JANUS'un
ASTROLOJİ KİTABI

230 sayfa - 12TL.

İNCELEYİN!

SİTEYE ÜYE OLUN
Güncellemeleri hemen haber alın,
üyelere özel sayfalara girin.
ÜYE GİRİŞİ

BU YAZIYI PAYLAŞIN! >>


AY DÜĞÜMLERİ

<< Önceki Bölüm Sonraki Bölüm >>

Kuzey Düğümü YAY

Yazı:

Önceki Hayattaki Kimliğiniz     |     Bu Hayatta Yapanız Gerekenler     |     Yapmamanız Gerekenler     |     Öneriler     |     Sonuç

Basite indirgeyelim: “Kıpır kıpır” bir yaşam ile “derinleri hedefleyen” bir hayat görüşü arasındaki çekişmenin ortamıdır bu karma. Tanışlar arasında kolay ama yüzeysel bir yaşam ile, bir ölçüde yalnızlık ancak anlamlı bir hayat arasındaki çekişme ya da…

ÖNCEKİ HAYATTAKİ KİMLİĞİNİZ

Önceki yaşamınızda bir çocuktunuz. Hiç büyümeyen, üstelik yaramaz bir çocuk. Bu bir maskeydi oysa… Gerçekte sık sık fikir değiştiren, güvenilmez ve yüzeysel biriydiniz. Karşı cins ile aranız iyiydi, bu yüzden erken ve başarısız bir evlilik yapmış, sahip olmak istemediğiniz bir aileye sahip olabilirsiniz. Ailenize sadık olduğunuzu söylemek de hayli zor; ancak her seferinde kaosları ve sürtüşmeleri başarı ile atlatan biryanınız da vardı. BU yanınızı bir yetenek olarak görür, kendinizle gurur duyardınız. Verdiğiniz hasarı anlayabilecek kapasitede değildiniz. Ayrıca önceden uzak akrabalar yüzünden sorunlar yaşamış, parasal zorluklarla karşılaşmış ama bunları yasal olmayan bazı yollardan çözüme ulaştırmış olabilirsiniz.

BU HAYATTA YAPMANIZ GEREKENLER

Eğitim… İşte size iyi gelecek, geçmiş yaşamınızdaki hatalarınızdan arınmanıza neden olacak çözüm! Eğitim ortamının olabildiğince derin sayılan alanlarda bulunması da bir gereklilik. Yüksek eğitim sözcüğünü ideal olarak alırsanız bu hayatınızda şans kapıları açılacak olabilir. Ayrıca öğretmek de sizin için önemli olmalı.

Kaygılanmayın; zekisiniz… Yüksek eğitim için -belki de istek dışında- her türlü donanıma sahipsiniz.

Anlam… İşte bir diğer sizin için gerekli kavram. Kararlarınızın, hedeflerinizin, seçimleriniz sürekli anlam içermesi şart. Ayrıca gerçek… Bir diğer gerekliliğiniz. Eşyanın gerisindeki gerçeği bile aramanız lazım bu hayatınızda.

Bu kavramları bulmak adına felsefe ve dine merak sarabilirsiniz. Hatta hobi düzeyinde başlayacak ilgi giderek mesleğe dönüşürse sizin için büyük yarar taşıyacaktır. Sizi önceki hatalarınızdan özgür kılacak olan “yüksek gerçekler”dir.

Ailenizle iyi ilişkiler kurmayı becermeniz de bir diğer gereklilik. Özgürlüğe düşkünsünüz… Kabul. Ancak sadakat ve bağlılık, sanılanın aksine özgürlüğü kısıtlayıcı kavramlar değillerdir. Ailenizle güzel ilişkiler kurabilmeniz mutluluk kapılarını açacak olabilir.

Diğer yandan yalnız olmayı da başarmanız gerek; çünkü öğrenmeyi sadece bilim, felsefe ve dinsel öğretiler bazında değil; aynı zamanda uzakları görerek de elde etmelisiniz. Yolculuklar bu hayatta sizin dostunuz. Ayrıca söz konusu uzun yolculuklarda yalnız olmanız, ya da yalnızlık anlarınızı iyi kullanmanız, bundan hoşnut olmanız diğer önemli hedeflerinizden.

