722 Sistemi Majikal Eğitim
Pozitif Enerji Eğitimi
Astroloji Eğitimi
DANIŞMANLIK
SİTEYE ÜYE OLUN
Güncellemeleri hemen haber alın,
üyelere özel sayfalara girin.
ÜYE GİRİŞİ

BU SAYFAYI PAYLAŞIN! >>

Majikal Eğitim Alın | Eğitimin Programını İnceleyin

JANUS'A SORUNUZU İLETİN!

RUHSAL SORUNLAR

SORULAR ANA SAYFA
Maji | Pozitif/Negatif Enerji | Kuantum ve Bilim | Ezoterizm | Ruhsal Sorunlar | Reenkarnasyon/Ölüm Ötesi | Astroloji | Fal/Tarot
Müslümanlık | Çeşitli İnançlar | Yaşam ve İlişkiler | Özel İlişkiler | Janus

TÜM RUHSAL SORUNLAR HAKKINDAKİ SORULAR

Psikologlar ve Psikoterapi/Analiz hakkındaki görüşlerimiz, ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR >> Temel İnançlarımız linkinde yer alan
“Psiko-terapi ve psiko-analiz hakkında” ve “Psikologlar hakkında” başlıkları altındadır.

24 Eylül 2019
Kendimi boslukta hissediyorum

Sorum kendim ile ilgili sevgili Janus.Kendimi boslukta hissediyorum.Fakat bu oyle boyle bir bosluk degil.Hiçbir yerde hicbir insanda hicbir yerde kisacasi hicbir seyde anlam bulamiyorum.Cogu zaman neden yasiyorum ki diye sorarken buluyorum kendimi.icimden hicbir sey yapmak gelmiyor ne bir seyler üretmek ne çalismak hicbir sey.her seyden sikildim.Bu oyle bir can sikintisi ki ben uzun zamandir bunun icinden cikamiyorum.böyle olmasini istemezdim.Ne yapmaliyim?ve bunun sebebi sence nedir?

YANIT

Bence fazlaca önemsenecek bir durumuz yok "sevgili" sorucu... :) sadece beyninizde -büyük olasılıkla arzularınızı tatmin edemediğiniz bir ortamda yaşamak yüzünden- salgılanan NTler (bizim dünyadaki adı ile NE celbi) bunu yaratıyor. Yani sorun şartlardan çok, onlara fazla "takılmak" (onları hadlerinden fazla önemsemek, yanlış yorumlamak ve benzeri hatalı yaklaşımlar) yüzünden salgılanan NTlerdir.

Bu düşünceyi basit şekilde kanıtlayayım:

1- Beyninizdeki NT combosunu, şu anda, size (çok şey bilmekte olan bir adam kimliğinde) akıl vermekte olan bendenizin beynine aktarabilseniz, sizinle aynı hislerde olacağım, tam da sizin gibi konuşacağım bir gerçektir.

Oysa ŞARTLARIM hala aynı -yani size akıl verdiğim- durumdadır.

2- Bu sıkıntınızda güçlü bir anti-depresan ya da (kesinlikle bu bir öneri değildir) LSD benzeri bir beyin tetikleyicisi aldığınızı, ya da alışıksanız sevdiğiniz bir içkiyi içtiğinizi varsayın. Birden “havanız değişir”.

Oysa ŞARTLARINIZ hala da aynıdır.

Ancak şu da vardır: Ataerkil hatalı doğrular, yaşamı genelde zorlaştırmış da olabilir.

Dilerseniz şu işi en başından gözden geçirmeye başlayalım:

İlk olarak şöyle bir düşünce deneyi yapalım: Bir adam (ya da kadın) var, evrenin en sağduyulu, dengeli adamı seçilmiş. Uyum yapma yeteneği üst düzeyde… Bu adamı minicik bir odaya koyuyorsunuz ve dışarı çıkmasına izin vermiyorsunuz, ama onun beslenme ihtiyaçlarını karşılıyorsunuz. Sonuçta ne olur?

Yanıt basit: O “en aklı başında” adam önce saçmalamaya başlar, giderek delirir.

Bu yöntem reelde Solitary Confinement adlı bir ceza tipidir ve insan hakları örgütleri tarafından yasaklanması istenmektedir. Bu cezaya çarptırılan bir satranç şampiyonunun ne hale geldiği 1960 yapımı olan Brain Washed adlı filmde izlenebilir. (Kişisel görüşüm, 20 yaşından genç kişilerin KESİNLİKLE izlememesi yönündedir.)

Makrokozmosta yaşarken bir çeşit Solitary Confinement içinde olmadığımızı söylemek zordur. İstediğimiz anda istediğimiz kadar yiyecek bulamıyor, bulsak da yiyemiyor, sevişemiyor, uyuyamıyoruz. Ancak işin ilginç noktası odur ki, makrokozmos (kuantum mekaniğinin ortaya çıkarttığı gibi) ESNEK YAPILI BİR ORTAMDIR. Kişi bilinci ile var olmaktadır! Yani tutsaklıktan kaçmak kolaydır. Bu mucizeyi gerçekleştirememe nedenimiz bu mucizeden yararlanmamamız için beynimize yerleştirilen “yapamazsın” şeklindeki kalıplardır.

Demek ki yapılması gereken eylem, şartlar kadar, beyin elektriğini rafine etmeye DE odaklanmaktır. Beyin elektriği pozitif ise -evren bu yönde yapılandırılacağı için- şartlar da zaman içinde KENDİ KENDİNE (imanlı iseniz bu duruma tanrı ile kontak sonucu ondan yardım almak şeklinde görebilirisiniz; ki, ben böyle görürüm) değişecektir. Bir kez daha yineleyeyim: Şartlar değişmeden beyin elektriğini değiştirerek önce rahatlamak, sonra bu rahatlığın verdiği PE celbi ile tutsaklıktan "reelde de" kaçmak olasıdır.

