JANUS'un
ASTROLOJİ KİTABI

230 sayfa - 12TL.

İNCELEYİN!

SİTEYE ÜYE OLUN
Güncellemeleri hemen haber alın,
üyelere özel sayfalara girin.
ÜYE GİRİŞİ

BU YAZIYI PAYLAŞIN! >>


DESCENDANT - Alçalan Burç

Giriş    |    Desc. Nedir?    |    Desc.'ınızı Bulun!    |    Desc. Yorumları

DESC. KOVA BURCUNDA

Yazı:

O BİR DEVRİMCİ

TÜM DESC.LER İÇİN ORTAK GİRİŞ

Desc. (benim yorumuma göre) sizin 180 derece ters kimliğiniz, bu yüzden diğer yarınızdır. 722 Sistemi, Bölünmüş Evren teorilerine göre evren ortadan bölünmüş olduğu için zıtlıklar birbirini çeker. Aslında zıt olan benzeşmediği için mantıken birbirini itmelidir. Makrokozmosta zıtlıkların çekme nedeni, zıt sayılanların bütünün parçası, yani aslında aynı şey olmaları, yeniden bütün olmaya uğraşmalarıdır.

Desc.’den yararlanmak adına desc. burcu yorumlarına takılmamak gerekir. İnsanların karakteri öz burç dahil, farklı kompakt konumlara bakarak değil, haritayı topyekun yorumlayarak (bilgileri birbiri içinde eriterek) çözümlenebilir. Örneğin Koç burcunda olan biri, eğer haritasında Koç zayıf, ama Terazi güçlü ise, kendi burcunun zıttı bir karakter sergileyebilir. İşte bu yüzden haritanın tamamı incelenmelidir.

Oysa astrolog değilseniz ve/veya tanımak istediğiniz insanla doğum bilgilerini isteyecek kadar samimi değilseniz onun haritasını çıkaramayacağınıza göre desc.’i burca göre değil, aşağıda vereceğim yoruma göre algılamanız yararlı olacaktır.YORUM

Bir kral ile bir asi ne kadar anlaşabilir?

Bu sorunun geleneksel yanıtı: “Anlaşamaz!” olacaktır. Ama eğer siz, kral ya da kraliçe, despot, kuralcı ve tutuculukla hükmeden biri değilseniz; farklılıklara hoşgörü sahibi bir üst otoriteyseniz, uyuşmanız mümkün olacaktır.

Aranızda doğacak bir diğer sorun sizin dramatik ve romantik yapınıza (daha doğrusu aşk ve romansı dramatize etme huyunuza) karşın, androjen yarınız aşırı duygusal değil, bilakis realiteye fazlası ile düşkün olmasıdır: İdeal eşiniz öncelikle özgürdür. Üst otoritelere ve onların buyruklarına asla tahammül edebilecek biri değildir. Bağımsızlık aşkı o kadar güçlüdür ki, genelde ilişki ortamlarında duyacağı aşkı bastırır. O, ayrıca kişisel ideallere de sahiptir ve genelde bu ideallerini insanlığın ortak yararına olduğuna inanma hatasına düşer. Söz ettiği ideallere ayırdığı zamanı aşk-meşk işlerine ayırmayı da gereksiz görebilir. İyi haber odur ki, özgürlük ihtiyacı bencilce değildir. Desc. Kova, eşine de aynı ölçüde özgürlük verir ve bundan mutlu olur. O sadece sınırlanmaya başkaldırmaktadır.

Androjen yarınızın bir diğer değiştiremeyeceğiniz özelliği ise alışılmadık biri olmasıdır. Tutumları, kararları ve idealleri kadar, ilişkilerine yaklaşımı da geleneksele zıt ve olağandışıdır. Sıradan kişilerce “tuhaf” olarak nitelenebilir.

Çizdiğim bu portredeki birinin ele-avuca sığmayacağına inanabilirsiniz; oysa bu düşünce yanlıştır. Kulağa garip gelse bile, ona özgürlük verdikçe, yani avcunuzda tutmaya çalışmadıkça, o kendiliğinde avcunuza düşecektir. Onun aşkı ve bağlılığı da (tıpkı sevişme eğilimi gibi) benzersiz ve belki de gariptir. Bunun ötesinde bir asinin çok fazla “kafa insanı” olamayacağı inancının yanlışlığının tipik örneğidir. O ciddi ölçüde ileri görüşlü, zeki, entelektüel eğilimli, hatta kimi zaman dehaya varan ölçüde akıllı bir insandır.

Androjen yarınızın size -bence- diğer androjen yarıların vereceğinden daha değerli bir kavram vereceğinin altını çizmek sterim: Bu -bir anlamda- armağanın adı ise “kişisel özgünlük”tür. Ataerkil kültürün yok etmeye uğraştığı “herkesin birbirinden farklı ve kendi olması” gerçeği onunla kuracağınız ilişkide start alacaktır. Bu açık görüşlü ve zeki kişi ile uyuşabilirseniz (evrimselleşebilirseniz) orijinal şekilde kendinizi bulmayı ve öz kimliğinizi rahatça yaşamayı öğreneceksiniz.ANA SAYFA    |    Sorular    |    Astroloji    |    Kuantum    |    Ezoterizm    |    Filmlerimiz    |    İletişim

Dizayn: JANUS722.com    |    © 2015 -