JANUS'un
ASTROLOJİ KİTABI

230 sayfa - 12TL.

İNCELEYİN!

SİTEYE ÜYE OLUN
Güncellemeleri hemen haber alın,
üyelere özel sayfalara girin.
ÜYE GİRİŞİ

BU YAZIYI PAYLAŞIN! >>


ASTEROİD EROS

Eros Burcunuzu Bulun!    |    Eros Yorumları

EROS AKREP BURCUNDA

Kesin sonuçları almak adına Eros yorumlarının kişinin öz burcunun yansıttığı karakter (daha iyisi, tüm haritası) ile sentezlenmesi gereklidir.

  • Bu sayfa, standart astrolojik bilgilerden özgür bir anlayışla hazırlanmıştır.
  • Bu sayfa söz konusu yaklaşımla hazırlanmış olsa da, ana hedefi bilgilendirmek değil, gerçekleri abartılı ve esprili bir dille harmanlayarak okuru eğlendirmektir.
  • Bu sayfada söz edilen kimlik yorumu öz burç yorumu değil, Eros adlı asteroidin burçlardaki konumunun yorumudur. Öz burç yorumu olsa bile insanları on iki kalıba sokmak akıl dışıdır. Ne kadar parmak izi varsa, o kadar kişilik vardır.
  • Yorumlar; kişilerin kendilerinin DEĞİL, partnerlerinin konumlarını okumaları için (kişisel bilgilendirme değil, partnerlerin farklı yapılarını göstererek okuru eğlendirme amacıyla) yazılmıştır. Bu nedenle sadece partnerlerin konumlarının okunması altı önemli çizilerek önerilmektedir.
Lütfen yorumları bu kriterleri dikkate alarak okuyun.

Asteroidler Nedir?    |    Tanrı Eros Kimdir?    |    Astrolojide Eros    |    Partnerler ve Eros

Yazı:

Derinlik… Gizem… Tutku… ve şehvet!

Aslında Eros>Akrep için başka hiç bir şey söylemeye gerek yoktur; ama her burcu uzun uzadıya anlatıp, tek bir tanesini yorumsuz geçmek olmaz. Bu yüzden Eros>Akrep konumunun yarattığı yapı hakkında biraz konuşalım.

Mars (Koç burcunu yönetir) savaş ve seks tanrısıdır. Güneş sisteminde 7 planet olduğu sanıldığında Akrep’in yöneticisi ilan edilmiştir. Sonra Pluto keşfedilmiş ve Akrep kendine özgü bir yönetici sahibi olmuştur.

Ancak 2000li yıllarda Pluto gezegenlikten atılınca Akrep yeniden yöneticisiz kalır… mı?

Hiç sanmam; çünkü Pluto’nun kaderinde (yorumunda) bir gün öleceği vardır. Zaten Pluto, Roma mitolojisinde ölüm ötesinin kralıdır (yöneticisidir/tanrısıdır). Yani Pluto aslında hala Akrep’i yönetmektedir gizliden gizliye… Ama şekil değişmiştir biraz.

Bu gerçekler yüzünden Eros>Akrep (yani kişinin en seks noktası olan Eros’un, astrolojinin en seks burcu olan Akrep’te bulunması), ona zorlu/zor, derin, ama bir o kadar da çekici kimlik verir. Evrendeki en derin olan ve çeken şey nedir? Kara deliktir. Eros>Akrep de bir kara deliktir. İçinde ne olduğu bilinmeyen, ama karşı konulmaz şekilde çeken bir etkidir. İyi haber odur ki, bilim dünyasında kara deliklerin diğer yarısında bir beyaz delik ve/veya yeni/farklı bir evren olduğu hakkında teoriler ortaya atılmaktadır.

Akrep ve "seks+karanlık" "tutku+gizem" ezoterizmin birçok alanında görülür:

Hint ezoterizminin insan bedenindeki gizemli enerjisi Kundalini’dir. Kundalini, Akrep tarafından yönetilir ve -kabaca- cinsel organlardadır.
Akrep burcu akrofonolojide K harfidir. K, Kundalini enerjisini taşır.
Tarot’ta (Crowley - Thoth Tarot’ta) Ölüm kartı Akrep tarafından yönetilir.

