JANUS'un
ASTROLOJİ KİTABI

230 sayfa - 12TL.

İNCELEYİN!

SİTEYE ÜYE OLUN
Güncellemeleri hemen haber alın,
üyelere özel sayfalara girin.
ÜYE GİRİŞİ

BU YAZIYI PAYLAŞIN! >>


ASTEROİD EROS

Eros Burcunuzu Bulun!    |    Eros Yorumları

EROS YAY BURCUNDA

Kesin sonuçları almak adına Eros yorumlarının kişinin öz burcunun yansıttığı karakter (daha iyisi, tüm haritası) ile sentezlenmesi gereklidir.

  • Bu sayfa, standart astrolojik bilgilerden özgür bir anlayışla hazırlanmıştır.
  • Bu sayfa söz konusu yaklaşımla hazırlanmış olsa da, ana hedefi bilgilendirmek değil, gerçekleri abartılı ve esprili bir dille harmanlayarak okuru eğlendirmektir.
  • Bu sayfada söz edilen kimlik yorumu öz burç yorumu değil, Eros adlı asteroidin burçlardaki konumunun yorumudur. Öz burç yorumu olsa bile insanları on iki kalıba sokmak akıl dışıdır. Ne kadar parmak izi varsa, o kadar kişilik vardır.
  • Yorumlar; kişilerin kendilerinin DEĞİL, partnerlerinin konumlarını okumaları için (kişisel bilgilendirme değil, partnerlerin farklı yapılarını göstererek okuru eğlendirme amacıyla) yazılmıştır. Bu nedenle sadece partnerlerin konumlarının okunması altı önemli çizilerek önerilmektedir.
Lütfen yorumları bu kriterleri dikkate alarak okuyun.

Asteroidler Nedir?    |    Tanrı Eros Kimdir?    |    Astrolojide Eros    |    Partnerler ve Eros

Yazı:

Eros > Yay insanlarını (kadın ve erkek ayrımı yapmadan, salt bir enerji olarak görerek) Amerikalı cheerleader’lara benzetirim. Neşeli, sporcu, atak, sağlıklı, sürekli gülen, zıplayıp sıçrayan kızlar… Bu kızların seksi olmadığını kimse söyleyemez… ama kötü olan şudur ki Eros > Yay bu konumun dışında yoktur… biter… sıfırlanır. Yani Eros > Yay sadece bir alanda gösteri yapmaya çıkmış enerji dolu biri gibidir. Onda derinlik ya da esneklik -yani partnerin arzularına uyum- gibi yetenekler bulunmaz. Açık hava, spor, rekabet, hareket, enerji benzeri özelliklerin ortamında ise benzersiz bir seks arkadaşıdır… ama ne yazık ki yaşam sadece bu alanla sınırlı değildir. O ise sadece bu alanda “iyi”dir.

KADIN EROS-YAY

Bu kadının tutkusuz olduğunu kimse öne süremez… Ama bu yanını sergilemesi için ona ciddi oranda özgürlük vermek gerekir. O böyle bir talepte de bulunmaz; çünkü özgürlük diye bir kavram olduğunun farkında değildir… Özgürlük onun kendisidir; sekste o ölçüde özgürdür. Bu özgürlük ilk başta onu elde etmede kolaylık sağlasa da, ilişkide bağlanma var olursa, sorunlar yaratacak olabilir.

Bu kadını ilk başta elde etmek adına uygulanacak en büyük taktik onu eğlendirmektir. Eğlendirmek derken karşınıza alıp fıkralar anlatmak ya da bir alışveriş merkezine götürmek anlaşılmasın… o eğlenceyi en saf, en gerçek hali bekler: Açık hava, kahkahalar, hareket, enerji… Eğlence anlayışınız bir bara gidip kafa çekmekse bu kadınla anlaşamayabilirsiniz.

Keyfi gelmişse, heyecanlı bir ortamda eğlenmişse, ortam alakasız olduğu halde uyarılabilir. Rekabet de onu uyarır… Özellikle galip gelmişse… Bu anlarda sekse kolayca “evet” der. Moral değerlere takmaz, cilveden nazdan anlamaz, canının istediğini yapar.

Bu kadında erkekleri biraz rahatsız eden nokta onun sanki etrafına ne olup bittiğinin farkında olmamasıdır. Eros > Yay kadını amfetamin almış ve bu yüzden biraz uçmuş bir kişiye de benzetilebilir. Bağlılık, romantizm, yuva özlemi gibi olağan kadın beklentileri en az bu kadında görülür. O basit (ucuz anlamında değil) ve doğaldır. Beğenirse çiftleşir… bu bir iştir, doğal bir eylemdir; bir ayıp, bir tabu değildir. Seks tekniği de bu kadar doğaldır. Denemeyi sever. Yeni olanı sever. Bilmediğine burnunu sokmayı sever. Bu yüzden ona farklı şeyler yaptırmak -eğer yukarıdaki gerçekler yönünde davranılırsa- zor değildir. Eşcinsellik bile bu “farklı şeyler” kategorisine giriyor olabilir. Ama bu farklılıklar “Bu da benim ihtiyacım”, ya da “ben erkeğim, yapacaksın” benzeri söylemlerle talep edilirse kolayca gider. O, terk edebilen bir kadındır.

