JANUS'un
ASTROLOJİ KİTABI

230 sayfa - 12TL.

İNCELEYİN!

SİTEYE ÜYE OLUN
Güncellemeleri hemen haber alın,
üyelere özel sayfalara girin.
ÜYE GİRİŞİ

BU YAZIYI PAYLAŞIN! >>


ASTEROİD EROS

Eros Burcunuzu Bulun!    |    Eros Yorumları

EROS ASLAN BURCUNDA

Kesin sonuçları almak adına Eros yorumlarının kişinin öz burcunun yansıttığı karakter (daha iyisi, tüm haritası) ile sentezlenmesi gereklidir.

  • Bu sayfa, standart astrolojik bilgilerden özgür bir anlayışla hazırlanmıştır.
  • Bu sayfa söz konusu yaklaşımla hazırlanmış olsa da, ana hedefi bilgilendirmek değil, gerçekleri abartılı ve esprili bir dille harmanlayarak okuru eğlendirmektir.
  • Bu sayfada söz edilen kimlik yorumu öz burç yorumu değil, Eros adlı asteroidin burçlardaki konumunun yorumudur. Öz burç yorumu olsa bile insanları on iki kalıba sokmak akıl dışıdır. Ne kadar parmak izi varsa, o kadar kişilik vardır.
  • Yorumlar; kişilerin kendilerinin DEĞİL, partnerlerinin konumlarını okumaları için (kişisel bilgilendirme değil, partnerlerin farklı yapılarını göstererek okuru eğlendirme amacıyla) yazılmıştır. Bu nedenle sadece partnerlerin konumlarının okunması altı önemli çizilerek önerilmektedir.
Lütfen yorumları bu kriterleri dikkate alarak okuyun.

Asteroidler Nedir?    |    Tanrı Eros Kimdir?    |    Astrolojide Eros    |    Partnerler ve Eros

Yazı:

Aslan bir kraldır. Eros>Aslan da öyle… Tabii ki günümüzde yaşayan bir kimsenin kral olması imkansız denecek kadar zordur; ama bu gerçek Eros>Aslan’ın kendini bir kral olmak görmesini, yani aşk yaşamında kral muamelesini görmeyi beklemesine engel olamaz.

Kral olarak ne bekler peki? Hayranlık yeterli olur mu? Hayır! Hayranlık onu çeker, ama asıl beklediği tapınılacak kadar hayranlık, sürekli övgü, koşulsuz sadakat ve her dediğine “evet, tabii ki, ne kadar doğru!” yanıtları almak ve kendinin koşulsuz izlenmesidir.

Tutku… Bu kavram ise onun ilgisini uyandırmak için gerekli ikinci unsurdur. Tutkuyu sadece hissetmek değil, yaşamak da ister; bu yüzden ilişkide teatral sahneler yaratır, bunları gerçekten yaşar… ama partnerinden ayrılınca da unutur… ta ki karşısına hoşlanacağı bir diğer kişi çıkana dek! İlişkisindeki tutku ölürse, ya da partneri tutku gösterilerine sıcak bakmıyor, tutku yerinde denge ve sağduyu arıyorsa kolayca uzaklaşır… yani hiçbir açıklama yapma gereği duymadan uzaklaşır.

KADIN EROS-ASLAN

Gösteriş… İşte Eros>Aslan kadınının başını döndürmek için gerekli kavram! Eğer güçlü, etkin, zengin, ya da şaşalı bir yaşam sürmeyen biri iseniz; “karınca kaderince” bir tipseniz veya varsıl olduğunuz halde ekonomi yapmaya inanıyor, gereksiz yere lüks restoranlarda gezmeyi, pahalı giysiler satın almayı anlamsız buluyorsanız şansınız olduğunu söylemem zordur.

Saydığım kriterler ve benzerlerine sahipseniz bu kadını hemen elde edeceğinizi de sanmayın. Bu kriterlerine rağmen onun efendisi olmamanızın gerektiğini bilmelisiniz. O aslında karşısında kendi ayarında biri istiyor olsa bile, bu kendi ayarında kişi asla rakibi olmamalı, onun yönetimine girmelidir.

Aslında göründüğü kadar zor ve elde tutulamaz değildir. “Durup oturmaya” eğilimli bir yanı vardır. Aile kurmaktan kaçacak bir tip gibi dursa da, aslında güvenlik arayışı vardır ve yönetme hakkı elinden alınmadığı şartlarda evliliğe sıcak bakar.

