JANUS'un
ASTROLOJİ KİTABI

230 sayfa - 12TL.

İNCELEYİN!

SİTEYE ÜYE OLUN
Güncellemeleri hemen haber alın,
üyelere özel sayfalara girin.
ÜYE GİRİŞİ

BU YAZIYI PAYLAŞIN! >>


DESCENDANT - Alçalan Burç

Giriş    |    Desc. Nedir?    |    Desc.'ınızı Bulun!    |    Desc. Yorumları

DESC. İKİZLER BURCUNDA

Yazı:

O BİR ENTELEKTÜEL ÇOCUK

TÜM DESC.LER İÇİN ORTAK GİRİŞ

Desc. (benim yorumuma göre) sizin 180 derece ters kimliğiniz, bu yüzden diğer yarınızdır. 722 Sistemi, Bölünmüş Evren teorilerine göre evren ortadan bölünmüş olduğu için zıtlıklar birbirini çeker. Aslında zıt olan benzeşmediği için mantıken birbirini itmelidir. Makrokozmosta zıtlıkların çekme nedeni, zıt sayılanların bütünün parçası, yani aslında aynı şey olmaları, yeniden bütün olmaya uğraşmalarıdır.

Desc.’den yararlanmak adına desc. burcu yorumlarına takılmamak gerekir. İnsanların karakteri öz burç dahil, farklı kompakt konumlara bakarak değil, haritayı topyekun yorumlayarak (bilgileri birbiri içinde eriterek) çözümlenebilir. Örneğin Koç burcunda olan biri, eğer haritasında Koç zayıf, ama Terazi güçlü ise, kendi burcunun zıttı bir karakter sergileyebilir. İşte bu yüzden haritanın tamamı incelenmelidir.

Oysa astrolog değilseniz ve/veya tanımak istediğiniz insanla doğum bilgilerini isteyecek kadar samimi değilseniz onun haritasını çıkaramayacağınıza göre desc.’i burca göre değil, aşağıda vereceğim yoruma göre algılamanız yararlı olacaktır.YORUM

Tüm serüvenciliğinize, doğru ve iyiyi, hatta belki şansı kovalama eylemciliğinize, size çekici gelen pırıltılı ufuklara yelken açma yeteneğinize rağmen kabul edin, ağır bir yanınız var. Siz bir maceraperest olabilirsiniz… ama olgun bir maceraperestsiniz. Eleğinize duvara asma vaktiniz de giderek yaklaşmakta. Haydi bir düşünün en son ne zaman saçmaladınız? Doğanın özünde yer alan ve ataerki tarafından yasaklanan çılgınlık, kimi zaman saçmalama olarak da görülebilir.

İşte sizin androjen yarınız, size sahip olmadığınız bu “hafifliği” size kazandırabilecek, eleği daha çok uzun kullanmanıza neden olacak odaktır. O size kimi zaman saçmalamanın getireceği özgürlük duygusunu yaşatacaktır… zaten onun için vardır.

İdeal partneriniz bir açıdan bir aptaldır! Ama durun, ben “aptal” sözcüğü ile Tarot kartlarındaki Fool kartını kastettim. (Her nedense dilimize “Deli” diye geçmiştir.) O akıllı ve saygın vatandaşlarca kafasına huni geçirmiş deli olarak görülse de, yeni yerleri ve neşeyi en iyi o bilir. Tehlikeli yollara girer saçma sapan kararları ile ama bir şey, bir güç, onun saf ruhunu hep korur. Partneriniz size biraz Fool olmayı öğretecektir.

Ona aptal dedim, ama o çok, hatta çok-çok zekidir... hem de sizden zekidir!

Şimdi aklınızdan, “Hıh! Ben değil miyim sanki? Benim dinlere/felsefeye/eğitime (belki bunlardan birine, ya da hepsine) ilgim yok mu? Var tabii ki! O zaman ikimiz de zekiyiz demektir” benzeri bir düşünce geçiyor olabilir. Ancak onun zekası, sizinki gibi “derin” değil, işe yarar, gündelik, yani kıvraktır. Sizi, derin bilgilerden ya da inançlardan çekecek; sıradan adamların -örneğin esnafların- zekası ile tanıştıracaktır. Zaten o çok iyi bir tacirdir. Aleister Crowley esnafları pek över; onların ve başarılı iş adamlarının zekasının benzersiz bir pratiklik ve güncellik, dahası, içgüdü taşıdığını iddia eder. Bu konuda bir dolu -darılmayın- sizin gibi belki derin, belki derya, belki çift diplomalı akıllıyı yanında maaş ile çalıştıran cahil iş adamlarını örnekler. Yani ideal partnerinizin “gündelik işleri yoluna koyma yeteneği” ile dolu aklını sakın ola küçümsemeyin. Ondan öğrenmeye ve kendi güzel aklınızı zenginleştirmeye odaklanın.

Üstelik androjen yarınızın bir entelektüel olmayacağı da söylenemez. Ama o sizin gitmeyi pek sevdiğiniz yeni diyarlara genelde bilgi sörfü ile ulaşır… siz ise çamur içindeki Jeep’de özgürlüğü kovalamaktasınızdır.

Son olarak ideal eşiniz büyümeyecek bir çocuk, bir Peter Pan’dır. Zaten çok kişiye saçma ve Fool gelme nedeni budur. O, olgun yaşta olsa da, ruhu asla yaşlanamayacak biridir. Sadece onun değerini değil -tıpkı Peter Pan romanındaki gibi- onun kendisini de yaşlılar göremezler.

Onun saçmalığını, entelektüelliğini, pratik/kıvrak zekasını, hareketliliğini ve gençliğini örnek alın. Eğer el ele verebilirseniz, onunla uzlaşabilirseniz, ondan gerekli şeyleri kendi kimliğinize perkitebilirseniz; daha önce kimsenin ayak basmadığı yemyeşil kıyılara ancak siz, ikiniz ulaşacaksınız.

Kıyı nasıl mı yemyeşil olur?

Basit: Gizli yer altı ülkesinde!

Siz sakın Balıkçı Glaukus gibi vardığınız yemyeşil kıyıları sıradan bir mekan sanma yanılgısına düşmeyin. İkinizin ulaşacağınız yemyeşil kıyı, büyük olasılıkla Ergenekon olacaktır.ANA SAYFA    |    Sorular    |    Astroloji    |    Kuantum    |    Ezoterizm    |    Filmlerimiz    |    İletişim

Dizayn: JANUS722.com    |    © 2015 -