Ona -öfkesiz ve baskısız olmak kaydı ile- meydan okunarak sekste birçok şey yaptırabilir. Yeni ve heyecan verici her eyleme (iş ki olay “eylem” denilebilecek hareketlilikte olsun) adapte olabilir.

Eros > Yay kadınının zayıf noktasısını bir kelime ile formülize etmek gerekirse bunu “hız” diye özetleyebilirim. O hızlı arabalardan, hızlı erkeklere, hızlı ilişkilerden, hızlı yaşam tarzına değin pek çok şeyden hoşlanır. Koç ve Akrep >Eros gibi tehlikeden hoşlanmaz, böyle şeylerle uyarılmaz; hız olun için saf bir heyecandır. Yaşam denilen benzersiz ortamı geliştirmektir.

Rutin ve sıradan şeyler onu tüketir. Böylesi durumlarda sertleşebilir. Kendini bir yere kapatılmış sanırsa, saldırır… Ama o saldırgan değildir; tek istediği “dışarı çıkmak”tır.

ERKEK EROS-YAY

Buraya dek anlattığım enerjik ve dışa dönük karakter, bir kadın haritasında -kadınlar zaten baskı altında yetiştirildiği için- güzel sonuçlar yaratır, rahatlatır ve farklı bir pozitivite verir. Ancak ataerkil toplumlarda erkeğe özgürlük başlığı altına sunulan “aşırı ayrıcalıklar”, sözü edilen kimlik ile birleşince bozulabilir. Aslında bu düşünce şu şekilde daha yalın dile getirilebilir: Karakterleri kültür tarafından dejenere edilme tehlikesi ile karşı karşıya olan erkekler Eros>Yay özgürlüğünü taşıyamayacak olabilirler.

Aslında Eros > Yay erkeği heyecanlı, oyuncu, yaşamayı seven, iyimser ve temelde mutlu olma eğilimi taşıyan biridir. Cinsel gücü hiç azalmaz, ileri yaşlarda bile seks hayatı aktif olabilir. Ama eğer ataerkil nitelikler yüklenerek yetiştirilmişse sabırsız, Koç gibi saldırgan olmasa da, aşırı atak bir karakteri vardır. Her şeyi hakkı olarak görüp, daldan dala konma huyu ve daima -ne pahasına olursa olsun- elde etme isteği de bulunabilir. Böylesi negatif bir görünümdeyse sadakatsizdir. Tatminsizdir. Uzun vade ilişkilerde var olamaz.

Eğer temelde negatif kişilik yaratacak ataerkil yönlendirmelerle yetiştirilmemişse, enerjik bir karakter sergiler. Olağan bir kadının onu sıkmayacak olması ve uzun soluklu bir ilişki sürdürmek olması biraz zordur. Bu erkek kadınları -tüm iyi niyetine rağmen, yani bir art niyet taşımasa da, kendi olunca, kendini rahatça sergileyince- yorar. Deneyim, onun için çok önemlidir. Öğrenmeyi değil, denemeyi, daha doğrusu deneyerek öğrenmeyi yeğler. Genelde denemek istedikleri ise sıradan gerçekler değil, ekstrem işlerdir. Çabuk öğrenir, deneyince öğrendiğine inanır, ilgisini yitirir.

Her kim olursa olsun tutucu olmaz. Klasik olamaz. O sadece “ani ve beklenmedik” olarak nitelenebilir.

Onu elde etmek ya da elde tutmak isteyen kadınların “değişiklik” adlı kavramı ilişkilerinin ana teması yapmaları gerekir. Sürekli heyecan yaratacak olaylar, deneyimler, en azından geziler bu erkeği rahatlatır. Rahatlayınca enerjisini yitirmez, durağanlaşmaz, enerjisi en pozitif şekilde ortaya çıkar, şahane bir seks partnerine dönüşür.

Bu erkeğin hayatında yer etmek ya da iz bırakmak isteyen kadınların ikinci yapmaları gereken şey ev yaşamını ikinci plana atmak olmalıdır. Ona unutulmaz şeyler yaşatmak, ya da ilk kez baştan çıkartmak isteyen kadın “outdoor” kavramını -olayın/ilişkinin yapısına göre- ilişkiye monte etmelidir.

Bir kere coşunca durması zordur. Yıkıp dökmeye varacak kadar enerjiktir. Etrafı (hatta partnerinin bedenini) karman çorman edebilir. Kadınların elbiselerini Koç gibi saldırganlıkla, ya da Akrep gibi sadistik arzularla değil, istemeden, fark etmeden yırtan erkeklerin çoğu Eros > Yay’dır.

Denemeye, yeniye, heyecana öylesine düşkündür ki eşcinsellikten, BDSMye dek bir çok deneyim yaşayabilir. Ama bunları eğilimi olduğu için değil, sadece farklı şeyler yaşamak adına yapar. Farklılıkları yaşama eğilimi Kova gibi “yeniliğe düşkünlük” olarak nitelenmemelidir. Onun farklılık anlayışı doğaldır; o özünde aşırıdır, bu yüzden farklı şeyleri denemek onun için olağan bir durum yaşamak anlamındadır.ANA SAYFA    |    Sorular    |    Astroloji    |    Kuantum    |    Makaleler    |    Filmlerimiz    |    İletişim

Dizayn: JANUS722.com    |    © 2015 -