722 Sistemi Majikal Eğitim
Pozitif Enerji Eğitimi
Astroloji Eğitimi
DANIŞMANLIK
SİTEYE ÜYE OLUN
Güncellemeleri hemen haber alın,
üyelere özel sayfalara girin.
ÜYE GİRİŞİ

BU SAYFAYI PAYLAŞIN! >>

Majikal Eğitim Alın | Eğitimin Programını İnceleyin

JANUS'A SORUNUZU İLETİN!

MAJİ

SORULAR ANA SAYFA | TÜM MAJİ SORULARI

Maji | Pozitif/Negatif Enerji | Kuantum ve Bilim | Ezoterizm | Ruhsal Sorunlar | Reenkarnasyon/Ölüm Ötesi/Rüyalar | Astroloji | Fal/Tarot
Müslümanlık | Farklı İnançlar | Yaşam ve İlişkiler | Özel İlişkiler | Janus

SON EKLENEN SORU        |        TÜM SORULAR        |        JANUS'A SORUNUZU İLETİN!        |        ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

3 Mart 2022
kuantum fizigi beni maji çalismak için heyecanlandirmiyor

Egitim programinda Kuantum Mekaniginin agirligi dikkatimi çekti. Makalelerin hepsini okudum. Fakat yinede kuantum fizigi beni maji çalismak için heyecanlandirmiyor. Kuantum Mekaniginde olaylar hep atom alti parçaciklarda geçtigi için bizim gözle görebildigimiz kütle ve hacimce büyük nesnelerde kuantum mekanigi anlamasi zor hale geliyor. Esevresizlik durumunu da okudum arastirdim. Fakat yinede insan '' Ay'a dönüp bakmadigimda da Ay'in orada oldugunu bilmek istiyorum. '' gibi düsünmeden edemiyor. Bu yüzden de bu durumu majiye uyarladigim zaman inançsizlik olusuyor bende. O yüzden sanki pratik kabala çalissam çalismalarda daha basarili olacagim gibi bir hisse kapiliyorum. Bülent Kisa'nin ''havasin derinlikleri'' kitabinda kabalistik pratiklere benzer birkaç örnek görmüstüm. Fakat yinede tam anlamiyla görebilmem için daha fazla örneklere ihtiyacim var. Israel Regardie'nin kitaplari hep ingilizce oldugu için kitabi çevirirken çok hata ile karsilasiyorum. Siz egitiminizde kabalistik pratiklere yer vermeyi düsünüyor musunuz? Ilgilenenler için çok sevindirici olur diye düsünüyorum. Bizi bilgilendirdigin için çok tesekkürler Janus.

YANIT

Kuantum mekaniğini anlamadığınız, sevmediğiniz, ya da kendinize yakın bulmadığınız gibi düşüncelerde yalnız değilsiniz. Bilim uzaktan bakınca gerçekten de ÖNCEKİ ATAERKİL YAKLAŞIMI NEDENİ İLE iticidir; oysa içine girdikçe sevecek olabilirsiniz. Fizik bilimi eskisi gibi değil; 1920den beri bambaşka bir şekle dönüştü.

Bizler sitede BASİTÇE KUANTUM MEKANİĞİ linkinde, kuantum mekaniğinin işimize yarayan, maji öğrencilerinin bilmesi gereken önemli kavramlarını elimizden geldiğince basitleştirip anlattık. Linki okuduğunuz halde bazı konuları anlamamış olabilirsiniz. Bilenin bilmeyene anlatması bir beceri işidir. Bu beceriyi becermemiş olabiliriz.:) Çekinmeyin, sorun. Derin bilimsel bilgi sormayın, valla bizde de yok. Ama majiyi kullanmaya yetecek kapsamda soruları rahatça sorabilirsiniz. Bilmediğimiz konudan soru gelir s…çarsak, "Bu babı geç usta, biz bilmediğimize göre pek işine yarar bişi değil" diyecek kadar yüreğimiz var.

" kuantum fizigi beni maji çalismak için heyecanlandirmiyor."
Şimdi külahları değiştirmeye başlıyoruz… duyacaklarınıza hazır olun. :)

Maji bir hobi değildir. Tabi ki hobi olarak da yapılabilir, o zaman harika bir hobidir; ama hayata hobi şeklinde perkitilirse gücü ciddi ölçüde eksilir, kişi "amatörce ilgilenen" sınıfından öteye geçemez. Oysa ciddi ve süreğen kazançlar, profesyonellerin işidir.

