JANUS'un
ASTROLOJİ KİTABI

230 sayfa - 12TL.

İNCELEYİN!

SİTEYE ÜYE OLUN
Güncellemeleri hemen haber alın,
üyelere özel sayfalara girin.
ÜYE GİRİŞİ

BU YAZIYI PAYLAŞIN! >>


AY DÜĞÜMLERİ

<< Önceki Bölüm Sonraki Bölüm >>

Kuzey Düğümü OĞLAK

Yazı:

Önceki Hayattaki Kimliğiniz     |     Bu Hayatta Yapanız Gerekenler     |     Yapmamanız Gerekenler     |     Öneriler     |     Sonuç

Zor karmalardan biridir Oğlak Kuzey node’u… hatta kimilerine göre en zoru! Zaten Oğlak zor bir burçtur klasik yorumlara göre. Node olarak yaşanması gerektiğinde, yani üstlenilmesi gereken ama üstlenilmeye istekli olunmayan kimlik biçiminde kişinin önüne dikilince, bu yolda ilerlemek iyice güçleşebilir. Buna karşın eğer başarılırsa diğer karmalardan daha büyük bir tamlık duygusu verebilir; ki, bu “tamlık” olarak nitelenen duygu yaşamın zorluklarından etkilenmeme biçiminde de görülebilir.

Temel bir yorum yapılmak istenirse Oğlak kuzey düğümü “olgunlaşma” şeklinde adlandırılabilir. Gelişim hep olgunlaşmadır; ama Oğlak olgunlaşması sadece yaş alarak elde edilen bir üstünlükle ilgilidir. Hem de çocuk olarak nitelenebilecek bir ruh ile doğmuşken!

Oğlak kuzey düğümü başta ümitsizlik yaratır, başarısızlıklar üst üste gelebilir; bir anlamda doğaldır bu durum. Gelişim ise hayatın ikinci yarısından başlar.

ÖNCEKİ HAYATTAKİ KİMLİĞİNİZ

Önceki yaşamınızda evde oturmayı seven, ev ile ilgili her şeyden zevk alan, hatta biraz fazla zevk alan, bir kişiydiniz. Birçok insanın sempati duymadığı ev işlerine hem düşkündünüz, hem de ev idaresinde başarılıydınız.

Ciddi bir ilişki yaşamış ve sonunun geldiğini kabul edememiş olabilirsiniz; çünkü sizin duygularınız tükenecek yapıda değildi. Bu yüzden acı duyduğunuzu, ilişkinizin bittiğini kabullenemediğinizi düşünmek hatalı olmaz. Size bu durumun vereceği acıyı unutturacak olan panzehir sayılabilecek sosyal ortamlara girme gibi bir huyunuz olmadığı için acınız katlandı… ve yer etti. Bu yaşamınızda bu acıyı hala taşıyor olabilirsiniz.

BU HAYATTA YAPMANIZ GEREKENLER

Bu yüzden bu yaşamınızda öğrenmeniz gereken en büyük ders insanların “gitmesine” izin vermek… aşırı bağlanmamak… insanlara özgürlük sağlamak… ve de yalnızlıktan korkmamak. Aşırı hassas bir yanınız varsa bunu mantık ile dengelemeyi becermeniz, sosyal alanlar ve yalnız olma korkunuzu aşmanız şarttır. İdeal bir kimlik var önünüzde içtenlikle takdir ederek üstelenmeniz, “o olmaya” uğraşmanız gereken: Sağduyulu, planlı, mantıklı, akılcı, kararlı, dikkatli, içsel değerlere bağlı olmadan içsel değerini bilen ve en önemlisi sorumluluk alabilen bir karakter. Sorumluluğu ise en çok kendi açınızdan almanız gerek; çünkü geçmiş yaşamda diğerleri için yeterince sorumluluk alıp, onları duygusal olarak taşıdınız. Artık bütün kararlarınızın ardında sabit şekilde durmalı, fikir değiştirmemeli, dışardan bir ölçüde katı gibi algılanacak kadar kararlı olmanız lazımdır.

Belirli ve kesin amaçlar belirlemeli ve bu hedefe doğru inançla, kararlı şekilde ilerlemelisiniz. Amaçları elde etmek adına dayanılacak en önemli niteliklerden biri olan tutku ve ihtirası içinizde -bu kez sadece kendiniz için- yaratmalısınız. Diğerlerine dayanmak değil, hatta diğerlerinin size dayanması da değil; sadece kendi kendinize dayanmak, yani sağlam olmak önemli bir hedeftir bu karmada.

Aslında farkında olmayabilirsiniz ama doğal bir lider ve yöneticisiniz. Genelde sergileyemiyor olsanız da eğer karma hedeflerini elde etmeyi başarırsanız insanların size -gözü kara şekilde- güven duyacakları kadar organize, inatçı ve güçlüsünüz. Siz bu karmada sadece zirveye oynamak için varsınız… ve unutmayın ki zirvedekiler hep yalnızdır. En tepede genelde ikinci kişilere yer yoktur. Liderlik adlı pozisyonun gereklerini anlayıp zorlukları ile bu konumda rahat etmeli ve üretmelisiniz.

Başarı, sizin kilit sözünüzdür bu hayatta. Ancak başarı sözcüğü ile kitlelerin üzerinde etkin olacak, yine de onlara bir ölçüde mesafeli bir konumda dururken bu başarıyı kazanacaksınız.

BU HAYATTA YAPMAMANIZ GEREKENLER

Vurucu bir cümle ile başlayalım: Evden çıkın! Ailenizi rahat bırakın!

