722 Sistemi Majikal Eğitim
Pozitif Enerji Eğitimi
Astroloji Eğitimi
DANIŞMANLIK
SİTEYE ÜYE OLUN
Güncellemeleri hemen haber alın,
üyelere özel sayfalara girin.
ÜYE GİRİŞİ

BU SAYFAYI PAYLAŞIN! >>

Majikal Eğitim Alın | Eğitimin Programını İnceleyin

JANUS'A SORUNUZU İLETİN!

MAJİ

SORULAR ANA SAYFA | TÜM MAJİ SORULARI

Maji | Pozitif/Negatif Enerji | Kuantum ve Bilim | Ezoterizm | Ruhsal Sorunlar | Reenkarnasyon/Ölüm Ötesi/Rüyalar | Astroloji | Fal/Tarot
Müslümanlık | Farklı İnançlar | Yaşam ve İlişkiler | Özel İlişkiler | Janus

SON EKLENEN SORU        |        TÜM SORULAR        |        JANUS'A SORUNUZU İLETİN!        |        ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

31 Ocak 2022
Majide çevrenin önemi (Majikal gruplar)

Selamlar sevgili Jan :) Sorum su, Benzemek istedigimiz, ayni basarilari(majikal beceriler) arzuladigimiz insanlarla nerelerde bir araya gelinmesini önerebilirsiniz? ya da önerir misiniz? sizin anaerkil ezoterizme geçtikten sonra hayatinizda bir çok iyilesme oldugunu söylemistiniz. böyle yerleri kesfetmek, oralardan kabul görmek nasil mümkün olur? Daha önce internetten katildigim bir maji grubundaki üstadin enerjimizi hasat ettigi ve bize kötü niyetle yaklastigini ögrenip çikmistim. Sonra girdigim baska bir meditasyon-spiritualism grubunda arkadaslarla meditasyon yaparken ben hafiften uyku-rüya durumuna geçtigimde durugörüyle birisi benim kapkaranlik oldugumu ve etrafimda kötü seyler gördügünü söyledi. ben de çok utandim ve oraya pek ugrayamaz oldum :) (..) çok çekingen, kalabalikla mutlu olamayan bir yapim var gibi. ama son bilgilerimi kullanip, kendimi bi süre zorlarsam müstakbel ezoterik grubuma yeterince uyum saglayabilirim de :-) Yanitiniz için simdiden çok tesekkür ederim. Keyifli, rahat beyin-süredurumlu günleriniz olsun <3

YANIT

"Biz gruplara sempati duymayan bir grubuz" gibi garip bir cümle ile yanıtıma başlayayım. Aslında bize grup demek doğru olmaz; çünkü hepimizi büyücü olsak da, bu güne dek tek bir kere bile toplaşıp ortak majikal çalışma yapmışlığımız yoktur. Bizler belki "bir araştırmacı grup" sayılabiliriz; çünkü yıllar boyu neredeyse her sabah erken (ortalama 05:00 gibi) kalkıp on-line iletişimle majikal konularda bilimsel verilere dayalı araştırmalar yapmaktayız. Ancak toplanıp ne ayin, ne de alem ;-) yapmadığımız için ezoterik bir grup değiliz.

Kişisel olarak da –ortalama otuz sekiz yıl kadar önce Bülent Kısa'nın grubunda olduktan sonra- bir daha başka gruba girmedim. Kendi başına olmayınca çalışabilen, ya da daha doğrusu "çalışmaya konsantre olabilen" biri değilim. İlginçtir; Bülent –kendi grubu olsa da- "Ben yalnız çalışmaların adamıyım" sözünü defalarca yineleyen ve en çok da yalnız çalışan bir majisyendi.

Her türlü çalışmaya inanan majisyene saygımız sonsuz, herkes en iyi kendi doğrusunu bilir; ancak bize göre bu "majikal grup" olayı bir şehir efsanesidir. Tabidir ki 2. Dünya Savaşında olduğu öne sürülen ve Hitler ordularını durdurdukları iddia edilen witchcraft coven'ı gibi bazı majisyenler ortak çalışma yapabilirler. (Bu konuda bilgi edinmek adına tıklayın!.) Ama başarılı olurlarsa (ya da adı geçen çöven üyeleri başarılı oldularsa) işin gerisinde büyük bir şans vardır.

