JANUS'un
ASTROLOJİ KİTABI

230 sayfa - 12TL.

İNCELEYİN!

SİTEYE ÜYE OLUN
Güncellemeleri hemen haber alın,
üyelere özel sayfalara girin.
ÜYE GİRİŞİ

BU YAZIYI PAYLAŞIN! >>


ASTEROİD EROS

Eros Burcunuzu Bulun!    |    Eros Yorumları

EROS TERAZİ BURCUNDA

Kesin sonuçları almak adına Eros yorumlarının kişinin öz burcunun yansıttığı karakter (daha iyisi, tüm haritası) ile sentezlenmesi gereklidir.

  • Bu sayfa, standart astrolojik bilgilerden özgür bir anlayışla hazırlanmıştır.
  • Bu sayfa söz konusu yaklaşımla hazırlanmış olsa da, ana hedefi bilgilendirmek değil, gerçekleri abartılı ve esprili bir dille harmanlayarak okuru eğlendirmektir.
  • Bu sayfada söz edilen kimlik yorumu öz burç yorumu değil, Eros adlı asteroidin burçlardaki konumunun yorumudur. Öz burç yorumu olsa bile insanları on iki kalıba sokmak akıl dışıdır. Ne kadar parmak izi varsa, o kadar kişilik vardır.
  • Yorumlar; kişilerin kendilerinin DEĞİL, partnerlerinin konumlarını okumaları için (kişisel bilgilendirme değil, partnerlerin farklı yapılarını göstererek okuru eğlendirme amacıyla) yazılmıştır. Bu nedenle sadece partnerlerin konumlarının okunması altı önemli çizilerek önerilmektedir.
Lütfen yorumları bu kriterleri dikkate alarak okuyun.

Asteroidler Nedir?    |    Tanrı Eros Kimdir?    |    Astrolojide Eros    |    Partnerler ve Eros

Yazı:

Eros, bir aşk tanrısıdır… ama Eros asteroidi acaba kişilerin aşk hayatına yaklaşımı için mi incelenir genelde… yoksa seks hayatına yaklaşımı için mi?

Benim kanım bu önermelerden ikincisinin gerçek olduğu yönündedir.

Terazi ise seks değil aşk burcudur. Aşkın burcudur. Ama onu sadece aşk olarak nitlemek çok cılız ve yüzeysel bir yorumdur. Yöneticisi Venüs sanatın, dostluğun, uyuşmanın, kaynaşmanın, “bir” edici her eylemin -yani mutluluğun- planetidir. Ancak ilginçtir; Venüs’ün içerdiğinde -farklı şekilde “bir” edici bir eylem olan- sekse fazla da yer yoktur. Bu görüşün nedeni seksin gerçek anlamının ve amacının bilinmemesidir.

Bu yüzden Eros>Terazi için şöyle söylenmelidir: Tam da “bir” edici olan, ama genelde hiç de tanınmayan bir seks ortamı/duyguları sadece bu konum kişileri aracılığı ile tanınıp öğrenilebilir!

Unutulmamalıdır ki Eros (yani Cupid), Venüs’ün (Afrodit’in) oğludur.

KADIN EROS-TERAZİ

Bulabileceğinizi en dişi, en kadın gibi kadındır. Zarif, duygusal, şık, anlayışlı, uyumlu, düşünceli… ama acaba bu nitelikler seks adlı ortama ne kadar uyar? Fazla değil. Zaten kadınlar aşka, seksten daha fazla düşkündürler genelde. Bu yapı Eros>Terazi kadında doruktadır.

Onun içinde bulunduğu romans ortamına giremezseniz fazla başarılı olamayacağınızı bilmeniz gerekir. Eğer ritmini yakalarsanız, bu dünyanın gerçeklerine pek de uymayan onun evrenine sızabilir, ortamı sever, orada yaşamaya karar verirseniz, size sahip olduğu her şeyi sınırsızca verecek bir partner sahibi olursunuz. Bu “her şeyi vermek” tamlamasının dahilinde tabidir ki bedeni de vardır.

