722 Sistemi Majikal Eğitim
Pozitif Enerji Eğitimi
Astroloji Eğitimi
DANIŞMANLIK
SİTEYE ÜYE OLUN
Güncellemeleri hemen haber alın,
üyelere özel sayfalara girin.
ÜYE GİRİŞİ

BU SAYFAYI PAYLAŞIN! >>

Majikal Eğitim Alın | Eğitimin Programını İnceleyin

JANUS'A SORUNUZU İLETİN!

ÖZEL İLİŞKİLER

SORULAR ANA SAYFA
Maji | Pozitif/Negatif Enerji | Kuantum ve Bilim | Ezoterizm | Ruhsal Sorunlar | Reenkarnasyon/Ölüm Ötesi/Rüyalar | Astroloji | Fal/Tarot
Müslümanlık | Çeşitli İnançlar | Yaşam ve İlişkiler | Özel İlişkiler | Janus

TÜM ÖZEL İLİŞKİLER SORULARI
5 Şubat 2020
Çekicilik üzerine

Selamlar güzel insan ve eski hocam. Yazilarinizi sürekli okumaya devam ediyorum ve bir sorum olacak. Çekiciligin insandaki PE oraniyla dogru orantili oldugundan söz etmistiniz bazi yazilarinizda(ya da ben öyle anladim). Ancak çevremdeki bazi hemcinslerime baktigimda(erkegim) hiç de pozitif özellikler tasimayanlarinin etrafindaki karsi cinslerce çok çekici bulunduklarini gözlemliyorum. Ilk baslarda acaba benim pozitif ve negatif özellikleri degerlendirmede bir hatam mi var veya kavram kargasasi mi yasiyorum diye düsündüm ancak pek öyle degil gibi. Birlikte oldugu kisiye defalarca yalan söyleyen, ulu orta yaptiklarini anlatan, tehlikeli ve agresif kimlik tasiyor diyebilecegim kisilerin daha fazla partneri oldugunu gözlemliyorum. Acaba degerlendirirken neyi yanlis veya eksik yapiyorum söyler misiniz? Eger çekicilik PE ile dogru orantiliysa bu insanlar bunca negatif özellige sahipken nasil hala girdikleri ortamda bu kadar dikkat çekici ve 'havali' bulunabiliyorlar? Bu arada bir yazinizda siteyi kapatmaktan söz etmissiniz.Lütfen yapmayin. Kendi adima konusursam her gün siteye girip yeni yazi var mi diye kontrol ediyorum. Hayata bakisimi degistirdiniz ve böyle düsünen eminim ki tek kisi ben degilim. Umarim sorum mantiksiz gelmemistir. Size ve ekip arkadaslariniza kolayliklar dilerim, tesekkürler.

YANIT

Merhabalar sevgili arkadaşım. :)

“Eger çekicilik PE ile dogru orantiliysa bu insanlar bunca negatif özellige sahipken nasil hala girdikleri ortamda bu kadar dikkat çekici ve 'havali' bulunabiliyorlar?”
Çağımızda bazı olumsuz kişilik özelliklerinin çekici bulunması HATASININ gerisinde Kova Burcu çağı vardır. Söz konusu hataların varlığının güncel kanıtı çekici kimselerin cool sözcüğü ile tanımlanmasıdır. Oysa cool, “soğuk” demektir. (Kova, soğuk bir burçtur.) Çekmek gibi, temelinde bölünmüş evreni tam edici eylem ve bu yüzden kutsal manyetizma olan bir kavramın soğuk olmaya yönlendirilmesi, böyle bir kavramın artık gerçekte var edilemeyeceği anlamına gelebilir.

Gerçek çekicilik daima (hem maddi, hem manevi olarak) sıcaklıkla ilgilidir. Tayfın kırmızı tarafındaki renkler ısıtır ve tümü insan dostudurlar. Diğer yandaki, yani mavi taraftakiler ise soğuk etki yaratırlar ve ortadan uzaklaştıkça zararlı ve ölümcüldürler.

Kova’nın yöneticisi Uranus, astrolojide özellikle erkek eşcinselliğini yöneten (penisi kesilmiş) bir tanrıdır. Yani bazı erkeklerin giderek seks hormonlarının verdiği bedensel nitelikleri taşımayan hanımları (örneğin cool ve bakımsız duran, erkeksi beden dili sergileyen) kızları çekici bulmalarının gerisinde 2000 yılında içine girdiğimiz çağ vardır bizlere göre. Bu yüzden hanım öğrencilerimize modayı izlememelerini, klasik anlayışa göre çekici olmaya çalışmalarını, böylece çok daha fazla erkeğin başını döndüreceklerini; çünkü hiçbir çağın erkek beynindeki embed erkeklik özünü yok edemeyeceğini söylemekteyiz.

