JANUS'un
ASTROLOJİ KİTABI

230 sayfa - 12TL.

İNCELEYİN!

SİTEYE ÜYE OLUN
Güncellemeleri hemen haber alın,
üyelere özel sayfalara girin.
ÜYE GİRİŞİ

BU YAZIYI PAYLAŞIN! >>


ASTEROİD EROS

Eros Burcunuzu Bulun!    |    Eros Yorumları

Asteroidler Nedir?    |    Tanrı Eros Kimdir?    |    Astrolojide Eros    |    Partnerler ve Eros

EROS BOĞA BURCUNDA

Kesin sonuçları almak adına Eros yorumlarının kişinin öz burcunun yansıttığı karakter (daha iyisi, tüm haritası) ile sentezlenmesi gereklidir.

  • Bu sayfa, standart astrolojik bilgilerden özgür bir anlayışla hazırlanmıştır.
  • Bu sayfa söz konusu yaklaşımla hazırlanmış olsa da, ana hedefi bilgilendirmek değil, gerçekleri abartılı ve esprili bir dille harmanlayarak okuru eğlendirmektir.
  • Bu sayfada söz edilen kimlik yorumu öz burç yorumu değil, Eros adlı asteroidin burçlardaki konumunun yorumudur. Öz burç yorumu olsa bile insanları on iki kalıba sokmak akıl dışıdır. Ne kadar parmak izi varsa, o kadar kişilik vardır.
  • Yorumlar; kişilerin kendilerinin DEĞİL, partnerlerinin konumlarını okumaları için (kişisel bilgilendirme değil, partnerlerin farklı yapılarını göstererek okuru eğlendirme amacıyla) yazılmıştır. Bu nedenle sadece partnerlerin konumlarının okunması altı önemli çizilerek önerilmektedir.
Lütfen yorumları bu kriterleri dikkate alarak okuyun.

Genel Seks Karakteri    |    Erkek Eros-Boğa    |    Kadın Eros-Boğa

Yazı:

Ana Tema: O asla bir partner değil; daima -karşı cinsin en temel, basit, saf yanlarına sahip- bir eştir.

Anahtar Kelimeler: Dürtü, duygu, içgüdü, dinginlik.

Olumlu yanları: Doğallık, sadakat, güç.

Olumsuz yanları: Değişmezlik, sessizlik, tekdüzelik.

Bana göre Eros-Boğa tam bir öküzdür!

Ancak tabii ki sözlerimi hatalı anladınız; çünkü çok kişinin beyni ataerkil koşullanmalar altındadır. Öküz de, boğa da, inek de insanlara dost, insanların yükünü çeken, saldırgan olmayan, eşleşebilen (cinsel ilişki sonrası partnerine yabancılaşmayan), yavrularına sadık, algısı -hiç belli etmese de- çok yüksek, duygusal hayvanlardır. Anaerkil ezoterizmde Ana Tanrıça kendini inek, Baba Tanrı öküz ve boğa olarak gösterir.

Eros-Boğa da tam bu niteliklerdedir.

Bu insanlar tek eşli, ilişkilerde devamlılık arayan, ilişki sürdükçe bağlanan, ama bağlandıkça da sahiplenen kişilerdir. Sahiplenmek ve sahiplenilmek çok önemli bir tavır, hatta ihtiyaçtır onlar için.

Cinsel arzuları çok yüksektir. Her zaman kolayca uyarılabilirler… ama eğer kendilerini rahat hissederlerse… Cinsel ilişki kadar, sevgililerini tatmin etmeye de önem verirler.

Rekabetçilikten, serüvenlerden ve değişik şeylerden hiç hoşlanmazlar. Bunlar onların -aslında doymak bilmez dinilebilecek isteğini- hemen kaçırır.

Onları uyaracak ilk şey sadakat ve güvenlik ise, ikincisi de beş duyunun cinsellikte kullanılmasıdır! “Hayvani” demek geliyor içimden, ancak yanlış anlaşılacak, “ilkel” de demek istemiyorum, “saf” desem, “salak” anlaşılacak… ne desem? Rafine? Fazla teknik… Buldum! Doğal! Cinselliği en doğal şekilde, insan aklı ile bozum edilmemiş hali ile yaşamayı bilen ve beceren kişilerdir.

ERKEK EROS-BOĞA

Kokular onu bir hayvan gibi etkiler. Güzel kadın kokuları kadar doğal kokular da. Bütün duyguları gelişmiştir. Bir kadını sadece kokusundan seçebilir.

Teslim almak ve kalıcı olmak önemli bir hedefidir. Bu yüzden aslında koca olmak ister.

