722 Sistemi Majikal Eğitim
Pozitif Enerji Eğitimi
Astroloji Eğitimi
DANIŞMANLIK
SİTEYE ÜYE OLUN
Güncellemeleri hemen haber alın,
üyelere özel sayfalara girin.
ÜYE GİRİŞİ

BU SAYFAYI PAYLAŞIN! >>

Majikal Eğitim Alın | Eğitimin Programını İnceleyin

JANUS'A SORUNUZU İLETİN!

MAJİ

SORULAR ANA SAYFA | TÜM MAJİ SORULARI

Maji | Pozitif/Negatif Enerji | Kuantum ve Bilim | Ezoterizm | Ruhsal Sorunlar | Reenkarnasyon/Ölüm Ötesi/Rüyalar | Astroloji | Fal/Tarot
Müslümanlık | Farklı İnançlar | Yaşam ve İlişkiler | Özel İlişkiler | Janus

SON EKLENEN SORU        |        TÜM SORULAR        |        JANUS'A SORUNUZU İLETİN!        |        ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

18 Temmuz 2022
Grimorium Verum

Merhaba Janus.

Arastirdigim kadariyla bazi kaynaklarda Islam dini ve Tanrisi için enerjisel anlamda YHVH ana alanina bagli gibi bilgiler yaziyor. Mesela kitapta '' Islami zikirlerle pratik çalisma yaptiginiz zaman aslinda YHVH ana alanindan enerji çekerek enerjiyi yönlendirirsiniz.'' gibi cümleler var. Ayni kaynakda '' YHVH isminin enerji birikimi ALLAH isminin enerji birikiminden fazladir, Fakat bu enerji alanlarini içiçe geçmis çemberler olarak düsünürsek distaki en büyük çember YHVH'in enerji alani olacaktir. Yinede iç çemberden enerji çekilse bile ana alan YHVH'den enerji çekilmis olur.'' gibi bir yorum da mevcut.

Bazi kaynaklarda ise tam tersi olarak Islami Esmalarin Müslümanliktan önce de var olduklari ve pagan temelli olduklari yaziyor.

Simdi bu kaynaklar benim kafami karistirmaya yetti. Islami zikirlerle pratik çalisma yapiyorum fakat birinci kaynagin anlattigi dogruysa eger biraz kaygilandim açikcasi.

Aslinda YHVH'in kizdigi zaman insanlari cezalandirabilen bir Tanri olduguna inanmiyorum. Göklerde bu sekilde bir Tanri olduguna pek inanasim gelmiyor. Ibranilerin kendi amaçlari için kullanabilecegi ve kendilerinin inançlariyla yarattiklari bir enerji alani oldugunu düsünmeye basladim. Ve istedikleri takdirde o enerji havuzundan enerji çekip amaçlari dogrultusunda kullanabilirler. Zaten birçok kaynakta da YHVH için Ibranilerin Tanrisi ifadesi geçmektedir.

Hatta Kabala ve Kabalistik Pratikler'in (Ibrani Ebcedi, Notarikon, Temurah) de Ibraniler tarafindan yaratildigini, Kabalistik çalismalara inandiklari için bu metodlarin enerji alanlarini yogunlastirdiklarini dolayisiyla da kontakta olduklari enerji havuzu güçlendigi için çalismalardan sonuç aldiklarini düsünmeye basladim.

Merak ettigim konu ise bu yarattiklari enerji alanindan Ibrani olmayanlar da enerji çekip amaçlari dogrultusunda kullanabilirler mi? Kabalistik enerji alani Ibraniler tarafindan olusturuldugu için bu enerji alanindan enerji çekmeye çalisan diger irklardaki insanlar bu enerji alani tarafindan hemen fark edilip cezalandirilabilir mi?

Yoksa tam tersi bütün insanlarin YHVH ana alanini zikretmesi serbest birakilarak olusturduklari enerji havuzunu dahada büyütmek mi istemektedirler?

