JANUS'un
ASTROLOJİ KİTABI

230 sayfa - 12TL.

İNCELEYİN!

SİTEYE ÜYE OLUN
Güncellemeleri hemen haber alın,
üyelere özel sayfalara girin.
ÜYE GİRİŞİ

BU YAZIYI PAYLAŞIN! >>


ASTEROİD EROS

Eros Burcunuzu Bulun!    |    Eros Yorumları

Asteroidler Nedir?    |    Tanrı Eros Kimdir?    |    Astrolojide Eros    |    Partnerler ve Eros

EROS KOÇ BURCUNDA

Kesin sonuçları almak adına Eros yorumlarının kişinin öz burcunun yansıttığı karakter (daha iyisi, tüm haritası) ile sentezlenmesi gereklidir.

  • Bu sayfa, standart astrolojik bilgilerden özgür bir anlayışla hazırlanmıştır.
  • Bu sayfa söz konusu yaklaşımla hazırlanmış olsa da, ana hedefi bilgilendirmek değil, gerçekleri abartılı ve esprili bir dille harmanlayarak okuru eğlendirmektir.
  • Bu sayfada söz edilen kimlik yorumu öz burç yorumu değil, Eros adlı asteroidin burçlardaki konumunun yorumudur. Öz burç yorumu olsa bile insanları on iki kalıba sokmak akıl dışıdır. Ne kadar parmak izi varsa, o kadar kişilik vardır.
  • Yorumlar; kişilerin kendilerinin DEĞİL, partnerlerinin konumlarını okumaları için (kişisel bilgilendirme değil, partnerlerin farklı yapılarını göstererek okuru eğlendirme amacıyla) yazılmıştır. Bu nedenle sadece partnerlerin konumlarının okunması altı önemli çizilerek önerilmektedir.
Lütfen yorumları bu kriterleri dikkate alarak okuyun.

Genel Seks Karakteri    |    Erkek Eros-Koç    |    Kadın Eros-Koç

Yazı:

Ana Tema: Kovala, avla, eyleme geç, al ve devam et, risk al.

Anahtar Kelimeler: Atıl, yan, yak.

Olumlu yanları: Bol ve doymaz (doyurulmaz?) tutku.

Olumsuz yanları: İlgi düzeyinde ani artıp azalma; elde edemedikçe daha çok isteme.

Dayanılmaz insanlardır… Hem karşı konulamaz, hem tahammül edilemez anlamında!..

İhtiraslı aşklardan hoşlanan kişiler için tadına doyulmazdır ilişkileri; oysa ihtiras değil, duygusallık arayan, ya da ihtiras aradığı halde Eros-Koç’a aşık olmayan kimseler üzerinde yıkıcı, bıktırıcı… hatta tehlikelidirler.

Doğru; seks çiftleşme değil, libidodur. Yani yaşamı yaşanmaya değer kılan, “yaratma” adlı eylemin ateşleyicisi geniş çaplı bir duygulanmadır. Buna rağmen işin bir de çiftleşme bölümü vardır. İşte Eros-Koç sadece bu bölüme ait bir kişidir. Eğilimleri “Tek yana odaklanmış, dengesini bir ölçüde yitirmiş seks” şeklinde de yorumlanabilir. Cinsel organları ile severler, bu yüzden onları cinsel organından yakalayan aşklarına sahip olabilir!

ERKEK EROS-KOÇ

Hayatında değer verdiği en önemli kavramlardandır seks… hatta kimi zaman en önem verdiği kavramdır da! Seks olmadan yaşayamazlar. Genç yaşlarda ilişki kurmaya başlarlar; ileri yaşlara değin değil, ölene dek aktif bir seks hayatı sürebilirler.

Partnerlerini beyinleri değil, cinsel organları seçer; fazla da detaylara takılmazlar, “ince eleyip sık dokumazlar”. Eşlerini ise partnerleri arasından seçmek gibi bir hataya da sıklıkla düşerler.

Duyguları alev/ateş gibidir. Birden parlar, yakar kavurur; ama sürekli “yellenmezse” (coşturulmazsa, ateşlenmezse) söner gider; hem de geride kavrulmuş, küllenmiş ortam bırakarak. Yelpaze ile ateşe “hava” verilir. Hava ise elementlerin en belalısıdır. Tarot kartlarında acı, hastalık ve ayrılık olarak yorumlanır. Bu yüzden Eros-Koç erkeğini yelpazelemek için hava vermek, yani toplumsal açıdan “olumsuz” olarak nitelenen şeyleri yapmak gerekebilir. Örneğin gerginlik yaratmak, tartışmak, ona meydan okumak bu erkek için afrodizyaktır.

Gençliklerinde -deneyimli oldukları için- olgun kadınları, yaşlandıkça -körpe ve seksi oldukları için- genç kızları yeğlerler. Öylesine tutku doludurlar ki, partnerlerinin en isteksiz halinde bile onları ateşleyebilirler; tabii ki onları fazla istemeyen, kendine uygun görmeyenleri de!