12 burcun içinde en güçlü erkektir. Ama teknikten, taktikten hiç anlamaz. Yorulmaz, tatmin edene kadar uğraşır. Ara vermeye bile gerek duymaz… doymaz bir yanı vardır. Onun kadar güçlü bir erkeğin aynı zamanda onun kadar duygusal ve romantik olması kadınları şaşırtır. Partnerinin ihtiyaçlarına duyarlıdır ve bu konuda elinden gelenin fazlasını yapar. Buna rağmen tuhaflık, sapıklık, heyecan adına sınırları zorlama gibi ortamlarda isteğini kaybeder. İçindeki alevi belli etmez önceleri, sevişmeye de yavaştan başlar zaten.

Onu öncelikle uzun vade ilişkiler ve sahip olmak uyarır. Diğer yarısı konumundaki kadından başkasını gözü görmez.

Romantik akşam yemekleri onu baştan çıkartır, ayrıca baştan çıkartma taktiğidir de. Kadınları saf ister, seksi ve davetkar kadınlar onu ürkütebilir.

ARZUSUNU ARTTIRAN ŞEYLER

Seksi gecelikler, güzel kokulu yağlarla masaj (özellikle sırtı ve boynu duyarlıdır), yumuşak ve şefkatli kelimelerin kulağına fısıldanması, mahir dokunuşlar ve oral seks... Doyana kadar yemek yemek ve sonra sevişmek.

İSTEĞİNİ KAÇIRAN ŞEYLER

Ayaküstü seks, bir gecelik sevgililer, romantizmin olmadığı her ortam.

KADIN EROS-BOĞA

Birçok kadın güvence arar, güvenliği bulunca mutlu olur… Eros-Boğa başka türlü elde edilemez ve en çok güvence ile uyarılır!

Gerçek bir arzu kadındır. Ama sahibini arar. Sahibi ise onu en iyi duygulandırandır… her alanda hem de!

Çikolatalar, güzel yemekler de onu duygulandırabilir. Doymak adlı eyleme hep açtır… hem de her açıdan. Cinsel organınıza bal ya da çikolata sürmeyin, koparıp iştahla çiğnemeye başlayabilir.

Ağırdır, acele ile hiçbir şey yapamaz. Uyarı da buna dahildir. Ağır ağır uyarmanız gerekir. Ancak ateşini yaktığınızda kolay söndüremeyeceğinizi de bilmeniz gerekir. Yine ağır ağır söndürmezseniz sönmeyecek ve sizi yakıp kül edecektir.

Güvenli duygulanmak kadar önemlidir. Yerini-yurdunu-sahibini bilmeyi ister. Orada konuşlanıp gevşemeyi arzular. Gevşemezse heyecana gelemez. Çok güçlü içgüdüleri vardır; bir entelektüel olmasa da, yalanı hemen sezer.

Erkeğini mutlu etmek için çok şey yapar, ama yapmayı bildiği sadece sevişmektir. Örneğin Dokuz Buçuk hafta adlı kült filmdeki gibi erkek kılığına girmesini, serserilerden kaçmayı başarınca keyifle köşe başına çökmesini isterseniz bu onu son görüşünüz olacaktır. Kolay siler atar. Fazla kafaya takmaz… Kendini üzmez. Onunla ilgilenin, ona koruyup gözetin, bunu içtenlikle yapın, başka kadına yan gözle bakmaya mecal bırakmayacaktır…

Basit olun (adi değil, basit) ve de en çok göğüslerine yönelin! Ona güven verin, kalıcı olacağınızı hissettirin, yatağa yatırın ve güzelce sevişin. Fazla lafa-söze zaman ayırmayın.

ARZUSUNU ARTTIRAN ŞEYLER

Lezzetli yemek, kaliteli içki, kısık ışıklar, ısısı tam kıvamında (biraz sıcakça) oda, yumuşak müzik, yumuşak yatak, hele ki saten çarşaflar varsa Nirvana’ya çıkar… ve çıkarır. Bu kadında kendini arzuya gömme ve gömdüğünde partnerini unutmayarak onu da peşinden sürükle yeteneği vardır. Onunla birlikteyken masaj yağlarının uzmanı olabilirsiniz.

İSTEĞİNİ KAÇIRAN ŞEYLER

Vahşet, garip istekler, aşırılık, gıllıgışlı ilişkiler, çok konuşup az çalışan erkekler. Zeki erkekler. Romantik erkekler. İşkolik erkekler. erkekegemen erkekler. Sorunlu erkekler. Gizemli erkekler. Kompleks kimlikli erkekler.ANA SAYFA    |    Sorular    |    Astroloji    |    Kuantum    |    Makaleler    |    Filmlerimiz    |    İletişim

Dizayn: JANUS722.com    |    © 2015 -