Bu düşüncemizin nedenselliğini şöyle açıklayayım:

Beyinde –maji için en gerekli argümanlardan olan- volüm transmisyonunu yapan da; kuantum yorumlarına göre gerçekliği yaratan da gama dalgasıdır. Majide gama dalgası –ezoterik teoriye göre- bozonları aktive eder ve gerçekliği iradi biçimde (majisyenin canının istediği gibi) çöktürür.

Grup çalışmasında tüm katılımcıların dalgaboylarının topluca hedefe gönderilebilmesi için her biri kendi sinusoidal eğrisi olan farklı gama dalgalarına faz senkronizasyonu yaptırmak gerekir. Bir diğer deyişle, amaçlanan (ya da gereken) "genlik" ancak faz ve frekans farklılığı bulunmazsa elde edilebilir.

Ancak kişinin kendi beyinde bile nöral senkronite ve buna bağlı olarak volüm transmisyonu var etmesi o kadar şıpınişi bir iş olmadığı halde, bunun birbirini belki de sadece haftada bir gören, hayatın bambaşka alanlarında var oldukları için Brain belief mapleri alakasız olan, aynı nedenle tek bir hedefe çok farklı şekilde bakan (yorumlayan) kişilerde oluşacağına inanmak bana biraz romantik saflık gibi gelmektedir.

Bazı kuantum teorilerine göre nöronlardaki kuantum dolanıklığını gap junctionlar meydana getirir. Bizler (sallamasyon serbest dünyası adamları) de (dahi) ortak hertz ve çok yüksek gama ile nöral senkronizasyonun var edildiğine inanırız… ama hadi, bu frekans ve faz ortaklığını bul da ortak çalışmayı becer. Bana sorarsanız ortak çalışma ile genlik arttırmaya uğraşmak yerine; Kabalistik çalışmalara gömülüp, gökten eli kılıçlı bir arkanjelin inip emirlerinizi yerine getirmesi için uğraşmak bile daha mantıklıdır. (Evet, Kabala bu çalışmalar üzerine kuruludur. :D) Bu sözlerime karşın, insanların toplaşıp "Aman ne önemli iş yapıyorum, üff… ne adamlarız haaa" duyguları ile havalara girmeleri beyinde PE yaratacak olabilir… çünkü bu iş çok eğlenceli bir işitir. Bu kişiler nalet işler yapmaya kalkmamışlarsa PE celp edebilirler; bu PEyi kullanabilirler. Buna rağmen elde edilen PE, herhangi bir çalışma (teknik) nedeni ile değil, kişilerin ortamda pek eğleniyor olması yüzünden var edilmiştir. :DD

Okült öyle bir "ben dedimmi budur" ve "ne diyosam odur" çerçevesinde krallık sürmektedir ki, kimse maji ile fiziği –alçak gönüllü olmayacağım- bizler gibi –kan/ter/gözyaşı ile- çakıştırmayı ya akıl edemez, ya da bunu istemez… çünkü böylece nice olayın yaldızı dökülecek ve yeşil plastik ortaya çıkacaktır. ;-) Dikkat buyurun; ben grup çalışması yapılamaz demiyorum; sadece başarı, büyük bir rastlantıya bağlıdır diyorum. Yine de şunu ekleyeyim: Eğer grup elemanları Shaolin manastırı rahipleri gibi birlikte yatıp kalıyorlarsa, hayata bütünü ile benzer şekilde bakıyorlarsa, birbirlerine sormadan danışmadan aldıkları kararlar ortaksa, o zaman aranan genliği var etme şansı daha bir reeldir.