“Birlikte oldugu kisiye defalarca yalan söyleyen, ulu orta yaptiklarini anlatan, tehlikeli ve agresif kimlik tasiyor diyebilecegim kisilerin daha fazla partneri oldugunu gözlemliyorum.”
Diğer yandan kadınlar da hata -yani hatalı seçim- yapabilirler. Eğer kadınlar tümüyle hatasız kimlikler sayılsalar, makrokozmos yaşam formları olmazlardı. Üzülerek söylemem gerekir ki BAZI kadınlarda söz konusu hatalı seçimleri ben de izlemekteyim.

İşe biraz başından başlayalım. Hiçbir zaman BDSMci olduğumu saklamadım. Çocukluğumda bile ilk seks düşlerim daima SM görünümleri içerirdi. Normal ilişkilerde performansımın yarısından azını sergileyebilirim. BDSM üzerine yıllara dayalı araştırmalarım, beynin neden böyle çalıştığını kendimce açıklayan yazılarım vardır. Otuz yıldan fazladır BDSM life style’ın içinde istekle yer almaktayım. Bu yüzden kendimi bu konularda bir ölçüde de olsa uzman şeklinde niteleyebilirim.

Ve ben şunu demekteyim: “Mazohizm iyi bir şey değildir!”

BDSM, GEÇİCİ süre içinde, tarafların bunu bir eğlence aracı olarak görmeleri tahtında, sosyal ilişkilere, iş ortamına sızdırmamaları temelinde -eğer konsensüs sağlanmışsa- keyifli bir adult game’dir.

Bu dünyanın kurallarından -ki bunlar koruyucu ve biçimlendiricidir- habersiz hanımların mazohistik eğilim göstermeleri evrenin kurtuluşu, ya da PE celbi, adına büyük bir tehlike içerir. Hiçbir erkek, hatta insan, bir diğerinin (“ezmek” gibi kötü eğilimleri dile bile getirmiyorum) üst otoritesi olamaz. Oysa BAZI hanımlarda kendilerine kötü muamelede bulunan, kısıtlayan, hor gören erkekleri çekici bulma eğilimi gerçekten de vardır.

Bence bunun tek nedeni beyindeki NEGATİF ENERJİDİR. Bu durum Kova Burcu ile ilgili olmayabilir. Bu büyük tehlike ataerkil kültürün yaygınlaşması ile yüzyıllardır (Kova çağından çok önceden beri) kol gezmektedir.

NEnin hanımlara verdiği mazohistik eğilimin artmasına bilim dışı (ezoterik temelli) örnek olarak kadınların hırpani kıyafetli, giderek sakallı ve kısa saçlı erkeklerin çekici bulmaları verilebilir. Aşk, müzik, serbest cinsellik ve çiçek kavramını öne çıkaran 1960lı yılların kültüründe erkeklerin saçlarının uzadığı gözden kaçmamalıdır. Kısa saç ve uzun sakal modasının gerisinde ise bence IŞİD militanlarını, üzülerek söylemem gerekir ki, çekici bulma, ya da fark etmeden onlara özenme vardır. Sözün özü, gözlemlerinizde belki de haklı olabilirsiniz.

Randevusuna hazırlanmak adına 2+ saat ve ciddi bir harcama yapan bir hanım, partnerini blue jean ve penye bluz ile gördüğünde bunu olağan karşılıyorsa, denge adlı kavramdan (yani PEden) hayli uzaklaşmış demektir. Eşitlik, bu kadar küçük olaylarla bile başlamalıdır. Traş olmayan erkekleri karizmatik bulan, BULABİLEN, her saçı fönlü, kirpikleri mascara’lı hanım, gelecekte birçok hemcinsinin eşinden en azından kötü muamele göreceğinden emin olmalıdır. Kuantum EM alanları kendi başına gelişmez. Onları politik liderler de var edemez. Hepimizin beyinlerinde girmekte olan EM, biz, hepimizi tarafından yaratılmaktadır.