Kesinlikle sadık değildirler; ancak bu sadakatsizliğin gerisinde İkizler burcu gibi bir dolandırıcılık, en azından oyunculuk eğilimi yoktur. Onların beyninde seks, yemek yemek gibi bir ihtiyaçtır. Nasıl her öğün yemeğin illaki evde yeneceği düşüncesi saçma ise, her seks birlikteliği de evde yaşanmaz. Farklı ilişkilerin üzerinde durmazlar ve ihanet olarak görmezler. O sadece bir gerekliliktir. Yanar, söner, biter. Bu yüzden iş sekse gelince moral değerlere fazla bağlı değildir.

Eros-Koç, aslında çılgınca aşık olacağı bir kadın aramaktadır. Onunla sürekli doruklarda yaşamayı özlemektedir. Hatası odur ki dünya adlı gezegende, insan beyni ile yaşadığını fark etmemektedir. Bu yaşamda ve bu beyinlerle doruklarda kalmak diye bir şey olamaz. Saat gece yarısı 12’de partiyi terk edecek gücü olmayanın arabası kabak olur. Bu yüzden bu erkekler genelde kabak araba ile kalırlar; yani başlarını dertten, kendilerini “tutku, heyecan” diye diye canlarını sıkacak durumlardan genelde kurtaramazlar.

ARZUSUNU ARTTIRAN ŞEYLER

Sınırsızlık, sürekli uyaran ya da kabul eden konumda olmak, seksi kıyafetler, ölçüsünde adilik, sevişme sırasında küfür etmek, strip-tease şovları, kısa ön sevişme, sert sevişme, anti-romantizm, aşırı davetkar tutum ile uzak durma (örneğin yoğunluğu bahane ederek) benzeri dengesiz davranışlar, değişik ve utanmaz seks pozisyonları, pornografi, kırmızı renk.

İSTEĞİNİ KAÇIRAN ŞEYLER

Kitap/film/sanat tartışmaları, eleştirilmek, şiir, mesafeli tutum, kuralcılık, gözü yaşlı kadınlar.

KADIN EROS-KOÇ

Öylesine seks yüklü ve cesurdur ki, ataerkil toplumlardaki sığ bakış açısı ile “erkeksi” sanıldığı olur. Oysa o sadece istekli ve yüreklidir… dahası, çok da dişidir. Talepkârdır, vakit yitirmekten hoşlanmaz ve gereksiz bulur. Aklına eseni yapmayı sever. Erkekleri yönetmeyi becerir ve bunu iktidar (hatta ezme) hırsı ile değil, doğal biçimde yaşar. Bu yüzden bazı erkeklere itici, bazılarına ise adi görünür.

Erkek Eros-Koç’da olmayan duygu potansiyeli de taşır; ama bu duygular da ihtiraslı olmalıdır. Genelde istediği erkeği elde eder; ama seks kadar duygu da aradığı için potansiyeli ölçüsünde çok sayıda ilişki yaşamaz, herkesi kolayca beğenmez. Partneri “tuttuğunu koparan”, ama güzel (duygusal, geniş gönüllü, sıcak) de olmalıdır. Cinsel organı kadar kalbinde de yangın olmadıkça erkeği reddeder. Bu yüzden nazik, centilmen bir salon adamından çok, yaşamayı seven serüvenci kahramanları bekler. Yine de bazen çok güçlü olmayan erkekleri çekici bulabilir. Yönetmektir bu şartlarda onu uyaran.

Yatakta kolayca vahşileşebilir. Hem zorlamayı, hem de zorlanmayı isteyebilir. Ayıp, günah engellemelerinden çabucak bunalabilir. Dolaylı, dolanan, direkt olmayan her şeyi itici bulur. Bu yüzden kimilerine sert ve kırıcı görünebilir; oysa o dürüst olduğuna inanmaktadır.

Bu nitelikleri yüzünden -eğer haritasının genelinde güçlendirici etkiler varsa- seks işçisi olabilir; ortamda tatmin ve eğlence bulabilir.

Ataerkil kuralların baskı altına alamayacağı nadir ruhlardandır. Erkek Eros-Koç saldırgan olabileceği için genelde harcanır; kadın Eros-Koç ise -özellikle eğer yerini bulabilirse- iz bırakır.

ARZUSUNU ARTTIRAN ŞEYLER

Serüven dolu ilişkiler, ilginç yerlerde sapılan seks, talepkar/sahiplenen/güçlü erkekler, partnerinin gerçek anlamı ile partneri (eşiti) olmak. Bedeninin kendi de bilmediği zevk noktalarının tanıtımı. Yenilik. Yeni pozisyonlar. Güçlü bir erkeğin ona yalvarması.

İSTEĞİNİ KAÇIRAN ŞEYLER

Romantizm. Aşırı kuralcı, önlemci, metot düşkünü erkekler. Tutucu kişilerin ortamında fazla zaman geçirmek. Geleneksel kadın modeline itilmek. Ayıp kavramı. Yönetilmek.ANA SAYFA    |    Sorular    |    Astroloji    |    Kuantum    |    Ezoterizm    |    Filmlerimiz    |    İletişim

Dizayn: JANUS722.com    |    © 2015 -