722 Sistemi Majikal Eğitim
Pozitif Enerji Eğitimi
Astroloji Eğitimi
DANIŞMANLIK
SİTEYE ÜYE OLUN
Güncellemeleri hemen haber alın,
üyelere özel sayfalara girin.
ÜYE GİRİŞİ

BU SAYFAYI PAYLAŞIN! >>

Majikal Eğitim Alın | Eğitimin Programını İnceleyin

JANUS'A SORUNUZU İLETİN!

MAJİ

SORULAR ANA SAYFA | TÜM MAJİ SORULARI

Maji | Pozitif/Negatif Enerji | Kuantum ve Bilim | Ezoterizm | Ruhsal Sorunlar | Reenkarnasyon/Ölüm Ötesi/Rüyalar | Astroloji | Fal/Tarot
Müslümanlık | Farklı İnançlar | Yaşam ve İlişkiler | Özel İlişkiler | Janus

SON EKLENEN SORU        |        TÜM SORULAR        |        JANUS'A SORUNUZU İLETİN!        |        ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

8 Şubat 2021
Sadaka, Kurban ve Maji

Sevgili Janus,

Aslinda iki sorum var:

Birincisi:

Sorunun basligi sadaka ama aslinda daha genis kapsamda bir sorum var. Biz bir dua etmeden önce bir dilek dileyeceksen birisine sadaka veririz. Bir nevi bir seyi kurban etmek gibi. Maji ile ilgili bazi filmlerde hep karsilastigim bir sey var, büyü yapmadan önce onun için bir bedel ödemek gibi bir eylem gerçeklestiriyorlar, kimi zaman kurban, kim zaman elini kesmek ..vb. Gerçek hayatta öyle midir bilmiyorum, ama aklimizla istedigimiz dalga fonksiyonunu çökertmek için destek alacagimiz kontaga böyle bir sey sunmanin mantigi nedir? Böyle bir sey var mi? Varsa fizik ve kuantum anlaminda bu sadaka verme, bir seyi kurban etme ..vb olayinin açiklamasini merak ediyorum.

Ikincisi:

Ben dua edip bir sey diledigimde duanin bitisinde gözümü kapattigimda bi çok defa net bir sekilde tek bir göz gördüm. Bu bir hayal mi yoksa okültizmde bir anlami var mi? Aslinda tv filmlerinde (çok film izliyorum sanirim :) ), müzik kliplerinde arada sirada gizlenen göz sembollerinin anlamini ve buna dair dogru bilgileri de merak etmiyor degilim. Arastirabilecegim bir kaynak var mi?

Çok Sevgiler

YANIT

Öğrencime merhaba!

Öğrencim olduğunuz için sizinle biraz daha rahat konuşmama izin vereceğinize inanıyorum; umarım sınırımı geçmem. Söylemem gerekir ki mesajınızda ciddi bir hata var, o da sadakayı kurban etme fiili ile eş görmeniz. Bu hata dilerim hayata bakışınızdan kaynaklanmıyordur, hatalı ama küçük bir beyin alanıdır. Bunca yıla varan deneyimime dayanarak ikincisinin gerçek olduğuna inanıyorum.

Dua öncesinde (farklı söyleyişlerle bir dilek dilemeden, Allah’a rica etmeden önce) sadaka verme nedeni evrenin derinlerinde yer alan, makrokozmosda yarısı var olabilen Ana Alan ile sempatizasyon kurma amacıdır. Ana Alan; Müslümanlıkta Allah, paganizmde Ana Tanrıça/Baba Tanrı, inançsızlar için derin pozitif kuantum alanıdır. Makro, oradan kopmuş -biraz romantik bir görüşle- “yetim kalmış” bir parçadır. Dinsel literatüre göre iyi insan onunca, bizlere göre PE celp edince, beyin elektriği o alan ile senkronize olacak frekansa gelir. Sadaka kesinlikle bir kurban değil, birine yardım ederek, birini sevindirerek Ana Alan’a uygun frekans yakalama çabasıdır. Frekansın senkronize olacak dalga boyunda olması için eylemin kesinlikle kurban değil, yardım olarak görülmesi ve dahası, bundan gerçek bir keyif alınması şarttır. Yardım etmek (bir diğerinin acısını hafifletmek), bölünen evreni yeniden yekpareleştirecek tutumlardandır. Kendinden olanı paylaşma, diğeri ile birlik sağlayacağı için iyilik olarak anılır ve birleştirici olduğu için doğru frekanstır.

“büyü yapmadan önce onun için bir bedel ödemek gibi bir eylem gerçekleştiriyorlar, kimi zaman kurban, kim zaman elini kesmek ..”
Bu kara büyüdür. Lütfen kurban hakkındaki yanıtlarımı aratıp okuyun, bir canlının yaşam hakkını elinden alarak sadece NE ile kontak kurarsınız. NE ile kontak bir anda başa yıldırım düşmesi şeklinde tezhür etmez; etkileri bambaşka alanlarda şanssızlıklar, kayıplar olarak doğar. Ayrıca kanda kesinlikle “can” adlı faktör yoktur.

Kurban kesmenin ezoterik anlami...

