JANUS'un
ASTROLOJİ KİTABI

230 sayfa - 12TL.

İNCELEYİN!

SİTEYE ÜYE OLUN
Güncellemeleri hemen haber alın,
üyelere özel sayfalara girin.
ÜYE GİRİŞİ

BU YAZIYI PAYLAŞIN! >>


ASTEROİD EROS

Eros Burcunuzu Bulun!    |    Eros Yorumları

EROS YENGEÇ BURCUNDA

Kesin sonuçları almak adına Eros yorumlarının kişinin öz burcunun yansıttığı karakter (daha iyisi, tüm haritası) ile sentezlenmesi gereklidir.

  • Bu sayfa, standart astrolojik bilgilerden özgür bir anlayışla hazırlanmıştır.
  • Bu sayfa söz konusu yaklaşımla hazırlanmış olsa da, ana hedefi bilgilendirmek değil, gerçekleri abartılı ve esprili bir dille harmanlayarak okuru eğlendirmektir.
  • Bu sayfada söz edilen kimlik yorumu öz burç yorumu değil, Eros adlı asteroidin burçlardaki konumunun yorumudur. Öz burç yorumu olsa bile insanları on iki kalıba sokmak akıl dışıdır. Ne kadar parmak izi varsa, o kadar kişilik vardır.
  • Yorumlar; kişilerin kendilerinin DEĞİL, partnerlerinin konumlarını okumaları için (kişisel bilgilendirme değil, partnerlerin farklı yapılarını göstererek okuru eğlendirme amacıyla) yazılmıştır. Bu nedenle sadece partnerlerin konumlarının okunması altı önemli çizilerek önerilmektedir.
Lütfen yorumları bu kriterleri dikkate alarak okuyun.

Asteroidler Nedir?    |    Tanrı Eros Kimdir?    |    Astrolojide Eros    |    Partnerler ve Eros

Yazı:

Eros> Yengeç, aşk ve seks adlı faklı kavramları birlikte algılamayı ve yaşamayı başaran bir kimliktir. Onlar için seks yaptıkları kimse değerlidir, bir çeşit eştir, birlikte olunması ve çok şeyin paylaşılması gereken kişidir… ancak diğer yandan da aşık olunan kişi, kesinlikle seks yapılması gerekli kişidir. Hatta aşık olunan kişi, seks yapılması gerekli yegane kişidir. Ama olaya -Eros ortamında olduğumuz için- salt “seks” açısından bakarsak onun bir ölçüde -sıkıcı demeyelim de- macerasız olduğu söylenebilir. Sıcacık, güvenlikle dolu bir ortamdır onlarla seks… biraz boğucu da denilebilir mi bu ortama?

Belki de!

KADIN EROS-YENGEÇ

Duygu yüklüdür. Erkeği hisleri ile (ve de kolları/bacakları dahil, diğer her noktası ile) sarıp sarmalayabilir. Aynı şekilde sarılıp sarmalanmak ister. Ancak onu ne sadece duygu ile, ne de sadece sarıp sarmalayarak tatmin edebilirsiniz… o doymak adına bunların her ikisine birden gerek duyar.

Bu kadını baştan çıkartmak adına duygusal davranmak şarttır. Duygusal olmayan duygusal davranabilir mi? Belki… Ancak onun içgüdüleri öylesine güçlüdür ki, partnerinin rol yaptığını kolayca sezer. Bu kadını baştan çıkartmak için duygusal davranmak şart olduğu halde yeterli değildir. Ona benzersiz bir güvenlik ortamı sağlamalı, seks konularında ve ortamında onun ruhunu ısıtacak koşullar yaratmalı, sözler söylenmelidir.

Kendini rahat hissettiğinde duygusal yanı minimize olur, olayın aktif yönüne bile atlayabilir. Aktifliği sizi şaşırtabilir.

Seks pratikleri olarak sertlikten, vahşetten, kabalıktan uzak olmak bu kadını elde tutmak adına gereklidir. Zorlamak, yapılabilecek en büyük hatadır. Sapma adı verilebilecek türde arzuları olan kişiler bu kadından uzak durmalıdırlar. Onunla uzun soluklu bir beraberlik (örneğin evlilik) düşünen erkekler seks hayatlarının daima “klasik” olarak nitelenebilecek sınırlar içinde kalması gerektiğini akıllarından çıkartmamalıdırlar.

Onu baştan çıkartmak adına biraz daha detay “trick” arayanlar için şöyle iki öneride bulunulabilir:
- Eğer uygun bir aileniz varsa bu kadını aile ortamına sokup birkaç saat mutlu edin, sonra baştan çıkartmak için girişimde bulunun.
- İşler ilerleyince isteksizlik yaşarsa, ya da onu ateşlemek adına “ortama” (örneğin seks yapılacak odaya, hatta yatağa) önem verin. Zevkli, temiz, sakin ama uyarıcı bir amibiyans yaratın. Sevişirken genelde sakin olun… kesinlikle şefkatli olun… ama yine kesinlikle ateşli de olun.
- Bir diğer “dirty trick” denemek isteyenlere ise şöyle bir öneride bulunabilirim: Duruma/ortama/partnerinizin kişiliğine göre ya onun babası olun ya onun annenizi oynamasını sağlayın!