Genelde gündelik yaşamı kaba ve hoyrat bulduğu için onu anlamak, yani anlaşılmak, onun açısından çok önemlidir. Olağan erkeksi davranışları vahşice bile bulabilir. Ani planlar, ani teklifler, ani kararlar onu yaralar. İşin kötü yanı bunu, ya da tüm rahatsızlıklarını, söylemekte zorluk çeker. Onun duygularını anlamak -yani kapalı bir kutu içinde nelerin var olduğunu çözmek- zorunda kalabilirsiniz. Bir erkek için bu her zaman kolay değildir. Bir kötü haber daha: Onu anlamadığınızı düşündüğünde size hissettirmeden, sizi zorlamadan, olay çıkartmadan gidecek… ve dönmeyecektir.

Bu yapısına bakıp flört etmeyi bile sevmeyen bir “romantik budala” ile olduğunuzu düşünmeyin. O ciddi oranda flörtçüdür ve flört etmeyi bilir. Yani flört ortamında son derece eğlencelidir. Sorun onun özeline, seks hayatına, girmektedir. Seks ilişkilerinin sert yanını bu ortamdan elemine edemezseniz onunla yatakta eşleşemezsiniz.

Peki onun için seks önemsiz bir ortam/duygu mudur?

Kesinlikle hayır. O seksi çok sever, seks yapmayı arzular; sadece seks hayatı olağandan çok farklıdır (asil, zarif ve klastır). Örneğin, o kendini teşhir etmeyi sever, ama mini etek veya şort değil, şık transparan kıyafetler ile… O önceciliği kolayca ele de alabilir; ama asla adileşmez, yönetmeye/buyurmaya kalkmaz. Birçok partneri olabilir, yani çok eşli bile yaşayabilir; ama partnerlerinin/sevgililerinin hepsi, kural olarak, şık, kariyer sahibi, seçkin, zengin, en azından sosyal maskeleri “cilalı” olan erkeklerdir.

ERKEK EROS-TERAZİ

Bu erkek, sıradan ve olağan seks ortamına -Eros>Terazi kadın kadar bile- uygun değildir. Seks açısından “sıradan ve olağan” denilen yaygın kadın beklentilerinin neredeyse hiç birini karşılayabilecek bir yapısı yoktur. İşin kötü tarafı ise bunu hiç belli etmez; çünkü çok flörtçüdür ve flört etmeyi çok iyi bilir. Bu erkeğin “seks giriş kapısı” karşı koyulmayacak kadar çekicidir; sorun, kadın eğer sıradan ve olağan beklentiler içindeyse, içerdekilerde aradığını bulamayacak olmasıdır.

O bir “seçkin kadın” radarıdır; çünkü kadınların sahip olduğu birçok içgüdü kendinde vardır. Güzel kokular, güzel giysiler, makyaj malzemelerinin doğru kullanılışı gibi konularda uzman olabilir. O genelde güzelliğe düşkündür ve ilginçtir, “en güzel”in partneri değil, kendi olmasını bekleyebilir. Bu yüzden bu erkeği baştan çıkartmak isteyen kadınlar diğer erkekleri uyaracak geleneksel davranışlara hiç girmemelidirler. Karşılarındaki erkeğin hayatına dahil olmak için sadece kendi sevdikleri ve yapmayı istedikleri şeyleri yapmak, ona bir kız arkadaş gibi (tabii ki fazla abartmadan, sadece seçilen konularda) yaklaşmak bu erkeği uyaracak olabilir.

Güzellikler kadar ruhların iç içe girip bir olmasını da çok sever. Söz konucu sonucu yaratmak onu çılgınca uyarabilir. O seksi “bir arada eriyip gitme” olarak görebilen yegane erkektir. Acaba seksi en gerçek anlamı ile, biz sıradanların anlayamayacağı kadar iyi anlamış tek erkek midir?

Olabilir!

