genelde zorlu ortamların içindedir. Bu yüzden zorlu ortamlarla başa çıkmaya hazır olanlar o mecrada çok değerli şeylere (ödüllere) ulaşacak olabilirler. Örneğin bizler araştırmalarımızda (bilim konularından söz ediyorum) konu başlıklarını her zaman sözlük içerinden de aratırız. Çok güzel makalelere ulaştığımız olur.

Ayrıca tüm açıklığı ile söylüyorum: Arkadaşlarım güncel olayları SADECE Ekşi Sözlük başlıklarını kontrol ile takip ederler. Bilirsiniz; deprem olunca ilk sözlükte başlık açılır. :D

[Aylar önce, 8 Mayıs 2020'de verdiğim bir yanıtta bu konudan söz etmiştim: Savaslari nasil durdurabiliriz? (Paralel Evrenler) yanıtımdan alıntı: “Moderatör arkadaş (Mehmet Ali) gün içinde Ekşi Sözlük adlı sosyal medya sitesinde yüksek hit almış başlıkları kontrol ediyor. (Bu mecrada sosyo-politik gelişmeler seri şekilde ve -belli bir ana tandans olsa da- farklı görüşler bazında yer alıyor. Söz konusu siteyi haber almak adına seçme nedenimiz budur.) Başka HİÇ BİR sosyal platform ile ilgimiz yok.” ]

Dahası; moderatör ve editör arkadaş (Mali ve Yavuz) bazen bana -zevkimi bildikleri için- bazı linkler yolluyorlar, içerik her zaman beni nice komedyenin talk show’ından fazla güldürüyor. (Örnek sahibinden.com ve Beymen başlıkları.)

Sorunuz ve dileğiniz ile onurlandığımı söylememe gerek var mı? Sözlük yazarları zorlu adamlardır, kendimden bilirim. (Pozitif olan sosyal kimliğimdir; ne allahıncezası herif olduğumu çalışma arkadaşlarım ve özel hayatımdaki hanımlara bir sorun. :D ) Her zaman mutedil olmayan kişilerce desteklenmek farklı bir sevinç veriyor doğrusu. Eski bir yazar olduğumu bilmeden, aslımı-astarımı tanımadan, bana bu daveti yapmanız keyiflendirdi beni.

Çok teşekkürler!

Nezdinizde beni tanıyan, tanımayan, her görüşten yazara Selam…


ANA SAYFA    |    Sorular    |    Astroloji    |    Kuantum    |    Ezoterizm    |    Filmlerimiz    |    İletişim

Dizayn: JANUS722.com    |    © 2015 -