Kurban ve tehlikeleri

Kan ve Kurban

“ama aklimizla istedigimiz dalga fonksiyonunu çökertmek için destek alacagimiz kontaga böyle bir sey sunmanin mantigi nedir?”
Bizim teorilerimizi bina ettiğimiz kuantum yorumuna göre süperpozisyonda yer alan seçeneklerden birini bilinç seçer, edilen dalga fonksiyonu bilinç ile çöktürülür. Kurban hiç olmasa da, sadaka bile fazla etkin değil, bir destektir… tıpkı sizlere majikal eğitimde öğretilen bilgiler gibi… Giderek bunlara gerek duymayacaksınız. Uykusundan uyanıp, gördüğü kabus etkisini gidermek için maji yapıveren öğrencilerim vardır. Kurban olayını geçelim, sizden başka hiçbir pozitif odak majide size yardımcı olamaz… Yalnızsınız. Eğitimde aldığınız koltuk değneklerine dayanarak yeniden gücünü yitirmiş bacaklarınızla yürümeyi becerecek ve güçlenip koltuk değneklerini atacaksınız.

“kuantum anlaminda bu sadaka verme, bir seyi kurban etme ..vb olayinin açiklamasini merak ediyorum.”
Bir aday majisyen olarak kuantumla ilgilenmeniz ve sorunuza bu ortamdan yanıt aramanız beni mutlu etti. Umut veren öğrencilerdensiniz. Ancak sorunuzun yanıtı ETC’de… yani bilincin bir fizik alan olduğu teorilerine dayalı. Kurban ve sadaka, iki birbirine zıt frekansın alanlarını, beyin elektriğiniz ile eksite etme anlamındadır. Bu iki eylemden hangisi size daha sempatik geliyorsa, beyin elektriğiniz o frekanstadır ve benzer alanla senkronize olacak, celp ettiği enerji ile evrenini yaratacaktır. Kullanacağınız esmalar alanların kuvvet taşıyıcılarıdırlar. Onlarla kontak için onlara BENZEMEK gerekir. Hemen bir örnek: Müslümanlıkta Allah’ın adlarından olan Kerim, paganizmde Baba Tanrı’nın adıdır. Bu sözlerde bir çelişki yoktur; çünkü batılıların Müslümanlığa yönelik en sevdikleri suçlama olan “Müslümanlık Ay tapımından kaynaklanan pagan dindir” karalamasının doğru yanı ile ilgilidir. Bizlere göre Allah, 10.000 yıldır her inançta evrenin yaratıcısı olan Baba Tanrı’nın modernize edilmiş halidir. “Müslümanlık en modern dindir” sözlerinin asıl açılımı budur. Müslümanlık, Ay’daki (gerçek olan) kutsallığı reddetmemiş, onu onurlandırmakla kalmamış, geliştirmiştir, açıklamıştır. Kerim ile kontak kurmak ve içeriğinden yararlanmak için Allah, (ya da paganistseniz Baba Tanrı’ya) benzemeniz gerekir. Parayı sever şekilde değil (parayı sevmekte bir yanlış yoktur); öfke, para hırsı ve kaybetme korkusu dolu, paylaşmayı düşünmeden, bencilce para isteyen kişilerin bu esma ile yapacakları çalışma başarısız kalacaktır. Farklı bir örnek: Güzellik ve gençlik adına Vedud kullanan majisyen, mutlaka dostluk, arkadaşlık, uyum, kardeşlik gibi kavramlara bilincinde yer vermelidir; yoksa senkronizasyon oluşmaz, sonuç alınmaz.

“Ben dua edip bir sey diledigimde duanin bitisinde gözümü kapattigimda bi çok defa net bir sekilde tek bir göz gördüm.”
İstemesem de korkarım ki sizi yine üzeceğim: İnancımızda göz son derece tehlikeli bir işarettir. Bu yüzden mavi renkli nazar boncuğu hiçbir şeyi korumadığı gibi, NE celp eder. Göz, genelde üçgen içinde servis edilir; üçgen (ve 3 rakamı), evreni bölen alt Hava Tanrısının işaretidir. (Bir not düşeyim: Sanırım –gerçekten emin değilim- Masonlar benzer bir işaret kullanıyorlar. Sözlerim onlara eleştiri taşımamaktadır. Her sembol PE ile pozitive edilebilir. Ancak güçlü negatif sembolleri pozitive etmek için güçlü PEye gerek vardır. Bu yüzden olağan kişilerin -örneğim Masonik eğitim almamış kişilerin- bu gibi sembollerden uzak durması gerektiğini düşünüyorum.)

“Aslinda tv filmlerinde (çok film izliyorum sanirim :) ), müzik kliplerinde arada sirada gizlenen göz sembollerinin”
Yaşamınıza karışma hakkım olmasa da film olabildiğince az izlemenizi, müzikleri klipsiz izlemenizi önerebilir miyim? Bir rock, metal, death metal, alternative rock vb. hayranı olarak çok nadir olarak klip izlerim. Bırakın müzik sizde fononları ile kuantum alanları yaratsın; görsellikle (belki de müziğin anlamını hiç bilememiş bir sanat direktörü tarafından yaratılan klip ile) müziğin etkisini kirletmeyin.

Bir aprentis olarak meraklısınız; bu ortamdan heyecan duyuyorsunuz, anlıyorum… ama işin başında yere sıkı basın; sembolmüş, majikal şu-buymuş, gizemmiş, gizli bilgiymiş, güçlü yöntemmiş bir yana bırakın… sadece bilincinize ve fiziği güvenin. Ortaçağ’da insanların yetersiz bilgileri yüzünden hata dolu üretimlerine göz bile atmayın. Çağın insanı olun. Çok özel bir çağda doğduk… bunun değerini bilin… tadını çıkartın ve en önemlisi… bundan yararlanın.

Ben de size sevgimi yolluyorum. :)


ANA SAYFA    |    Sorular    |    Astroloji    |    Kuantum    |    Ezoterizm    |    Filmlerimiz    |    İletişim

Dizayn: JANUS722.com    |    © 2015 -