Nikola Tesla'nin 3-6-9 sayilarina obsesif oldugu biliniyordu. Sizce bu sayilar ne anlam ifade ediyor? 3-6-9 deyince aklima yaklasik 6 sene önce geçirdigim ameliyat geldi.Tani,biraz korkutmustu beni fakat doktorlarin %95 ihtimalle bir sikinti olmaz kafana takma, o kadar risk bizde bile var demeleriyle yildan yila kaygilarim azaldi. Simdi de kaygi oluyor fakat çok az seviyede. Hatta ameliyatdan sonra kendime ödül vermek için (beyin elektrigimi pozitive etmek adina) çogunlukla günde 1-2 bazi özel günlerde de maksimum 3 adet sigara içiyorum. Simdiye kadar 3 adeti hiç geçmedim. Sizinde sigara ile ilgili yazinizi görünce ( max. 3 adet) hafif bir gülümseme gelmisti.

Sanki dis dünyada olan biten hersey ( karsilastigim insanlar, yazilar vb..) bilinçaltimdaki inançlarin birer yansimalari gibi. Tabii bu sigara konusundaki düsüncemi olusturan simyaci Paracelsus'un '' Her madde aslinda bir zehirdir önemli olan dozdur.'' cümlesiydi.

Biraz obsesif birisi oldugum için ve herseyi sorgulamayi sevdigim için bazen hafif biyik altindan gülerek kendi kendime neden maksimum 3 adet diye soruyorum hatta bununla ilgili matematiksel grafikler bile çizmisligim var :D ( maksimum 3 adet sigaranin zarar vermeyecegine dair). Bu durumu kendini rahatlatma olarak görebilirsiniz fakat gerçekten ise yariyor :D

Bu arada bahsettiginiz Grimoire'lere kisaca bir göz gezdirdim hepsi Ingilizce zaten ve tam anlamiyla anlamak imkansiz gibi. Fakat ana hatlarini inceledim sadece ve gördügüm kadariyla orta çaga ait kitaplarin çogu ayni ana mantik ( Majikal operasyonu yapacak kisinin kendini koruma çemberine almasi, Koruma çemberinin çevresi boyunca Ibranice Tanri isimleri yazmakta, çemberin disinda yer alan üçgene demon/spirit gibi herhangi bir varligi zorlayarak getirmek, Spirit'den bilgi almak ya da isinin olmasi için onu zorlamak, sonra varligi defetmek.) üzerine kurulu gibi.

Belki yanlis bir bakis açisi ama her Grimoire yazan kendi bilinçaltina göre kitap yazmis. Burada aslinda bizi baglayan pek birsey yok. Bizde bu ortaçag okültisleri gibi kendi olusturdugumuz yöntemleri Grimoire olarak yazabiliriz.

5 yil önce Kabala'yi arastirmaya baslamistim. Mistik yönünü degil de Kabala ile pratik olarak nasil çalisma yapabilirim diye arastirmalar yapiyordum. Tabii o zamanlar çok daha bilgisizdim. Üstad Bülent Kisa'nin Havass'in Derinlikleri adli kitabi ile tanisinca Arap harflerinin okunusunun Ibrani harflerine çok benzedigi, hatta Arap ebcedinin bütünüyle Ibrani ebcedinden alindigini kesfettim. Dolayisiyla sayisal (nümerolojik) hesaplamalar yaparak ister Esmalarla ister Hadimlerle pratik çalismalar yapilabilecegini aslinda bu çalismalarinda birer Kabalistik pratikler olduklarini kesfettim. Eskiden Kabala ile ilgilenmek için Ibranice ögrenmeliyim diye düsünüyordum simdi artik fikrim degismeye basladi. Sanirim Ingilizce ögrensem benim için çok daha iyi olacak.

Tesekkürler Janus. Kendine iyi bak.

YANIT

Mesajınız beni mutlu eden majisyen mesajlarından biri. Bunun nedeni içerikteki bize paralel (yani bize göre doğru) inanç ve yaklaşımlarınız. Sadece bakış açısı değil, kullandığınız kimi sözcükler bile bizim lugattan. Söz konusu nedenle mesajınızdaki bazı cümleleri –soru olmasalar da- alıntılayıp, üzerinde iki laf etmeden duramayacağım.

" Arastirdigim kadariyla bazi kaynaklarda Islam dini ve Tanrisi için enerjisel anlamda YHVH ana alanina bagli gibi bilgiler yaziyor."
Allah ve YHVH'in kimi benzerliklerini reddetmek olanaksız; ancak biz bu iki kimliğin farklı olduğunu öne sürüyoruz.

