JANUS'un
ASTROLOJİ KİTABI

230 sayfa - 12TL.

İNCELEYİN!

SİTEYE ÜYE OLUN
Güncellemeleri hemen haber alın,
üyelere özel sayfalara girin.
ÜYE GİRİŞİ

BU YAZIYI PAYLAŞIN! >>


ASTEROİD EROS

Eros Burcunuzu Bulun!    |    Eros Yorumları

EROS BAŞAK BURCUNDA

Kesin sonuçları almak adına Eros yorumlarının kişinin öz burcunun yansıttığı karakter (daha iyisi, tüm haritası) ile sentezlenmesi gereklidir.

  • Bu sayfa, standart astrolojik bilgilerden özgür bir anlayışla hazırlanmıştır.
  • Bu sayfa söz konusu yaklaşımla hazırlanmış olsa da, ana hedefi bilgilendirmek değil, gerçekleri abartılı ve esprili bir dille harmanlayarak okuru eğlendirmektir.
  • Bu sayfada söz edilen kimlik yorumu öz burç yorumu değil, Eros adlı asteroidin burçlardaki konumunun yorumudur. Öz burç yorumu olsa bile insanları on iki kalıba sokmak akıl dışıdır. Ne kadar parmak izi varsa, o kadar kişilik vardır.
  • Yorumlar; kişilerin kendilerinin DEĞİL, partnerlerinin konumlarını okumaları için (kişisel bilgilendirme değil, partnerlerin farklı yapılarını göstererek okuru eğlendirme amacıyla) yazılmıştır. Bu nedenle sadece partnerlerin konumlarının okunması altı önemli çizilerek önerilmektedir.
Lütfen yorumları bu kriterleri dikkate alarak okuyun.

Asteroidler Nedir?    |    Tanrı Eros Kimdir?    |    Astrolojide Eros    |    Partnerler ve Eros

Yazı:

Başak hakkında yorum yapmak -diğer Başak burcunun yönettiği alanlarda yorum yapmak kadar- zordur… çünkü Başak’ın yönetici planeti yoktur! Tradisyonel olarak (Uranus, Neptün ve Pluto bulunmadan önceki devirlerdeki gibi, yani 12 burç, 7 planet tarafından yönetilirken olduğu gibi) İkizler burcunun yönetici planeti Merkür tarafından “yönettirilir”. Ancak Başak ile İkizler arasında en küçük bir benzerlik yoktur. Bazı teorilere göre onunu yönetici planeti henüz keşfedilmemiştir.

Başak genelde iyi ve doğru şeylerin peşindedir. Sekste de öyle… Düzgün bir kişi ile derli toplu bir ilişki ona uygundur. Kalıcı, temiz, ama filizlendikten sonra giderek gelişen, meyva veren bir ilişki ister. Seks yaşamında da değişik şeyleri denemeyi kabul edecek olsa da, temelde tutucu olarak -hatalı şekilde algılanacak- “doğru düzgün” eylemlerin olmasını bekleyen bir yaklaşımı vardır.

KADIN EROS-BAŞAK

Çok fazla ateşli olduğu söylenemez; coşku aramaz. Erotizm, yoğun ihtiraslar, tutkulu ilişkiler ona çekici gelmez. Ancak bir erkeğin Mr. Right olduğuna inanınca onunla olmaktan geri durmaz. Duygusal değil, akılcı bir bakışı vardır; şartları inceler, değerlendirir ve karar verir. Baskıcı moral değerler onu fazla etkilemez.

Seks duyguları da ilişkileri gibi zaman içinde, adım adım gelişir. Bu süreçte yön değiştirebilir, geri adım atabilir, vaz geçebilir… ama bunlar olmazsa acele bir şeye de yer yoktur süreçte. Her şey bir anlamda geleneksel, ya da bildik şekilde, zamana dayalı biçimde, karşılaşılan şartlar iyi değerlendirilerek ilerlemelidir. Atak tavırlara, risk almaya, gününü gün etmeye yer yoktur onun seks anlayışında. Sürpriz olan şeyler onu ürkütür. Erkek ilişkinin gelişim sürecinde ya da yatakta olayın “demlenmesine” izin vermezse birden değişmesi ya da ortadan yok olması olasıdır.

Onu partneri kadar seks ortamı da uyarır. Ancak uyarılması için ne egzotik, ne lüks, ne de çarpıcı bir ortam gereklidir. Onun gereksinimi düzen ve hatta temizliktir. Kişisel hijyene önem vermeyen, dağınık ortamlarda yaşayan erkeklerin onunla fazla şansı yoktur.

Aslında o daima değişmeden kalacak bir bakiredir. Bekaretin hem çekici, hem “pür” tün niteliklerini taşır gizliden gizliye. Saf, doğal, “gıllıgışsız”, iyi niyetli, naif, yalın bir kadındır. Kolay anlaşılamaz. Bu özellikleri çekici bulan erkeklere ise verebileceği çok şey vardır. Verecekleri belki çılgınca performans ya da bir seks partisinde elde edilecek coşku benzeri şeyler değildir; ama o dünyada çok farklı ve güzel duyguların olabileceğini erkeğe öğretebilecek yegane kadındır. O, “seksi”den çok “iyi”dir.