" ayni basarilari(majikal beceriler) arzuladigimiz insanlarla nerelerde bir araya gelinmesini önerebilirsiniz? ya da önerir misiniz?"
Yukarıdaki sözlerimden anlayacağınız gibi, bir sonuç elde edeceğinize inanmadığım için önermiyorum; ama en iyi kararı siz, tek başınıza alabilirsiniz. Fakat neden beğendiğiniz ve örnek aldığınız kişilerle "yan yana" gelmek istediğinizi de anlamadım. Kuantum dolanıklığı peşindeyseniz, uzamsal (spatial) yakınlığın pek anlamı yoktur.

Benden illaki bir öneri istiyorsanız size -altını çizerek- kimseyi kendinizden üstün tutmamanızı önermek isterim. Hiçbir insan bir diğerine benzemez ve benzeyemez. Taklit, sadece kendi gücünüzü zedeleyecek olabilir. Bütün sanatçılar taklitle başlarlar belki, ama bunun nedeni "başarı elde etme kuralına uyma" değil, acemiliktir. Ayrıca başkasına benzemek arzusu, kişinin kendinden fazla hoşnut olmadığını da düşündürmektedir. Eğer güçsüz olduğunuzu düşündüğünüz için farklı kişileri hedef alarak güçlenmeyi planlıyorsanız bilmeniz gerekli şey, güçsüzlüğünüzün YEGANE nedeninin kendinizin güçsüz olduğuna inanmak olduğudur.

Herkes, ama herkes, bir yerde berikinden iyidir. Önemli olan o noktayı ya da noktaları bulup çıkartmak, ele geçirmek ve o ipleri çekerek hedeflenen alana yönelmektir. Kimi hızlı düşünür, kimi ağırkanlıdır ama çok çalışkandır, birisi sabırlıdır, diğeri ataktır, beriki derindir, öteki zengindir, filankes dikkatlidir, feşmekan detaycıdır, fişmekan geniştir… Kişisel yetenek, hangi alanda olursa olsun, genelde, biraz çaba ve bilgi ile hedeflenen alana yöneltilebilir. Bu evren değişkendir, ESNEKTİR; bu yüzden mucizeler evrendir. Kendisinden korkan, kendisini aşırı yüce veya aşırı güçsüz bulan herkes bu mucizeler sirkine katılamaz. Benim devrimde "24 saat içimde her şey olabilir" diye eski bir söz vardı… kuantum mekaniği ile ele geçen bilgilerden sonra şuna inanın (gerisinde baba bilimsel teoriler var): "24 nano-saniye içinde her şey olabilir". Sakinlik içinde kendini kucaklaMAYAN her kişi bu "şahane belirsizlik festivali"ne sadece uzaktan bakabilir.

"sizin anaerkil ezoterizme geçtikten sonra hayatinizda bir çok iyilesme oldugunu söylemistiniz. böyle yerleri kesfetmek, oralardan kabul görmek nasil mümkün olur?"
Ben anaerkil ezoterizme bir gruba girerek geçmedim. Karşıma, ben aramadan, bir üstat çıktı. Bu üstat, tıpkı benim sizin sorularınızı yanıtladığım gibi, yıllar boyu benim ve diğer öğrencilerinin sorularını yanıtladı.

Hepsi bu kadardı!

Ne –Bülent'in gurubundayken yaşadığım gibi- flying papers ayağıma kadar getirildi, ne ritüellere katıldım. Sadece o üstada sorular sorulurdu; yanıtlar tartışılmazdı. (Ben çok isyan ettim, kabalık ettim, o ayrı. :DD ) Tam yirmi yılda, ama daima ilerleyerek, bu güne geldim. Doğru; adımlar mehter adımıydı, arada geri gidişler vardı; ama bileşke hep ileriyeydi.

" Daha önce internetten katildigim bir maji grubundaki üstadin enerjimizi hasat ettigi ve bize kötü niyetle yaklastigini ögrenip çikmistim. Sonra girdigim baska bir meditasyon-spiritualism grubunda arkadaslarla meditasyon yaparken ben hafiften uyku-rüya durumuna geçtigimde durugörüyle birisi benim kapkaranlik oldugumu ve etrafimda kötü seyler gördügünü söyledi."
: ) Ne diyebilirim ki size? İnançlar bizde kutsal, insanların inançlarını eleştirmeyiz, alanına girmeyiz. Ancak beni hocanız olarak benimsediğiniz ve bana soru sorduğunuz için biraz da haddimi aşıp, dogmatik iki laf edeyim: Böyle saçmalıklara inanmayın.