Bu düşüncemizin gerçekliğine de iki kanıt veriyoruz:
1- Kuran'da, Allah özellikleri kimi yerde YHVH'e benzese de, Kuran'ın tamamını tarafsızca (tapınma amacı ile değil, araştırmacı gözü ile) okuyan ve sunulan "ruhu" kapabilen herkes, Allah'ın kimliğini görebilecek ve bu ana kimliğin, YHVH kimliği ile uyuşmadığını, dahası, bütünü ile çelişik olduğunu anlayabilecektir. Bir yaratıcının bu denli zıt kimliklere sahip olması akla uygun değildir.
2- Oysa Tevrat'da YHVH kişiliğinde hiçbir çelişki yoktur; adı geçen kimlik kitabın başından sonuna dek (bizim açımızdan bakılırsa negatif denilebilecek) bir mantık bütünlüğü içindedir.

Söz konusu garip durumu biz İsrailiyat'a (Müslümanlığa sızan Yahudiliğe) bağlamaktayız.

" Mesela kitapta "Islami zikirlerle pratik çalisma yaptiginiz zaman aslinda YHVH ana alanindan enerji çekerek enerjiyi yönlendirirsiniz" gibi cümleler var."
Hangi kitaptan söz ettiğinizi bilemiyorum; ancak senkronize olacağınız (rezonansa gireceğiniz) alana beyin elektriğinizin dalgaboyu karar verir.

Bu durumun gerisinde yanıtlarımda sıklıkla anlattığım rezonans (ancak benzer frekansların senkronize olabildiği) gerçeği (yani okültizm değil, bilim) vardır.

Konuyu çok kısa açalım:
- ETC teorilerine göre bilinç bir EM alandır.
- Manyetik (EM) alanların rezonans yaptığı bilimsel bir gerçektir. Örneğin MRI bu gerçek üzerine kuruludur.
- Söz konusu rezonans astralda da (mikrokozmosta da) işlemektedir. Nükleer manyetik rezonans kuantum bilgisayarları da bu gerçek üzerine kuruludur.

Pozitif beyin süredurumda olduğunuzda daima PE ile rezonansa girersiniz. PE pozitif yaratıcının (Müslümanlık açısından bakarsak Allah'ın) radyasyonudur. Bu yüzden majikal çalışmaların başarıya ulaşması için pozitif bir beyin ile çalışmaya başlamak şarttır. (Doğal yapısı acı yaratıcı olan bir enerji ile mutluluk verici HİÇ BİR sonuç elde etmek olası değildir.) Demektir ki beyinde –herhangi bir konuda, ki, bu konu az önce tartışılan eş ya da arkadaş bile olabilir- NE varsa, ne kadar istekle sağlık çalışması yapsanız da, NE alanını sıfırlamadan başarı elde etmeniz zordur.

Bizler fiziği bu yüzden, majisyenler kimi hatalara düşmekten kendi kendilerine kurtulsunlar diye- anlatıyoruz. Ana yapıyı ve işleyişi bilen, pek çok soruya kendiliğinden yanıt verebilecektir.

" Ayni kaynakda '' YHVH isminin enerji birikimi ALLAH isminin enerji birikiminden fazladir, Fakat bu enerji alanlarini içiçe geçmis çemberler olarak düsünürsek distaki en büyük çember YHVH'in enerji alani olacaktir. Yinede iç çemberden enerji çekilse bile ana alan YHVH'den enerji çekilmis olur.'' gibi bir yorum da mevcut."
Kuantum mekaniği ile majinin atölyesi olan madde ötesini bilmeyen kişiler, diğer bilmeyenlere istedikleri düşünceyi empoze edebilirler. Yanıtlarıma sıklıkla yazdığım "Okülltteki ne diyosam o" yaklaşımının nedeni budur. Kuantum mekaniği ile madde ötesi sadece ortaya çıkmamış, maddenin (yani gerçekliğin, evrenin) bu akıl almaz işleyişi olan atölyede nasıl var olduğunun kuralları da formülize edilmiştir.

Evrenin biçimlendirildiği atölyede (mikrokozmosta) çemberler, ya da iç içe çemberler yoktur; sadece alanlar ve eksitasyonlar vardır. Bu eksitasyonlar fremiyonlardan (örneğin elektronlardan, yani bizlerden) başlar, bozonlara dek her bir şeyi var ederler.