Eve bağlılığınız eğer varsa, bu yaşamınızda güzel bir huy sanılmamalıdır, geçmiş hatalarınızın bu yaşamınıza yansıması nedeniyle oluşmaktadır. Başkalarına, özellikle birlikte yaşadığınız kişilere bakıyor, onların hayatını kolaylaştırıyor olabilirsiniz; ama unutmayın ki bu durum onları eve hapsetme benzeri bağlamanızı gerektirmez. İçinizden böyle bir eğilim geliyorsa hemen engel olmanız lazımdır. Korkmayın, başlarında dışarıdaki yaşamda kötü bir şey gelmez. Herkes, rahat bırakılırsa, zorlu anlarla mücadele etme yeteneği ve kapasitesine sahiptir.

Ev halkına dayanma ihtiyacı duyuyorsanız da hemen alarm zillerinin çalması gerekir. Bu duygunuzun gerisinde onlara ihtiyacınızın olması değil, önceki karmanızın olumsuz kalıntıları vardır. Aile ilgili aşırılığa bile varmayan, sadece biraz “fazla” olan her davranış ve duyguyu hayatınızdan rahat yaşamak adına gerekirse cımbızla çekmeniz ve yok etmeniz lazımdır.

İkinci olarak çocukluğunuzu, ya da geçmişinizi bir şekilde acıların ya da kayıpların kaynağı olarak görüyor musunuz? Böyle bir yaklaşımız varsa yine dikkatli olmanız önemlidir. Pencereden baktığınızda gördüğünüz her bir insanın çocukluluklarında ciddi olumsuzluklar yaşanmıştır. Bunlara suçlayarak takılıp kalmak ile, durumların nedenini bilmek ve fazla da üzerinde durmamak aynı şey değildir. Aile, geçmiş, atalar, ev benzeri konularda en küçük bir aşırılık ya da negatif his üretmemeniz çok önemlidir.

Böylesi eğilimleriniz yoksa, çok güzel bir çocukluk geçirmişseniz, yine dikkatli olmanız söz konusudur. Bir sorun kendinize: Çocukluğunuzun rahatını aşırı özlüyor musunuz? O farklı kolaylığa yeniden sahip olmak, ya da ayrılmamak benzeri tutumlarınız var mı? Bu sorulara olumlu yanıt vermeniz de önceki enkarnasyonunuzun etkinleşmeye başladığı, ya a zaten etkin olduğu anlamına gelebilir. Hemen düşünün: Çoktandır bir bebek değilsiniz. Bebek olduğunuzda gerçek kimliğinizin gerçekçi ihtiyaçları asla tatmin olmayacaktır.

Son bir tehlike ise aile yerine vatanseverlik benzeri kavramlara aşırı bağlılık olarak görülebilir. Vatan için çalışmak güzel bir davranıştır tabii ki; oysa vatanı- elde edemediği, hükmedemediği- bir ailenin yerine koymak vatanseverlik değil, vatanseverliği kullanmak anlamına gelir.

Sözün özü: Büymenize, ya da gerçek yaşınızı yaşamanıza engel olan hiçbir şeye sıcak bakmayın.

PRATİK ÖNERİLER

Derinlerde kendine acıyan, bağımlı, elde edemediği özlemelerine yanan, çocuğu ve eşi için kendini feda etmeyi çok seven, ama bunun karşılığında ya taşınma, ya da boyun eğdirme bekleyen biri var; bu kimlik geçmiş karmanızın en olumsuz yansıması. Bunu aşmak adına başlıca öneri “kariyer” sözcüğü ile dile getirilebilir. Kariyerinize odaklanın. Ya da sakın evde boş oturmayın, ya da ev işi ile vakit geçirmeyin; bir iş bulup çalışın. Daha da önemlisi çalışmakla kesinlikle sınırlamayın kendinizi; içinizde seçtiğiniz işte ilerleyecek, hem de çok ilerleyecek, bir yönetici olacak kapasite var. Onu hemen şimdi aramaya ve yeşertmeye başlayın.

Bazı alanlara merak salmak ve başta yakınlık duymasanız da bu ortamlara girip, buralarda bilgi edinmeye çabalamak ilerlemenizi sağlayacak olabilir: Bu alanlardan ilki matematiktir. Hesap-kitap, finans, bankacılık, kasiyerlik ya da başkalarının paralarını güvenceye almakla ilgili alanlarda olmalısınız.

İkinci olarak satranç öğrenmeye çalışmak evriminizde yardımcı şekilde algılanabilir.

Söz edilen iki alan size bütünü ile itici geldi ise antikacılık konusuna merak sarabilirsiniz.

SONUÇ

Artık duygusallık dahil hiçbir koltuk değneği ya da dayanağa ihtiyacınız yok; olmamalı da. Duygusallık güzel bir duygu ve seçkin bir niteliktir; ancak siz geçmiş yaşamınızda bu niteliği öylesine dengesizce üstlendiniz ki, artık denge kurmak adına bu sulardan karaya çıkmanız gereklidir.

Eğer içinizde dizginlediğiniz, tutsak olan gizli enerjiyi realize edebilirseniz, şöhret, ün ve zenginlik sizi bekliyor olabilir. Siz bu kavramlarla anlaşacak ve bunları celb edecek bir öz ile doğdunuz çünkü. Yetenek, beceri, kararlılık, geri durmama, sarsılmazlık…

Sizin bu karmadaki -eğer üstlenebilirseniz- kaderiniz budur.ANA SAYFA    |    Sorular    |    Astroloji    |    Kuantum    |    Makaleler    |    Filmlerimiz    |    İletişim

Dizayn: JANUS722.com    |    © 2015 -