Siz ve kendiniz… yapayalnızsınız. Size ulaşan diğer EM dalgalarla (dinsel açıdan "tanrısal ya da şeytani etkilerle") bir evren yaratıyorsunuz. Bu evrenin ana prensibi "inandığınız şeylere bağlı biçimde var olması" ile sınırlı. Böyle –af edersiniz- saçmalıklara inanırsanız, böyle kaderler yaşarsınız.

Herhangi bir kişinin sizin enerjinizi alabilmesi teorik olarak mümkündür. Amerika'daki neredeyse elli yıl önceki gurubum bu amaç üzerine kurulu idi. Ancak bu sonucu elde etmek için artık NORMAL OLMAYAN bir insana dönüşmek ŞARTTIR. Vampir mitosunun çıkış kaynağı bu gerçektir. Bu yanıtımda detaylı başıma gelenlerden söz etmiştim.

Çok kısaca bir kez daha söz edeyim. Terlemezsiniz. Ayaklarınız kokmaz.

[Ayak kokusunu veren (tabi ki temiz ayakta bile olabilen o farklı kokuyu veren) Kamamber peynirinde ve başka bir çok lüks peynirde bulunan bir hayırlı bakteridir. Sağlığa yararlı olduğu hakkında anaerkide inanç vardır. Ayaklar anaerkide kutsaldır, bu yüzden ataerkide aşağılanırlar, baş (beyin) kutsanır. Oysa Hinduizmdeki birçok hayırlı Ana Tanrıça'nn ayaklarına yazılmış kutsal dualar vardır.
]

Üzerinizde hayırlı bakteri ürememeye başlar. Ama hastalanırsınız. Yani zararlı bakteriler yaşar. Işıkta değil, karanlıkta olamazsınız; karanlık korkusu zirve yapar… çünkü temelde korkak bir insana dönüşürsünüz. Ve bu değişim, giderek benzerlerinizin enerjisi ile senkronizasyon yaratır. Yani enerji çalacak kişinin farklı ve kötü olarak nitelenebilecek yapılı olası enerji çekmek için ilk şartsa, enerji çekeceği kimsenin de onun cenin haline benzemesi ikinci şarttır.

Her şeye bilimsel olarak bakabilirseniz; sitemizi izleyerek –bir ölçüde de olsa- bilimsel bilgilere ulaşabilirseniz, nedensellikleri daha kolay elde eder, anlamsız konulara saplanıp kalmazsınız. Var olan her şey vibrasyondur. Vibrasyonlar frekans meydana getirir. Frekanslar benzer olunca rezonans oluşur. Benzer benzeri çeker sözünün gerisinde sadece senkronizasyon ve rezonans vardır.

" Keyifli, rahat beyin-süredurumlu günleriniz olsun"
Çok, çok teşekkürler… Beni dikkatle izlediğiniz ve ayrıca bana Jan dediğiniz için de... Güzel gönlünüz, saygılı yapınız, neşeli haliniz var. Bunlar PE celbi için şahane bir altyapı hazırlarlar. Sakin ve sabırlı olun, eski köhne bilgilerden arının… güzel şeylere doğru eninde sonunda yola çıkacaksınız. Ama bu işler kolay işler değil; sakın unutmayın. Maji; hiç abartmıyorum, bir avuç insanın –o da defalarca yazdığım gibi- en iyi koşulda %70 (en-en fazla %80) başarı sağladığı bir ilimdir. Hayal değildir; reeldir. Ama bu reel sonucu yakalamak için ilk iş hayal dolu saçmaları beyinden adım-adım temizlemektir.

Maji, kuantum mekaniğinin şafağında artık bilimdir.


ANA SAYFA    |    Sorular    |    Astroloji    |    Kuantum    |    Ezoterizm    |    Filmlerimiz    |    İletişim

Dizayn: JANUS722.com    |    © 2015 -