Şimdi başka bir konuya geçelim ve sorayım: Sorunuz acaba “Neden beni negatif örnekler kadar istemiyorlar?”, ya da daha ileri gidelim “Ben neden çok eşli değilim” gizli sorusunu mu içermekte? Yanıtı bilemem; o yüzden sizi tenzih ederek, bu merakı taşıyan okurlar adına bu iki soruyu yanıtlayayım.

Çok eşlilik arzusu ile başlayalım.

Çok eşlilik paganizmde olağan karşılanır. Müslümanlıkta hanımlara yasaktır, erkeklere bir anlamda serbest olduğu düşünülür. Oysa bu düşünce doğru olmayabilir; çünkü çok eşliliğin kuralı her bir eşi, eşit miktarda mutlu etmektir. Eşlerini paylaşan kadınları -Müslümanlıkta önerildiği, şart koşulduğu kadar- mutlu etmenin -neredeyse- olanaksızlığı ortadadır.

Paganizmde de aynı düşünce (partnerlerin eşit miktarda mutlu edilmediğinde NE celp olacağı bilgisi) vardır. Bu durumun olanaksızlığı bilindiği için çözüm “belli etmeme” kuralı ile yaşanır ve “Bilmeyen acı çekmez” görüşü benimsenir. Oysa aynı süreçte yaşanan birkaç ilişkiyi uzun süre gizli tutmak da neredeyse imkansızdır; çünkü bilirsiniz, “Gerçeklerin eninde sonunda ortaya çıkmak” gibi kötü bir huyları vardır.

Yani çok eşlilik, eğer çok eşli kimselerle eşleşilmiyorsa, büyük bir yetenek ve beyin/dil kıvraklığı gerektirir. Bu özellik ise bence pek az kişide bulunur. Bu özelliğe sahip olmadan çok eşlilik ortamında olanlar ise tabidir ki ciddi ölçüde NE envoke etmektedirler. Yani çok eşlilik GENELDE negativite celp eden riskli bir seçimdir. Celp edilen NEnin ise yaşamın hangi alanında yıkıcı olarak ortaya çıkacağı hiç kimse (ne parçacık fizikçileri, ne de okültistler) tarafından bilinememektedir.

Bu yüzden çok eşli olmak, fazlaca önerdiğim bir seçim değildir.

Şimdi de “Neden beni negatif örnekler kadar istemiyorlar?”” sorusuna gelelim:

Pozitif olanı negatif olanın istemeyeceği açıktır. İnsanlar -zıt yüklü olunca birbirini çeken- elementer parçacık değil; o parçacıklardan yapılı kompleks alanlardır. Yani çekimi benzeşme, senkronizasyon yaratır; okültizmde bu gerçeği anlatan yasaya “Sempatizasyon yasası” denir. Bu yüzden negatif kimlikleri çekici bulan hanımların çekici bulmadığı erkekler kendilerini sahip oldukları PE yüzünden tebrik etmelilerdir.

Ancak sürekli yalnız kalmanın (istendiği halde eş bulamamanın) gerisinde beyindeki negativite olabilir. NE denilen frekansın makro ve mikrokozmos yansıması bölmek eylemi olduğu için kişi ideal partnerinden bölünmekte, uzaklaştırılmakta, yani eşini bulamamaktadır. Halk arasında buna “baht kapanıklığı” denir. Bahtı kapatan, yani eş ile arayı açan, NEdir.

Bu durumun tersine, PE taşıyan bir beyin, PEnin temel yapısı (hedefi) olan EŞLEŞTİRME eğilimine çok yakındır. Bu olayı ilahi bir durum olarak düşünmek olasıdır; ancak bence bu durum bir fizik reaksiyondur. Diğer yandan, tüm fizik reaksiyonların kaynağı bir ilah (yaratıcı) ise, o zaman rahatlıkla eşleşmenin gerisinde objektif açıdan fizik, sübjektif açıdan Yaratıcı (ilah-i güç) vardır diyebilirsiniz.

Eş bulmak adına kaynak kitlenin geniş olması durumunun nedeni çekiciliktir. Gerçek (kişiye mutluluk verecek) karizmanın cool olmakla ilgisinin bulunmadığı, PE ile bağlantılı sayılması gerektiği gerçeği Yunan mitolojisindeki üç tanrıça ile gayet hoş şekilde anlatılmıştır. Karizma, yani charisma sözcüğünün çıkış noktası Yunan mitolojisinin Charities adlı üç tanrıçadır. Charities; zarafet, güzellik, süs, sevinç, neşe, şenlik, dans ve şarkı tanrıçalarıdır. Bu nedenle karizmanın söz konusu niteliklerle elde edildiği simgeleştirilmektedir.