KADIN EROS-AKREP

Bu kadını üç farklı kimlikten söz ederek anlatmaya çalışacağım:

1- O, Carmen operasının ana karaketerine benzer. Erkeklerle içli dışlı, biraz basit, diğer yandan sınırsız, kuralsızca seksi… ama sadık... Aşk ve seksi -altın elde etmek adına- zehirleri ve elementleri birbirine karıştıran bir simyager hassasiyeti ile “karan” (sentezleyebilen) bir kadın… Ama tehlikeli de! Çok şey vermeye hazır, olumsuzluk karşısında affetmeyecek bir ruh. Bu yüzden -adı geçen operadaki gibi- subaylar, bu kadına bulaşmamalıdırlar belki de.

2- Akrep burcu İncil’de dünyanın sonunun nasıl geleceğini anlatan Vahiy bölümünde Şeytan ile eş görülür. Bu bölümde ejder, canavar boldur (ama insanlara acı verenler, hem de ürkütücü detaylarla anlatılan acıları verenler, hep meleklerdir). Söz konusu canavarlardan “Yedi başlı, on boynuzlu kızıl ejder” için şöyle bir ayet vardır.

Vahiy 12
4 Kuyruğuyla gökteki yıldızların üçte birini sürükleyip yeryüzüne attı.

“Kuyruk art parçadır, kuyruk ile artta olanlar etkilenir, Akrep burcundan sonra burçların 1/3ü kalır, demek ki ejder Akrep burcudur” benzeri (tipik okült mentalitesi ile) Akrep Şeytan yapılır.

Ayrıca ataerkil dinlerde Şeytan illaki kadındır. Vahiy bölümünde de bu görüş değişmez ve Whore of Babylon ile canlı tutulur. Belki de beyinlerdeki bu iki done yüzünden Eros>Akrep Şeytani bir kadın olarak görülür. (Oysa Şeytan tabidir ki seksi değil, aseksüelliği savunan bir odaktır. Seks, öncelikle hayatı var eden, ikinci olarak insanlara benzersiz keyifler veren olgu olduğu için onu durdurmaya çalışır. Müslümanlıkta -eşleşme temelinde olmak kaydı ile- seks kutsanır.) Bu düşünce kalıbından yola çıkarak Eros>Akrep kadınını izlediğim bir filmdeki dişi şeytan karakterine de benzetebilirim: Filmde Şeytan dişi olarak dünyaya iner. Onu gören her erkek arzudan çıldırır. Kamera, onun yatağına girebilen erkeklerin yüzüne zoom-up yapar, adamlar gerçekten hazdan delirmek üzeredirler. Sonra Şeytan yüzünde bilmiş bir gülümseme ile kapıdan çıkar. Bu kez kamera yeniden yatağa zoom yapar… oysa çarşafların üzerinde artık sadece kömürleşmiş bir kalıntı vardır. (Adını anımsayamadığım film bir komedidir.)

3- Daphne du Maurier’nin Rebecca adlı romanının kahramanı olan Rebecca da Eros>Akrep’tir bence.

Aşağıdaki bölüm romanla ilgili spoiler içermektedir!

Rebecca, evlendiği zengin adamın şatosunu şahane şekilde yönetir. Asiller arasında çok popüler olur. Aristokrat eşine benzersiz zevkler verir, ama hem biseksüeldir, hem de çok eşlidir. Yani başka sevgilileri de vardır. Sonunda kanser olduğunu anladığında kendini eşine -o fark etmeden- vurdurur! Bu durum adam tarafından yıllar sonra bir rastlantı ile öğrenilecektir. Akrep adlı hayvanın da kaçamayacağı bir tehlike altında kalınca kendi kendini soktuğu bilinir.

Böyle bir kadındır Eros>Akrep kadını… Seksi -deneyimli olduğu için- iyi bilir. Partnerinin arzularını istekle doyurmayı hedefler; eşleşince kısıtlama nedir bilmez… ama onunla eşleşmek için onun benzeri olmak gerekir. Bence konu Eros>Akrep kadını olunca zıt kutuplar birbirini çekmez. O kendine benzeyen, kendi kadar tutkulu erkekleri seçer.

ERKEK EROS-AKREP

Eros>Akrep kadını anlatırken roman, sinema ve dinsel karakterlerden örnekler verdim. Erkeği anlatırken -haksızlık yapmamak adına- aynı yaklaşımı sürdüreyim.