ERKEK EROS-YENGEÇ

Eros > Yengeç erkekler “adam gibi adam”dır… Bu “adam gibi” olan adamlar neredeyse her kadının ideal koca modelidir de… ama ilişkiler illaki bir evlilik ortamı değildir. Hatta -nadiren- bir evlilik ortamıdır. İlişki genelde bir serüven ortamıdır. Bu yüzden bu adam gibi, yani “ideal koca” erkek bazı (neşeli, eğlenmeyi seven, sınırlardan hoşlanmayan, “hızlı”) kadınlara “taşıması güç, çünkü çok ağır” gelecektir.

Onun duygusallığı benzersizdir. İnce düşüncelidir. Partnerinin/sevgilisinin ihtiyaçlarına duyarlıdır. Ama aynısını (hatta misli ile fazlasını) da bekler. Zaten o çok şey bekler ve ister. İşin kötüsü bu beklentilerin hepsi iyi şeyler olsa da, hepsi doğrudan seks ile ilgili değillerdir. O uyarılmak için, birlikte olduğu kadını “en vaz geçilmez deneyim” olarak görmek için, seks dışı bir dolu şeye gerek duyar. Ancak acaba uyarılmış ve coşmayı bekleyen kadın onun bu değerli beklentilerine zaman ayırmayı istemekte midir? Seçilen kadının kimliği ile ilgilidir bu…

Aynı Eros>Yengeç kadın gibi bu erkek de kabalıktan, hatta aşırı özgür kadınlardan hiç hoşlanmaz. Aile, güvenlik, sıcak duygular bekleyen kadınlar toplumda genelde olağan karşılanır, ancak cinsellik adına bir erkeği aile, güvenlik ve sıcak duygular ile -baştan çıkarılabileceği- pek kimsenin aklına gelmez. Oysa Eros>Yengeç erkeği elde etmenin (daha doğrusu “yatağa atmanın”) başlıca (belki de yegane) yolu budur. Onu yırtmaçlı etekler ve transparan bluzlar kadar tradisyonel ve konservatif tavırlar etkiler. Bu yüzden işin en başında Eros>Yengeç erkeği “açmak” adına dikkatle yaklaşılması ve ona diğer her erkeği uyaracak klasik yollar kullanılmaması gerekir. Ancak onun için göğüsler çok önemlidir. Kadın göğüslerine diğer her erkekten daha fazla önem verip bunlardan aşırı uyarıldığının altını çizmek gerekir.

Seks duyguları doğada, egzotik mekanlarda, hafiften tehlikeli şartlarda uyanmaz. O coşmak adına eve, hatta güzel/sıcak/zevkli/güven verici/düzgün bir eve gerek duyar. Küçük bir baştan çıkartma tüyosu olarak su (deniz/duş vb.) ve güzel yemek (ya da yemek pişirme) şeklinde özetlenecek kavramları erkeğin kişiliğine uygun şekilde kullanmak önerilebilir. Beğendiği kadının zevkle döşenmiş evinde elleri ile hazırlayacağı yemekler onun kendinden geçmesine neden olabilir. Bu ortamda birden yemeği kendinin yapmaya başlaması da kadını şaşırtmamalıdır.

İş sekse gelince güçlüdür, isteklidir, egemendir. Erkekçe tatmin etmeyi en başaran kişilerdendir Eros>Yengeç erkek. Başta biraz ağır olsa da, çabucak yönetime atlar. Giderek coşar, coşturur. Diğer erkeklerin pek çoğunun tersine, bu erkek ilişkiler eskidikçe daha iyi performanslar sergiler.

Bu erkeğin olumsuz yanı ise onun Ay’ın hareketlerine en bağımlı tip olmasıdır. Ay’ın her safhası onun üzerinde etkindir. Bu yüzden baştan çıkartma planı yapılacaksa bu durum da dikkate alınmalıdır. Yine aynı yüzden bazı anlaşılması zor iniş/çıkışları da kimi zaman yaşayacak olabilir. Ama bunlar geçecektir.

Onu elde etmek için dürüst olun, verici olun, sakin olun, uçlara eğilim göstermeyin. Elde edecekleriniz -eğer seks ilişkilerini Camel Trophy, lunapark eğlencesi ya da kara ormanlarda bir ayin benzeri şekillerde algılamıyorsanız- sizi kesinlikle mutlu edecektir.ANA SAYFA    |    Sorular    |    Astroloji    |    Kuantum    |    Makaleler    |    Filmlerimiz    |    İletişim

Dizayn: JANUS722.com    |    © 2015 -