Oysa adı geçen tanrıçalar, çok daha eski anaerkil bir inancın Yunan mitolojisine yansımış halidirler. Tanrıçaların sembolize ettiği gerçek kavram ise charities sözcüğünün tekil hali olan charity kelimesinin güncel anlamında gizlidir: Charity, kelime manası olarak “yardımseverlik ve merhamet” demektir. Yani asıl bilgi, "karizmanın zarafet, süs (buna kendine bakma ve şıklık diyebiliriz), sevinç, neşe, şenlik kadar; yardımseverlik sözcüğü ile ifade edilen erdemlerle elde edilebileceği" gerçeğini içermektedir. Zaten erdemleri var eden PEdir ve PE celp oldukça kişi erdem sahibi olmaktadır.

Erdemli insanlar çekicidir. Erdemli insanlar güzel, keyifli, eğlenceli ve doyum dolu ilişkiler yaşarlar.

Bu cümlenin inandırıcı gelmemesinin, bu hedefin insanlar tarafından benimsenmemesinin gerisinde Yahudilik nedeni ile dünyasal zevklerin erdemlerden ayrılması vardır. Oysa Müslümanlık dünyasal zevk denilen şeylerin CENNETTEKİ gerçeklerinin sönük kopyaları olduğunu, bunlara yaşarken de ölüm ötesinde de elde etmenin yolunun erdemlerden geçtiğini anlatmaya çalışmaktadır.

Yahudilik (Tevrat) ideaları ise öylesine baskındır ki, Kuranda apaçık yer alan sözler, bazı kişilerce YORUMLANMAKTA, Müslümanlığa yeni bir şekil verilmekte, böylece Müslümanlık Yahudilik olmaktadır! Bu çok üzücü yapı sonucu bir çok kişi (özellikle aydınlar) dinsel ilhamdan (iman denen serotonin salgılatan ortamdan) uzaklaşmakta, öz kültürümüzün Mevlana benzeri sıcak ve reel kimlikleri yerine, baştan aşağı Yahudiliğin yaratısı olan aseksüel ve ne olduğu, kim olduğu belirsiz (Hermes benzeri) Yahudi “bilgeler”i benimsenmektedirler.

Toparlayayım: Karizmatik olmak adına "Anlayışlı/özverili olmak, paylaşmayı sevmek, uyum sağlamaya çalışmak, değişmekten korkmamak, barışsever bir tavır sergilemek benzeri kişilik özellikleri sergilemek... ve de cinselliğe, eşleşmeye, aşka düşkün bir kimliğe sahip olmak" yeterlidir. Bu iki kavramı birbirinden ayırıp tekine sahip olan kişilerin cinsel çekiciliği de yarıya bölünmüştür. Bu yüzden çekiciliği; selülitsiz bacak, kalın dudak, sert bakış sanan hanımların, "cool" hava ile sigara yakmak, on santim sakal uzatmak, dağınık hal tavırla küstahça konuşmak sanan beylerin gerçekten eğlenceli, sorunsuz, doyum dolu ilişki sahibi olmaları için öğrenecekleri çok şey vardır.

Site gerçekten kapanmaya varacak bir sarsıntı geçirdi. Bu durumun nedeni benim; nedeni sadece bana çok yakın olan birkaç kişi biliyor. Yoğun çalışmalarımızın ortamında kendim olarak mutluyum. Ancak bazen hiç istemeseniz de yok olmak zorunda kalabiliyorsunuz! ;-) Umarım geçmiştir. Umarım doğrusu ve iyisi benim burada olmamdır.

Sözleriniz bana gerçekten cesaret verdi. Çok güzel şeyler yazmışınız… çok… Ülkülerimi en azından nezdinizde gerçekleştirmiş olmak bana yeni yıl armağanı oldu. Yarın yeni yıl…

Yeni yılınız PE banyosu ve geri dönüşleri içinde geçsin. :)

(Editörün notu: Soruların fazlalığı nedeni ile mesajın yanıtlanma ve yayınlanma tarihi arasında bir aya varan bir zaman olabilmektedir.)


ANA SAYFA    |    Sorular    |    Astroloji    |    Kuantum    |    Ezoterizm    |    Filmlerimiz    |    İletişim

Dizayn: JANUS722.com    |    © 2015 -