Andığım eksitasyon, nöronlar tarafından var edilen beyin elektriğinin ve böylece oluşan EM alanın (bilincin) fotonları ile de yapılabilir. Fotonun (buna bilincin yayılmacı dalgası diyelim) dalgaboyu neyse, senkronize olacağı alan da benzeri olacaktır.

Söz konusu yapılara alan dense de ne oldukları bilinmemektedir; ama reeldirler. Bu durumu açıklamak adına bilimciler derler ki: "İki mıknatısın aynı kutuplarını birbirlerine yaklaştırın… arada onları iten BİR ŞEY vardır. İtilim kesindir, reeldir. Ama yoktur da… Görünmez."

Teorik fizikçi (MITden) David Tong bu duruma apaçık "This is the magic" der.

Ardaki iten kuvvet alandır.

Beyinde bu yapıları oluşturan majisyen bir daha okült bilgilere gerek duymadan hem kendi çalışması üretebilecek, hem de çalışmalarda gereksiz hatalara düşmeden başarıya daha kolay ulaşacaktır. (Bilim çağı olan Kova Burcu çağındaki okült anlayışın, Ortaçağ simya ortamından misli ile bilimdışı olduğunu düşünmeden edemiyorum.)

(Bu konuda bilgi edinmek adına KOVA BURCU ÇAĞI adlı dizi filmimizi izleyebilirsiniz.)

" Bazi kaynaklarda ise tam tersi olarak Islami Esmalarin Müslümanliktan önce de var olduklari ve pagan temelli olduklari yaziyor. "
Bu cümle doğrudur. Bizim sistemde temel inançtır. Esmalar (ve hatta Allah-u teala, Ana tanrıça, Baba tanrı vb.) durup durdukları yerde, birden, Müslümanlıkla ortaya fırlamış değillerdir; evren var olduğundan beri aktiftirler. Müslümanlıkla sistematize edilmişler ve netleştirilmişler, gelişmiş insan beynine en uygun halde tezahür etmişlerdir.

Ancak batılılar bu durumu "Allah, pagan ilahtır" şeklinde sunmayı pek severler. Oysa gerçek, zaten var olan alanların giderek (insan beyni geliştikçe) farklı ve net şekilde kavranmasıdır.

" Aslinda YHVH'in kizdigi zaman insanlari cezalandirabilen bir Tanri olduguna inanmiyorum. Göklerde bu sekilde bir Tanri olduguna pek inanasim gelmiyor."
Çok haklısınız. Bu sözlere gülümsememek pek elde değil. : ) Biz bu duruma, "İyicil yaratıcıyı geçimsiz personel müdürü yaptılar" deriz. :) Öfke zaten insan sinir sistemi ile var olan bir duygu. Değil tanrıda, farklı bir galaksideki bir yaşam forumda bile olduğunu düşünmek saçma.

" Ibranilerin kendi amaçlari için kullanabilecegi ve kendilerinin inançlariyla yarattiklari bir enerji alani oldugunu düsünmeye basladim."
Reelde yan yana olsak, hiç utanmam, elinizi kapıp hararetle sıkardım. :) Majikal açıdan olduğu kadar, spiritüel açıdan da tamı-tamına doğru bir söz bu.

" Ve istedikleri takdirde o enerji havuzundan enerji çekip amaçlari dogrultusunda kullanabilirler."
Sizi bir kez daha, bu kez majisyen olarak tebrik etmeme izin verin. Evet, tanrılar (majikal anlamda) var edilebilir ve bu alandaki enerji kullanılabilir. Bu alan kişi tarafından yaratılırsa, onun beynine en uygun bir yapı olduğu için senkronizasyon hem daha kolay, hem daha güçlü olacaktır (sempatizasyon ilişkisi kurmadığı esmalarla yaptığı çalışmalardan çok daha güçlü olacaktır). Bu konuda eğitimde dersimiz var.

" Hatta Kabala ve Kabalistik Pratikler'in (Ibrani Ebcedi, Notarikon, Temurah) de Ibraniler tarafindan yaratildigini, Kabalistik çalismalara inandiklari için bu metodlarin enerji alanlarini yogunlastirdiklarini dolayisiyla da kontakta olduklari enerji havuzu güçlendigi için çalismalardan sonuç aldiklarini düsünmeye basladim. "
Bu cümleye ekleyeceğim hiçbir şey yok. Beni okuyan arkadaşlar bu sözleri bir kez daha okumuş olsunlar diye alıntıladım.

