JANUS'un
ASTROLOJİ KİTABI

230 sayfa - 12TL.

İNCELEYİN!

SİTEYE ÜYE OLUN
Güncellemeleri hemen haber alın,
üyelere özel sayfalara girin.
ÜYE GİRİŞİ

BU YAZIYI PAYLAŞIN! >>


DESCENDANT - Alçalan Burç

Giriş    |    Desc. Nedir?    |    Desc.'ınızı Bulun!    |    Desc. Yorumları

DESC. ASLAN BURCUNDA

Yazı:

O BİR KRAL

TÜM DESC.LER İÇİN ORTAK GİRİŞ

Desc. (benim yorumuma göre) sizin 180 derece ters kimliğiniz, bu yüzden diğer yarınızdır. 722 Sistemi, Bölünmüş Evren teorilerine göre evren ortadan bölünmüş olduğu için zıtlıklar birbirini çeker. Aslında zıt olan benzeşmediği için mantıken birbirini itmelidir. Makrokozmosta zıtlıkların çekme nedeni, zıt sayılanların bütünün parçası, yani aslında aynı şey olmaları, yeniden bütün olmaya uğraşmalarıdır.

Desc.’den yararlanmak adına desc. burcu yorumlarına takılmamak gerekir. İnsanların karakteri öz burç dahil, farklı kompakt konumlara bakarak değil, haritayı topyekun yorumlayarak (bilgileri birbiri içinde eriterek) çözümlenebilir. Örneğin Koç burcunda olan biri, eğer haritasında Koç zayıf, ama Terazi güçlü ise, kendi burcunun zıttı bir karakter sergileyebilir. İşte bu yüzden haritanın tamamı incelenmelidir.

Oysa astrolog değilseniz ve/veya tanımak istediğiniz insanla doğum bilgilerini isteyecek kadar samimi değilseniz onun haritasını çıkaramayacağınıza göre desc.’i burca göre değil, aşağıda vereceğim yoruma göre algılamanız yararlı olacaktır.YORUM

Evrim adlı festivalde güzel masalar kapamamış kişiler için desc. karakterli partnerleri seçmek, hatta beğenmek, hatta-hatta sempati duymak, kolay becerilecek şey değildir. Ancak -bence- en zoru asc. Kova bir kişinin desc. Aslan bir kişiyi ideal eş olarak hayatına alıp bağlanmasıdır. Bunun nedeni ise Kova burcunun en asi ve en özgürlüğüne düşkün, ayrıca sivri, farklı, dediğim dedik ve esnemez yapısıdır. Bu karakterde birinin bir kral (ya da kraliçe) ile geçinmesi (haydi, ağzımdaki baklayı çıkarayım bir krala biat etmesi) gerekliliği adamı (kadını) hayli zorlar. Asilerin krallara (ya da kraliçelere) aşık olması güçtür; ama bazen bu sonuç yaşanabilir. Ola ki yaşanmışsa, kral (ya da kraliçe) tahtından feragat eder ve daima asiyi izler. Asilerin uyum sağlaması krallardan zordur.

Ümit kırıcı sözlerimi sürdürmek zorundayım: Üzgünüm; ama sizin evriminiz adına açılan kartta artık alışılmadık partnerleri çekici bulma ve çizgi dışı ilişkilere girme devri de bitmiştir. Zaman, boyun eğme de denilebilecek olan “mutlak uyum yapma” zamanıdır.

İyi haber odur ki, sizin biat etmeniz gereken kral, despot bir tiran değil; alicenap, yüce gönüllü, cömert, sıcak karakterli bir “gerçek kral”dır. O bir kral olsa da, bu konumu babadan oğula krallık yansıtan ataerkil bir soy zinciri ile almamıştır. O anaerkil bir kraldır. (Anaerkide krallık en büyük oğula geçmez; kraliçe kiminle evlenirse kral odur.) Androjen yarınız krallığı eski bir şövalye olarak elde etmiştir.

Buna rağmen, yani o gerçek bir kral olmasına rağmen, sizi bekleyen bazı başka sıkıntılar da vardır:

Öncelikle ona bir krala yaklaşır gibi yaklaşmanız gerekecektir. Yani bir anlamda baş eğimeniz!.. Bu kolay iş değildir… hele ki sizin için!.. Ona sürekli aşkınızdan ve onun ne ölçüde mükemmel olduğundan söz etmezseniz sizi tebaalıktan uzaklaştırabilir.

Ayrıca androjen yarınız daima olayların merkezinde olacaktır. Olmasa bile bunu arayacak, dikkati üzerine çekmeye çalışacak, başarmazsa rahatsızlık duyacaktır. O, toplumda, sosyal ilişkilerde ve aile ortamında parlayan ve buna gerek duyan biridir. Oysa siz de asc. Kova olarak daima farklılığınızla farklılık yaratmaya alışmış bir tipsiniz.

Lütfen her zamanki gibi isyan etmeye ve basıp gitmeye davranacağınızı sezdiğinizde onun ne kadar sıcak, onurlu ve cömert olduğunu; başka hiç kimsenin onun bu gibi özelliklerini alt edemeyeceğini hatırlayın. Seks ilişkilerinizde de bir kralla olduğunuzu; hiçbir partnerin onun sadakati, koruyuculuğu ve ihtirası ile yarışamayacağını bilin.

Başkaldırmadan önce biraz zaman verin… kendinize!.. Sabırlı olursanız, androjen yarınız bir yandan dramatik karakteri, diğer yandan yardımseverliği ve sık sık hazırlayacağı şahane (krallara layık) ortamlarla zamanla içinizdeki sertliği ve dikliği kıracaktır. Ne de olsa o bir kraldır. Ülkeleri yönetecek niteliklere sahiptir ve artık bu yeteneklerini sadece size kanalize etmektedir. Ayrıca en önemli nokta: Bir kralın (ya da kraliçenin) eşi olmak, bir kraliçe (ya da kral) olmak demektir.ANA SAYFA    |    Sorular    |    Astroloji    |    Kuantum    |    Ezoterizm    |    Filmlerimiz    |    İletişim

Dizayn: JANUS722.com    |    © 2015 -