Sekste en tutkulu bir yapıdır kadındaki Eros>Mars. Buna rağmen seksi -yaşam içindeki gösteriş sever kişiliğine paralel şekilde değil- basit ve tatmin edici şekilde ister... Ama yatağa geçene dek ortam şatafatlı ve zengin olmalıdır. İkinci sınıf olarak nitelenebilecek ortamlarda arzusu zor uyanır; lüks bir çevre, zengin bir sofra, çiçekler ve güzel kokular onun partnerinin davranışları kadar uyaracak olabilir. Gül yerine orkide, kebap yerine karides, kitap yerine takı kadınıdır. Aslında lüks ortamlar onu zevklerine uygun olması kadar, ona güvenlik de verdikleri için vazgeçilmezidirler.

Tatmin etmek ve olmak için aktiftir. Belki biraz yöneticidir de… Ancak erkeklerin birlikte olmaktan keyif alacağı “ateşli” denen kadınlardandır. Ateşli olmasına karşın asında aradıklarını bulursa umulmayacak kadar sadıktır. İhaneti sevmez, kendine yediremez; aynı şekilde koşulsuz sadakat da bekler. Flörtçü partnerlerin hiçbir şansı yoktur bu kadınla.

Onu gerçekten seven, onu iltifatlara boğmaktan kaçmayan, ihtiyaç duyduğu güvenli ve sabit/değişmez/kalıcı ortamları yaratabilen, egosunu sürekli okşayan erkekler -hele bir de armağan almayı seviyorlarsa- bu kadının hayatına kolayca girebileceklerdir.

ERKEK EROS-ASLAN

Eros>Aslan kendi yerini kadınlardan çok erkeklerin haritasında bulur… ama bu “bulma”nın sonucu iyi olur mu? İşte bu kuşkuludur! Çünkü sözü edilen durum erkeğin doğal egosantrik karakterini daha da tetikler ve nitelikleri katlar. Artık hayranlık beklentileri bir ölçüde de olsa dalkavukluk beklentisine varmıştır. Onu büyülemek isteyen kadın onun her dediğine “evet” demekle kalmamalı, üstelik bu denilenlerin ne benzersiz kelamlar olduğunu sürekli vurgulamalı, erkeğin hedef ve planlarını koşulsuz desteklemeli, bonus olarak da bu planların yapılmasındaki dehayı övmelidir! Onunla geçirilen anlar ise kesinlikle muhteşemdir ve bu gerçek(!) erkeğe -o inanana dek- tekrar tekrar söylenmelidir.

“Bu -biraz gülünç- konumu taşımaya değer mi?” diye düşünen kadınlara yanıtım “Evet, değer!” olacaktır; çünkü bu erkek aşırı beklentilerinin gerisinde güçlü bir seks partneri ve kadını ruhsal açıdan tatmin edecek, hatta ateşleyecek, onu yaşam denen vahşi ormanın en heyecan verici yerlerine, ama güvenlik de yaratarak (yani delice/çılgınca olmadan) sokacak biridir. Eros>Aslan erkeği ile aşk, eğer bu erkek elde edilmişse, kadınlar için unutulmaz izler bırakacak yapıdadır daima.

Ateşli olmasının ötesinde kadının ihtiyaçlarına duyarlı olabilecek yapıdadır da… Egosu, seks ortamında da ön plandadır; ama kadınları tatmin etmeye yetecek doğal bir coşkusu, yaklaşımı, tekniği vardır.

Seksteki performansı seks ortamı ile ilginç şekilde paraleldir. Lüks, gösterişli döşeli odalar, saten çarşaflı yataklar, hatta bolca ayna, onu en isteksiz halinde bile coşturabilir. Aynalar bu erkeğin en iyi arkadaşı olduğu için onu elde etmek isteyen kadının kullanacağı bir anahtardır.

Performans olarak ateşlidir, aktiftir, ama kadının YİNE, bu ortamda da ona hizmet etmesini ister. Bir coşunca -ki söz edilen detaylar temin edilirse hiç de zor değildir- aslanlar gibidir… yani gerçekten kraldır. Kadının hassas noktalarını bilir, ya da bulur, çok zor yorulur, diğer erkeklerde -hatta Eros>Mars erkeklerinde bile zor bulunacak bir kapasitesi vardır… üstelik Eros>Mars erkekleri gibi vahşi değildir. Tekniği basit, bir anlamda geleneksel ama kesinlikle sarıp sarmalayıcı ve doyurucudur.

Onu lider olarak kabul eden ve egosunu okşamayı bilen her kadının olabilir. Geyşa ruhlu kadınlara hayır diyemez. Temelde ayrımcı eğilimi ve zor zevkleri yoktur; onun asıl istediği şahane bir bedenden çok, kendinin şahane bedenli (ve de her şeyli) olduğuna onu inandıracak kadındır. Aslında derinlerde kendine hayran olunmasından çok, onunla gerçekten gurur duyacak bir kadına gerek duymaktadır.ANA SAYFA    |    Sorular    |    Astroloji    |    Kuantum    |    Makaleler    |    Filmlerimiz    |    İletişim

Dizayn: JANUS722.com    |    © 2015 -