" Merak ettigim konu ise bu yarattiklari enerji alanindan Ibrani olmayanlar da enerji çekip amaçlari dogrultusunda kullanabilirler mi?"
Benzer beyin elektriği frekansında olan kişi ister Aborjini, ister Tuareg olsun kullanır. Ancak oluşan durumu "enerji çekmek" değil, "senkronize olmak" ve "beyindeki alanı aktive etmek" şeklinde düşünmek daha doğrudur. Yine de eklemem gerek; Yahudilerin (doğrusu sizin kullandığınız gibi İbranilerin) yarattığı bu alanla genetik ve kültürel benzerlik (kafa yapısı, hayata bakış) nedeni ile en fazla Yahudiler senkronize olacaklardır.

" Kabalistik enerji alani Ibraniler tarafindan olusturuldugu için bu enerji alanindan enerji çekmeye çalisan diger irklardaki insanlar bu enerji alani tarafindan hemen fark edilip cezalandirilabilir mi?"
Şimdi biraz anlaşamadık. Yukarıda çok güzel zikrettiğiniz gibi cezalandıran tanrı diye bir şey yoktur. Yaratıcı, yani her şeyi yaratan, "ceza vereceği kadar hata yapan"ı (hatalı insanı) da yaratmış demektir, ki o zaman ceza gerektiren tavır asıl onun suçu demektir. Bu mantığı –beyni koşullanmamış olan- bir ergen bile üretebilir. Bu Tevrat kaynaklı düşünceler çok ama çok hatalıdır ve nice kişiyi Yahveh ortamına iter.

İyilik ceza vermez; hele ki acı çektirerek hiç ceza vermez… acı –yapısı gereği ile- çektiremez. Kişisel bazda yaşanan olumsuzlukların nedeni ceza değil, üretilen negatif dalgaboyu yüzünden yaratıcının alanından (Ana Alan'dan, Cennet'den) uzak kalmaktır.

" Yoksa tam tersi bütün insanlarin YHVH ana alanini zikretmesi serbest birakilarak olusturduklari enerji havuzunu dahada büyütmek mi istemektedirler?"
Biraz korku filmi senaryosu ya da komplo teorisi gibi olacak ama bizler buna inanıyoruz. Hatta bir adım ilerleyeyim: Bu işin gerisinde basbayağı global güçler olduğunu düşünüyoruz. Apolitik olma nedenlerimizden bir de bu.

Bakın; maji ile fizik bilimini sentezlemeyi biz düşündüysek, bilimadamlarının bilgi birikimi ile kıyaslanırsa acıacak kadar cılız bilgimiz ile bazı varsayımlar geliştirebildiysek, bunları çalışmalarda kullanıp biraz da başarılı olabildiysek (sistemin işleyebildiğini gördüysek) ve bizler deha değilsek; tıpkı bizler gibi söz konusu sentezi yapmayı akıl eden, hatta bilim konusunda bizden misli ile bilgili kişiler de vardır muhakkak. Ve en önemlisi: Bu gibi kişilerin güçlü politik bağlantıları, hedefleri de olabilir. Okült, politik alanda sanılandan çok daha yoğun biçimde kullanılmaktadır. Bülent'in (Bülent Kısa), "politikacıları sallasan üzerimden vefklerim düşer" dediğini defalarca kendi kulaklarıma duymuş, önemli bir bakanın onu aradığına canlı tanık olmuşumdur. Biz bu işlere kesinlikle bulaşmamayı yeğleyen insanlarız; ama aklımıza söylediğim kuşkular da gelmiyor değil hani. ;-)

"Nikola Tesla'nin 3-6-9 sayilarina obsesif oldugu biliniyordu. Sizce bu sayilar ne anlam ifade ediyor?"
Bizim eğitimde sayılar ve güçleri detaylı şekilde nedensellikleri ile anlatılmakta; ama bu bilgilerle yukarıdaki sayılar arasında bağlantı pek kuramadım.