O seksin sevişme sürecini belki de aşmış, tensel zevk yerine, tensel zevk ve sonuçta bu süreç ile varılacak bütünlüğü aramakta, ya da hedeflemektedir.

Ruhların beden aracılığı ile birleşmesi hedefini güttüğü halde dünyasal olmayan, spiritüel bir melek midir?

Hayır, asla…

O, burçlar arasında en “tensel” erkeklerden biridir; fark odur ki onun teni, ya da teninin doyurulma ihtiyacı, geleneksel yollarla doyurulmamaktadır: O güzel müzik ister, şık ortam ister, lezzetli yiyecekler/seçkin içkiler ister. Şık ve alımlı kadınlar ister… BU kadınların güzel sözler söylemelerini ve de olabildiğince güzel olmalarını ister. “Güzel değil ama karizmatik”, ya da “güzel değil ama çok seksi” şekilde adlandırılan kadınların bu erkek ile hiçbir şansları yoktur. Söz konusu nitelikleri bulunca öyle bir coşar ki… Eros>Koç, ya da Eros>Akrep erkeklere “nal toplatabilir”. Sayılan niteliklere sahip olmayan kadınlar en azından bu erkeği ihmal etmemeliler ve onu -elden geldiğince yarattıkları hoş ortamda- rahat ettirmeye gayret etmelidirler.

Çevresinde bu şartları yaratan birden fazla sayıda kadın varsa hepsi ile olabilecek gücü ve isteği vardır… yani bunda bir sakınca görmez. Meydan okumalardan kaçındığı için birden fazla ilişkiyi sezdirmeden yürütebilir… ama bir rakibi olduğunu, hele ki elde etmek için bu rakibi illaki yenmesi gerektiğini düşünürse son derece diplomat şekilde davranır, diplomat şekilde yok olur!

Yatakta gerçek bir Romeo’dur. Kadını tanıyan, ihtiyaçlarını hisseden, önerilere açık, bunları denemeye/ifa etmeye istekli bir erkektir. İş ki söz konusu istek ve ihtiyaçlar sertlikle, banallikle ilgili olmasın. Oysa seks bir çok kimse için sertlik ve adilikle uyuşan bir ortamdır. Kalite ve duygu yoksa bu erkek söner gider. İlgisi sönmemişse uzun-uzun sevişir… Daha doğrusu ağır-ağır ve uzun-uzun sevişEBİLİR. Bu denli -tanrısal denilebilecek- bir gücü vardır. Kadını -kendini zorlamadan, kendi olmasına olanak tanındığı ortamlarda- defalarca orgazma ulaştırma yeteneğine en fazla sahip olan erkektir. Onun performansını yenmek -tabidir ki eğer anlattığım ortamlar var edilmişse- imkansızdır. Dalar gider erotizmde… akar gider… partnerini Nirvana’ya, Şangrilla’ya ulaştırır.

Farklı bir yanı, bu erkeğin söz konusu ortam yaratılırsa yönetilebileceğidir. En iyi köleler, köle olduğunu fark etmezse, Eros>Terazi erkeklerinden çıkarlar.

Bu erkek kolay kullanılabilecek olsa da çok zekidir. Oysa bu yanını ne belli eder, ne de çok gerekmedikçe devreye sokar. Onun bu yanını -kolay olmasa da- tahrik eden kadının yenilmez bir üstünlüğü vardır. Ama dediğim gibi, bu yeteneğini, yani zekasını, ne fazla kullanır, ne de varlığını sezdirir.

İlişkilerde güzel huyları ve kolay kimliği yüzünden onu kullanmaya kalkan kadın boldur. Ama kullanıldığını anlarsa aniden olaya son verme gücü vardır. Kararını belli etmez; ortamdan güzellikle ayrılır… ama bir daha geri dönmeyerek partnerini çılgına çevirebilir.ANA SAYFA    |    Sorular    |    Astroloji    |    Kuantum    |    Makaleler    |    Filmlerimiz    |    İletişim

Dizayn: JANUS722.com    |    © 2015 -