Solitary Confinement’dan kaçmak; hiç umulmayacak kadar güzel bir hayat sürmek için beyin elektriği pratikte nasıl değiştirilir?

1- NE atağının gelemeye başladığını hissettiğinizde HER NE YAPIYOR OLSANIZ DA, hobinize ya da ÖNCEDEN BELİRLEDİĞİNİZ sevdiğiniz bir eyleme atlayın. Beyninizi soruna kapatın. Öncelikle sorun aracılığı ile başlayacak olan NE CELBİNİ ENGELLEYİN.

2- Kendinizi iyi hissedince (bu değişim birkaç saat de alabilir, birkaç gün de) sorunla başa çıkma yolunu (çamura yatmadan) saptayın, yöntemi yazın (saptadığınız yöntemden fıymamak için not alın ;) ve sorunu YİNE fazla düşünmeden çözümü İFA EDİN. Sorun hakkında düşünmek/konuşmak, ilgili alanı eksite etmek anlamındadır. Ne sorun, ne de çözümüz hakkında konuşmayın/düşünmeyin, ama yapılması gerekeni YAPIN.

Sözlerimi biraz daha açayım:
- Boş bir vaktinizde, kendinizi keyifli hissetiğiniz bir gün, çok sevdiğiniz bir işi -ciddi bir zaman ayırarak, beyninizi dikkatle tarayarak- keşfedin ve bunu elde etmek yollarını arayın-bulun, bir kenara not alın. Atak başlayınca bu işi uygulayın.
- Boş bir vaktinizde, kendinizi keyifli hissetiğiniz bir gün, sevMEdiğiniz bir işi (ki, bu evden çıkmak ya da eve girmek istememek bile olabilir) -ciddi bir zaman ayırarak, beyninizi dikkatle tarayarak- keşfedin ve -bu size çok zor gelen şeyi- uygulamaya çalışın. (Kendinizi fazla da zorlamayın; basamak metodu, büyük "ben yaparım"cı atılımlardan fazla başarı sağlar.)

Bu yöntem bizim çift taraflı çözüm diyebileceğimiz “İstediğini ve İstemediğini Yap” şeklinde adlandırdığımız çok basit bir metottur.

3- “Bu sudan işler mi beni açacak? Ben aklımı dinleyeyim, hemen bu konuda deriiiin bilgiler veren kitaplar alayım, onları okuyum” mode’una girmeyin. ;-) Basit olan en etkin olandır. Doğa (doğallık) basitliği sever.

Sorunlarla biraz alay etmek, onlara aldırmamayı başarmak, hayata hafif takılmak -özellikle bu sayfayı izleyen beyinler için- uygulanması en gerekli, en etkin… ama inanılması ve uygulanması en zor yoldur.

“Ay-öf, sıkıldım beee… Amma büyütttüm haaa… Hayatta anlam-manlam neymiş? Bu gamlı halimle çoook da komiğim yani” diyebilirseniz; kendinizle (ya da hatalarınızla) dalga geçebilirseniz, biraz gülerek saçmalamayı başarırsanız, BUNU İÇTEN YAPABİLİRSENİZ, ilk PE celbi başlayacaktır.

Buraya dek aktarmaya çalıştığım düşünce biçimini daha da basitçe formülize edelim:

1- Fazla düşünme,
2- Kendini ödüllendir,
3- Soruna çözüm sapta, yan çizme, onu ifa et,
4- Canının istemediği şeylere de odaklan,
5- Bunları yapmak zor geldiyse ufaktan başla.

Şimdi de aynı yaklaşımı biraz daha bilimsel ve de "cool" jargon ile dile getirelim:

1- Beyin negatif EM alanının fotonları ile kuatum ortamındaki yüksek frekanslı, düşük dalga boylu kuantum alanlarını (din ortamının şeytanını), onlarla senkronize olarak eksite etme,
2- Sinapslarda pozitif NTler salgılanmasına neden olacak davranış ve eylemleri bulmayı ve ifa etmeyi öğren,
3- Analitik, metodik ve kararlı ol,
4- Olumsuz nöral yolakları silmek adına zorlanmayı göze al,
5- Genelde minimal hedefler belirle… AMA ASLA GERİ ADIM ATMA. Önemli olanın adımın büyüklüğü DEĞİL, kalıcılığı olduğunu unutma.

Bildiğim/duyduğum kadarı ile psikologlar ilk seansta hastalarına (bu "hasta" sözcüğü bizim anlayışımıza ters, ama genelde bu kelime kullanıldığı için sözcüğü aynen dile getirdim) “Anti-depresan kullanmayı düşünür müsünüz? İlaç, tedavinin daha kolay ilerlemesine neden olur.” demektedirler.1

Bir majisyen olarak bu sözleri ezoterizm ortamına taşıyayım ve şöyle diyeyim:
“Maji öğrenmeyi düşünür müsünüz? Uzayzaman dokusunu bükmeyi öğrenmek, beyin elektriğini (kaderi) değiştirmenin daha kolay elde edilemesine neden olacaktır."DİP NOTLAR

[1] Bu sözlerim kınama, eleştiri, alay içermemektedir.


ANA SAYFA    |    Sorular    |    Astroloji    |    Kuantum    |    Ezoterizm    |    Filmlerimiz    |    İletişim

Dizayn: JANUS722.com    |    © 2015 -