BU HAYATTA YAPMAMANIZ GEREKENLER

Geçmiş yaşamınızdan getirdiğiniz huylar size hedeflerin aşılamayacak ya da aşılması gereksiz dağlar, tepeler olduğunu söyler. Bilgiye, derinliğe gerek yoktur size göre, işini yapan, sonuç alan -her nasıl yapıyor olsa da- başarılıdır. Bu yüzden başarıyı kovalamada ana metodunuz “oldu bittiye getirmek” ya da “şipşak halletmeye uğraşmak” şekilde yorumlanabilecek yöntemlerdir. Siz zaten istediğiniz her şeyi kıvrak diliniz, konuşma yeteneğiniz, hatta zekanızla satabilmektesinizdir. Gereksiz derinlerde yüzmek boğulma ihtimali ile yüzleşmek anlamına gelmekte değil midir?

Karma ve reenkarnasyon konularında güncel yaşamdaki doğruları önemsemek ilerleme yolunda sadece ayağa bağdır; çünkü ilerlenmesi gerekli yol daima onaylanan bir modeli içermez. Bunun da nedeni reenkarnasyonun amacının dengeyi sağlamak adına kişiyi diğer yana çekme uğraşıdır.

İşte bu gerçeklere binaen düşünce tarzınızı değiştirmeli, yaşamda bildiğiniz ve başarılı olduğunuz yollar bulunsa da, sahip olduklarınızı, ya da daha doğrusu sahip olduğunuzu sandıklarınızı geride bırakıp Yay karmasının gösterdiği yolda ilerlemeniz gerekir.

İçinde olduğunuz karma bazı astrologlardan tarafından davranış değiştirmeye yöneltici olarak yorumlanır. Hatalı değildir bu görüş, ama eksiktir. Yay karmasının ana amacı ise beynin çalışma prensibini değiştirmektir. Sahip olduğunuz hızlı ama yüzeysel beynin yerine, daha ağır, daha dikkatli ve daha derin bir beyin enerjisi yaratmanız ana hedeftir. Bu yüzden artık bir karış derinliğindeki çok geniş bilgi havuzunuzun yapısını değiştirmeli ve onu derin bir kuyuya dönüştürmelisiniz. Beyninizde binbir fikir var ve bunları gayet güzel kollabore edebiliyorsunuz. Oysa böyle davranmamalı, büyük resmin bir köşesine gizlenmiş detaya yoğunlaşmalısınız.

Daha dünyasal konulara gelirsek flört ve çok eşlilik de size uygun değildir artık. Aile kavramının anlamını ve kazandıracaklarını çözmeli, tek kişi ile cinselliğin vereceği büyük doyumu tatmaya gayret etmelisiniz.

Eğlenceli kaçamaklar, küçük serüvenler, dedikodular, söylentiler, yüzeysel heyecanlar dokunmamanız gerekli konulardır. Artık az konuşma, çok düşünme, anlama, hatta kavrama açmanız gerekli kapılar… Büyümek zorundasınız bu karmada… hem de sadece büyümek değil, önemli ölçüde olgunlaşmak…

PRATİK ÖNERİLER

Boş zamanlarınızda astroloji ile ilgilenmeniz önerilebilir. Bu konuda yetenekli olduğunuz da bilmelisiniz.

Ayrıca tatil planlarken daima uzak yolları hedefleyin. Korkmayın; güzellikler sizi orada bekliyor. Ufkunuzu genişletmek sizin için ülkü olmalı. Son olarak evcil hayvanlarla ilgilenin, büyük hayvanlarla ilgilenin. Hayvanları dost edinebilir, onların dilinden anlarsanız şans yüzüne gülecektir.

SONUÇ

Bu yaşama “Ben neredeyim? Nereye ilerlemeliyim? Neden bunu yapmalıyım?” benzeri felsefi ve derin içerikli soruları sormak ve bunlara yanıt bulmak için geldiniz. Ruhunuz ve aklınızla gireceğiniz arayışlarla bu soruların yanıtlarını bulamadan bu enkarnasyonunuz sona ermeyecek.ANA SAYFA    |    Sorular    |    Astroloji    |    Kuantum    |    Makaleler    |    Filmlerimiz    |    İletişim

Dizayn: JANUS722.com    |    © 2015 -