JANUS'un
ASTROLOJİ KİTABI

230 sayfa - 12TL.

İNCELEYİN!

SİTEYE ÜYE OLUN
Güncellemeleri hemen haber alın,
üyelere özel sayfalara girin.
ÜYE GİRİŞİ

BU YAZIYI PAYLAŞIN! >>


DESCENDANT - Alçalan Burç

Giriş    |    Desc. Nedir?    |    Desc.'ınızı Bulun!    |    Desc. Yorumları

DESC. BALIK BURCUNDA

Yazı:

O BİR SU SELİ

TÜM DESC.LER İÇİN ORTAK GİRİŞ

Desc. (benim yorumuma göre) sizin 180 derece ters kimliğiniz, bu yüzden diğer yarınızdır. 722 Sistemi, Bölünmüş Evren teorilerine göre evren ortadan bölünmüş olduğu için zıtlıklar birbirini çeker. Aslında zıt olan benzeşmediği için mantıken birbirini itmelidir. Makrokozmosta zıtlıkların çekme nedeni, zıt sayılanların bütünün parçası, yani aslında aynı şey olmaları, yeniden bütün olmaya uğraşmalarıdır.

Desc.’den yararlanmak adına desc. burcu yorumlarına takılmamak gerekir. İnsanların karakteri öz burç dahil, farklı kompakt konumlara bakarak değil, haritayı topyekun yorumlayarak (bilgileri birbiri içinde eriterek) çözümlenebilir. Örneğin Koç burcunda olan biri, eğer haritasında Koç zayıf, ama Terazi güçlü ise, kendi burcunun zıttı bir karakter sergileyebilir. İşte bu yüzden haritanın tamamı incelenmelidir.

Oysa astrolog değilseniz ve/veya tanımak istediğiniz insanla doğum bilgilerini isteyecek kadar samimi değilseniz onun haritasını çıkaramayacağınıza göre desc.’i burca göre değil, aşağıda vereceğim yoruma göre algılamanız yararlı olacaktır.YORUM

Her zamanki gibi farklı yorumlar yapacağım; ne de olsa söz konusu olan Başak burcu (desc. Balık ise, asc. Başak'tır). Bir kez daha yineleyeyim: Başak burcu anaerkide en kutsal sayılan burçlardandır ve anaerkil astrolojide, Başak hakkındaki geleneksel yorumlar reddedilir. Başak, temelde iyiliktir. Bir su reklamı sloganında yer aldığı gibi “İyilik onun özünde vardır”.

Balık ise -kimi zaman “sallansa” da (salınımlar içinde bir karaktere sahip olsa da), duygusallığı zirvede bir kimliktir. Bu iki kişinin farklı ve güzel bir birliktelik kuracağını var saymak zor olmasa gerek!..

Siz Başak olarak iyi olan her şeyi kolayca kabul edecek birisiniz. Androjen yarınız zaten -biraz abartılarak- "boyun eğme" şeklinde özetlenmeye varacak ölçüde uyumlu ve uysaldır. Bu yüzden androjen yarınızla aranızda sorun çıkacağını düşünmek hatadır.

Androjen yarınız, ruhsal yanı çok güçlü biridir. Şefkatlidir, yardımseverdir, ihtiyacı olanlara destek verir… ama bu yapısı biraz da aslında onları anlamasına bağlıdır; çünkü aslında kendini daima yardıma muhtaç ve güçsüz görür. Sizde ihtiyacı olan desteği arayacaktır. Klasik desc. yorumlarında “Böylece sizdeki şefkat oranını yükselteceği” benzeri sözler sık sık yer alır. Başak; kupkuru, kuralcı, titiz biridir ataerkil yorumlara göre. Oysa Başak sadece olması gerektiği gibidir. Daima en doğru davranmayı bilendir. Bu nedenle yeri geldiğinde son derece şafkatli de olabilir; yani kimsenin bu yanını uyandırmasına gerek yoktur. Androjen yarınız sizde bir şey uyandırmayacaktır; siz doğal tepki ile onun gereksinimlerini vermeye koyulacaksınız.

Olması gerektiği gibi olan biri (Başak) ile, duygusal açıdan yoğun biri (Balık) eşleşirse ne olur? Sorunun yanıtını vermek zor değildir aslında: Bu iki kişi çok farklı şekilde birbirine akar, giderek birbiri içinde erir, androjen eşleşmenin hedefi olan “bir” olur.

Ancak makrokozmosta hiç bir şey "kalıcı mükemmellik" şeklinde, yani durağan bir biçimde, olmayacak biçimde örgütlenmiştir. Desc. Balık’tan gelen dalgalar giderek bir sele, duygu seline, dönüşerek sizi (daha doğrusu ilişkiyi) boğacak olabilir. Bir diğer deyişle bu eşleşmede desc. Balık yüzünden yaşamdan koparak derinlere fazlaca dalma tehlikesi vardır. Oysa sizin “olması gerekeni yapma” potansiyeliniz hatalı yerlere gitmeyi engelleyici bir fren sistemidir. Devreye girmeniz ve ortamı en iyi şekilde organize etmenizle androjen yarınızdan gelen aşırı dalgalar sakinleşir, mükemmel bir birlik kurulur.

Çok güzel bir eşleşme bu…Tadını çıkartın.ANA SAYFA    |    Sorular    |    Astroloji    |    Kuantum    |    Ezoterizm    |    Filmlerimiz    |    İletişim

Dizayn: JANUS722.com    |    © 2015 -