ERKEK EROS-BAŞAK

İdeal (klasik anlayışta ideal) bir seks partneri değildir. Eros > Başak, kişilik olarak erkeklere yakışsa da, iş sekse gelince fazla parlak bir sonuç yaratmaz. Bu erkeler ideal erkeklerdir… ama sözü edilen ideal yapı iş sekse gelince yok olur. Haritasında kötü açılar varsa ortada ürkek, bir sürü kısıtlaması ve tabusu olabilecek biri bile kalabilir.

Aslında o da Eros >Başak kadın kadar “her şey yerli yerinde ve uygun olmalı” kişisidir; sorun sadece erkekliğinin toplumsal geleneksel modeline uymaması ile ilgilidir. Örneğin o seksi tertemiz, oyunsuz, düzgün, vahşetten, sertlikten uzak bir eylem olarak görür. Toplumsal yaşamda onaylanan bu nitelikler iş bir erkeğin seks kimliğine gelince fazla uygun görülmez. Yani aslında o hatalı değildir; sadece genel beklentiyi karşılayamamaktadır. Örneğin cilveden hoşlanmaz, bunu tutarsızlık olarak görür. Her şeyin ideal şekilde gerçekleşmesi adına dakiktir, geç kalan ya da dağınık/pasaklı kadınları silip atma eğilimi, hatta kapasitesi vardır.

Evet, o da değişebilir. Hem de çok çabuk değişebilir. En başta, bir erkeğin elde etmek adına en verici olduğu süreçte bile değişebilir. Örneğin, ilk adımı kadının atmasına hayır demez, bunu bekler hatta, hoşlanır; ama bu adım hatalı biçimde atılırsa bir anda her şeyi geride bırakıp yok olabilir.

Dakiklik, tutarlılık güzel niteliklerdir; ama sekse uygulanabilir mi? O haftanın belli günlerinde, belli zamanlarda seks yapmaktan hoşlanır… oysa pek çok kadın bunu sıkıcı bulabilir. Pis ve küfürlü konuşmalar hoş tutumlar değillerdir; ama seks sırasında uyarıcı olabilirler. Oysa bu yaklaşım ona göre bir faciadır. Bazı kadınlar bu yapıyı da sıkıcı bulabilirler. O kimi kadınlara tekdüze gelebilir; oysa sadece “düzgün”dür ve düzgün adlı niteliği seks ortamına uygun görmeyen bir toplumda yaşamaya çalışmaktadır.

Bir kadın bu çizgilerden çıkmadan seksin eğlenceli yönlerini ona öğretebilirse karşılığını alır. Fazla temizlik saplantısının işleri engelleyeceğini, hedefin aslında “sağlıklı olmak” şeklinde görülmesi gerektiğini gösterebilirse yine kendini çok mutlu edecek bir erkek bulduğunu anlar. Eros >Başak erkeği de iyi bir insandır. Bu iyiliği eğer “kollabore” edilebilirse farklı, güven verici, doyurucu, sadece dıştan bakınca tekdüze görülebilecek, aslında içeriğinde diğer ilişkilerde bulunamayacak zenginlerin olduğunu kadına tanıtacak yegane erkektir.

Sekste her şey adım adım, kuralına uygun ve dikkatli şekilde ilerlemelidir. Kontrol altında olmalıdır. Eğer onun ruhuna bir kadınmış gibi dokunulamazsa içine kapanacaktır. Kadın, onu “açacak”, soğukluk maskesini çıkartacak sabra sahip olmalıdır. Ona benzemelidir! İyi, sabırlı, temiz… ama bonus olarak güçlü… kabalaşmadan güçlü. Uyarıcı… ama adileşmeden, zorlamadan uyarıcı…

Bu erkeği istiyorsanız ama bu kadar beceriniz yoksa daha basit yollar deneyin: Tertemiz bir masaj ortamı yaratın öreğin. Bir SPA benzeri, güzel kokulu, hoş tınılı müziklerin çaldığı bir ortam… ve bu ortamda bir süre erotizmi geri plana atarak ona masaj yapın. Onu rahatlatın. Saf ve iyi olun… ama miskinleşmeyin. Arka cebinizde onu ürkütmeden yönetecek gücünüz her zaman hazır olsun. Pişman olmayacak, onunla ilişkinizde çok farklı bir deneyim yaşayacak ve erkeklerin hem bildiğinizden çok farklı, hem de uyarıcı olabileceğini öğreneceksiniz.ANA SAYFA    |    Sorular    |    Astroloji    |    Kuantum    |    Makaleler    |    Filmlerimiz    |    İletişim

Dizayn: JANUS722.com    |    © 2015 -