JANUS'un
ASTROLOJİ KİTABI

230 sayfa - 12TL.

İNCELEYİN!

SİTEYE ÜYE OLUN
Güncellemeleri hemen haber alın,
üyelere özel sayfalara girin.
ÜYE GİRİŞİ

BU YAZIYI PAYLAŞIN! >>


DESCENDANT - Alçalan Burç

Giriş    |    Desc. Nedir?    |    Desc.'ınızı Bulun!    |    Desc. Yorumları

DESC. BAŞAK BURCUNDA

Yazı:

O BİR NATURE BOY (GIRL)

TÜM DESC.LER İÇİN ORTAK GİRİŞ

Desc. (benim yorumuma göre) sizin 180 derece ters kimliğiniz, bu yüzden diğer yarınızdır. 722 Sistemi, Bölünmüş Evren teorilerine göre evren ortadan bölünmüş olduğu için zıtlıklar birbirini çeker. Aslında zıt olan benzeşmediği için mantıken birbirini itmelidir. Makrokozmosta zıtlıkların çekme nedeni, zıt sayılanların bütünün parçası, yani aslında aynı şey olmaları, yeniden bütün olmaya uğraşmalarıdır.

Desc.’den yararlanmak adına desc. burcu yorumlarına takılmamak gerekir. İnsanların karakteri öz burç dahil, farklı kompakt konumlara bakarak değil, haritayı topyekun yorumlayarak (bilgileri birbiri içinde eriterek) çözümlenebilir. Örneğin Koç burcunda olan biri, eğer haritasında Koç zayıf, ama Terazi güçlü ise, kendi burcunun zıttı bir karakter sergileyebilir. İşte bu yüzden haritanın tamamı incelenmelidir.

Oysa astrolog değilseniz ve/veya tanımak istediğiniz insanla doğum bilgilerini isteyecek kadar samimi değilseniz onun haritasını çıkaramayacağınıza göre desc.’i burca göre değil, aşağıda vereceğim yoruma göre algılamanız yararlı olacaktır.YORUM

Çok şanslısınız; çünkü Başak gibi bir desc.’iniz var. Hemen belirteyim: Bizlere göre Başak, geleneksel astrolojinin tanımadığı karaktere fazla benzemez. O anaerkil astrolojide en hayırlı üç burçtan biridir. Neden geleneksel astroloji yanılmaktadır peki? Yanılmaktadır; çünkü Başak’ın yönetici planetinin Merkür olduğu sanılır. Merkür ise İkizler burcunun yöneticisidir. Bu zorlama durumun nedeni 12 burç, 10 planet olmasıdır. Anaerkide bir diğer hayrlı burç olan Boğa’nın da yöneticisi belli değildir ve yine zorlama ile Venüs tarafından "yönettirilir”.

[Bu yaklaşım geçmişte (Güneş sisteminde yedi planet olduğu sanılan, Uranus, Neptün ve Pluto’nun keşfedilmediği yüzyıllar boyunca) de uygulanmıştır. Devrimci ve sıradışı Uranus’un yönettiği Kova burcu, tutucu Satürn; içedönük ve gizli Neptün’ün yönettiği Balık burcu, şen ve dışadönük Jüpiter; gizemli ve derin Pluto’nun yönettiği Akrep, savaşçı Mars tarafından yönettirilmiştir. Bu uygunsuz yorumlarla kehanetlerin nasıl gerçek çıktığı -kanımca- sadece “kehanetleri gerçek kılan inançtır” şeklinde özetlenebilecek kuantum mekaniği verileri ile açıklanabilir.]

Başak, hiç de sanıldığı gibi metodik, negatif durumda vıdı-vıdıcı, detaycı, kuru, şekilci bir kimlik değildir. O doğanın kendidir... mükemmeldir. Her şeyi doğal kuralına göre akıtan bir burçtur. O, her şeyi en iyi, en doğru şekilde yapabilecek enerjiyi taşır. Bu yapıda bir partnerin olması da tabi ki bir şanstır…. ama özellikle sizin gibi, yani asc. Balık olan hayalci ve sık sık “haritayı pusulayı şaşırabilen” biri için daha büyük bir şanstır. O sizi çok güzel toparlayabilecek, düzene sokacak, planlayacak ve mükemmele ulaştıracaktır.

Desc. Başak zaten “düzgün” biridir. Başak yorumarında sık sık rastlandığı gibi “hizmet etmeyi” değil, “yardım etmeyi” ve “destek olmayı” sever… bu ortamlarda çok başarılıdır. O -tıpkı doğa gibi- insan beyin yapsınını kolay kavrayamayacağı, “içten içe” denilebilecek bir çeşit iyilik taşır.

Yoluna koyma güdüsü yüzünden düşüncelerini söylemesi bazı kişilere eleştirme sevgisi olarak yansır. Oysa o sadece aslında mükemmel olan ama bozulan yapıya eski, özgün halini vermeye çabalamaktadır. Yine sanıldığı gibi detaylara takılmaz… eşyanın gerisindeki gerçeği görür… bunu gören ise zaten düzletmeye davranmadan duramaz. Gözden kaçan sorunları fark eder ve hemen uyarır. Bunlar detay değil, çok önemli ama gizlenmiş konulardır! Onun yaklaşımı -olağan kişilerin fark edemediği ayrıntıları fark etme yetisi olduğu için- işleri “yoluna koymak” gayretidir. O geliştirir. Doğal bir geliştiricidir.

Bu özelliği seks yaşamında da izlenir.

Doğrudur; sekste uyarılar yaparak mükemmeli aramak genelde romantizmle uyuşmaz. Ve evet; sizin aşk ve ilişki anlayışınıza hiç uymazlar. Fakat hepsi de çok yararlı ve gerekli inceliklerdir. Eğer önerilerini ciddiye alır, sakince dinler ve benimserseniz hem seks hayatınız bir-iki level atlayacak, hem de onunla çok daha yakınlaşacaksınız.

Özetle; siz kolay “karışan” bir yapıdasınız. Bazen ne istediğinizi çözmek, karar almak, sizin için en doğrusunun ne olduğunu belirlemek size güç geliyor olabilir. İşte androjen yarınız size ihtiyacınız olan “yerli yerindelik” duygusunu verecek, yere sağlam bastırarak denge sağlayacak, size sunulmuş ödül olan içgüdüleri biçimlendirerek değer katacak ve onları zenginleştirecektir.ANA SAYFA    |    Sorular    |    Astroloji    |    Kuantum    |    Ezoterizm    |    Filmlerimiz    |    İletişim

Dizayn: JANUS722.com    |    © 2015 -