Heyecan duymak, hobi olarak seçeceğiniz konuyu belirlemenizde yönlendirici olabilir. Ancak işinize yarayacak bir şeyi "heyecan duymadım" diye seçmezseniz…

Ben ne yapayım? Seçmezseniz de seçmezseniz. Ne yani? Size "seçin" diye baskı mı yapayım? :)

Darılmayın ama sözünüz, Camel Throphy katılımcısı olmaya karara verip, "ben sadece jeep direksiyonunu sallamaya bakarım; aracımla ilgili teknik bilgi, navigasyon, sağlık, güvenlik, coğrafya gibi konular heyecanlandırmıyor" demeye benziyor. Tabi ki bunu da diyebilirsiniz… ama o zaman benden bedava bir öğüt "Kısa yoldan geri dönün, ilerde yolda kalacaksınız." Her seyyah gideceği diyar, geçeceği yollar, o çevrenin iklimi, yerlileri gibi nice konuyu bilmezse kısa sürede geri dönmek zorunda kalır. Hedefe varabilmek sadece isteğe bağlı değildir; bilgi de şarttır. Sizi heyecanlandırsa da, heyecanlandırmasa da şarttır. Tabidir ki heyecan duymayan da ilerleyemez… ama tek başına heyecan arayanlar, dedim ya, amatör düzeyde kalacak olmayı da kabul etmelidirler.

Şakayı geçelim. Yarar elde etmek, çıkarınızı kovalamak, lavantayı avatadan kapmak için kuantumu bir ölçüde öğreneceksiniz dostum; başka hiiiiiiiiiç bir yolu yok.

" Kuantum Mekaniginde olaylar hep atom alti parçaciklarda geçtigi için bizim gözle görebildigimiz kütle ve hacimce büyük nesnelerde kuantum mekanigi anlamasi zor hale geliyor."
Majiyi gözle görünmeyen ortamda yapıyorsunuz. Farklı bir söyleyişle, majiyi, kuantum mekaniğinin temeli olan, yani isimdeki "kuantum" sözcüğünü var eden "kuant"ların olduğu mikrokozmosta yapmaktasınız. Majinin mutfak ya da atölyesi mikrokozmostur. Yemek pişirmek için mutfağa, heykel yapmak için atölyeye girmeye burun kıvırırsanız –çok üzülerek söylemem gerekir ki- istediğiniz sonuçlara varamazsınız. Mikrokozmos, eskinin astral'ıdır; kuantum mekaniği ise bir kapris, bir ukalalık, gereksiz bir detaycılık, elitist bir mükemmeliyetçilik, romantik bir bilim hayranlığı değil; majinin bilimce detaylandırıldığı, açıklandığı, kanıtlandığı, orada çalışmanın somut yollarının anlatıldığı bir bilimdir. Bizlere hafiften burun kıvıran sevgili fizikçiler, çoktandır bizler için de çabalamaktadırlar.

" Esevresizlik durumunu da okudum arastirdim. Fakat yinede insan '' Ay'a dönüp bakmadigimda da Ay'in orada oldugunu bilmek istiyorum. '' gibi düsünmeden edemiyor . Bu yüzden de bu durumu majiye uyarladigim zaman inançsizlik olusuyor bende. "
"Ay illaki orada dursun" şeklindeki –pek çok insanda bulunan- ortak arzunun nedeni ataerkidir. Yani topyekun hepimizin belli bir zaviyeden bakmaya şartlanmışlığımızdır. İnsanlar "güvende değilsin" şeklinde özetlenecek bir temel kavram ile büyütülürler; bunun da gerisinde Yahudilik vardır. Amaç, insana aşılanmak istenen korkudur; çünkü korku ile insanlar kolay yönlendirilirler. "Dışarısı" tehlikelidir; en küçük bir değişim, kişinin kendini tehlikeye atması anlamına gelir. Bu yüzden her şey an bazında nasılsa, öyle kalmalıdır. Asıl engellenmeye çalışılan insanın ilerlemesidir; çünkü Cennet ileridedir. Amaç insan alanını Cennet'ten (Cennet adlı alandan, yuvamızdan) uzak tutup, ha-babam NE ürettirmektir. Bazıları beslenmek zorundadır. :D

[Bu nedenle "eseneler" gibi kimlikler, ulu YHVH tarafından -sanki atom bombası atılmış, ya da bir kaza olmuş, dışarda radyoaktif sızıntı var gibi- "ruhlarınızı temizleyin" ayağına, aesthetic life adı altında, sadece Eski Ahit okuyup yorumlaya-yorumlaya yaşatılmışlardır. Aslında adamlar kendi kendilerine de korkup, kendilerini kapatmış olabilirler; çünkü Tevrat'ı okuyup korkuya kapılmayacak az babayiğit vardır. Katolik papazlara "temiz kalacaksınız" diye seksin yasaklanmasını da söylemeden edemem. Ha, bir diğer örnek: Batılda giderek baş tacı edilmekte olan Brahmanizm baş tanrısı (ki, hazret evreni bölerek var etmiştir ve YHVH'dan başkası değildir) rahiplerine ilk başta seksi yasaklar. Müslümanlıkta bu saçmalıkların izi görülmemiştir.
]

Oysa evrenin bilinç tarafından var edilebildiği söylemi, her türlü tehlikenin kişi tarafından bertaraf edilebileceğini de söylemektedir. :) Bütün mesele bunu becermektir. "Kendinin efendisi" olmak, tadına varan ve bunu yapabilen için eşsiz bir özgürlük ve rahatlıktır.