"kendime ödül vermek için (beyin elektrigimi pozitive etmek adina) çogunlukla günde 1-2 bazi özel günlerde de maksimum 3 adet sigara içiyorum. Simdiye kadar 3 adeti hiç geçmedim."
Bu mesajda bizim arkadaşlarla konuşuyorum sandım; o kadar kafalar bir. :)

"Paracelsus'un '' Her madde aslinda bir zehirdir önemli olan dozdur.'' cümlesiydi."
Hiç bilmiyordum. Okült kültürüm acınacak kadar berbattır. Ama vocabulary'me aldım. (Kaptım. :) )

"bazen hafif biyik altindan gülerek kendi kendime neden maksimum 3 adet diye soruyorum hatta bununla ilgili matematiksel grafikler bile çizmisligim var :D ( maksimum 3 adet sigaranin zarar vermeyecegine dair). Bu durumu kendini rahatlatma olarak görebilirsiniz fakat gerçekten ise yariyor :D "
İçimden bir ses "Artık bir laf daha söylersen yalaka gibi duracaksın" diye fısıldıyor, ama kendimi tutamıyorum: Harika! Yahu, bu cümle bizim beyinlerden çıkmış gibi. :DDD

"Bu arada bahsettiginiz Grimoire'lere kisaca bir göz gezdirdim hepsi Ingilizce zaten ve tam anlamiyla anlamak imkansiz gibi. Fakat ana hatlarini inceledim sadece ve gördügüm kadariyla orta çaga ait kitaplarin çogu ayni ana mantik ( Majikal operasyonu yapacak kisinin kendini koruma çemberine almasi, Koruma çemberinin çevresi boyunca Ibranice Tanri isimleri yazmakta, çemberin disinda yer alan üçgene demon/spirit gibi herhangi bir varligi zorlayarak getirmek, Spirit'den bilgi almak ya da isinin olmasi için onu zorlamak, sonra varligi defetmek.) üzerine kurulu gibi."
Bende –daha önce yanıtlarımda söz ettiğim- 4-5 grimoire var.

Bu grimoire'ler şunlardır:

Honorius’un Grimoiresi
Grimoriun Verum
True Grimoire
Lİber Spirituum
Clavicule Salamonis
Süleyman’ın Ahdi
Almadel’in Kitabı
Lemegeton

Bunları Bülent (Bülent Kısa) vermişti. Hepsi kendi el yazısı ile yazdığı dokümanlar ve Türkçe. Size jest olarak –seçeceğiniz bir tanesinden- ilk on sayfayı fotoğraflayarak vermiş olduğunuz email adresinize gönderebilirim. Arzu ederseniz lütfen site iletişim linkine mesaj yollayın.

Ve evet: Kabala'yı sevmeme nedenlerimizden biri (Bülent'in de sinirine dokunduğunu defalarca söylediği) bu "zorlama" işi ise, ikincisi her yere YHVH adı yazma zorunluluğudur. Unutulmamalı ki, ad yazılırken beyinde uygun dalgaboyu varsa kontak kurulacaktır. Bilmem ne demek istediğimi anlatabildim mi?

"Belki yanlis bir bakis açisi ama her Grimoire yazan kendi bilinçaltina göre kitap yazmis."
:))) Çok doğru. :))

"Bizde bu ortaçag okültisleri gibi kendi olusturdugumuz yöntemleri Grimoire olarak yazabiliriz."
Doğru yine… Hatta öneriyorum. Hatta-hatta, buradan beni okuyan her majisyen arkadaşa çağrı yolluyorum: "Kendi grimoire'nizi kendiniz yazın." (Ve de buna inanın, sakın "Ben kimim ki grimoire yazayım" demeyin. Diyecekseniz boşuna uğraşmayın. :) )

"Eskiden Kabala ile ilgilenmek için Ibranice ögrenmeliyim diye düsünüyordum simdi artik fikrim degismeye basladi. Sanirim Ingilizce ögrensem benim için çok daha iyi olacak."
Şahane bir söz! :) Lütfen bu cümleyi Grimore'nizin başına, sizi okuyacak kişilere yol tabelası olarak yazmayı ihmal etmeyin.

Büyük keyif alarak yanıtladığım bu soru için (soruyu yanıtlarken ürettiğim PE için) teşekkürler. Bizden olmayan birileri ile aynı fikirde olmayı özlemişim. :DD


ANA SAYFA    |    Sorular    |    Astroloji    |    Kuantum    |    Ezoterizm    |    Filmlerimiz    |    İletişim

Dizayn: JANUS722.com    |    © 2015 -