JANUS'un
ASTROLOJİ KİTABI

230 sayfa - 12TL.

İNCELEYİN!

SİTEYE ÜYE OLUN
Güncellemeleri hemen haber alın,
üyelere özel sayfalara girin.
ÜYE GİRİŞİ

BU YAZIYI PAYLAŞIN! >>


DESCENDANT - Alçalan Burç

Giriş    |    Desc. Nedir?    |    Desc.'ınızı Bulun!    |    Desc. Yorumları

DESC. OĞLAK BURCUNDA

Yazı:

O BİR CEO

TÜM DESC.LER İÇİN ORTAK GİRİŞ

Desc. (benim yorumuma göre) sizin 180 derece ters kimliğiniz, bu yüzden diğer yarınızdır. 722 Sistemi, Bölünmüş Evren teorilerine göre evren ortadan bölünmüş olduğu için zıtlıklar birbirini çeker. Aslında zıt olan benzeşmediği için mantıken birbirini itmelidir. Makrokozmosta zıtlıkların çekme nedeni, zıt sayılanların bütünün parçası, yani aslında aynı şey olmaları, yeniden bütün olmaya uğraşmalarıdır.

Desc.’den yararlanmak adına desc. burcu yorumlarına takılmamak gerekir. İnsanların karakteri öz burç dahil, farklı kompakt konumlara bakarak değil, haritayı topyekun yorumlayarak (bilgileri birbiri içinde eriterek) çözümlenebilir. Örneğin Koç burcunda olan biri, eğer haritasında Koç zayıf, ama Terazi güçlü ise, kendi burcunun zıttı bir karakter sergileyebilir. İşte bu yüzden haritanın tamamı incelenmelidir.

Oysa astrolog değilseniz ve/veya tanımak istediğiniz insanla doğum bilgilerini isteyecek kadar samimi değilseniz onun haritasını çıkaramayacağınıza göre desc.’i burca göre değil, aşağıda vereceğim yoruma göre algılamanız yararlı olacaktır.YORUM

Bana göre desc. Oğlak’ta olduğunda diğer bazı desc.lar kadar zorlayıcı bir birliktelik meydana gelmez; çünkü bir ölçüde de olsa androjen yarınız asc. Yengeç olan sizin anaç, evcimen ve istikrarlı yapınızın değerini bilecek kimliktedir. Sizi temelde bir eş kadar, güvenli bir temel, hatta yuva olarak algılayacaktır.

Androjen yarınızı tanımlamak için onu bir şirketin en üst düzey yöneticisine, bir yönetim kurulu başkanına, benzetebiliriz. Sanılanın (ya da bazı elemanların inançlarının) aksine, söz edilen konuma kişiler nadiren dost-akraba kayırması ile gelirler. Bu düşüncenin basit kanıtı ise şudur: Bir CEO yerini hak etmiyorsa, o konumu taşıyacak güce sahip değilse, şirket batar. Androjen yarınız da konumunu bileğinin (daha doğrusu karakterinin) hakkı ile elde etmiştir.

Öncelikle hırslı bir yapısı vardır: Gözü hep olduğu yerden yüksekte bile değil, en yüksektedir. Fırsatları sürekli gözler, ele geçirince iyi değerlendirir. Hayalci sayılamayacağı, hayata pratik bir bakışı olduğu için söz ettiğim fırsatları da kolayca yakalar. Pratik yaklaşma eğilimine ek olarak, başarının ve yükselmenin nereden geleceğinin içgüdüsel şekilde hisseder de… Başarı onun için en önemli niteliktir; ancak aradığı başarı sanat, aşk, edebiyat ya da bilim, hatta para kazanma alanında değil, öncelikle iş hayatındadır. Onun paraya aşırı önem verdiği sanılır, ama bu düşünce fazlaca doğru değildir. Andorjen yarınız, kendisini zengin edecek sanatsal, ya da edebiyatla veya bilimle ilgili bir ortamlar yerine, daha aza para kazanacağı ama iş hayatındaki bir pozisyonu yeğler. İş hayatında hırslı bile olabilir.

Çizdiğim bu portrenin aç gözlü, ya da oportünist (fırsatları bencillik ya da başka olumsuz amaçlarla kovalayan kişi) olduğu sanılmamalıdır. O işini hakkı ile yapacak donanıma sahiptir. Konumu gereği otoriterdir; ama büyük bir sorumluluk alma kapasitesi de bulunur.

Desc. Oğlak, asc. Yengeç eşleşmesi tradisyonel yorumlarda yaş farkının var olabileceğinden söz eder. Yaşam hakkında bu kadar katı bir yorum bana göre doğru değildir; ancak kanımca bu yorumun çıkış noktası desc. Oğlak’ın yaşından olgun olmasıdır; çünkü o, eşi ile arasında olağan bir yaş farkı olsa, hatta erkekse eşinden genç olsa bile daima olgun ve baskın taraftır. Bir diğer deyişle, o ilişkide genelde partnerinden hayli yaşlı bir kişi görünümündedir.

Tanımlamaya çalıştığım bu karakter için ailenin önemli olacağı da sezilebilir. O ailesine sadece düşkün olmakla kalmaz; ailesini taşımayı ve ailesinde sorumluluk almayı da seven biridir. İş aile ilişkilerine gelince hayli “eski moda”dır. Üstelik bu eğilimi sadece ebeveynleri ile değil, partneri ile kuracağı ailede de açıkça izlenecek, o eski tip bir eş olacak, işleri eski moda yaklaşımlarla yürütecektir. Sözün özü, ona belki de tutucu bile denilebilir.

Tutucu bir kişinin aşk ve seks yaşamı da diğer bazı burçlar, ya da kimseler kadar rahat ve geniş olmayabilir. Aslında o tutucu olmaktan çok, özde dikkatlidir. Bir diğer söyleyişle, o dikkatli olduğu için biraz da tutucu görünmektedir. Diğer yandan güveni geldiğinde, sizin -yazımın en başında söz ettiğim- güvenli ve istikrarlı yuva olduğunuza inandığında, koruyucu kalkanları indirecek ve içinde gizlemekte olduğu -gerçekten çok yoğun- tutkuyu ortaya dökmeye başlayacaktır.

Desc. Oğlak’ın kötü bir aşık ya da seks partneri olacağını düşünenler yanılgılarını görmek adına iş hayatındaki başarılarının gerisindeki tutkuyu fark etmelidirler. Bu heves, hatta ihtiras, belki de hırs, eğer öz yapıda bulunmaktaysa, uygun olduğuna, güven duyduğuna inandığı her alanda da ortaya çıkacaktır tabi ki…

Özetle, bu dürüst, sorumlu, biraz old fashioned kişiyi mükemmel bir aşık konumuna geçirmek için yapmanız gereken kendiniz olmak, yani Yengeç burcunun en olumlu yönlerini sergilemektir.ANA SAYFA    |    Sorular    |    Astroloji    |    Kuantum    |    Ezoterizm    |    Filmlerimiz    |    İletişim

Dizayn: JANUS722.com    |    © 2015 -