Bana dindar kişiler "Kimse kendinin efendisi olmaz, evreni de tanrı yarattı, kişi nasıl yaratırmış?" diyecek olabilirler. Ama ben de onlara "Beni yanlış anladınız, izin verin açıklama yapayım" derim.

1- Evren, bilinç tarafından yaratılMAZ; tanrıdan ya da negativiteden ENERJİ ENVOKE EDEREK VAR EDİLİR.
2- Kişi SADECE pozitifse (tanrı ile kontakta ise, ona benziyorsa, onunla senkronize ise, ondan enerji envoke edebiliyorsa) İSTEDİĞİ şekilde evren var eder. NE ile kontakta olan hiçbir bilincin arzusunun olması mümkün değildir; çünkü NE daima istenilenin (ihtiyaç duyulanın) TERSİNİ veren yapıdadır.

[Kötü adamlar hiçbir halt becermezler. Becerdik sandıkları elde edişler, uyuşturucu satıcısının ilk dozları bedava takdiminden öte bir şey değildir. Hesap, ödeme zamanı geciktiği sürece buna koşut olarak altından kalkılamayacak kadar dehşet verici şekilde gelecek; kişi uyuşturucu satma noktasına kadar varabilecektir.
]

Formül basittir. Ne yazık ki dinlerin indiği zamanda kuantum mekaniği ve ETC olmadığı için bunlar insanlara anlatılamamıştır. Müslümanlıkta bu bilgiler ayetlerde vardır; ama bu ayetlerdeki pozitif yönlendirmeler, Yahudilik etkisi ile (yukarda despot bir tanrı olduğu bilgisi ile) BOYUN EĞDİRME amaçlı buyruk şeklinde görülecek ve bazı kişilerde infial uyandıracaktır.

Satanizm zaten böyle doğar. :)

Oysa iyiler iyisi, güzeller güzeli yaratıcı (iyilik ve güzelliğin mebdei tanrıdır), kişiyi ACIDAN KORUMAK amacı ile anlatmaya çabalamaktır.

Uzattık lafı biraz… Büyük bir Müslümanlık hayranı olarak, lafı oraya getirmeden duramıyorum.

Özetle evreninizi var etmekten korkmayın. PE ile olursanız, BANA İNANIN sevgili AY'ımızın hep orada durduğunu, maji yapmadan bile göreceksiniz. Kuantumu öğrenip, "Ne kötü, Ay artık orada değil, bunun nedeni kuantum!" diyenler, NE sahibi bilinçler olabilirler. ;-) Onlara özenmeyin. Ay, onu görmek isteyen, onu görmekten huşu duyan herkes için hep yerinde… ve öyle de kalacak... çünkü o güzelliği, güzel kalbinizle siz oraya koyacaksınız, ya da siz davet edeceksiniz. :)

" sanki pratik kabala çalissam çalismalarda daha basarili olacagim gibi bir hisse kapiliyorum."
Deneyeceksiniz arkadaşım. Başka yolu yok. Ben sizi yönlendiremem ("bunu böyle yap" diyemem), sadece bildiklerimi ve inandıklarımı aktarabilirim. Kararı kendi başınıza alıp evreninizin kendi başınıza var edeceksiniz.

" egitiminizde kabalistik pratiklere yer vermeyi düsünüyor musunuz? Ilgilenenler için çok sevindirici olur diye düsünüyorum."
Böyle bir şeyi yapmamıza yedi alem birleşse yine imkan yok. Kimseye çekici gelmek, kendimizi sevdirmek, popüler olmak, insanlara inanmadığımız (ya da zarar verdiğine inandığımız) şeyler söyleyerek onları sevindirmek gibi en küçük bir hedefimiz yok. Eğitimlerin hiçbir ortamda ilanı yok, sosyal medyada linkleri yok, tanıtımları yok… (Sadece janus722 sitesinin yanıtları Twitter, Wordpess gibi ortamlarda yayınlanıyor.)

Doğrudur; biz (Sorular linkini olmasa da) eğitimleri para kazanmak için yedi yıl önce var ettik. Ama ne kadar hak ediyorsak onu –sadece doğru olduğuna inandığımızı yaptığımız sürece- elde edebiliriz. Hakkımız ne ise, miskal sekmeden bize ulaşır. Çaba şarttır; ama anılan çaba, pozitif enerji celp edecek kanallarda gösterilmelidir; yanlış olduğuna inanılanı yayarak değil.

Eğitimleri (ve soruları) –tanıtım olmasa da- hak eden, ya da daha doğrusu "zamanı gelen" bulur.

Belki de sizin de zamanınız gelmiştir. Bence olaya bu açıdan bakın, kararlarınızı ona göre alın. ;-)


ANA SAYFA    |    Sorular    |    Astroloji    |    Kuantum    |    Ezoterizm    |    Filmlerimiz    |    İletişim

Dizayn: JANUS722.com    |    © 2015 -