1- Eros>Akrep erkeğini Hollywood prodüksiyonlarının klasik vampir tipine benzetmek mümküdür. Ancak bu vampir kan içerek değil, basbayağı sevişerek tatmin olmaktadır. Böyle bir vampir olamayacağı düşünülürse o bir vampirden çok gizli bir okült örgütün karizmatik liderine benzetilebilir.

Bir örnek vermek gerekirse 2009 yapımı olan Sherlock Holmes filmindeki Lord Henry Blackwood’un Eros’unun Akrep’te olduğu varsayılabilir.

2- Bu erkeği 1983 yapımı The Haunting Passion adlı filmdeki hayalete de benzetmek olasıdır.

Aşağıdaki bölüm filmle ilgili spoiler içermektedir!

Sevdiği kadın tarafından bir oyuna gelmiş ve “pisi-pisine” intihar etmiştir. O da hayalet olarak sevgilisi ile bir yandan sevişmekte… diğer yandan onu öldürmeye çalışmaktadır.

Bu erkeğin kadınlar için tehlikeli olacağı düşünülebilir. Bu erkek elde etmek için her yolu dener… denediği yollar ise genelde gizemli (belki majikal, mistik vb.) metotlar içerirler.

Ama onu elde etmek imkansızdır. İsteyince o elde eder. Elde etmekle asla kalmaz… daima sahip olur! Elde edince benzersiz bir aşkı olabilir… Onun benzersiz aşkını kazanma şanssızlığındaki kadınlar bu aşkın Till Death Do Us Part tipi olacağını bilmelidirler.

Bu erkek ile seks gücü olarak ancak Eros>Koç erkekler yarışabilirler… ama Eros>Koç, bu erkeğin yanında biraz köylü, ya da köylüleri alışkanlıkla ataerkil kafa yapısı kullanıp aşağılamayalım, maganda kalır. Eros>Koç erkeği ateştir… Eros>Akrep erkeği enerjidir. O kara bir güneş, bir kara deliktir. Kadınlara şahane bir seksi kimlik veren bu konum, erkeklerde -erkeğin doğal tehlikeye eğilimli yapısı ve tutkulu kimliği nedeni ile- sınırları zorlayan bir karakter yaratır.

Bu erkek, enerjilerini besleme/geliştirme tutkusuna sahiptir. O sürekli on the go olmalıdır. Enerjiyi seks ile besleyemezse, olumsuzluklarla dolu sislere gömülebilir. Bu yüzden bu erkeğin seks ihtiyacını canlı tutmak gerekir. Partneri ondan korkmamalı, ondan seks olmazsa korkması gerektiği fikrini aklından çıkartmamalıdır.

Onu da öldüren, yani gücünü alan bir şey vardır… o da rutindir. O sekste “eylem adamı” olarak anılacak baş kişidir. Süreçte tatlı sözler, iletişim, cilve, flört etmek (flörtleşmek diye bir sözcük yoktur, bu bozuk Türkçedir), güzel anları/ortamları/yiyecekleri vb. paylaşmak gibi detaylardan anlamaz. Eros>Koç gibi coitus orijinli asla değildir, ama “ön” ya da “girizgah” veya “alıştırma” benzeri sözcüklerle ifade edilecek süreçlere de uzaktır.

Eros>Akrep, BDSM ortamına en fazla “nefer” kazandıran konumdur. Eros>Akrep konumu olan BDSMci erkeklerin geneli “Master”dır… ama kurnaz bir kadın, onun belki de “slave” olduğunu ortaya çıkartacak olabilir.

Diğer yandan eğer BDSMci değilse bile, onunla yaşanacak seks, kadınların sadece ruhlarında değil, bedenlerinde de en fazla iz bırakan anları taşıyan saatler olacaklardır. O hoyrat bir erkek veya vahşi bir hayvan değildir; ama karakterinde köylülerin toplanıp yakmaya kalktıkları şatoların acımasız, tutkulu, gözü kara efendisini andıran parçalar taşıdığı da bilinmelidir.

Yaşama balıklama dalmak isteyen bakireler ve ölmekte olan hislerini canlandıracak odak arayan olgun kadınlar için en önerilesi erkektir.ANA SAYFA    |    Sorular    |    Astroloji    |    Kuantum    |    Makaleler    |    Filmlerimiz    |    İletişim

Dizayn: JANUS722.com    |    © 2015 -